Вълнението не стихва, ЯНУАРЧЕ на мама се усмихва - 1

  • 24 925
  • 741
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 260
Здравейте!И при нас храненето е мъка напоследък. Яде каквото яде за 10 мин и тръгва нанякъде. Не може да се спре и за секунда. Постоянна пълзи, изправя се, придържа се по мебелите, направо е като торпедо.

Вчера беше първи ден на ясла, толкова ужасно се чувствах , не е истина.Но май е минало добре. . Ще видим как ще е занапред.

# 676
  • Мнения: 63
Здравейте!Тези дни се навърши една година,откакто лежах за задържане на бебчо  и сега като го гледам как дивее до мен,направо се разтапям.Само като се сетя как се молех да е здрав,а накрая даже го преносих😁❤️Иначе яко го мъчат зъби,но и това ще мине.Буди се често нощно време,ако има една спокойна нощ после 3 са неспокойни.🤣Поне апетитът му се върна.Клати се на стола,изправя се,дърдори.Научи се да праща целувки.Вие как сте?🥰

# 677
  • Мнения: 321
Здравейте,
Малката е с течащ нос и течащи лиги, мноооого, аз не знам откъде може да се извади такова количество лиги. Слагам 2 лигавника, единият задължително е с найлонче отдолу, да не се мокри, а то после гледам - блузката е мокра около врата. Педиатърката изписа Биозин Кидс и капки Грип стоп и каза да следя за кашлица и веднага на преглед. Но тя няма, само бузите й се зачервяват отвреме-навреме. Вчера вечерта почти не спахме, защото не можеше да диша нормално, днес беше с една идея по-добре, но си има още секрети. Но си мисля дали може да е от зъбите, защото като че ли днес леко връхче напипах...
Аз също бях с вирус, разстройство и болка в едното ухо, баткото почна училище - и той беше със сополи Simple Smile Общо взето, сополива серия.
Преди няколко дни си оправях документите и си видях стария личен картон, там отзад има много интересни схеми за това какво се очаква да правят децата на определена възраст, ще се опитам да прикача. Иначе си е веселушка,  прави доста бели, но не иска много да повтаря още... Каквото , такова... Simple Smile
Алексче, кофти е в началото, но със сигурност ясла/градина има много повече плюсове, отколкото минуси и малко ще се чувства добре Simple Smile
Лавандула, и малката се буди по няколко пъти, то се върти, мрънка, понякога си е заклещила крачето, но обикновено за мляко Simple Smile

# 678
  • Мнения: 169
Здравейте, какви обувки закупихте на бебоците? Взех на малкия пантофки на биомеханикс, но въобще не ги задържа на краката си, все ги изхлузва. Дано да ги свикне.
Също така напоследък ми отказва последното хранене с мляко… Не мисля, че е от млякото защото пробвах и пюре просто не иска да яде.

# 679
  • Мнения: 260
Здравейте, аз купих евтини  пантовки от Амазон. Много са сладки  и мекички. Идея си нямам дали са и удобни или не:) Няма да давам куп пари засега за обувки, като проходи по-нататък тогава. Иначе май наближава бебка да проходи. Държи се за  една ръка и се придвижва, обикаля кошарата, така че май наближава:)

Аз вече не се впрягам като не яде. Не е малко бебче , ще оживее като не си изпие млякото . И моята не яде много вечер, хапва и обикновено заспива докато яде.

# 680
  • Мнения: 835
Здравейте, аз купих евтини  пантовки от Амазон. Много са сладки  и мекички. Идея си нямам дали са и удобни или не:) Няма да давам куп пари засега за обувки, като проходи по-нататък тогава. Иначе май наближава бебка да проходи. Държи се за  една ръка и се придвижва, обикаля кошарата, така че май наближава:)

Аз вече не се впрягам като не яде. Не е малко бебче , ще оживее като не си изпие млякото . И моята не яде много вечер, хапва и обикновено заспива докато яде.
моята Елена още не може да се задържа да седи за повече от 5 6 секунди и не може да се изправя на краката си но за сметка на това прави крачки и то доста стабилно

# 681
  • Мнения: 63
Здравейте.Как сте,момичета?Преди няколко дни взехме първите обувки за прохождане от Точици,харесват му.Прави крачки ,докато го придържаме и много се забавлява.Иначе от кърменето остана само вечерното,преди 2 дни последно цока и сутринта.От 2 дни и нощният сън се успокои ,друго си е човек да се наспива 🤣Ама айде сега да не се хваля много,че да не дръпна дявола за опашката..😁

# 682
  • Мнения: 321
Здравейте,
Имаме си зъб, наааай-накрая. Обаче 2 нощи не спи добре, не че преди спеше, но сега е много неспокойна,  даже плюе биберона. Явно секретите в носа са станали по.., хмм, лепкави и не можем дахги изкараме лесно и тя понякога не диша добре. Много ми е трудно да взема обувки, защото крачето й е доста дебело, но не съм и търсила сериозно, защото навън все още обикаляме в количката, а тя скубе храсти и спи в нея. Вкъщи си е по чорапи с гумени топчета.
Вчера купих много сладки мандарини и ще я пробвам с цитруси, лимон смучеше още преди 2 месеца, надявам се да й е ок и с другите цитрусови плодове.
Иначе обича да стои права, но като я хванем да върви, започва да прикляка и да танцува, не и да ходи. А, научи се вече да подава нещо, което е в ръчичката и много се радва Simple Smile

# 683
  • Мнения: 835
Елена вече има четири зъба два долни и от вчера четвърти преден горен

# 684
  • Мнения: 1 114
При нас никненето на зъбите ни обърка тотално режима. Буди се към 24ч, после денем прекалява със съня. Все още има само две заместени хранения. Мисля след месец да пробвам с детска кухня, дано му хареса. Седи, пълзи, изправя се, опитва се да ходи, казва мама. Толкова е енергичен, че се принудихме да купим от големите огради за бебета, сега половината хол е детски център, но пък поне ми е спокойно и мога да си свърша нещо. Дайте идеи за играчка, има нужда от нови определено и седя и умувам какво да взема.

# 685
  • Мнения: 2 767
Нашия бебок има  2 зъба, пълзи и се изправя.
Все още нищо друго не казва, освен а-я, па-па и ба.
Мами, вие какви книги четете в момента, свързани с развитието на бебето?
Искам да започна  някоя, но бих се радвала на препоръка.

# 686
  • Мнения: 290
Здравейте! Има ли други дечица, които се хранят през нощта (и то два пъти), а през деня не искат. На АМ е, захранен на 5 месеца, но веднъж или два пъти е изял повече от 100гр пюре. От месец и половина хапва само по една, две лъжици и започва да плаче.. Продължавам да предлагам, без да насилвам, но и намали мл на млякото през деня, а прави паузи от 4 часа без храна без проблем. Споделяла съм с педиатъра, но тя не вижда проблем - просто бил капризен и зъбите го тормозели.
Има две зъбчета отдолу, които излязоха на 6+++. От 20 дни са бели горните два, но не пробиват.
Не спи добре също... На две дремки е с общ сън около 2ч, 2ч и 15м.
Видях, че феритин имал отношение към хранене и сън... Някой пускал ли е изследвания и има ли подобрение, в случай на терапия?

# 687
  • Мнения: 5 196
Минавам само да кажа едно огромно Евала! на мацките, които хранят с пюрета. Дами, искрени страхопочитания! Днес ми се наложи да дам и ми идеше да се гръмна поне 5 пъти. То не беше капане, стичане, мацане, ровене с лъжици и вилици в тъпото бурканче, защото обикновените не влизат или са къси... Който е казал, че ЗВБ е по-цапащо от пюретата ще ме прощава. За първи път имаме изцапана блузка (най-вероятно завинаги, отчитайки, че е бяла), а съм давала домати, цвекло, моркови, тиква, паста със сос и какво ли още не. А беше със системата на tidy tot. За пореден път много силно оцених това, че детето прегърна идеята да се храни по ЗВБ. Друго си е да се храним заедно, да сгъвам дрехи или да пусна парoчистачка докато тя си хапва.

За книжките - до момента най-полезна ми е била тази, но тя е малко по-академичен стил https://kibea.net/book/2867 И книгата на Мария Нориега, като изключвам паста конкретно за хранене - има доста полезна информация чисто за развитието и етапите, през които минават малките човечета.

Повечето неща могат да се намерят под формата на статии и клипчета. Заредила съм тези на опашката, ще видим кога ще им дойде реда. Много силно са ми препоръчани.
- Забравеното изкуство да възпитаваш
- Как да говорим така, че малкото дете да слуша + за останалите възрасти. Има много клипчета на основа информацията от книгата
- Твоето компетентно дете
- ТУР
- Книгата, която искате родителите ви да бяха прочели - за тази се чудя доста, имам противоречиви мнения откъм полезност.

Петрова, какво имате? Ние утре сглобяваме пиклера. Тези дни се кефи на ортопъзела, мисля да ѝ взема и тунел, но ще успея да стигна до Декатлон чак другата седмица. Навита съм за нещо като nugget couch, но още не съм измислила как да го побългаря Simple Smile Може би ще издиря някой, който изработва матраци Simple Smile

Откъм играчки - с нетърпение чакаме новата кутия от lovevery, защото кутията за пускане на топче е малко скучна вече. Но пък дърпането на кърпички от кутия набира все по-голяма популярност. Ротацията на играчките върши работа - извадих неща, които не е виждала от две седмици и им се радва много Simple Smile
И, разбира се - книжки, книжки и още книжки. За съжаление толкова я сърбят зъбките, че днес успя да откъсне парченце :/ Но какво да се прави :/
Още си е на три дремки. Някои дни е на две, но е голяма агония. Не може да се нагласи, милата, особено, когато сме в движение през деня и вземе, че предреме малко в колата. Онзи ден имаше една сутрешна дрямка, после към 14ч дремна "цели" 9мин и после истерия до 19ч, когато разгеле на гърда се приспа за малко, защото иначе никой вкъщи нямаше да оцелее до 20:30 Unamused В общия случай гледам след 18:30 да не спи, но форсмажорни обстоятелства No Mouth Поне вечерното заспиване е бетон, +/- някакви минути, разбира се. Ще видим сега как ще се отрази смяната на времето, защото ще пътуваме по това време и ще се окажем с два часа назад преди да се приберем.

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 10:46 от Inferiya

# 688
  • Мнения: 260
Здравейте как сте?

При нас няма много време за нищо откакто малката тръгна на ясла, а аз на работа. Постоянно закъснявам за някъде Cry

Иначе се радвам, че поне на яслата и и харесва и не плаче. Там и дават парченца по ЗВБ явно, май не се занимават да я хранят, но  казват, че хапва , така че не знам. Аз продължавам вкъщи да давам пюрета, но гледам да премина към по-едри парченца . Общо взето нямам  време да се занимавам да готвя и ми е кофти ама какво да се прави.

Имаче и при нас спането е трудно напоследък през деня. Все сме болни, за 3та седмица втори път сме болни всички вкъщи. Много я мъчат сополите, милото, не може да заспи. Капки не помагат, явно от самосебе си ще мине. И всичко това съвсем разваля съня и:(
Inferya,  аз пък много се възхищавам на тези, които се пристращават да хранят по ЗВБ, има много дългосрочни ползи след първоначалния стрес от цапането:))

# 689
  • Мнения: 1 417
Ние в събота правихме прощъпулник. Дребосъчко хвана питката и микрофона, така че си имам или водещ на кулинарно предаване, или метъл вокалист Joy

Вкъщи по цял ден обикаля е напред-назад, не спира да бърбори и си личи, че вече се опитва да комуникира с нас, започвам да разпознавам негови си "думички" за различни неща. Включвам и занимания за фината моторика, това от няколко седмици вече му стана интересно, доскоро го интересуваше само ходенето.

Малкият змей продължава да е капризен към храната, но не се впрягам много. Расте си много добре, последният месец е качил почти 400 гр и е порастнал с 2 сантиметра.

Зъбите обаче ми разказват играта. Дракончето има две отдолу, в момента пробиват горните два и нощем се буди на около 2 часа, ако не го взема при мен.

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 23:26 от Tessaria

Общи условия

Активация на акаунт