Витамини за бременни, фолиева киселина и какво още?

  • 833
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, мамчета! Живея в Англия и едва преди няколко дни разбрах, че съм бременна. Пия фолиева киселина 3 месеца преди да забременея. Виждам, че навсякъде из интернет пише, че е хубаво да се набавят достатъчно, витамин Ц, вит Д, Калций, Калий и всякакви такива витамини, които според мен немогат да се набавят всеки ден, само от храна!
Въпроса ми е, какви други витамини приемате освен фолиева киселина? Препоръчани от лекар или по ваша преценка ги пиете?

# 1
  • Мнения: 1 145
Препоръчаха ми да не пия нещо друго, а да се храня добре. Нямах никакви проблеми, резултатите ми бяха добри, вкючително и калцият.

# 2
  • Мнения: 794
Хубаво е да не се допитвате във форум за подобни неща и то касаещо се за бременност. Аз пиех и фолиева, и витамин Д, и витамини за бременни, но в определено месеци, а не през цялото време. Всичко това ми беше назначено от лекар и не бива да се правят експерименти.

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Омега,ако се наложи желязо и магнезий.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 155
Нищо, което не е изписано от лекар и след изследвания.

# 5
  • Мнения: 2 352
Аз не можех да се храня пълноценно, за това АГ ми препоръча комбинирани витамини. Правила съм и допълнителнително изследвания.Както липсите, така и предозирането е еднакво вредно за организма. Така че трябва да се внимава.
Ако те успокоява, дори и да има някакви липси, те са за твоя сметка. Плода си взима абсолютно всичко нужно за развитието.

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте, мамчета! Живея в Англия и едва преди няколко дни разбрах, че съм бременна. Пия фолиева киселина 3 месеца преди да забременея. Виждам, че навсякъде из интернет пише, че е хубаво да се набавят достатъчно, витамин Ц, вит Д, Калций, Калий и всякакви такива витамини, които според мен немогат да се набавят всеки ден, само от храна!
Въпроса ми е, какви други витамини приемате освен фолиева киселина? Препоръчани от лекар или по ваша преценка ги пиете?



Здравейте може ли да се пие фолиева киселина с комбинация от желязо

Общи условия

Активация на акаунт