Конфликт с ясла

  • 4 816
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 311
Аз пък не схванах каква ще е разликата дали ще знаят за скарлатината в понеделник или в петък?
Ми то София е пламнала. В училищата вече има масово. И в ДГ най-вероятно половината са носители без симптоми.
Пък масов тест се прави ако има минимум 3 болни деца /това по спомен/.

# 76
  • Мнения: 18 585
Точно така е станало. Някоя от майките е обвинила тях, подметнали са им нещо и оттам се е раздухала историята. Решили са да изпъкнат с изказване он лайн, че и заплашват. На какво основание заплашват с жалби?
Я ги заплашете и вие, но с реална жалба, както си трябва.
Колкото до другото - ти искаш на живо, ама хората, включително и учителки и лелки свикнаха са си решават конфликтите в нета.
Там всички са много силни на думи.
Нещо се обърках и аз.
Така, написано вие нямате вина.
Някой нещо е говорил, пуснал е слух, нещо се е случило.
И как така ще им се извинваш?
Защити се.

Наскоро такъв цирк се разиграва във вайбър групата ни, че една от лелите каза "пародия на родители".
Бях се хванала за главата. Не можех да повярвам за колко прости хора иде реч.
Всеки нападаше другия.
Те ти казват целия персона и 1/3 от майките, че детето ти е проблемно и обижда и бие другите деца(всички ти го казват), ти почваш да се ежиш.
Имаше провикване и в дирекция.
Не стига, че виновна, а и нагла.
Нищо не стана разбира се.
Велика простотия е. Не ми се мисли какво ще е в училище.

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 19:36 от Caroline_Bingley

# 77
  • Мнения: 1 857
Не се занимавайте повече.Всяко чудо за три дни.

# 78
  • Мнения: 1 520
А защо персоналът смята, че семейството на Футболеро ги обвинява?
Хахах... Епизод 2 - Родителките обвиняват Семейство Ф, че не са уведомили навреме, а семейство Ф са казали "как, ние си уведомихме още на 16-ти в 15ч. Лелите не са сложили червения кръст, те не са ви уведомили". Wink Лелите засегнати от прехвърлянето на топката запищяват в чата "вижте в колко часа на 17-ти ни е предадена бележката... Как смеете да ни уронвате престижа!". През това време Футболеро вече е съжалил, че е прехвърлил топката... Не е очаквал такава силна защита от лелите. И гоооол за лелите! Joy

Финал: моли се директорката да е читава и да заеме неутрална позиция, щото ако драсне картони на лелите, тогава вече наистина могат да вземат на мушка детето ти.

Ти го написа най-добре. Реално ние им казахме в 15 на 16.02, но известието беше готово (заради личната) в 17 на 17.02.

Но ние на 16.02 казахме на лелките. Майките са разбрали за това и са обвинили лелките, че са им казали чак на 17.02. И са решили да кажат - еми ето ни известието от 17.02.

А да речем, че на 16.02 само с тест и без официална карантина бях надул тъпана във вайбъра пред всички майки. Аз ли ще нося отговорност за паниката, ами ако тестът не се признае от педиатъра. Абе изобщо мазаляк. 10 пъти вече съжалих за каквото и да е. Не знам вече - явно като си много честен - щото аз точно това се опитах - да предпаза всички - ядеш дървото.

Ами едната майка твърди, че точно на 16.02 детето й вдигнало температура. И ако знаела тогава -  щяло да е друго.

А някъде в целата дандания усетих и обвинение, че едва ли не сме знаели и преди 15 на 16.02. Щото вижте на лелките съобщението кво пише :

Моля погледнете във вайбър групата кореспонденцията ни със семейство ХХХ на 13.02.23 в 7:17, на 16.02.23 в 8:31. От написаното става ли ви ясно дали детето е със скарлатина?

Еми как да става ясно, като то тогава и ние не знаехме. Едва ли не ни обвиняват, че не сме им казали още преди теста.

# 79
  • Мнения: 46 580
Кратко и ясно, с тиренца, бих написала хронологията. С това бих приключила участието си във въпросната група.
След това - копие до директора с молба за контрол над служителите, които създават напрежение м/у родителите.

# 80
  • Мнения: 6 178
И това по какъв начин опонира със съобщението, че вие сте обвинили персонала и ще попадат жалба срещу вас?
С предсрочните обвинения въобще не ми се връзва. Първо, че за посявка се чака 3 дни, а бързите тестове не са особено достоверни. И второ - скарлатина е, не варицела. Заболеваемостта дори в карантина е едва 30-40%. Що за преекспониране?
И да, в момента има направо пандемия от скарлатина по учебните заведения, ясли и градини. Едва ли някой не е разбрал още. Всяка година си е така.

# 81
  • Мнения: 1 520
И това по какъв начин опонира със съобщението, че вие сте обвинили персонала и ще попадат жалба срещу вас?

Не съм казал, че опонира. Но и не сме обвинявали персонала за нищо за 1295 път. Имам чувстото, че Гьобелс е бил прав, че една лъжа като се повтори 1000 пъти става истина. Никога не сме обвинявали персонала. А те ако искат да подадат каквато искат жалба.

Аз съм възмутен от скачането на родителите и това съобщение на лелките.

Пак казвам - може да имаме някаква грешка, може би трябваше във вайбъра на майките да пусна още в 15 на 16.02, че има скарлатина (реално това е единственото, което не съм направил), но първо, че уведомих персонала при тест и не съм длъжен да казвам и на майките. Но да кажем, че от морална гледна точка трябваше. Но всичко друго са инсинуации на мамите и персонала.

# 82
  • Мнения: 18 687
Мисля, че вече стана ясно къде е настъпана мотиката, въпросът е дали да се продължава в тази посока.
От споменатото разбирам, че друго дете явно е било болно и може би с усложнения - от това "Ами едната майка твърди, че точно на 16.02 детето й вдигнало температура. И ако знаела тогава -  щяло да е друго." Явно работата е станала дебела и сега персоналът се защитава - и технически са прави - казано им е устно, но известие е получено след повече от 24 часа, в края на следващия работен ден, т.е. табелата с червения кръст е сложена чак на третия.

# 83
  • Мнения: 1 520
Мисля, че вече стана ясно къде е настъпана мотиката, въпросът е дали да се продължава в тази посока.
От споменатото разбирам, че друго дете явно е било болно и може би с усложнения - от това "Ами едната майка твърди, че точно на 16.02 детето й вдигнало температура. И ако знаела тогава -  щяло да е друго." Явно работата е станала дебела и сега персоналът се защитава - и технически са прави - казано им е устно, но известие е получено след повече от 24 часа.

Така е, но технически и аз съм прав. Но и не е правилно да пускат такива съобщения във вайбъра пред всички и след това всички да ни нападат.

А дали жена ти не знае? Все пак тя е занесла известието и може да се е ... разлютила.

Ама и ти пускаш инсинуации...да не си и ти от нашата ясла.

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 19:59 от Futbolero_B

# 84
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Голям съспенс тука, чета с огромно напрежение 🍿
Ще излезе ли истината накрая, няма ли...то по- интересно от тема в СО.
Между другото, лелките освен, че са прости интригантки са и неграмотни ( в случай, че цитатите са дословно копирани и са махнати само имената)

# 85
  • София
  • Мнения: 30 209
Скрит текст:
А защо персоналът смята, че семейството на Футболеро ги обвинява?
Хахах...
Епизод 2 - Родителките обвиняват Семейство Ф, че не са уведомили навреме, а семейство Ф са казали "как, ние си уведомихме още на 16-ти в 15ч. Лелите не са сложили червения кръст, те не са ви уведомили". Wink Лелите засегнати от прехвърлянето на топката запищяват в чата "вижте в колко часа на 17-ти ни е предадена бележката... Как смеете да ни уронвате престижа!". През това време Футболеро вече е съжалил, че е прехвърлил топката... Не е очаквал такава силна защита от лелите. И гоооол за лелите! Joy

Скрит текст:
Финал: моли се директорката да е читава и да заеме неутрална позиция, щото ако драсне картони на лелите, тогава вече наистина могат да вземат на мушка детето ти.
И според мен тук е разковничето. На 16-ти е казано на лелките устно, те не са обявили официално карантината, защото нямат документи и чак на 17-ти (петък!!!!) следобед е сложен знак за карантина. Съответно родителите са подскочили за тези 24 часа разлика, защото ако са знаели още на 16-ти, някои от тях е нямало да пуснат децата си. И съответно лелките чудно са си измили ръчичките. Авторът пък е подпалил от половинка в чата и е станало пълно мазало.
Честно да си призная определено страня от контакти с родители от групите на децата ми. Чатове, ако има такива, следя за информация, иначе и там не се обаждам. Колкото по-малко контакти, толкова по-добре.
Чудя се на този ентусиазъм на родителите още от ден първи да създават чатове във вайбър и групи във фейса. За нито едно от децата ми е нямало вайбър групи и не съм страдала от това. Какво толкова има да си говорят родителите на деца в ДГ/ясла????

# 86
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Синът ми е втори клас, откакто е тръгнал на дг сме в Уотсап чатове, такива простотии никога не е имало. Но и учителите не участват в тях, а само родителите. Полезни са, когато се ползват по предназначение, за обмяна на важна информация. 3 години беше в дг, един път не се повдигна въпрос за болести.

# 87
  • София
  • Мнения: 30 209
Каква пък чак толкова важна информация има да обсъждам в ДГ? Всичко минава през ръководството и персонала. Имаме официални съобщения за неработни дни, допълнителни дейности, ваканции, екскурзии, учебен процес, карантини и т.н. Какво има да обсъждам аз с другите родители от ДГ? 2 деца имам, такива чатове е нямало никога. Ще търпя аз излиянията на родители без работа. Толкова съм против такова "социализиране" на родителите. Ей го нА резултатът. Кой чул, кой не видял, хайде у чата.

# 88
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Ами тук персоналът не се спира на раздумка с всеки родител, взимаш си детето и си тръгваш, има прозорец от 15мин, в който да се вземат децата и кой от къде е. Учителите държат връзка с отговорника и той препраща нужна информация- екскурзии, празници, нужни материали, наредби, почивни дни и т.н., съобщения, че напр. има случаи на въшки и родителите да проверят щателно децата си, но никога не са се прекарачвали граници.

# 89
  • София
  • Мнения: 30 209
Ами тук персоналът не се спира на раздумка с всеки родител, взимаш си детето и си тръгваш, има прозорец от 15мин, в който да се вземат децата и кой от къде е. Учителите държат връзка с отговорника и той препраща нужна информация- екскурзии, празници, нужни материали, наредби, почивни дни и т.н., съобщения, че напр. има случаи на въшки и родителите да проверят щателно децата си, но никога не са се прекарачвали граници.
И при нас няма раздумки, слава Богу, има си официален канал за комуникация ДГ-родители (не обратно). Ако родителят има въпрос, има телефон или е-майл за кореспонденция (там се изпращат известията за карантина и т.н., за да няма подобни простотии и разкарване до ДГ). Какво ще се замимават 60 човека с даден казус, който касае 2-3 лелки и още толкова родители? Просто недоумявам.
Същото е и със социализацията по детските площадки. Като квачки са, винаги съм ги избягвала и ми е било супер!
Авторе, голяма грешка, че влизаш в обяснителен режим и нападателен тон. Те само това чакат.
Има родители, които тотално са се самозабравили като такива. Следят всеки сопол на 30 деца в групата, всяка дума на персонал, родители, отварят групи, чатове, организират някакви безумни подаръци, ваучери, почерпки. Аз като чувам какво чудо става в някои държавни ДГ, направо се хващам за главата.

Общи условия

Активация на акаунт