Конфликт с ясла

  • 4 792
  • 119
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10 607
Цитат
Въпросните скандали, чатове и изнасяне на информация е три седмици след заболяването и в реално тогава вече всички знаеха за скарлатината. То се премина и през официална карантина на цялата група.
Директорката не е в чата и не ми давала обяснения и кво мисли. Единствено като стана скандала в четвъртъл й се обадих за да й обясня моята гледна точка и тя каза, че ще проучи.
Чакай ся... За кой четвъртък и какъв скандал говориш сега? Thinking Значи от 16.02 до края на карантината имало ли е скандал? От къде и кога тръгва съобщението "Уважаеми родители даваме ви поле за размисъл...."?

Карантината е 10 дни. Минала е. Някой друг болен от скарлатина през тези 3 седмица в групата имало ли е?

# 106
  • Мнения: 1 522
До 02.03 дори и не предполагах, че някой има някакви претенции към нас. На 02.03 получихме съобщението и после станаха разправиите.

# 107
  • Мнения: 6 764
Цялата работа е една голяма простотия. Който иска детето му да е максимално предпазено от подобни болести, не го праща в детски заведения. Ясно е, че карантини за шарки и подобни има постоянно. Все тази кога е обявена карантината.
При моето дете родители умишлено бяха завели дете с чревен вирус на градина. Отказали да го приберат като им се обадили, че повръща и не е добре. Изпозарази всички и после ни искаха изследвания за по 80 лв. на дете да се докаже, че детето е здраво и да тръгнат пак. И не е приятно, тъпо е, но това е.
Аз лично при положение, че не съм си водила детето и съм се обадила, че е болно и после, че е със скарлатина, хич няма да ми пука кой какво пише в чата. Да си се карат помежду си. Не е мой проблем. Защо да се продължава тази безумица с жалби?! Наистина не виждам смисъл да се раздува, а автора да скача като ужилен. Персоналът споделя с други родители хронологията на събитията, е и? Нали си прав, какво се оправдаваш? Оставяш ги да си се изясняват 🤷‍♀️

# 108
  • София
  • Мнения: 30 142
Цялата работа е една голяма простотия.
Скрит текст:
Който иска детето му да е максимално предпазено от подобни болести, не го праща в детски заведения. Ясно е, че карантини за шарки и подобни има постоянно. Все тази кога е обявена карантината.
При моето дете родители умишлено бяха завели дете с чревен вирус на градина. Отказали да го приберат като им се обадили, че повръща и не е добре. Изпозарази всички и после ни искаха изследвания за по 80 лв. на дете да се докаже, че детето е здраво и да тръгнат пак. И не е приятно, тъпо е, но това е.
Аз лично при положение, че не съм си водила детето и съм се обадила, че е болно и после, че е със скарлатина, хич няма да ми пука кой какво пише в чата. Да си се карат помежду си. Не е мой проблем. Защо да се продължава тази безумица с жалби?! Наистина не виждам смисъл да се раздува, а автора да скача като ужилен. Персоналът споделя с други родители хронологията на събитията, е и? Нали си прав, какво се оправдаваш? Оставяш ги да си се изясняват 🤷‍♀️
Точно обобщението на цялата ситуация.

# 109
  • Мнения: 10 607
До 02.03 дори и не предполагах, че някой има някакви претенции към нас. На 02.03 получихме съобщението и после станаха разправиите.
Това е точно 1 ден след края на карантината. Имало е недоволни от обявената в понеделник карантина, които са обвинили тях за неудобствата. А съобщението на лелите не звучи толкова обвинително, ти си го приел като лична нападка и си се подпалил. Те са го написали за всички, не конкретно за вас. "Родители, помислете какво стана и защо така стана и какво може да се направи, за да не стане повторно".  Не са имали предвид "родители, тия се опитаха да изпозразят децата с действията си". Simple Smile

Трябвало е да прехвърлиш топката не на лелите, ами на личния лекар. Joy

Последна редакция: пн, 06 мар 2023, 07:41 от amy_nka

# 110
  • Мнения: 18 562
Ами не е баш така. Точно обвинително си звучи, защото е писано за конкретния случай с тяхното дете.
И освен това са го псували и обиждали.
Тъй, че не се  е подпалил напразно човека, а с пълно основание.
Но защо се е извинил аз пък не мога да си обясня. Мен това ме впечатли. Никога не бих го направила.

# 111
  • Мнения: 9 363
Futbolero,

Следващият път не бъдете толкова точни и примерни. Изчакайте си резултатите от изследванията и бележките от педиатъра и тогава обявявайте болестта. Аз така правя. Ако има запитвания и обвинения - не знам, като получа резултатите ще уведомя. Без доказателства и официално становище от лекар, нищо не обявявам.
Винаги ще има особи, които да ви обвинят в нещо си.

# 112
  • Мнения: 10 821
Трудно е да се напаснат 25 човека, примерно. И това са само майките. А в нашата група отношение взимат и повечето бащи, както и някои баби, незнайно защо... Всеки си гледа себе си и винаги ще ядосаш поне една родителка с действие или бездействие. Уверих се, че колкото повече си траеш и не го играеш честен, толкова по-спокоен ти е живота. Иначе и аз в началото се бях хвърлила да се боря с вятърни мелници..

# 113
  • Мнения: 267
Като ги е страх, да си ги държат вкъщи. Чудо голямо. Откриха топлата вода. Чак пък да се стига и до псувни, обиди, точно тези "възмутените" си ги пускат най-често сополиви.

# 114
  • Мнения: 10 821
Така е, наистина... Имахме в точно в яслата една, дето даже беше направила голяма интрига, че видяла в групата едно дете със зелен сопол и майката го бършела. И после се оказа, че същата интригантка си пуска детето с температура, на Нурофен. Болна тема ми е, много се бях ядосала специално в този случай, защото е върха на наглостта. И от тогава въобще не ме интересуват всякакви пискливи майки, дето се изживяват като последна инстанция кой какво и как да го прави.

# 115
  • Мнения: 268
Който го е страх от мечки не ходи в гората - в градините има скарлатина, варицела и какво ли още не. Определено не е приятно - но като цяло сте били достатъчно коректни да информирате (независимо кога). В нашия клас имаше случаи на скарлатина ама личните лекари ги мързяло да се занимават да подават сигнал към РЗИ или към училището и на отговорността на родителите те да си информират... така че има случаи, в които хич даже и не се разбира. Накрая изследвахме повечето деца от класа (и тези които най-скачаха и реваха) се оказа че точно техните деца са безимптомни носители и най-вероятно са заразявали и останалите деца...

Не си го слагайте на сърце, че сега тепърва се започва. Навсякъде е пълно с идиоти и ако се връзвате на всеки ще се побъркате...

# 116
  • Мнения: 1 522
Аз тва им написах. Ще вземе да пламне варицела и с това поведение, ще вземем ние тогава да разследваме под лупа в колко часа на кой му е избил пъпка и в колко ни е съобщил.

# 117
  • Мнения: 6 258
Щом е така в ясли и градини, не ми се мисли какво ще е в училищата 😃

# 118
  • Мнения: 12 792
Футболеро, на теб важен ли ти е престижът сред некви си там крякащи гъски?

Отговор ДА: ...Продължаваш да се разправяш, докато не изчистиш името си. Даваш лелката, майката, приятелката на прокурор и не спираш, докато не ги видиш с пранги в затвора.

Отговор НЕ: ...Прекратяваш незабавно, не влизаш във Вайбър, говориш само с директорката, за да разбереш какво е проверила. Наблюдаваш детето, ако решиш - му слагаш записващо устройство, за да проследиш как разговарят и се държат с него.

Ако детето започне да не иска да ходи на ясла, тогава - повишено внимание.
Едно-единствено нещо е важно, и то е - как се чувства детето.
С лелките се дръж мазно, но без обяснения повече.
Ако не хвърляш съчки, огънят загасва (планинарска практика).

Последна редакция: ср, 08 мар 2023, 14:37 от Uncommon

# 119
  • Мнения: 1 522
Много крайно. Аз опитах будисткия среден път.

Общи условия

Активация на акаунт