Херпес Зостер при бебе на 4 месеца

  • 838
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, скъпи мами. Пиша с много въпроси в главата си и голяма надежда да разясня някои от тях. Преди седмица се появи ситен мехурест обрив на лявото краче на моя син (на 4 месеца е). Обривът беше буквално 2 червени петна, които след ден-два станаха на ситни мехури, а след това и на по-едри такива. Поставена диагноза Херпес Зостер. Всъщност по време на бременността си, в 5ти месец изкарах варицела. Теорията на дерматоложката е, че в утробата вирусът е останал латентен в седалищния нерв на бебето и сега от стрес (силно стряскане) или слаб имунитет, се проявява.
Лечението е витамини, пробиотик и мазане с хума, за да засуши обрива.
Понеже докторката е възрастна (в нашия град са предимно такива останали), се чудя няма ли някакво по-модерно и надеждно лечение. Ясно ми е, че на толкова малко бебе няма какво толкова да се даде....
Обаче той не изпитва болка или сърбеж, не дава индикации за такива, а прочетох, че е страшно болезнен. Също така започнаха да се появяват и други обриви и петна на същия крак (да речем, че избиват по нерва), но и единични пъпчици с мехурче на други места по тялото. Или е някакво лудо съвпадение и тези единични пъпчици са примерно алергия, или вече се чудя... херпес зостер ли е изобщо. Не би ли трябвало да боли и да не се разпространява?
Някой може ли да сподели опит. Разбира се всичко се случва преди сто почивни дена, другата седмица, за мое успокоение, ще потърся второ мнение в Плевен. Но дотогава трябва да се успокоя, поне малко...
Всеки съвет и мнение ще ми е от полза.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 10 606
Flushed Херпес-зостер при 4-месечно? За първи път чувам. Може ли да снимаш за какви обриви и мехури става въпрос? Ти кърмиш ли?

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Аз бих потърсила и други мнения + дерматолог. Може действително да е херпес, но не Зостер. И на мен ми се струва невероятно. Обикновено избива при възрастни и е адски болезнен.

# 3
  • Мнения: 18 504

Обаче той не изпитва болка или сърбеж, не дава индикации за такива, а прочетох, че е страшно болезнен.


При мен не беше болезнен. Щом бебето не дава индикации за дискомфорт, бих изчакала работен ден, когато да потърся второ мнение.

# 4
  • Мнения: 923
Много ми е странно и на мен бебе с Херпес Зостер.
Аз имах когато бях тинейджър и беше адски болезнено и сърбеше много. Разпространява се също така.
По принцип се появява ако човек е изкарал варицела има контакт отново с вируса. Обикновенно когато е слаб имунитета. И аз бих препоръчала още мнения, дали наистина е това и дали е правилно лечението.

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
По принцип има специален крем за херпеси, Ацикловир се казва. Но не зная дали е подходящ за бебета, така че си направете други консултации, може да ви дадат по- съвременни средства.

# 6
  • Мнения: 12 790
Моята дъщеря изкара такъв херпес, когато беше на година и половина. Потвърждавам, че се кара много леко от толкова малки деца.
За лечението - каквото ми казаха, това правих. На някакви нагревки я водих, гледам тук в гугъл, че пише йонофореза или ултравиолетови лъчи, наистина не си спомням какво беше. Но все пак тя беше значително по-голяма, за 4-месечно да кажат лекарите.

# 7
  • Мнения: 1 916
Преди години имах херпес Зостер с минингит. Херпеса беше ми излязъл по ръцете и на гръдния кош . Адски много сърби и боли. Бяха ми изписали мехлем , но не помня какъв беше.Херпеса представляваше (до колкото помня де ). Много ситни бели пъпчици на едно място . Не е било само една. Много бяха. На 4 5 места ги имах . После мина и остана само минингита ( болките в главата ) . Нали няма сравнение с мен и детето ...
Но задължително потърсете второ мнение , едва ли само хума ще ви помогне .

Общи условия

Активация на акаунт