Набор 2003

  • 71 733
  • 772
  •   1
Отговори
# 120
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Много добре го разбирам Simple Smile  Точно тези простички и “нашенски” неща ми липсват и на мен. А иначе системата им на учене е такава и в Гимназиите тук и американчетата са свикнали на този хаос, но определено е нещо ново и необичайно за деца от други държави. Радвам се, че в доволен! 🤗

# 121
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Призме, а намираш ли промяна в него? По-зрял, по-отговорен или той от мъничък си е такъв? Simple Smile

# 122
  • София
  • Мнения: 5 014
Eли, той от малък си беше зрял и отговорен. Опасявах се, че не е самостоятелен (и още се опасявам Simple Smile, защото и там няма грижа за пазаруване, готвене, гладене, чистене), но с адаптацията и ориентацията се справи. Попълни си данъчната декларация (чува се, че не са лесни техните декларации, а тук не се беше занимавал с такива дела), извади си SSN, пътува до Бостън и Ню Йорк, започна работа към университета, сега за лятото го преназначиха на пълен работен ден и ще работи оттук, наесен ще продължи там отново. Иначе съм чувала, че животът навън, конкретно в Щатите, променя хората, но дали защото е минало малко време, дали защото общуваме постоянно, или защото е устойчив на промени, за моя радост не го намирам различен.

Амбър къде е?

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 21:34 от Prizma

# 123
  • Мнения: 10 502
Понеже на една част от нас децата ни са в СУ публикувам малко поводи за гордост: https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/305828-sred-nay-dobrite-v-sv … visshi-uchilishta

# 124
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Остана само да го изкласим това СУ Simple Smile

Мерси, Призме. Така и предположих. Твоето се е родило узряло. Пу-пу, все така  да му върви

Амбър се е отдала на странични занимания и любимите горски пътечки. Мяркам я из фейса, значи е добре. Ще й пиша да се вясне за бърз отчет.

# 125
  • Мнения: 10 502
Ами явно тия резултати са част от това натискане, защото познати направо не вярват колко се учи в днешно време и то висше…

# 126
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Ели ми напомни за темата.Нямам време да изчета актуалните въпроси.
Скрит текст:
Доста мои проекти съм започнала, защото покрай него доста от отговорностите бях оставила на други и аз само креатирах, обаче сега ми се налага освен да пиша и да следя и догонвам най-новите тенденции и да си търся пазарите . Освен това придвижваме в свободното време "Превърни стара българска къща с чардаците му там в удобен модерен дом" с джакузита-макузита и рaзни там пространства. А вечер се успокоявам с последните фантастики. При всяка възможност гледам да си осигуравам и разходки из някое диво местенце.
    Светослав си следва собствения избор. Чуваме се всеки ден, често ме ползва за звуков фон, ако върви за някъде, хапва или просто си почива след работа. По час може да ме държи на телефона.
  Води се студент и ако благоволи да се яви някой ден в близките месеци в университета, може и да запише втори курс, но на този етап не възнамерява. Работи, инвестира, учи самостоятелно, каквото го интересува. Ще видим септември дали ще му се осъществят плановете. Не съм във възторг де. Не че университетите дават кой знае какво, но пък сега е моментът да го мине тоз етап и да не ходи после да търси разни документи.  Аз си му го повтарям.
   А не съм скъсала още с училището. Приятелско дете идва да му помагам по математика. Обичам да контактувам с деца по принцип.
Скрит текст:
При същата даскалица е, при която беше Светослав. До сега обвинявах до голяма степен него за краха му с математиката. Обаче виждам по-ясно проблемите в системата, а в частност и с преподавателя. Детето е умно, подготвяно години наред, амбициозно и отговорно. Обаче с предвидения материал, с подредбата му, с липсата на качествено преподаване , но пък претнеции в изискванията, без помощ няма как да се случат нещата.  

   Краят на седмицата планувахме да отскочим към Бургас, хем да приберем Светослав, който иска да си е в Русе за баловете на приятели,а и да си приготви багажа за Албена, където смята да се мести. Хем искахме да се видим с близките си и да видим как се развива американското ни отроче, което вече работи във финанстовата сфера. Обаче Светослав каза, че си е уредил прибирането с приятелите. Но ако нещо им пропадне организацията, веднага се мятаме към Бургас.

# 127
  • Мнения: 1 565
Сърби ме клавиатурата и за това...

Та моя син доста се разочарова от това, как някои преподаватели оценяват в ТУ. Първия семестър трябваше да ходи да си гледа работата и да се бори за реалната си оценка, сега (втория семестър) пак трябваше да ходи да се изяснява. Неможе ли хората да си вършат работата без да създават стрес в младежите?!
Иначе си завършва отново с пълно 6 и му пожелавам все така успешно да се преставя на изпити и състезания (ако пак ходи на такива).

Другото, което го вълнуваше е, че му предлагат да е асистент по програмиране за следващата учебна година. Той много се двоумеше, защото от бившето му училище искат да продължи да преподава и следващата година в училището по друг предмет, а той ходи и на работа. Реши да откаже на училището си - няма как да се разкъсва, а и иска да е редовен на лекции и упражнения както до сега.

Вълнува се и за това как да помогне да се прехвърли негов приятел (бивш съученик), който учеше във ФМИ и сега иска да се прехвърли в ТУ. В чуденка сме дали пак трябва да кандидатства или има вариант да се прехвърли. Не успя да си вземе всички изпити и сигурно ще трябва да почне от 1 курс...

Как са вашите деца?
Сигурно на повечето още не е свършила сесията...

# 128
  • София
  • Мнения: 14 680
Още не е започнала сесията при моята. Бори се със заверките, три пъти се явява при една и за една грешка връща и не дава подпис. До края на юни ще е борба.

# 129
  • София
  • Мнения: 5 959
Вяра, няма да може да се прехвърли момчето директно от единия университет в другия. Трябва да си изтегли документите от ФМИ и да кандидатства наново. Обаче да си вземе академична справка за издържаните изпити и като я представи в ТУ ще му ги признаят ( които се припокриват).
Добре е наборът. Последният блок му е леко скучен. Прибира се в края на юни за два месеца ваканция.

# 130
  • Мнения: 8 529
Vyara, моят син имаше същата ситуация като твоя с изясняването на оценка от първия семестър.
Изпитната сесия приключи и при него, но си чака оценките по три предмета. Взе да гледа обяви за стаж.. дано да го одобрят някъде, защото масово взимат след втората година.
Приятелят му пък реши от ТУ да се мести в ПУ, подобна специалност, същият факултет, но нямам информация дали ще кандидатства наново.

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 20:28 от Vita

# 131
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Вяра, поздравления за умното ти момче. Все така да е.
"Нашата" сесия започва на 12.06.  Идея си нямам дали ще прокопса или ще се закопае съвсем. Вече не знам какво да кажа. И седмокласни матури ме чакат, и аз съм в сесия...Идилия е у нас Sad

# 132
  • Мнения: 250
И моето момче е на финала в ТУ. Остана му последен изпит в понеделник. Колко бързо мина годината, сякаш вчера беше кандидатстудентската треска Rolling Eyes

# 133
  • Мнения: 10 502
При нас сесията предстои. Ударно правят контролни.

# 134
  • Мнения: 4 949
И младежът е на етап контролни, сесията предстои.
Снощи го чух и пак усещам напрегнатия тон. До началото или средата на юли ще е " на педали".

Общи условия

Активация на акаунт