Дезинфекция на играчки

  • 6 679
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 416
      Чак стерилна...  далече съм от тези неща. Второ дете ми е и вече съм минала през тези неща пък и не ми остава време да се втелясвам - мамите с 2 и повече деца ще ме разберат. Спрея ми трябва за определени случаи като една от причините е и спестяването на време.  За съжаление явно никой не е чувал за такъв  Sad. Ще потърся пак по аптеките, ако не здраве да е.. Благодаря на всички за отговорите..

# 16
  • Мнения: 1 382
...Имахме няколко нови на които също го извадих,изпрах ги и пак ги заших...

Е, такова нещо посмъртно няма да си играя да направя  Crazy
ааа, и аз не мога

# 17
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil на плюшените играчки пише "неподходящи за деца под 3 години, съдържат  малки частици"
а другите се мият с веро - може да ги изварите
а кое е по лошо играчка паднала за 5сек. на земята
или човек които му се радва но е забравил да си измие ръцете след като е излязъл от тоалетната??????

# 18
  • Мнения: 999
плюшените ги пера в пералня а гумените ги мия и то не на често. нали трябва да събира имунитет Simple Smile

# 19
  • Мнения: 439
Пластмасови и гумени измивам с вряла вода или във фризера,  плюшените ги слагам във фризера.
аз също

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 145
По принцип ги пера, но тъй като били силно алергизиращи (заради прахта, която събират), а дъщеря ми си пада нещо алергична, една от най-добрите алерголожки в София ме посъветва да ги слагам във фризер всеки 10 дни за една нощ. Мисля да го правя веднъж месечно, защото ползвам фризера на плод и зеленчука под нас (няма как в нашия да събера толкова играчки дори за 10 денонощия) Laughing

# 21
  • Мнения: 94
Ами тези които могат да се мокрят ги измивам, а тези които не могат ги слагам във фризера за 8 часа.

# 22
  • София
  • Мнения: 35 952
Никога не съм го правила.
Според мен организма трябва да се научи да се преборва сам с някои микроорганизми.
/като тук нестава въпрос за измиването или изпирането на някоя играчка, която е паднала навън на земята, а за дезинфекцията като фобия/
Като под децинфекция , аз разбирам унищожаване на патогенни микроорганизми с някакъв дезинфектант., другото е просто поддържане на добра хигиена
 

# 23
  • Мнения: 2 952
Мия ги(които могат) от  време навреме
Пера всичко плюшени в пералнята, събират прах...от   фризера какво ще стане   Grinning замръзнал прах Wink ок ......не акари.....а....мъртви акари....

# 24
  • Мнения: 2 897
Не съм чувала за такова нещо.А и чак дезинфекция на идгачките не е необходима.
Само с измиване също става.

Ами,да GrinningПлюшките ги пера в пералнята.

# 25
  • Мнения: 92
С плюшени още не играем. Има дрънкалки, които като ги разпечатах ги обтрих със високоградусен спирт. След това ако паднат например ги мия.

# 26
  • Мнения: 5 026
За първи път чувам.

# 27
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Уф, стига бе! А барокамера защо не му вземете на това дете  #Crazy Чак пък дезинфекция на играчки... Плюшени играчки просто не съм оставяла край детето ( все още не влизат в употреба при нас, абсолютно безсмислени неща  Close), гумените и пластмасовите обтривам с мокра кърпа при нужда ( прекомерно търкаляне по земята например) и толкова  Peace

Да....съгласна..а за барокамеране се бях сетила  Peace

Иначе за първи път чувам за такова нещо  newsm78

# 28
  • Мнения: 545
В Данет май бях мернала такъв спрей на Чико.
Аз плюшени не давам на Лора.Другите ги мия със сапун и топла вода.А тези с механизъм,който не мога да извадя-със спирт.

# 29
  • Мнения: 4 546
на беб му купих плюшена пееща гъсеничка. една мекичка такава - хем не може да се удари, хем е подходяща за лапане. но като се прибрах в къщи и прочетох инструкциите останах неприятно изненадана - да се почиства със суха кърпа  Confused опаковката на играчката има отвор, през който да натиснеш и да чуеш мелодиите. не ми се мисли колко хора може да са го направили и какво може да са пипали преди това. та се чудя какво да я правя. играчката е за деца над 6 месеца, значи би трябвало да са предвидили, че ще се лапа и съответно да може да се почиства  Close
ще видя какъв е този спрей на чико

Общи условия

Активация на акаунт