Помогнете ми за един деликатен проблем

  • 6 582
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Срам ме е,
според мен с корема (дебело черво) си зле. Това трябва да лекуваш и то няма нищо общо с аналния секс.
Имаш ли запек?

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен се дължи на храносмилателен проблем. Опитай с ензими (Мезим форте май е такова) и полезни бактерии (Лактофлор, Активия).

# 17
Шани, цял живот съм била със запек, но от година някъде се преборих с него и вече нямам проблеми! Май все пак трябва да отида на лекар, но не знам на какъв в крайна сметка.

# 18
  • Мнения: 122
Според мен се дължи на храносмилателен проблем. Опитай с ензими (Мезим форте май е такова) и полезни бактерии (Лактофлор, Активия).
  newsm10  Може да неприлично, но е естествено.  Посъветвай се с лекар все пак.  newsm12

# 19
  • Мнения: 319
А как си с храненето - често ли ти се случва да ядеш плодове след ядене? Ако да, знай, че плодовете, приети след хранене, не могат да бъдат разградени в храносмилателния тракт, а загниват и оттам се получават ей такива работи (но не винаги това е причината!). Опитай да не смесваш много различни храни на едно хранене, дано помогне! А иначе за твое успокоение да ти кажа, че едва ли е от аналния секс!

# 20
  • Мнения: 110
Лекарят трябва да е гастроентеролог.Проблемите ти са защото храната престоява повече в червата и гние.Трябва да следиш дефикацията ти да евсеки ден. Ако имаш възможност прочети за хидроколоно терапията в центъра на д-р Емилова.

# 21
  • Мнения: 1 116
... често ли ти се случва да ядеш плодове след ядене? Ако да, знай, че плодовете, приети след хранене, не могат да бъдат разградени в храносмилателния тракт, а загниват и оттам се получават ей такива работи ....
За това ли днес ми гръмнаха бушонитееее.

# 22
Както вече са ти написали трябва да отидеш на гастроентеролог. До тогава спазвай интервал между поеманите различни храни за да не се застъпват в стомаха, най-бързо се преработват плодовете до 30 минути след приемане можеш да консумираш друга храна, най-бавно месото отнема около 3  часа.
Аз лично имам непоносимост към яйца под каквато и да е форма ми причиняват такива газове, затова просто ги избягвам неща като кремкарамел, кремове с яйца,  кексове, омлети и т.н. съм зачеркнала от менюто си.
Възможно е да успееш да установиш дали при теб има такава дразнеща храна.

# 23
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Съгласна съм с горното мнение. Може да е хранителна несъвместимост някаква. Опитай да изключваш групи храни, премахни млечните за два-три дена и виж дали има разлика. Как се справи със запека, ако отскоро ядеш много баластни вещества и зеленчуци това може също да е причина. Ако е това, незнам къде си, но в Канада има едни хапчета Беано, взимат се заедно с храната и спомагат за разграждането на комплексните въглехидрати, съдържат ензима алфа-галактосидаза. Извличат се от Аспергилус нигер, каквото и да е това Rolling Eyes. Каквото и да е, даже лека липса на ензими, трябва да има някаква причина. Явно нещо не се доразгражда достатъчно и започва някакъв гнилостен процес. Иди на лекар, изследвай се за хеликобактер пилори, ензими, състоянието на червата ... Успех   bouquet!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 512
 на гастроентериолог трябва да идееш

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Пробвай с мезимфорте. Можеш спокойно да си направиш курс по едно преди всяко ядене (аз съм си правила с по две преди всяко ядене и се чувствах супер). Иначе можеш да го взимаш инцидентно когато ядеш трудносмилаеми храни - мазно, пържено, яйца, бобови и т.н. А пък ако започнеш да пиеш по една активия на ден така ще се прочистваш че все едно си си направила клизма. Така хем няма да имаш газове, хем няма да имаш притеснения с аналния секс. Успех!

# 26
Благодаря на всички за мненията! Наистина ме успокоихте, че не е от секса  Mr. Green Сериозно, това ми беше най-гадния вариант. Със запека се справих преди година като в продължение на месеци ядях всеки ден активия с мюсли. От тогава ям много рядко, но проблемът изчезна, дори по 2 пъти на ден се случва да посещавам тоалетната, ако съм яла повече. Плодовете винаги съм ги яла отделно, в съгласие с разделното хранене, но е истина, че от известно време започнах да хапвам малко след ядене - успокояваха ми стомаха...

# 27
По принцип много рядко пия лекарства, дори и безобидни и за това не ми се иска профилактично или на принципа проба-грешка да вземам каквото и да било...

Общи условия

Активация на акаунт