Трудова борса и обезщетения - Тема 7

  • 31 187
  • 661
  •   1
Отговори
# 30
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
При нас работят като служители завършили за инженери, учители, ИТ (макар и да не се изисква такова образование), ама въобще не се сърдят. Smirk

Последна редакция: вт, 14 мар 2023, 20:05 от Ранобудна

# 31
  • Мнения: 29 324
БТ могат да намерят работа,  но ниско квалифицирана и нископлатена.

# 32
  • София
  • Мнения: 16 024
Aisha, сега има много обяви за счетоводители или касиери. Щом си в София, няма да имаш проблем да си намериш бързо работа.
   
Благодаря, но не търся работа.
Просто бях 1 г. на борсата, все пак 40 г. съм плащала реални осигуровки. И реших да се възползвам, да не си вдигам кръвното  с неуравновесени началници - използвачи. Но това не е по темата.

# 33
  • Мнения: 12 704
При нас работят като деловодители завършили за инженери, учители, ИТ (макар и да не се изисква такова образование), ама въобще не се сърдят. Smirk
Ако беше работа дето да не се сърдя, нямаше да го правя на въпрос... но нещо дето нямам нищо общо, за минимална заплата и за кратък срок и с интервю от днес за след 1-2 дни в друг град - е нямаше как да подскоча от радост. Вече не помня дали само интервюто беше там или и дейността там се развиваше, то просто нямаше какво да обсъждаме повече.

# 34
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Имам предвид, че някои просто завършват висше образование, за да го имат, нямат желание да се развиват и не ги вълнува завършената специалност.
После пък с връзки намират работа, за която не се изисква висше образование, но която пък да им носи доходи над минималната заплата. Smirk

# 35
  • Мнения: 29 324
Е, щом ги устройва....

# 36
  • Мнения: 33
Здравейте! Какво е минималното месечно обезщетение? Сега разбирам,че ще имам право само на 4ри месеца,тъй като съм освободена по един от изброените членове. Благодаря за отговора! Хубава вечер!

# 37
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097

После пък с връзки намират работа, за която не се изисква висше образование, но която пък да им носи доходи над минималната заплата. Smirk
Не са нужни връзки, ако наистина си добър в това което правиш.

# 38
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Радвам се, че мислиш така. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 671

После пък с връзки намират работа, за която не се изисква висше образование, но която пък да им носи доходи над минималната заплата. Smirk
Не са нужни връзки, ако наистина си добър в това което правиш.

Напротив ! За хубави позиции особено в някои структури са необходими и то здрави connection!
След 11 етапа и една камара пари и доста изпити, тестове, интервюта и хиляди специфични изисквания.
Бях на заключително интервю, видях че от 25 бяхме останали 3. Единият участник още от 1 ниво го видях и го заподозрях, че има опора.
На 1 вият етап беше 8 ми, а аз 5 та
На няколко теста бях с повече точици, но накрая аз не бях преминала крайния етап, а той да
Точно си беше с връзки, макар че бях по добра и не го казвам да се правя на важна, а защото го подозирах и наблюдавах резултатите!
Така че имаш ли опора и препоръка ще те вземат!
Не говоря генерално, но за някои структури е това положението !!!!!!

# 40
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Надявам се това да изчезва от все повече сфери и професии. това грозно типично българско - ориенталско мислене, този е човек на онзи и затова ще го вземем... просто нямам думи,  ужасно грозно е!

# 41
  • Мнения: 29 324
Хубавите позиции в държ. администрация се заемат само с връзки. Точно затова е направено финалното интервю.
Иначе за бачкатори за малко пари има работа.

# 42
  • Мнения: 54 404
Не вярвам да изчезне.
Много компании работят с препоръки, които са с приоритет пред кандидатите по каналния ред/Джобс примерно.
Смята се, че когато препоръчаш приятел, ти гарантираш в известен смисъл за него.
Има и бонуси за това.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 219
Не вярвам да изчезне.
Много компании работят с препоръки, които са с приоритет пред кандидатите по каналния ред/Джобс примерно.
Смята се, че когато препоръчаш приятел, ти гарантираш в известен смисъл за него.
Има и бонуси за това.

В "нашата" фирма ако доведеш човек и се задържи след изпитателния срок, получаваш 500 лв. И губиш приятелството си с доведения .

# 44
  • Мнения: 54 404
При нас е повече, но зависи и от позицията. За някои е в пъти в повече.
Защо пък да губиш приятелство? Аз съм препоръчвала бивша колежка, още сме си приятелки, доволна е.

Общи условия

Активация на акаунт