Към майките с отрицателна кръвна група

  • 2 576
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 556
Виждам, че си от Бургас. Аз също съм с резус фактор отрицателен, а бебето е с положителен. Ако ще раждаш в Бургас настойчиво ги питай каква е кръвната група на бебока и ако е положителна настоявай да ти сложат Анти Д гамаглобулин. Казвам го от личен опит. Два дена подред ги питах и все се правят на ударени и прехвърлят топката на някоя лекарка, че тя трябвала да каже, че не били готови изследванията и дрън дрън. Толкова се бях ядосала Mr. Green #Cussing out , а времето си минаваше и нямаше да има смисъл да ми я слагат ако още малко се забавят. Добре, че беше д-р Димитрова, че ги подбра всичките там и им се развика кво се мотат smile3512, че не ми я бият. Иначе се поема от ЗК и нищо не съм плащала. Естествено не пропуснаха да кажат, че съм имала късмет и това била последната останала инжекция.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Здравейте всички настоящи и бъдещи мами  Grinning. Бременна съм в 14г.с. Аз съм с кръвна група 0 Rh(-), а таткото е с А Rh(+). Да ви призная малко съм притеснена от този факт Cry. Моля някой ако знае в Добрич  къде мога да си направя изследване за антитела несъвместимост или към кого да се обърна за консултация, нека ми пише. Благодаря и успех на всички  Hug
Здравей, и ние сме със същите кръвни групи със съпругът ми, антитела си правех в кръвния център, сигурно и в Добрич там ще правят. С първата бременност ми изследваха три пъти антитела, мисля че се поемаха от касата(сега може нещо да се е променило). След раждането изследваха бебето и мен и ми поставиха инжекция, защото малката се роди 0+.
Лека и спокойна бременност

# 17
  • Мнения: 4 111
Здравейте всички настоящи и бъдещи мами  Grinning. Бременна съм в 14г.с. Аз съм с кръвна група 0 Rh(-), а таткото е с А Rh(+). Да ви призная малко съм притеснена от този факт Cry. Моля някой ако знае в Добрич  къде мога да си направя изследване за антитела несъвместимост или към кого да се обърна за консултация, нека ми пише. Благодаря и успех на всички  Hug
Здравей, и ние сме със същите кръвни групи със съпругът ми, антитела си правех в кръвния център, сигурно и в Добрич там ще правят. С първата бременност ми изследваха три пъти антитела, мисля че се поемаха от касата(сега може нещо да се е променило). След раждането изследваха бебето и мен и ми поставиха инжекция, защото малката се роди 0+.
Лека и спокойна бременност


Да, касата поема изследванията за антинела. Все още.


Виждам, че си от Бургас. Аз също съм с резус фактор отрицателен, а бебето е с положителен. Ако ще раждаш в Бургас настойчиво ги питай каква е кръвната група на бебока и ако е положителна настоявай да ти сложат Анти Д гамаглобулин. Казвам го от личен опит. Два дена подред ги питах и все се правят на ударени и прехвърлят топката на някоя лекарка, че тя трябвала да каже, че не били готови изследванията и дрън дрън. Толкова се бях ядосала Mr. Green #Cussing out , а времето си минаваше и нямаше да има смисъл да ми я слагат ако още малко се забавят. Добре, че беше д-р Димитрова, че ги подбра всичките там и им се развика кво се мотат smile3512, че не ми я бият. Иначе се поема от ЗК и нищо не съм плащала. Естествено не пропуснаха да кажат, че съм имала късмет и това била последната останала инжекция.

Късмет, не късмет, те са длъжни да ти бият тази инжекция! Тя се поема от здравната каса! Тъжно е, че трябва ти да настояваш за изследване на кръвта на бебето и да си просиш инекцията!

Аз раждах в частна клиника, там ми обясниха всичко подробно за тези рузес фактори (аз си го знаех, но все пак..), веднага взеха кръв от пъпната връв на бебчо и на другия ден ми биха инжекцията. Платих си я , 163 лв с намаление за клиниката, иначе струва 180.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 424
Здравейте всички настоящи и бъдещи мами  Grinning. Бременна съм в 14г.с. Аз съм с кръвна група 0 Rh(-), а таткото е с А Rh(+). Да ви призная малко съм притеснена от този факт Cry. Моля някой ако знае в Добрич  къде мога да си направя изследване за антитела несъвместимост или към кого да се обърна за консултация, нека ми пише. Благодаря и успех на всички  Hug
аз бях по същия начин, но при първа бременност шансът бебето да е с различна от твоята кръвна група ( тоест положителна ) е минимален.
при втора бременност е по - вероятно.
успех! Peace

# 19
  • Мнения: 4 111
Здравейте всички настоящи и бъдещи мами  Grinning. Бременна съм в 14г.с. Аз съм с кръвна група 0 Rh(-), а таткото е с А Rh(+). Да ви призная малко съм притеснена от този факт Cry. Моля някой ако знае в Добрич  къде мога да си направя изследване за антитела несъвместимост или към кого да се обърна за консултация, нека ми пише. Благодаря и успех на всички  Hug
аз бях по същия начин, но при първа бременност шансът бебето да е с различна от твоята кръвна група ( тоест положителна ) е минимален.
при втора бременност е по - вероятно.
успех! Peace


Шансът не е минимален. По книгите пише че е 1/3!!!

# 20
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Здравейте всички настоящи и бъдещи мами  Grinning. Бременна съм в 14г.с. Аз съм с кръвна група 0 Rh(-), а таткото е с А Rh(+). Да ви призная малко съм притеснена от този факт Cry. Моля някой ако знае в Добрич  къде мога да си направя изследване за антитела несъвместимост или към кого да се обърна за консултация, нека ми пише. Благодаря и успех на всички  Hug
Здравей, и ние сме със същите кръвни групи със съпругът ми, антитела си правех в кръвния център, сигурно и в Добрич там ще правят. С първата бременност ми изследваха три пъти антитела, мисля че се поемаха от касата(сега може нещо да се е променило). След раждането изследваха бебето и мен и ми поставиха инжекция, защото малката се роди 0+.
Лека и спокойна бременност

Здравейте. И ние сме абсолютно същите групи и резус фактор. Изследванията се правят с направление от личния лекар или от лекаря, който ти води консултациите. На мен ми взеха кръв, на таткото също и ги пратиха за изследвания в друг град, защото в нашия няма такава лаборатория. Като се разбраха кръвните групи, пак ми взеха кръв, за да изследват вече за антитела. Нямаше такива до последно, но бебето се роди 0+ и ми биха инжекция, която аз сама си купих. Взеха ми я за 2 часа от аптека на "Пирогов". Доколкото знам ги доставят и по куриери в градовете, където няма налични такива ампули.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 855
Ще вземат кръв от бебчо да му изследват кръвната група и резус фактора - ако и той е отрицателна, няма да ти бият инжекцията, ако обаче е положителна (както стана при мен) ще ти я бият. Нищо повече не се прави.
Леко раждане!
:
peace: Нищо не съм плащала!!!

# 22
  • Мнения: 365
ако бебчето се роди с Rh (-) нищо няма да ти правят. Ако обаче се роди с Rh (+) (както моята дъщеричка) ще ти боцнат инжекцията гамаглобулин в дупето и всичко ще е наред.  newsm10

# 23
  • Мнения: 4 546
и аз съм от бургас. лекарят вече ме предупреди, че по принцип ми се полага по ЗК ваксината, но не винати я имали, така че аз да имам готовност да си я купя  #Cussing out
за антитела кога ви пуснаха първото изследване? от ЖК ми каза че ще ми пусне "по-нататък", а аз доколкото знам вече поне веднъж е трябвало да ми се направят антитела в първото тримесечие  Thinking

# 24
  • Мнения: 4 111
Пуснете търсачката, има много изписано по темата, четох някъде из форума, че ако родиш в държавна болница, през здравната каса и болницата не ти осигури тази инжекция и се наложи да си я купиш - здравната каса ти възстановява парите, но това става бавно (естествено) и само срещу фактурата!

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Aз също съм с отрицателен резус фактор, а моето бебче се роди с положителен и ми поставиха анти Д гамаглобулин още в болницата и нищо не съм плащала за това.

# 26
  • Мнения: 327
Беба се роди с +0 кръвна група.Правили са й изследвания ,а на мен след това биха гамаглобулина.Аз много се притеснявах baby_neutral.

Общи условия

Активация на акаунт