Раздяла в чужбина, моля за практически сьвет

  • 5 792
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 428
Като нищо ще трябва да му плащаш издръжка. Вместо да питаш тук, намери си добър адвокат по семейно право.

# 16
  • Мнения: 406
Ами тя ще го осъди за издръжка на детето пък и готово. Няма сложно. Да се научи да се храни и гледа сам.

# 17
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 67
Авторке, трябва да обработиш мъжа ти да почне работа, иначе при развод май ще трябва да му плащаш и издръжка. Съчувствам ти в тази трудна ситуация.
Ей това е  което ме спира. Всичко трябва да деля 50/50 с него. И да понеже неговите доходи са по ниски, в момента в който се разделим, неговият стандарт на живот пада и аз трябва да му плащам издрьжка.... Сега не работя по 70 часа в седмица- преди беше, докато го издьржах в БГ. Сега сьм само 40 и си гледам детето.
Както казах от месец насам, той е излючително внимателен кьм него. Не му е повишил тон дори.... Купува му разни неща...абе с две думи прикотква го на негова страна, и да наистина то (детето) започва да го имитира в отношението си кьм мен.
От кьщата не мога да го изгоня, тьй като и неговото име фигурира на нотариалният акт...
остава ми само аз да се изнеса като не ми харесва и да плащам наем. Убедена сьм че ще се справя финансово, просто това чуство на вина, ме побьрква....
Да имам 2-3 приятелки с които мога да споделя, но и те не ме разбират  напьлно...Все ми викат ами толкова години си го тьрпяла, значи не е толкова лош....
Да ама на мен вече ми писна... Писна ми толкова години моите пари да са общи, да живея от месец на месец, а неговите да са негови. Уж "общи" за големи неща, ама аз нямам достьп до тях...и трябва да се моля ако искам нещо да се направи. И всичко би било ОК ако не беше почнал сьвсем да се дьржи отвратително с мен.
Как може да сьм толкова голяма бяла патица... не знам. То любов, любов ама вече и аз се усетих... И не няма друг мьж в живота ми, просто вече взе да ми тежи.
Определено имам нужда от валидация на решението ми, че е правилно, и от сьвет как да се разделим, без да трябва финансово да го издьржам отново... Парите ще ми стигат за наем, дете , храна и т.н, но не и за издрьжка на бивш....
Ако докажа че има насилие, може и да стане, но то има само емоционално, то не оставя синини... хитьр е много...

# 18
  • Мнения: 3 251
Мислиш ли, че наистина не е болен, а просто мързелив.
Защото всеки може да закъса със здравето, и това не в повод да бъде изхвърлен.
Ти си доста инициативна жена, а той е пасивен.
Чувстваш се значима, защото успяваш да се справяш с живота в чужда страна. Но в същото време тази ти значимост го прави излишен за теб. Казват ти, че си силна, но на теб ти е писнало явно.

Вие общо "чекмедже" не можете ли да си направите и да се разберете?
Какво значи, че се държи отвратително? А ти как се държиш? Защото ако само парите са проблем, то можеш да поставиш разумни условия.
Във възпитанието на детето трябва да взима участие и двамата родители. Тук ти си го изтикала от сцената. И има разлика при възпитанието на момче и момиче. До каква възраст смяташ за удачно са се държи за ръка в парка момченцето?
Когато си работила по толкова много, когато си изпращала пари - ти си го правила, по своя воля и за своя съпруг. Така са стояли нещата тогава. Имам чувството, че едва ли не съжаляваш за тези пари.
Разбира се, че можеш да се разведеш, след като не искаш да живееш с него. Но трябва да си дадеш сметка какво е в основата на всичко и дали не можеш или не искаш да го промениш.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 276
Ами, искай достъп до парите.
Казваш това е, нямам повече и прибираш едни 25-30%.
Правила съм каквото мога, вече ми тежи. После лягаш болна и ти.

Върви на консултация, бракът ви е от България доколкото разбрах, няма нужда да се развеждаш извън европейско законодателство.

# 20
  • Мнения: 1 364
Доста неща са ви написали, но в психологията има т.нар. "скрита изгода" т.е. той е болен, защото има такава изгода. И все пак дори и да не е добре толкова, при желание може да си намери работа от вкъщи, или да се грижи повече за други неща, но е факт, че не го прави, защото знае, че вие ще го поеме. Какво е това работа 4 часа на седмица, колко е зле, та само 4 часа на седмица да работи. Вие сте много по-силна отколкото си мислите, но сте смачкана и се самоманипулирате дори, отделно той ви манипулира. Не го слушайте и не взимайте  думите му за "чиста монета", отделно манипулациите от близки, търпи, защото сте в чужбина, ние сме далече какво ще правиш сама. Силна сте, здрава сте, просто подредете "пъцела" в главата си, по възможност срещнете се с психолог. Познавам хора разселили се в чужбина и двамата тръгнаха по своя си път, намериха си нови партньори и живеят по-добре.

Последна редакция: пн, 06 мар 2023, 22:28 от Sephora

# 21
  • Мнения: 1 850
Първо посети адвокат и след това го мисли. В сащ според щата в който живееш закона/правата/задълженията са различни. В някои щати, колкото години си бил женен, ако не си работил толкова години плащаш издръжки, в други е друго. В някой задължително е споделено родителство 50/50 ако живееш над 100 мили от другия няма споделено и ти плащаш издръжка за детето. Така само гадаем. Къщата на 50/50 което на когото на името е за него си е -ако колата е на негово име негова е, ако е на твое твоя е..законите са различни...посети си адвокат. Тук може само да ти дадем кураж. Късмет!

# 22
  • Мнения: 1 520
Мъжът ти е използвач, тва е.

# 23
  • Мнения: 406
Спираш да му слугуваш, спираш да му даваш джобни - всичко от заплатата си заделяш другаде и го оставяш да се оправя сам. Ставате съквартиранти и делите само необходимото - къщата и детето. Докато издържи той. Като започне да вдига гири и да мрънка - излизаш без да го отразяваш.

# 24
  • Мнения: 963
Аз не познавам това законодателство изобщо и не знам доколко е удачно да давам съвети, но .. могат ли наистина да те задължат да плащаш издръжка? Аз доколкото разбирам, той не е болен, а не работи по-скоро от мързел. И ако не успее пред съда да докаже, че е действително нетрудоспособен с документ, подобен на нашия ТЕЛК например, не би следвало ти да си длъжна да му плащаш издръжка.

# 25
  • Мнения: 3 251
ТЕЛК?
Чакай сега, авторката каза, че е болен, не че има трайно увреждане.
Също каза, че неговите пари... Те парите нямат навика да се появяват от нищото.

# 26
  • Мнения: 9 814
За какви пари говорим, ако в последните три години работи по 4 часа на седмица?

# 27
  • Мнения: 3 251
Не знам.
Но пише "неговите са си негови"
Четири седмици по четири часа и негови пари. Нещо се обърках.

# 28
  • Мнения: X
Върви на консултация, бракът ви е от България доколкото разбрах, няма нужда да се развеждаш извън европейско законодателство.

Щатът, в който живеят, няма да признае развод от български съд, след като и двамата са жители на този щат и пребивават постоянно. Такъв развод е възможен, ако тя живее в България, а той в САЩ. Или обратно.
Anonym1, говори с адвокат, тук отговор на въпросите ти няма да намериш. Трябва ти човек, запознат със законите на твоя щат.
За емоционалната част, замисли се за психолог.

# 29
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 67
Не знам.
Но пише "неговите са си негови"
Четири седмици по четири часа и негови пари. Нещо се обърках.
Ами ние все пак сме от 20 години в САЩ. той за тези 20 години все пак е работил и е получвал заплата, която е прибирал в негова си сметка "уж наши спестени" пьк аз понеже получавам повече, да харчим моите за разоди.  последните 3 години само работи по 4 часа на седмица, защото не можел да си намери нещо добро заради здравословния проблем. Ама той и не тьрси де.. Това само на приказки, че много искал да работи, ама виждаш ли не можел...
Да сьгласна сьм, че не може да ижвьрлиш човек само защото се е разболял (утре и на мен може да се случи), но поне като си в кьщи, разтреби, наготви. Аз илизам в 7 сутринта и се прибирам в 6 вечерта. От там започвам да чистя, защото той дори и леглото не си е оправил повечето дни, да готвя за вечеря, да заведа детето на тренировка, да си напише домашните, да вечеряме, и станало време за лягане 9- 9:30... Ами и аз искам да си полегна на дивана и да гледам филм или просто да си поиграя с детето, да си поговорим...
И като кажа нещо - естествено изключително внимателно, да не му нараня егото, ставам лоша,
Извинявай ама, щом имаш сили да правиш "гимнастика" цял ден, можеш една прахусмукачка да пуснеш и да наготвиш нещо за вечеря.И не, не ми свидят парите , просто искам отношение и разбиране, а не навикване и обиди

Общи условия

Активация на акаунт