Раздяла в чужбина, моля за практически сьвет

  • 5 840
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 256
Сега да чакаш да е сготвено е в сферата на научната фантастика.
Но може да прави доста други неща вкъщи.
Това, че не домакинства ли е причината, това че всъщност има пари (а ти?), какви са тези навиквания?
Като се разведеш няма да ти е оправено и няма да лежиш на дивана.
21-21:30 поне в България са доста ранни часове за лягане, а не работим по-малко.

# 31
  • Мнения: 1 854
Те неговите пари са и неини щом имат брак, поне на данъчната декларация се попълват като общ доход.
Кой щат е това?
 Кой плаща неговите здравни/вижън и дентъл застраховки?
Къщата ви изплатена ли е или има още ипотека?

Бракът им е сключен в БГ, но реално те са Американски граждани и трябва делото да мине там с добър адвокат по взаимно съгласие отнема около 3 месеца от входиране на молбата до финала, иначе от БГ развод, след това преводи и става сложно.Отделно, че трябва до Бг д а ходиш.

# 32
  • Мнения: 267
Защо още не си го изгонила? За какво ти е? Никаква работа не върши, буквално.

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
20 години си търпяла този плазмодий?! Не знам за медал ли си или за сопа!

# 34
  • Down south
  • Мнения: 7 864
Съвсем случайно попаднах на темата.
Ако ситуацията е реална, а не поредната пързалка, това са много години, не една или две живот в неразбиране на ситуацията.
Не знам в кой щат живее авторката, но има спешна нужда от консултация с адвокат.
Адекватен.

ПП Ако няма никой, който да и помогне, нека ми пише на лични. Ще се разровя за контакти, които биха могли да съдействат с препоръка за други контакти.

# 35
  • Мнения: 2 928
Ако докажа че има насилие, може и да стане, но то има само емоционално, то не оставя синини... хитьр е много...
Не е нужно да има синини. Вземи си адвокат! Той ще те научи. Можеш да изкараш, че те унижава и те кара да правиш извращения в леглото. Ти не си съгласна, но те е страх от него. Дори да не е така, ще бъде твоята дума срещу неговата.  Това минава в Северна Америка и думата на жената се чува повече. Можеш съвсем реално да го изгониш от къщата и да му издействаш ограничителна заповед. Бори се за пълно попечителство над детето. Така ще си спестиш издръжката на бившия. Без детето той няма основание да ти виси на гърба. В никакъв случай не прави грешката да се изнасяш! По-скоро го изгони него! Има организации, които помагат на жени в такова положение. Успех, ще се справиш!
Върви на консултация, бракът ви е от България доколкото разбрах, няма нужда да се развеждаш извън европейско законодателство.
Имат американски имот, сметки, 20 години живот зад граница. Не могат да се разведат в България.

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 04:47 от Ravenna

# 36
  • Мнения: 3 157
Ти май предварително се самонавиваш, че щял да иска издръжка и да ти вземел половината. Отиди при адвокат и говори с него/нея. Много зависи в кой щат си. Ако си в Калифорния и някои други щати По западното крайбрежие всичко се дели 50 на 50. Обаче ако си на източното или по средата в повечето щати се разделя имуществото според това, кой е титуляр. В кой от двата вида щати живееш? Ако втория и имаш кола, или сметка някаква само на твое име си ОК. И аз съм в САЩ. Не съм разведена, но имам цял куп приятелки българки тук, които са разведени или в процес на развод. И някои от тях не само че не са с едни, а с 2, че и с 3 деца, и се справят. Всичките от тях са ми споделили, че им е олекнало след финализиране на развода. Някои от тях са по-зле финансово след това, но в пъти По-спокойни и в по-добро психическо здраве от преди. Ще ти олекне неимоверно след като се отървеш от хрантутника и насилника. Парите не са най-важното. Пиши в кой щат си. Ако си наблизо знам тук една добра бракоразводна адвокатка. Тя е българка.

# 37
  • София
  • Мнения: 594
... просто искам отношение и разбиране, а не навикване и обиди

Разбирам всичко написано от теб. Цитирам само това, защото за мен е ключово. Ти искаш да си в този брак и продължаваш да се вариш, очаквайки той да стане друг. И с какво ще ти помогне оправеното легло, или поразтребената ви къща? Кое ще те стопли?

По описаното от теб аз категорично не вярвам, че той ще стане какъвто ти желаеш. За съжаление ти си "сварена жаба" и дори приятелките ти не ти вярват, че не се чувстваш добре в този брак. Все пак 20г. не са малко...

И за да не ми се обидиш за сравнението, ще ти кажа, че и аз дълги години бях в твоята ситуация. Моят бивш беше изобретателен и отлично се справяше да ме държи чрез вина и потискане. Нещата ескалираха, когато стана жесток - настрои детето (малкото имам предвид, защото имаме и голямо, което е завършен млад човек) и в същото време великодушно ми казваше - ами чупи си главата и се развеждай като толкова искаш, детето остава тук. Нещата се случваха в чужбина и по онова време нямах заделени пари. Включих на авариен режим и постепенно отделих пари. Първо платих на адвокат в чуждата страна. Но това, ако наистина решиш да се разведеш.

Виждам твоят спътник също се е усетил върху какво да натисне - чрез детето.

Не мисля, че имаш шанс да се почувстваш добре в това съжителство. Стисни зъби и стани да си оправяш живота. Детето ви расте и няма да вижда силна майка, от каквато има нужда за своите си устои, и няма значение колко пари изкарваш. И стига с тия пари. Това не е темата в твоя казус. Статутът ти като майка и жена е нещо, което предчувствам, много ще върви надолу. Но това е само ако не станеш и не си поизтупаш дрехите от калта, в която си се заседяла.

# 38
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Не се дели 50/50. Винаги може да се изиска доказване на средствата и ще установят кой какво е покривал като сметки и ипотека (примерно). Щото муньо живее в къщата, ама заплатата му не стига и за седмица от ипотечния заем, камо ли за две. Отделно яде и ползва комунални услуги. Доказуемо е ВСИЧКО в Щатите и авторката хич да не се мотка, ами да припка още утре при адвокат. Психическият тормоз Е тормоз и е напълно доказуем, особено пък там.

# 39
  • Мнения: 22
Колкото по-бързо приключиш тези токсични взаимоотношения, толкова по-добре за теб.

# 40
  • Мнения: 12 940
Здравейте!
Имам нужда да получа малко подкрепа. Толкова съм стигнала емоциаонлано дъното, че вече няма на къде...
...
Знам какво трябва да направя,- да си взема детето и да си трьгна- ще се оправя сама, но сьм като парализирана. Не знам защо и какво се случва с мен. Сьрцето ми започва да бие бьрзо, дланите ме се изпотяват, топка в стомаха, всяка вечер като се прибирам в кьщи от работа. И все не ми стига смелост. Трябва ли да загубя моето щастие заради детето? Ето от един месец насам той е коренно различен с него, дали ще се промени???
Така ми се иска, някой да ме хване за рьката, да ме заведе с детето на сигурно място, да заспя и да се сабудя когато вече целия цирк и разправии по раздялата са приключили...
...
Няма как, ще трябва и тази работа ти да си свършиш. Защо чувстваш вина? Смяташ ли наистина, че за вашето дете е добре да живее с този баща и да копира неговото отношение към теб? Наистина ли това искаш за себе си - да си с двама мъже вкъщи, за които да си изтривалка?
И без това бащата ще има право да вижда детето си, така че това не го мисли. Мисли как да докажеш емоционалния тормоз и да се съхраниш, защото сега вървиш от зле към по-зле. Ако трябва, ходи на психотерапевт. Естествено, за да се оправиш от паник атаките, но може да е и част от процеса за доказване на емоционалния тормоз.
Адвокат, това ти трябва, и то бързо.
И наистина не си тръгвай от къщата, която изплащаш, преди да сте се разбрали с адвоката за стратегията ти. Това ще бъде МНОГО голяма грешка.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 373
Нещо ми подсказва, че ще започне да настройва детето срещу теб. Както сега си лошата и виновната за всичко, така и после ще си още по-черна и основна цел в живота му ще стане да отчужди момчето ти от теб.
Това е един много нещастен вътрешно човек, много гневен на всичко и на всички. Той сам вижда какъв неудачник е и сам на себе си не може да си прости, затова и не е способен да се държи добре с другите. В този брак сте си сменили ролите още от самото начало, той гледа на теб като на съперник, а не на жена и затова е толкова озлобен. Най-много от цялата ситуация страда детето.
Освен другите съвети, които вече са ти дали, бих казала да посещаваш психолог. Нааай-малкото за да си възвърнеш самоувереността. Реално мъжът ти има нужда от психолог, но мисля, че е ясно, че не би се навил, затова и не го предлагам.

# 42
  • Мнения: 1 340
Първо си дай сметка искаш ли да се разделиш с този мъж наистина или не. Ако ти е писнало, ако не искаш да живееш повече с него тогава трябва да действаш подмолно и манипулативно с такъв човек.
Това с евентуално задължение ти да плащаш на него издръжка и факта че половината къща се води и на него ще е проблем.
Според мен с добър адвокат е доказуемо, че ти си издържала семейството, а той си кътка каквото изкара и може и да има тежест в съда. Но реално ако се стигне до развод - собствеността се дели на две. Почни да настояваш той да пазарува за вкъщи, той да  заведе детето на тренировка, той да плати едно или друго, излъжи че не са ти превели заплата, че ще има забавяне..., че трябва да сте по-пестеливи... ии бавно почни да заделяш пари в отделна сметка, като настояваш той да даде от неговите спестени. Обещай че като ти преведат твоята заплата, ти ще ги върнеш в уж общите спестени. И го мотай, с обяснения, че не са ти превели цялата заплата ... че да се радва че изобщо работиш защото може да има и съкращения и тогава ще трябва да харчите изцяло от спестяванията.
Поинтересувай се от добри бракоразводни адвокати там където сте и се консултирай какво можеш да направиш - така че реално не само да не му плащаш издръжка ти, ами той на теб и да бъде принуден той да напусне семейното жилище. Като междувременно не губи връзка с детето си и не го обвинявай ако заема страната на баща си понякога - детето не е виновно, бащата е.

# 43
  • Мнения: 6 791
Вие по принцип се справяте сам сама като отглеждате дете и зъл търтей. Защото бидейки търтей, може да е поне добър и мил, а той не е. Много добре знаете, че промяната е временна и в момента, в който се почувства сигурен, тормоза ще започне на ново. Вероятно някъде там има мъж, който би ви обичал и подкрепял. Детето не е глупаво, ще попие модела, че е ок мъжа да е мързелив и заядлив. Ако е момиче зле, ще търпи като вас такъв тормоз. Ако е момче, ще издевателства над жените. Та хубаво си помислете на какво ще го научите като търпите този модел на семейство.

Последна редакция: вт, 07 мар 2023, 13:56 от Radeva-87

# 44
  • Мнения: 523
И аз Ви се чудя на акъла как го търпите този мъж 20 години.. Най- близката ми приятелка беше в същата позиция като Вас и аз бях пряк свидетел на всичко. Живеят в чужбина, тя гледа дете, работи на две работни места, а мъжа й си стоеше вкъщи и си търсеше болежки. Ту краката бяха, ту главата, ту стомаха, ходиха на какви ли не доктори- всички казваха, че е здрав като бик. Той обаче беше убеден, че е болен от тежка болест, която уж никой доктор не открива. Мъжът й тогава беше около 27-8 годишен. Не искаше да работи, защото го боляло все нещо, обаче на всички близки и приятели обясняваше, че всеки момент започва да работи и че не му се стои вкъщи. Нямаше никакво образование, обаче искаше да работи по за 3к евро, което нямаше как да стане. За по- малко нямало как да започне, тъй като заплата по- малка от 3к била подигравка за него. Живееше си в собствен свят човека и всички казвахме на приятелката ми, че такъв търтей не й трябва. Той играеше и комар и се е случвало да им давам пари, за да могат да си купят храна. Е, в крайна сметка на приятелката ми й писна и си подаде документи за развод. Той първоначално ревеше всеки ден, търсеше я, че много я обичал, после започна да я обижда и да я заплашва, че ще отвлече детето и повече няма да го види. С две думи- пълен психопат. За щастие всичко приключи, той си се върна в България и тя сега е 100 пъти по- щастлива.
Въобще не се замисляйте повече. Направете си консултация с адвокат и го разкарвайте тоя мързеланко.

Общи условия

Активация на акаунт