Нормален период или време за раздяла?

  • 6 232
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте! Намирам се на кръстопът в живота си и усещам как започвам да влизам в депресивно състояние. С годеника ми сме заедно от три години, но наскоро решихме да се разделим. Аз съм на 30, той е няколко години по-голям. Причината - крайно различни сме. Аз съм човек на технологиите, на модерните неща, искам да взема максимално много от живота, жадна съм за книги, знания, развитие, пътувания, развивам се кариерно, имам всестранни интереси. Той е много добър човек, доста наивен и лесно манипулируем от обкръжението си, няма особени амбиции за развитие, да види света и т.н., живее в зоната си на комфорт, занимава се със строителство и работи нон-стоп - отделно от работата си взима и странични обекти за уикенда. Което ме постави в крайно неприятна ситуация да бъда сама в 90% от времето. Когато си е вкъщи се занимаваме с чистене, оправяне на нещо по къщата и т.н. За него трябва първо тези неща да са в ред и чак тогава да мислим за почивки, пътувания и т.н. Бих казала, че общо имаме доста добри доходи и можем да си позволим доста неща, но за него винаги има нещо по-важно. Разговорите ни ги няма никакви - съжалявам, че ще го кажа така, но неговата обща култура е доста по-ниска от моята и рядко проявява интерес към теми, които подхващам. Тези, които той подхваща пък в общия случай са доста ежедневни и имам чувството, че в един момент стигнахме до задънена улица и се чувстваме като пенсионери, които цял живот живеят заедно и просто са свикнали. Вечер като се прибере от работа е скапан, ляга на дивана, гледа телевизия и заспива. По някое време се събужда и иска секс, като за него това означава директно на въпроса, без предварителни заигравки и се сърди, че не мога да му го дам и да съм в настроение 100%, тъй като не виждам никаква взаимност, която да ме провокира. Обвинява ме, че съм асексуална, а то е точно обратното, но с него не усещам това пламъче, което да ме кара да го желая вече. В това състояние на духа не се чувствах готова да започна да организирам сватба и да мисля за семейство. Сексът между нас отдавна е загубил чарът си, а и с времето осъзнах, че той е голям егоист в тази област и най-вероятно не е наясно как да достави пълно удоволствие на жената, но и не иска да вземе съвет, а се сърди като му кажа, че не е ок това, което прави. Това, че не мога да говоря с него на теми, които са ми интересни, допълнително убива желанието.
От друга страна във всички останали области винаги е бил много грижовен и възпитан. Може би ако имахме дете нещата нямаше да се стекат по този начин, но преди година разбрахме, че има сериозен проблем при него и това няма как да стане. Бях готова да се изправим срещу него и да се борим заедно, но виждам, че той не проявява никаква инициатива и винаги очаква от мен да организирам прегледи, разговори с лекари, изследвания. Едно-единстевно нещо се изискваше от него и това беше да спре напълно алкохола и цигарите. Направи го за няколко месеца и след това започна с нови сили и в притеснителни количества.
Всеки, който го познава, ми казва, че е страхотен човек и съм хванала шестица от тотото. Пред дилема съм дали бъркам и това е само някакъв период, през който минават всички връзки, или това всичкото означава, че тотално не си пасваме и трябва да си търсим щастието по отделно?...

# 1
  • Мнения: 4 364
Аз или който и да е в темата не познаваме и не сме виждали този, с който си заедно от три години, но мнението ни за него има някакво значение за теб при положение и че представяш само своята версия?!

Последна редакция: нд, 02 апр 2023, 22:52 от Tsugumi_

# 2
  • Мнения: 35 891
щом за теб сега не е шестица значи, че не е шестица и никога няма да стане

# 3
  • София
  • Мнения: 12 318
Ама ти някой на улицата да спреш, сигурно повече общи неща с него ще намериш. Чувала ли си израза, че нечий боклук е съкровище за друг? Обратното също важи.

# 4
  • Мнения: 5 875
Доста сте различни. Човекът може да не е лош, но явно не е за теб. Не знам кое ви е събрало, но в дългосрочен план няма да ви оцелее връзката. По-добре всеки да си търси щастието другаде преди да са минали още години в очевидно безперспективна връзка. Успех!

# 5
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 497
Идеални сте заедно, просто трябва да си вземеш любовник за да наваксаш липсващите емоции.

# 6
  • Мнения: 40 280
Кат те чета се питам защо изобщо сте заедно. Независимо дали си обективна или не, ако така чувстваш нещата просто нямате бъдеще.

# 7
  • Мнения: 9 582
За какъв период изобщо говорим? Твърде различни сте и сте се привлекли някога по необясними за любовта причини. Сега е дошло време да видиш несходствата между вас и да вземеш решение.
Успех!

# 8
  • Мнения: 1 021
За мен липсата на инициатива от негова страна за провеждане на прегледи при наличие на проблем за забременяване и притеснителните количества алкохол и цигари, които употреба, са достатъчно силен алармен сигнал да осмислиш възможността за раздяла с този човек.

# 9
  • Мнения: 9 582
Една тема, която би мога да ти е полезна:

https://m.bg-mamma.com/?topic=1537304.msg46196483#msg46196483

# 10
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
Всеки по пътя си!

# 11
  • Мнения: 937
След като нямате общи теми и сте на различно интелектуално ниво,защо сте загубили толкова много време на човека?Сега ли ви светна,че няма за какво да си говорите?

# 12
  • Мнения: 6 131
На мен всичко това ми звучи ужасно. Търсих нещо, макар и клечица на надеждата, но - не, няма. Останете си разделени.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 318
Обикновено във връзки, в които има такива рязка разлика в нивото, ги държи хубавият секс, ама тук и той отдавна умрял.

# 14
  • Great Britain
  • Мнения: 2 207
От това което си описала заключението е кой от където е.

Общи условия

Активация на акаунт