Нормален период или време за раздяла?

  • 6 272
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 467
Значи, няма хубав секс, няма емоционално пасване и сте твърде различни интелектуално, нямате общи цели за бъдещето, нямате и деца.
Момиче, защо на 30 така фрапиращо си губиш времето?

# 31
  • Мнения: 25 610
Кой би искал да е във връзка, в която половинката му го счита за елементарен, едва ли не- недостоен. Допускам, че ако каже тези неща пред него- той сам ще прекрати.

Мислиш ли, че той не го усеща?
Мачът е свирен, според мен, въпрос на време е. Хубавото е, че проблемът е хванат сравнително рано и раздялата няма да е толкова болезнена, както ако вече се бяха оженили и имаха деца.

# 32
  • Мнения: 1 257
Три години на вятъра. Трябвало е да се разделите много по-рано, изобщо не виждам за какво е било всичко това. Всеки от двамата заслужава да е истински щастлив във връзка, където го ценят и обичат какъвто е. В този разказ любов не видях.

# 33
  • Мнения: 923
Има и някакъв вариант евентуално всичко друго да ви се нареди, той да се "отвори" за забавления и почивки, да оправите секса, да имате и дете. Окончателно ще се разминете, когато детето порасне - ти ще искаш да възпиташ в него интерес към интелектуалните занимания, ученолюбие и любопитство към всичко ново. Мъжът ти ще иска да го учи за майстор. Ако до тогава не сте се разделили, вече ще се случи.
Разбирам те много добре, аз се разделих с последния ми приятел след дълго съжителство поради същите причини. Когато в една връзка няма изневери, обиди или насилие, а човекът отсреща е добър, възпитан, внимателен, е много трудно да я прекъснеш.

# 34
  • Мнения: 2 638
Първоначално какво ви превлече да започнете връзка?

# 35
  • Мнения: 25 610
Е, в началото всяка връзка започва със замъглен от любов и страст поглед... След 2 – 3 години обикновено хората свалят розовите очила и виждат партньора си такъв, какъвто е реално. И според това, което виждат, или продължават да го обичат, или изстиват.
Това за любовта и 3-те години никак не е измислица, даже си има и напълно логично обяснение от гледна точка на биологията.

# 36
  • Мнения: 3 841
Говори ли с него по темата? И той ли се чувства като теб или за него всичко е наред? Защото ако е така, значи умело се прикриваш.

# 37
  • Мнения: 2 638
Каке, не е измислица, ама ми е тей любопитно, че не се сдържах да питам.

# 38
  • Мнения: 11 342
Та какво да сбъркаш? Ти не само не го обичаш, ти не го харесваш ама хич. За какво да продължаваш като можеш да потърсиш своя човек.

Дори и да останеш сама нявгаш, никога ама никога не съжалявай. По-добре сама, отколкото лошо придружена.

Търси човека, ситуацията и живота, в който си щастлива. В този сега - не си!

Успех!

# 39
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Никога не съм могла да разбера как жена седи с мъж, когото не харесва и даже леко презира.

За мене връзката не е в нормален период и не се е изтрила. Връзка не е имало. Виждам съквартиранти без бенефити.

Не бих тръгнала да живея с подобен типаж, а ако случайно ми се наложи бих избягала с 200 при първа възможност.

Авторке,  на 30г си, не на 3 или 13. Би трябвало да знаеш какво искаш от живота и мъжете и да не допускаш съжителство в никакъв случай докато не се убедиш, че мъжът предлага това, което търсиш.

Познавам доста двойки между партньори с различно образователно, имотно и културно ниво, но повечето не оцеляват дълго заедно. При дългогодишно женените и двамата са толерантни към разликите и всеки има отделен социален живот. Ти не си толерантна и изискваш много внимание и съвместност. Съвместност без съвместимост няма как да има.

Не знам в чия къща живеете, но е време единият да се изнесе.

Оттук нататък твоята фертилност ще пада все по-стремглаво и е добре да си търсиш нов, здрав партньор, желаещ деца ASAP.

Успех и щастие ти желая.

# 40
  • Мнения: 11 342
Е, тя авторката е на 30 години! Чак пък ASAP да се размножава ...

Пък и имането на дете не е изразът на човешкоя живот. Хората и без деца имат стойностен и щастлив живот.

# 41
  • Мнения: 11 622
Е, тя авторката е на 30 години! Чак пък ASAP да се размножава ...

Пък и имането на дете не е изразът на човешкоя живот. Хората и без деца имат стойностен и щастлив живот.
Сигурно, но тя написа, че иска деца.

# 42
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Е, тя авторката е на 30 години! Чак пък ASAP да се размножава ...

Пък и имането на дете не е изразът на човешкоя живот. Хората и без деца имат стойностен и щастлив живот.

Е, чети, де! Не съм писала да се размножава ASAP, а да си търси нов, подходящ партньор ASAP. Тя писа, че иска дете, а този не може да има деца и нехае. Докато се раздели, докато се окопити, докато се срещне със 100 мъже, излиза с 10 и намери един читав, ще минат още 5-6 години и с времето ще става все по-трудно, защото успелите мъже държат на възраст, но рядко се впечатляват от интелект и образлвание.  

Тя пише, че иска дете, а партньорът нехае и чака тя да ходи по лекари, когато той е ялов. Да я убеждаваме, че животът може да е щастлив и без деца е безсмислено. Може, ама не нейният.

Забременях на 30г и на 31г родих силно недоносено бебе, 1110г, на 28 гс и 3 дни. Причина не се намери. Гинеколожката ми обясни, че с напредване на възрастта вероятността от патологии и преждевременно раждане скача. 30г не е ранна възраст за първо раждане.

Последна редакция: пн, 03 апр 2023, 18:17 от Nevena Virolan

# 43
  • Мнения: 12 772
...
Всеки, който го познава, ми казва, че е страхотен човек и съм хванала шестица от тотото. Пред дилема съм дали бъркам и това е само някакъв период, през който минават всички връзки, или това всичкото означава, че тотално не си пасваме и трябва да си търсим щастието по отделно?...
...
На мен ми се струва, че целия ти проблем с този човек е започнал в момента, в който сте разбрали за проблема със зачеването. Бас, че ако беше забременяла, изобщо нямаше да ги мислиш така нещата. ...
Като пчеличката Мая и аз гласувам за проблема с мъжкия фактор като причина за охладняването.
Можеше и иначе да се стигне до тук, но можеше и да си имате едно не лошо средностатистическо семейство.
Сега вече няма какво да се направи. Той те е разочаровал, от негова гледна точка може пък той да е разочарован.
Не се депресирай, почерпи за края на една безсмислена връзка. Няма защо да се мъчите взаимно.

И не забравяй да търсиш щастието, не да тъпчеш на място с поглед към неща, които са вече приключени.

# 44
  • Мнения: 14 845
Стана ми любопитно нещо. Защо средата ти го определя като шестица от тотото, те не са ли по-ококорени, както си ти, например? И въобще как се запознахте и загаджихте, че и изкарахте 3 години и стигнахте годеж, като сте толкова различни?

Общи условия

Активация на акаунт