КАКВА РЕЛИГИЯ ИЗПОВЯДВАТЕ?

  • 6 074
  • 117
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9 905
а на мен са ми интересни тези деноминации, защото познавам хора, които дълги години търсеха себе си, наричайки се просто християни, и сменяйки евангелските църкви всеки месец. Има ли ги още евангелисти, протестанти, адвентисти и онези, на коитопосмъртно не мога да запомня заглавието? Виждам някои сгради, табелки на тях, а не знам какви хора ходят там?

В Русе да видите вие крепка обществена дружба между католически, източноправославен и арменски свещеник Simple Smile

# 91
  • Мнения: 6 167

Братовчедка ми изповядва бахайска вяра, всички са едни добрички, тихички, винаги готови да помогнат.... Почти всяка нейна дума я приемам като манипулация, почти винаги съм "нащрек", когато говорим за морал, устои, поведение ....  точно тя и такива като нея затвърждават вярата ми в Иисус Христос!

интересно, как разбираме добротата, тихо-тата и готовността за помощ - ако не е част от християнските добродетели сме на щрек, и всяка дума е манипулация.
ако е в православието ( правилното, демек) винаги е пример за християнско поведение.

# 92
  • Мнения: 14 654
никаква религия не изповядвам, което не означава, че не вярвам в бог - вярвам, но не съм религиозна
не мога да определя дали една религия е по-добра от останалите, за да изповядвам нея. и ислямът и християнството са мъдри религии,
аз няма да възпитавам детето си да вярва в христос, ще се опитам да му обясня как аз разбирам вярата, защо на хората им е необходимо да вярват и ще се опитам да му разкажа как аз разбирам понятието бог
иначе съм кръстена като православна християнка, заради традицията

# 93
  • Мнения: 3 423
А, сетих се, а какъв е този,
който вярва в парите?
И дали е расист? Ако, да речем,
вярва в еврото, а не в долара?
Или ако сметката му е само в лв.?
Ами ако има турски лири? Ще ми
се пръсне манерката от мислене.
Почвам и аз да се обърквам като
авторката на темата. Нищо, че
не съм момиче. Или расист.

# 94
  • София
  • Мнения: 13 216
Никаква! Атеист съм!  Twisted Evil

# 95
  • София
  • Мнения: 900
Ей, един човек ме е разбрал!!!  Praynig
Lennie, абсолютно никъде не съм посочила коя религия е "правилна"?!
Моля, не вменявай какво съм написала!!!
А иначе точно това имам предвид!!!
Нема нужда да показвам колко съм добродетелна, да го натъртвам, да го демонстрирам с нужда и без повод, за да бъда такава каквато съм и както смятам че е правилно!
Миличка, незная на колко си години и май в днешно време това няма значение, но е крайно тъжно, че вече имаш способността да виждаш негативи!
Както винаги съм казвала, живота ме е научил да не съдя хората и сигурно си имаш основателни причини да си "критикарче"
А "прекаления светец и Богу не е угоден" - цитатче от Велика книга - е те това имам на мийн   bouquet
Между другото, смятам, че темата е меко казано взривоопасна и аз съм до тук.
Успех на всички
  bouquet

# 96
  • Мнения: 1 354
Liska от всичко написано ако не можеш да схванеш връзките между нещата,които на пръв поглед са много различни,но всъщност са тясно свързани,то тогава проблема си е твой.Научи се да схващаш!
mina33 е човек,на който съм адски благодарна и е първата,която истински и видимо споделя моето мнение по тези въпроси.Радвам се,че се намериха и такива хора.  bouquet

# 97
  • Мнения: 1 354
Liske вече не се сдържам,та ще си ти го кажа.Според мен ти си човек с адски отрицателно мислене и адски отрицателно настроена към  хората и света около теб.В живота избягвам хора като теб,защото както и тук стана ясно носиш само скандали и проблеми.
Не искам отговор на тази публикация,защото за мен ти си вече игнорирана.Не трябва да ти пука,но когато пак решиш да остоумничиш и не получиш отговор,знай че причината е тази.

# 98
  • Мнения: 6 167
  Praynig
Lennie, ..... bouquet
Между другото, смятам, че темата е меко казано взривоопасна и аз съм до тук.
Успех на всички
  bouquet

мисля, че крайностите във всяка религия са опасни.
говоря предимно за християнските секти.
смятам ги за досадни с непрекъснатото навиране в лицето на хората на истината и правилния морал и ценности. също като братовчедка ти.
из софия има несметно количество хора с бели ризки и раници, едно време в училище ни подаряваха библии, евангелските църкви и тн. и тук ги има, нищо че съм в католическа страна.
беше модерно да ходим на сбирки на адвентисти, и тн и тн. по улиците съм виждала муун ( но те са пак християнска секта) и харе кришна.

не съм виждала ислямист с раничка и коран из софия. нито будист да медитира пред света неделя. нещата просто са несравними що се отнася до насилие над хората.
сигурно, защото бг е християнска страна.

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 23:53 от Lennie

# 99
  • Мнения: 3 423
Liska от всичко написано ако не можеш да схванеш връзките между нещата,които на пръв поглед са много различни,но всъщност са тясно свързани,то тогава проблема си е твой.Научи се да схващаш!

Веси, схватлива съм. А това, че имам
по-друго мнение от твоето, не значи,
че ще се колим или бесим, нали тук
е клюкарник, почесваме си езиците.
И все пак не прочетох никъде как се
дефинира взаимовръзката религия
расизъм. Докато има безброй примери,
че една хипотетична теория за връзката
между религията и расизма издиша.
И кажи ми защо тогава след другаря Хитлер
в Германия не се говори открито за раси,
когато се говори за хора, и това значи ли,
че всички християни са расисти, след като
представител на една християнска държава
праща толкова много народ в газовите камери.
Знам, че нямаш отговор. Но може да се позамислиш.
Ако можеш, де. Ако това е в разрез с объркването ти.

# 100
  • Мнения: 3 647
Liska от всичко написано ако не можеш да схванеш връзките между нещата,които на пръв поглед са много различни,но всъщност са тясно свързани,то тогава проблема си е твой.Научи се да схващаш!

Веси, схватлива съм. А това, че имам
по-друго мнение от твоето, не значи,
че ще се колим или бесим, нали тук
е клюкарник, почесваме си езиците.
И все пак не прочетох никъде как се
дефинира взаимовръзката религия
расизъм. Докато има безброй примери,
че една хипотетична теория за връзката
между религията и расизма издиша.
И кажи ми защо тогава след другаря Хитлер
в Германия не се говори открито за раси,
когато се говори за хора, и това значи ли,
че всички християни са расисти, след като
представител на една християнска държава
праща толкова много народ в газовите камери.
Знам, че нямаш отговор. Но може да се позамислиш.
Ако можеш, де. Ако това е в разрез с объркването ти.
абе не е моя работа ама да сложа сол в раната........
според мен след Хитлер понятието Расизъм малко се е размило .......
Факт е че когато някой каже Расизъм се сещаме именно за Хитлер ...........
Но Лиска е доста права(брех веднъж да се съглася с теб ама като си права си права  Joy), че религиите нямат нищо общо с Расизма - когато се говори за дискриминация се подчертава -> на верска или расова основа.........
Явно някои хора не знаят какво е понятието раса  newsm78
да напомняме ли  какво е раса -> монголоидна, европеидна ...........ала бала ала бала
а за  потребителката,която питаше като чуеш арабин за какво се сещаш  едно уточнение  арабите не са отделна раса
те са даже са с нас в една етническа група  така наречетана White/Caucasian
  bouquet

# 101
  • Мнения: 2 952
Имат ли значение религиите?
И НЕ ТВЪРДЕ ПО ТЕМАТА:Расисти ли сте?



Имат ли значение религиите за кое ?
Не  съм расист.Расизмът се  свързва с раса , не с религия между другото.

# 102
  • Мнения: 5 877
бокононизъм  Mr. Green

# 103
  • Мнения: 1 263
На въпроса имат ли значение религиите,моят отговор е:Определено имат,както има значение и каква религия е избрал човек,защото всяка религия си има собствено обяснение за живота и смъртта и затова по какъв начин би било препоръчително да живееш,за да си още по-добре в настоящето и в бъдещето.
Според мен общото между религията и расизма е,че някой религии имат и  доктрини относно расизма.
Относно анкетата:Християнка съм.
Това,че има доста поляризирани мнения не би трябвало да притеснява никой,нали затова е форум.А който отваря нова тема той би трябвало да е готов и за най-различни отговори,а не да очаква само такива,които му допадат.
Весели празници на всички.

Последна редакция: нд, 31 дек 2006, 20:43 от bori7

# 104
  • Мнения: 204
Не вярвам на нищо друго освен на себе си. Ако трябва да вярвам на бог ли буда ли там кви други има и да ги чакам тях да ми отговорят на желанията може и да не успея да ги дочакам. Като преминем в второ ниво ще видим има ли ги няма ли ги и кой кво Wink

Аз не сам и расист ама мразим циганите !

Общи условия

Активация на акаунт