Дилемата на съвременната жена: кариера или семейство

  • 8 622
  • 309
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 501
Fever Ray, при вас желанието за деца е било мотивация, но тези деца още не са се били появили, доколкото разбирам. Това е нормалният път според мен. Да се стремим повече преди това, доколкото можем. А не да мислим, че ще получим мотивация свише след появата на детето. Съгласна съм с Philomena, че е рисково.

# 301
  • София
  • Мнения: 13 155
Всичките ни 5 деца са резултат на репродуктивно лечение, но по различен начин. Различен тип лечение, вкл. сумарно имаме над 10 процедури ин витро през годините.

# 302
  • Пловдив
  • Мнения: 14 417
Финансите определено са главен фактор при решението дали да имаш дете. Поне сред хората, с които общувам, масово около 30-те.
Не са, използват се за рационално обяснение. Wink

# 303
  • София
  • Мнения: 19 249
Наистина над един неснижаем минимум деца могат да се гледат по различен начин и по-евтиното не е задължително по-зле, колкото и да е непопулярно това мнение.
Почти винаги ресурсите са ограничени и трябва да се реши в какви направления ще ги разпредели.
Напр. пътуването стана някаква мантра, едва ли не като слънцето и въздуха.

Последна редакция: ср, 13 мар 2024, 16:09 от Cuckoo

# 304
  • France
  • Мнения: 12 569
Не трябва да се гледа на ресурсите само във финансовия им аспект. Времето също важна величина. С ММ например само то и липсата на сили ни спря. С парите щяхме да се справим за поне още едно.

# 305
  • Мнения: 6 705
Я да взема да се съглася с последното на Philomena .
Ако някой има амбиция за децата си .

# 306
  • София
  • Мнения: 13 155
То без време не става.

# 307
  • Мнения: 2 224
Не трябва да се гледа на ресурсите само във финансовия им аспект. Времето също важна величина. С ММ например само то и липсата на сили ни спря. С парите щяхме да се справим за поне още едно.

А времето пък е въпрос на приоритети, особено щом парите не са проблем. Човек винаги намира време за нещата, които са му най-важни.

# 308
  • France
  • Мнения: 12 569
По последни новини денонощието е 24ч. Няма как да го удължиш. Каквито и да са ти приоритетите. Единственото възможно е да се откажеш от някои от тях. И ние се отказахме от още едно дете.

# 309
  • Мнения: 338
Относно решението за деца и финансите.
На децата наистина не им е нужно много, докато са малки. Това че ни облъчват с всевъзможни реклами на стоки, които уж са жизнено важни си е с цел финансиране на бизнеса…и без скъпа количка, дрехи, шишета и т.н може.
Стига децата да са здравички, другото не е толкова сложно, е разбира се не е лошо да имаш базата - дом, кола и нормален бюджет.
Аз и сестра ми примерно постоянно менкаме дрехи и обувки на децата, хапват домашни храна, кърмени и т.н, от това се спестява. Ей само от ам колко се печели…а иначе на майките се втълпява, че имат проблем с кърменето и бързо посягат към него, но това е дълга тема.
За мен истинският проблем в отглеждането на деца е времето, търпението към тях, енергията…които в днешно време ни трябват за още 1000 неща.

Общи условия

Активация на акаунт