Къде седи/лежи бебчо в къщи?

  • 1 933
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Който е измислил шезлонга за бебета да е жив и здрав!От седене там вече е счупен Mr. Green!

# 31
  • Мнения: 150
Лежеше на дивана, но в повечето време - в обятията ми.
Когато почне да се преобръща по корем - вече става опасно да се оставя само бебето на дивана, трябва да си до него. Или да е барикадирано добре със сгънати одеала около него например, да не се прекатури.

От навършен трети месец я разнасях из апартамента с мен в кенгуру. Всъщност тя още от 2-рия протестираше и не искаше и пет минути да лежи сама, та постоянно бе гушната.  Laughing

Друг вариант, който смятам да приложа за очакваното ни бебе - слинг. Става за новородени, та чак до проходили деца. Многофункционален.  Wink

В шезлонг, мисля, че няма проблем, макар че не ми изглеждат особено стабилни....

Какво е слинг? Къде се купува, колко струва?

# 32
  • Мнения: 155
В кошница за кола. Нашата е на Maxi Cosi и има вариант за регулиране на дълбочината. Иначе на дивана, на спалнята, а когато искам да го накарам да поспи задължително в неговото легло, за да знае че там е за спане. Между всичките тези места се гушкаме. Laughing

# 33
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Като новороден си стоеше в стаята, дори и да ходех по другите стаи държах вратата отворена! Пък и като новородено или яде или спи,много рядко са будни! Иначе сега е  на ръце или в количката Crazy

# 34
  • Мнения: 487
На одеалце на дивана или на спалнята, а през повечето време - в ръцете ми  Peace

# 35
  • Мнения: 1 138
В редките случаи когато не го нося, си лежи на нашата спалня.

# 36
  • Мнения: 700
В шезлонг (Bouncer), на ръце Mr. Green и в кенгуру

# 37
  • Мнения: 4 668
Моят син си стоеше в кошницата на MAXI - COSI  Peace , когато не беше в креватчето . Даже когато имаше колики само кошчето спасяваше положението .

И не е вярно , че не препоръчително да стои в кошница , аз съм се консултирала с много лекари по въпроса . Още повече , че нормалното физиологично състояние на бебчето не е легнало в изпънато положение  Grinning Има доста теми по въпроса , ако ти е интересно пусни една търсачка и чети .

# 38
  • София
  • Мнения: 721
Мамчета, от каква възраст мога да слагам бебчо в шезлонга. На 17 дни е и още ме е страх...пише, че може още от раждането, но на мен ми де вижда, че не е абсолютно легнал вътре. Моля за съвет.

Става въпрос за този:

# 39
  • Мнения: 689
Аз имах шезлонг. Страхотна работа ми вършеше. Накачулвах играчки по него и малката се занимаваше с тях. Като вземеше да се криви я люлеех и така си живеехме. Дори съм я приспивала в него, защото от малка ми заспива доста трудно.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 079
От самото начало, кошницата за кола беше в непрестанна употреба. Естествено, със сгъната дебела пеленка вътре, за да се изравни на гръбчето. Бебо беше като в хралупа, супер защитено и удобно се чувстваше, а когато пътувахме някъде, беше просто незаменимо приспособление - все едно го водим с легълцето му.
Сега вече ни омалява, краката ни започват да стърчат навън hahaha, но в началото не спирах да повтарям, че нямаме друга, по - сполучлива покупка от тази. Peace

# 41
  • Мнения: 407
В шезлонга ни е най-удобно.Разнасям го навсякъде с мен,а и е в напълно легнало положение.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 363
като се има предвид, че новороденото (до към края на втория месец) основно яде и спи - не виждам какво толкова ще го мъкнете напред-назад из къщата. един бебефон ще ви помогне много да сте в течение на нещата с бебето.
по-нататък - кошницата за кола върши отлична работа. аз оформям за игра през деня и пространство върху спалнята, оградено от всякъде с одеала и възглавници, за да не се търкули.

# 43
  • Мнения: 287
В кошарката, в шезлонга, в ръцете на мама или на тате. Понякога и на пода! Shocked ако успее да се измъкне от шезлонга Laughing

# 44
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз я слагах през деня в количката,кошницата не е удобна за новородено.

Общи условия

Активация на акаунт