Изоставане в коремната обиколка на плода с 3 седмици

  • 1 729
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
Здравейте, днес бях на 3та фетална морфология и съм точно в 30г.с. Оказа се, че коремната обиколка на бебето отговаря на 27г.с. + 4 дни, което е изоставане от 3 седмици според лекарката. Бебето тежи 1350гр. и до колкото разбрах другите показатели са в норма. Но това изоставане в коремчето много ме притеснява, защото 3 седмици ми се виждат страшно много. Каза ми да ям повече белтъци и ми изписа протеин за бременни. На някой случвало ли му се е подобно нещо и според вас има ли сериозен повод за притеснение. Посъветва ме на 2 седмици да следя темп на растеж и доплерови показатели. Благодаря предварително на всички включили се.

# 1
  • Мнения: 3 190
Същото беше при мен, коремчето изоставаше с към три седмици, крачето избързваше с две седмици, главичката май само тя отговаряше... Абе като събрано от различни бебета. Детето се роди без някакви проблеми, само краката се оказаха наистина дълги. Приблизителни са тези мерения, зависи от специалиста и колко му е добра апаратурата, как се върти плода по време на меренето. Не се притеснявайте, следете доплера и растежа както са ви казали. На мен нищо не са ми предписвали, моята докторка каза, че по никакъв начин не мога да повлияя кое как да се развива.

# 2
  • Мнения: 375
Същото беше при мен, коремчето изоставаше с към три седмици, крачето избързваше с две седмици, главичката май само тя отговаряше... Абе като събрано от различни бебета. Детето се роди без някакви проблеми, само краката се оказаха наистина дълги. Приблизителни са тези мерения, зависи от специалиста и колко му е добра апаратурата, как се върти плода по време на меренето. Не се притеснявайте, следете доплера и растежа както са ви казали. На мен нищо не са ми предписвали, моята докторка каза, че по никакъв начин не мога да повлияя кое как да се развива.
А в коя седмица родихте и колко кг беше бебето ви? Аз се шашнах много, защото лекарката каза, че ако това изоставане продължи бебето трябва да се вади по рано.

# 3
  • Мнения: 3 190
В 40 седмица родих, 3100. Стискам ви палци всичко да е наред. Можете да потърсите и второ мнение.

# 4
  • Мнения: 249
При мен имаше такова изоставане. Само на коремчето, останалите неща бяха в седмицата, в която си бях. Родих в 36+4 седмица, а коремчето беше с точно 3 седмици назад. Спука ми се мехурът изненадващо, а междувременно почнах да вдигам кръвно дни преди това да се случи. Дъщеря ми се роди 2600 гр., но ако си бях изкарала още няколко седмици, щеше със сигурност да е над 3 кг. Никакви проблеми не е имала. Съразмерна и едно прекрасно ревливо бебе Grinning.
Следете редовно кръвотока (кръвното също, аз като препатила да посъветвам) и дали наддава бебчето и се опитайте да бъдете максимално спокойна! Всичко ще е наред!

# 5
  • Мнения: 10
Също имахме изоставане в обиколката на коремчето от средата на бременността до края. Препоръките на АГ бяха подобни - предписа протеин, следеше кръвотока, пращаше ме и всеки месец от последния триместър контролно на ФМ. Бебето стабилно нарастваше, но все така вървеше по-слабичко. АГ също ме беше предупредила, че може да се наложи по-рано да я извадят, ако вътреутробното развитие се забави прекалено. Последните прегледи бяха съвсем начесто през 2 седмици максимум. В крайна сметка я извадиха малко под 2500 десет дни преди термин. 3+ години по-късно все още е дребничка, но здравословно всичко изглежда е наред. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт