Ниско тегло на бебето след антибиотик в начална бременност?

  • 1 138
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте.Моята бременност беше непланувана,малко преди това имах някакви бели полипи на гърлото,пих антибиотик,нямам спомен какъв,хранителна добавка след корона вирус също,нямам спомен дали по време на зачеването е възможно да съм пила антибиотика.Набивам си някакви филми.То детето вече е на година и 2 месеца,сякаш добре си се развива.Излезе ми една статия за позволените и забранените антибиотици,зачетох се,че ако съм пила нещо забранено можело детето да има увреждания,органи,нервна система,кости,зъби...понеже си е малко кльощав ,сега съм си набила филма, че е от това.Като се,роди ребрата му се брояха,въпреки че се роди 3,330 кг и 50 см.Сега е някъде към 10кг.Педиатърката казва че е нормално,но и аз и баща му сме били дебели бебета,не казвам че това е много добре,но едни тънки ръчички имаше и крачета,сега вече е по-добре но не е шишкав,и пак му се усещат ребрата,пипам кокали все едно..до колко е нормално не знам...аз ппц съм си хипохондричка,не знам...

Последна редакция: пт, 10 мар 2023, 18:58 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 267
Не търси заболяване на детето зорлем, ако е имало нещо още в болницата при раждането щяха да ти кажат, нали ги преглеждат. Вземи спри да четеш простотии, отиди почини някъде през уикенда.

# 2
  • Мнения: 89
Не търси заболяване на детето зорлем, ако е имало нещо още в болницата при раждането щяха да ти кажат, нали ги преглеждат. Вземи спри да четеш простотии, отиди почини някъде през уикенда.

Ами всеки ауу какъв е мъничък,ауу какъв е дребен,ауу колко е слабичъкэи т.н.и аз вече не знам ...нещо му има или няма...и на ортопед сме ходили но на профилактичен преглед за крачетата..нищо не е казвал..опитвам се да не мисля за това

# 3
  • Мнения: 4 852
Детето ми на година и 2 месеца беше 9 кг. Не мисля, че има за какво да се притеснявате.

# 4
  • Мнения: 89
Детето ми на година и 2 месеца беше 9 кг. Не мисля, че има за какво да се притеснявате.
Надявам се..просто то където и да го пипна няма гънка,не е пухкав ... не знам не знам...може да прилича на някой от рода..

# 5
  • Мнения: 517
Изобщо не мисля, че има отношение. Бебе родено над 3кг не е никак малко. С първата бременност не съм боледувала и не съм имала никакви проблеми. С втората се спуках от боледуване, всякакви вируси, температури, имах и кървене в 5ти месец след един вирус. Големият ми син се роди точно 3кг и 49см - средно бебе. Малкият беше 3,480кг и 52см. -голямо бебе. Никое от бебетата не е изглеждало слабо. Големият на годинка беше 12кг и 76см и си изглеждаше доста закръглен. Малкият на годинка е 10,500кг и 80см. Видимо е по-слаб от батко си на тази възраст, но той е по-висок и е много активен, не стои мирно нето секунда, как да надебелее? И все пак слаб не бих го нарекла, нито пък дребен и гънки си има. Баткото винаги е бил дребен на ръст, въпреки че аз съм висока, а мъжа ми среден ръст. Баткото на 10г. Е под 140см. И 30кг. От връстниците му има момчета по 170см и над 50кг. Децата са различни и не виждам проблем, не е някакво критично ниско тегло. Има деца по 7кг на годинка има и по 13кг на същата възраст.

# 6
  • Мнения: 267
Отсичаш ги, че знаеш и толкоз. Моята пък се роди 2,350кг, беше като кукла слаба, вехта, казах че по-грозно и мършаво бебе не съм виждала 😀😀. Стана пухкава и какво? Сега е на 1г и 8м, а е 10кг и то с дрехи и памперс, при нас пък външният вид лъже. Една ниска, трътлеста пък на кг малко, а пък иначе пъргава. На мен и родителите и свекърите ми обясняваха, колко е малка/слаба. Отрязах ги, че не им е в къщата и толкоз да си гледат работата, ако слушаш всеки насила ще объркаш детето.

# 7
  • Мнения: 89
Изобщо не мисля, че има отношение. Бебе родено над 3кг не е никак малко. С първата бременност не съм боледувала и не съм имала никакви проблеми. С втората се спуках от боледуване, всякакви вируси, температури, имах и кървене в 5ти месец след един вирус. Големият ми син се роди точно 3кг и 49см - средно бебе. Малкият беше 3,480кг и 52см. -голямо бебе. Никое от бебетата не е изглеждало слабо. Големият на годинка беше 12кг и 76см и си изглеждаше доста закръглен. Малкият на годинка е 10,500кг и 80см. Видимо е по-слаб от батко си на тази възраст, но той е по-висок и е много активен, не стои мирно нето секунда, как да надебелее? И все пак слаб не бих го нарекла, нито пък дребен и гънки си има. Баткото винаги е бил дребен на ръст, въпреки че аз съм висока, а мъжа ми среден ръст. Баткото на 10г. Е под 140см. И 30кг. От връстниците му има момчета по 170см и над 50кг. Децата са различни и не виждам проблем, не е някакво критично ниско тегло. Има деца по 7кг на годинка има и по 13кг на същата възраст.

Дано е така.Защото нашия и сега изглежда слабичък...

# 8
  • Мнения: 3 113
Премери му ръста, претегли го и виж таблиците, има колко максимално и минимално трябва да тежи момче на 14 месеца. Ако е в тези рамки всичко е ок.

# 9
  • Мнения: 89
Премери му ръста, претегли го и виж таблиците, има колко максимално и минимално трябва да тежи момче на 14 месеца. Ако е в тези рамки всичко е ок.
Може да се каже че е в рамките на,мисля че е с 1 кг надолу от това,което е в нормата,но педиатърката казва че всичко е наред.

# 10
  • Мнения: 3 113
В таблица, която намирам онлайн, за момче на 1г2м дават среден ръст 78 см и средно тегло 10.1. Ти в първия пост пишеш, че е към 10 кг, което е баш колкото трябва.

# 11
  • Мнения: 89
В таблица, която намирам онлайн, за момче на 1г2м дават среден ръст 78 см и средно тегло 10.1. Ти в първия пост пишеш, че е към 10 кг, което е баш колкото трябва.
Ми там някъде,на консултация сме след няколко дни.Дано.Защото дори и дядо му сега му каза слабушко...

# 12
  • Мнения: 517
Минимумът тегло за бебе на 1г2м е 8,200кг. Вашето е далеч от него щом е около 10кг, което е реално средното.

https://grizalche.com/rust-i-teglo-pri-bebeta-i-deca/

# 13
  • Мнения: 89
Минимумът тегло за бебе на 1г2м е 8,200кг. Вашето е далеч от него щом е около 10кг, което е реално средното.

https://grizalche.com/rust-i-teglo-pri-bebeta-i-deca/

Благодаря..
Иначе май съм има и Хашимото и Хипотиреоидизъм през бременноста без да знам и да се лекувам.В интернет пише че,чаже да доведе до ниско тегло на бебето и други разни увреждания
..

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 07:57 от leko_ludi4ka

# 14
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 634
Дъщеря ми е почти на 3г и е 10,500, синът ми е на 7г и няма 19кг. Съвсем здрави и нормално развиващи се деца. И двамата се родиха под 3кг.  Децата са различни, таблиците са ориентировъчни и все пак може да има отклонения, без да има проблем. Не си вкарвайте излишни филми.

Общи условия

Активация на акаунт