Американски колеж - двадесет и седма тема

  • 55 644
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 224
"Организационен комитет" е от ученици. Достъпа до училище, естетвено е съгласуван с администрацията... Които само могат да пуснат общо съобщение до вас Simple Smile
По спомен преди години досъбираха пари за дискотеката (за капариране), а накрая се сетиха, че и за кувертите на поканените учители трябва да досъберат, нещо тая сметка я бяха пропуснали...

# 691
  • Мнения: 109
Никой не е казал, че няма да има свободни дни. Ако бяхте дошли на срещата, нямаше да се налага да спекулирате тук сега.
И какво се обсъди на тази среща в крайна сметка?
Как да не е разнопосочна информацията? Едни споделиха, че се прави за допълнителни свободни дни, друг сподели, че е за опознаване на училището и няма да има такива дни.
Аз го знаех от поне два месеца и го бях преглътнала с обяснението за изпуснатите дни заради празници и родителски срещи, но продаването с опознаване на училището е супер тъпо. Да си го опознават преди 15ти.
Да викат математическата катедра от август още, защото на тях очевидно им трябва повечко време за напасване.

# 692
  • Мнения: 19 365
Ами, аз ви попитах по-горе и вие самата казахте, че не знаете. Не разбирам, след като сте били на срещата и сте разбрали тази информация, защо просто не я споделите, а трябва да ми казвате да изчакам писмото? Някаква тайна ли е информацията? Тогава как щях да я разбера на срещата, ако е такава тайна?

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 4 739
“Next year our school year will begin on September 11, 2023 for our students. The purpose of this early start is to create five additional days in the schedule which will be dedicated to program and faculty development in service of the student experience. These additional days will be non school days for your children, but will be days when our faculty and staff will gather to collaborate and learn together. Development Days are an essential piece of the academic calendar that will allow us to focus on the goal of Mission-Centered Faculty and Staff as set forth by ACS stakeholders within our current Strategic Plan, Shaping the Future: ACS Strategic Plan 2027 (BG). We will be sure to share the calendar dates prior to the end of year”.

# 694
  • Мнения: 49
Здравейте, дали знаете кога излизат резултатите оt PSAT-a. Благодаря Ви предварително!

# 695
  • Мнения: 613
Ако не греша през Юни ще има резултати.
Някой знае ли дали тази година ще има Faculty follies?
Моето го чака като топъл хляб😄

[/b]
Здравейте, дали знаете кога излизат резултатите оt PSAT-a. Благодаря Ви предварително!

# 696
  • Мнения: 109
Ами, аз ви попитах по-горе и вие самата казахте, че не знаете. Не разбирам, след като сте били на срещата и сте разбрали тази информация, защо просто не я споделите, а трябва да ми казвате да изчакам писмото? Някаква тайна ли е информацията? Тогава как щях да я разбера на срещата, ако е такава тайна?
Дъждец, надявам се, че вече сте прочели писмото и сте намерили отговор на въпросите си. Съжалявам, че не съм била изчерпателна в отговорите си. За да се избегнат недоразумения и грешки като тази, препоръчвам на всеки да е активна част от училищната общност и да се информира лично от директорката и администрацията за въпросите, които го вълнуват.

# 697
  • София
  • Мнения: 2 781
Здравейте на всички:)
2021, а защо да не се напише и във форума? Темата е за това. Тук има и родители, които засега само се интересуват от училището, така че всяка информация е полезна Simple Smile

# 698
  • софия
  • Мнения: 25 931
И аз това се чудя. Дъждец още преди месец е чула за 11-ти септември, ние разбрахме в сряда.

# 699
  • Мнения: 5 952
Това за teambuilding-а на учителите и по-ранното стартиране на учебната година е култово. Искрено се надявам да не бъде последвано и от други училища.

Е, вероятно е имало слухове. Ако се напишат, ще кажете, че са злобни клюкини.

# 700
  • Мнения: 109
Здравейте на всички:)
2021, а защо да не се напише и във форума? Темата е за това. Тук има и родители, които засега само се интересуват от училището, така че всяка информация е полезна Simple Smile
Ето, вече е написано и всички са информирани.

# 701
  • София
  • Мнения: 5 062
4 дни по-ранен старт срещу 5 свободни дни ми звучи супер Simple Smile В тези 4 дни често ще има уикенди, така че още по-хубаво се получава.

# 702
  • Мнения: 280
това, което аз разбирам от писмото е, че учебната година ще започне по-рано само за учителите, но не и за учениците:
“Следващата учебна година ще започне за учениците на 11 септември 2023 г. Целта на по-ранното начало на учебната година е да отделим пет допълнителни дни за програмно и професионално развитие на преподавателите, в подкрепа на учениците. Тези допълнителни дни ще бъдат неучебни за децата ви, но ще бъдат дни, в които преподавателите и служителите ще се събират, за да си сътрудничат и учат заедно. Дните в подкрепа на професионалното развитие са важна част от академичния ни календар и ще помогнат да се съсредоточим върху стратегическата цел “Преподаватели и служители, отдадени на мисията на училището”, заложена от членовете на нашата общност в Стратегическия ни план”

# 703
  • В офиса
  • Мнения: 4 035
За да се избегнат недоразумения и грешки като тази, препоръчвам на всеки да е активна част от училищната общност и да се информира лично от директорката и администрацията за въпросите, които го вълнуват.
В колежа има колко - 800-1000 деца, които имат по 2-ма родители, а може би и други роднини, които се вълнуват от въпросите. Училището дали всеки път наема зали, побиращи 2000+ човека, че да осигури нормален достъп до тази и подобни информации (щото то едва ли самото има такива). Ама как не харесвам подобни пози....
Marmosets, учебни са дните от 11-ти, а ще бъдат избрани други 5 за неучебни, тийм-билдинг дни за учителите. Така го разбирам аз ("We will be sure to share the calendar dates prior to the end of year”) Няма лошо, вдигнаха таксата, имат пари за тийм билдиги.

# 704
  • софия
  • Мнения: 25 931
Не. Освободените дни през годината ще бъдат ползвани за "неучебни за децата ви, но ще бъдат дни, в които преподавателите и служителите ще се събират, за да си сътрудничат и учат заедно. Дните в подкрепа на професионалното развитие".
Предвид проблемите, които има с преподаватели и координиране на проекти, контролни и т. н., се надявам да има ефект.
Вече беше споменато, че споделянето за нещо, което не се е състояло, можело да се определи като" злобни клюкини" и затова, докато не се види какъв ще е резултатът за децата в Колежа, ще се въздържа да определям освободените дни като каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт