Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 81

  • 41 045
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 678
Кубратова и Чи лу, благодаря за предложенията!
Кухнята е в общо помещение с хола.
Мога ли да помоля да изтриете снимките ми от цитата, че после и аз ще забърша.
Стига да помогнете, нова съм и не знам как да изтрия точно снимките, заемам се още сега.
П.П. Справих се, не било страшно Simple Smile
Всеки форум си има някакви особености на работа и още не съм свикнала тук.

# 61
  • Мнения: 1 424
Katri и Драго,много благодаря за съветите. Ще говоря пак с майсторите.
Моля само да изтриете снимките. Извинявам се за неудобството!

SkyBlue,на мен много ми харесва кухнята и бих оставила така колоната. 😊

# 62
  • Мнения: 2 931
Лично за мен и мивката и фурната са много неудобни за ползване! Според мен трябваше да са на поне 25-30 см от стената. Надявам се да не се засегнете!

# 63
  • USA
  • Мнения: 2 167
О, изобщо даже не се засягам. Тя цялата кухня беше такова недоразумение, че истинско чудо е, че и това скалъпихме.
Така или иначе много готвене в нея едва ли ще се извършва, но да ги има там нещата.
Най се радвам, че пералня и сушилня успях да вмъкна, за другото ми е все тая.

Последна редакция: ср, 15 мар 2023, 13:38 от SkyBlue

# 64
  • Мнения: 6 374
Katri и Драго,много благодаря за съветите. Ще говоря пак с майсторите.
Моля само да изтриете снимките. Извинявам се за неудобството!

SkyBlue,на мен много ми харесва кухнята и бих оставила така колоната. 😊
Чертежът ли, който съм направила, защото снимки няма?

# 65
  • Мнения: 606
Здравейте. Сложихме первази на пода в хола. Мислихме да правим по поръчка секция, която се монтира на стена. В последствие се отказахме и купихме модулна. Въпросът ми е, трябва ли да се свали перваза зад шкафовете? С перваз сигурно ще има луфт 1,5 см между стената и шкафовете. От друга страна, между модулите ще има луфтове може би  10 см, тъй като первазите на модулите са по- тесни от самите шкафчета. Мъжът ми смята, че от дивана няма да се вижда че няма перваз на стената.Как процедирате в подобни случаи?

# 66
  • Мнения: 41 952
По принцип мебелите трябва да имат изрязано отзад за перваза. Но ако нямат се маха самия перваз като се отрязва точно до въпросния мебел.

# 67
  • Мнения: 2 077
Моите са изрязани по мебелите. То само един скрин де, другото виси😆
Ако намерите същия материал си направете общ цокъл/перваз на модулите. А може и алуминиев или инокс, ако ще се върже с шкафа. Мен такива дупки биха ме дразнили.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 925
Не знам дали е за тук въпросът, но не намерих по- подходяща тема.
Трябва ми парче мокет 40/80. Дайте ми съвет от къде да намеря. Нямам как да купя 4 метра заради това парче .
За Карпетмакс се сещам , но ми е доста далече. Ако сте виждали някъде, ще споделите ли магазини, моля!
За предпочитане кафяв, така че не е нещо специално.

# 69
  • Мнения: 3 678
Не знам дали е за тук въпросът, но не намерих по- подходяща тема.
Трябва ми парче мокет 40/80. Дайте ми съвет от къде да намеря. Нямам как да купя 4 метра заради това парче .
За Карпетмакс се сещам , но ми е доста далече. Ако сте виждали някъде, ще споделите ли магазини, моля!
За предпочитане кафяв, така че не е нещо специално.
Ако не е някакъв специален мокет, продават се мокетени пътеки и се режат или пък отделни малки мокетени килимчета. Ако не пасне на размер, се обкантват, но не знам колко издържа обкантването.

# 70
  • Мнения: 3 984
В допълнение, почти във всички големи магазини за мокети съм виждала едни кошници останали парчета.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 925
Благодаря!
Ето това стъпало към балкона искаме да облечем. Ще го залепим. Няма да има нужда от обкантяване.

# 72
  • Мнения: 3 678
Благодаря!
Ето това стъпало към балкона искаме да облечем. Ще го залепим. Няма да има нужда от обкантяване.

Няма ли и друг подходящ материал или имате някъде мокет, с който искате да го свържете? На това място мокетът вероятно по-бързо ще започне да се отлепя и ще се налага периодично да го мислите. Ако пък и с нищо не е свързан, по-добре сходен на пода материал или някакъв подходящ за останалия дизайн камък. Аз поне така бих подходила.
И щом е за стъпало, за мои стълби съм взела самозалепващи се точно стъпала, и то мокетени, за да не се пързалям /мисля, че от Лидл, но и в Бриколаж съм виждала/. Има различни цветове, аз съм съобразила част от цвета на килима и заедно изглеждат хармонично.
Ето такива са: https://www.emag.bg/komplekt-ot-15-broja-samozalepvashti-se-kili … 132/pd/DFLSJ6BBM/
Първите в момента не са в наличност, но има и още: https://www.emag.bg/komplekt-kilim-za-stylbi-heinner-home-2-br-1 … 49&scenario_ID=49

# 73
  • Мнения: 3 984
Аз бих го облякла в ламинат като пода.

# 74
  • Мнения: 41 952
Аз бих го облякла в ламинат като пода.

И аз. Изобщо не разбирам как е възникнала идеята за мокет ...

Общи условия

Активация на акаунт