Отговори
# 45
  • Мнения: 26
Екстра сте вие. Аз се качих сутринта на кантара - 58кг ме измери, т.е. вече съм +7кг. Бях и при АГ по ЗК днес, та и там на кантара ме качи. Малкото си отговаря на размера. Продължавам с утрогестана и магнезия, но все още не ми изписа желязо.

На количките Adamex имат и сайт. Разрових се да го намеря. Нашата е еквивалент на модел Regio. Купихме възможно най- широката, за да е комфортно на бебето, тъй като доста спеше навън. https://shtastlivobebe.bg/

Изключително доволна съм и ми беше трудно да се разделя с нея и да минем на други превозни средства... Отделна лятна количка не съм купувала.

Аз си взех вече и протеин за бременни.
Течение ли имаш та слагаш утрогестан?

# 46
  • Мнения: 2 120
Не. Слагам го от овулация насам поради нужна от допълнително прогестерон. В 4г.с. имах кървене и ми го увеличиха за около месец. След това отново се върнах на дозата, която приемах още от овулация.

Имам малко дете, което понякога вдигам. Той е близо 15 кг и може и заради това да не ми го спират все още...

# 47
  • Мнения: 26
Не. Слагам го от овулация насам поради нужна от допълнително прогестерон. В 4г.с. имах кървене и ми го увеличиха за около месец. След това отново се върнах на дозата, която приемах още от овулация.

Имам малко дете, което понякога вдигам. Той е близо 15 кг и може и заради това да не ми го спират все още...
Аха защото на мен ми откриха раничка пуснах МБ и казаха че са добре резултатите, но до скоро имах зацапване кафяво с малко кръв след това отмина и сега е бяло течение . Казаха че може да е от раничката. Аз пия само магнерот и фолиевата.

# 48
  • Мнения: 2 120
Следи си я редовно и ти пожелавам да нямаш притеснения вече 🙂

Аз метафолиевата я пия и без бременност. Изписана ми е за постоянно, тъй като имам мутация и затова нямам навика да пиша, че я пия..

# 49
  • Мнения: 26
Следи си я редовно и ти пожелавам да нямаш притеснения вече 🙂
Благодаря ти и аз ти пожелавам без никакви притеснения 🙂

Аз метафолиевата я пия и без бременност. Изписана ми е за постоянно, тъй като имам мутация и затова нямам навика да пиша, че я пия..
Благодаря и аз ти пожелавам същото

Последна редакция: пт, 10 мар 2023, 15:18 от Snejimarinowa

# 50
  • Мнения: 238
Днес бях на преглед. Всичко наред, отговаря на 17+1 г.с., 165 гр. И имаме потвърждение за момче. Много се радваме, да видим каката дали ще е доволна. Добавиха ми е Магнерод да пия, утрогестан и но шпа остават. Движение, йок, и да съм си гледала кг Cold Sweat За момента съм +5кг, което било ок ама да видим докрай как ще е работата.
За колички гледахме Kikaboo, още не знам каква ще е.

# 51
  • Мнения: 26
Днес бях на преглед. Всичко наред, отговаря на 17+1 г.с., 165 гр. И имаме потвърждение за момче. Много се радваме, да видим каката дали ще е доволна. Добавиха ми е Магнерод да пия, утрогестан и но шпа остават. Движение, йок, и да съм си гледала кг Cold Sweat За момента съм +5кг, което било ок ама да видим докрай как ще е работата.
За колички гледахме Kikaboo, още не знам каква ще е.
Защо утрогестан?

# 52
  • Мнения: 610
И аз днес бях на преглед - 190гр 17+3 излезе, а трябва да съм 16+5. 😊
Следващият преглед ще ми е чак 4/4 за втората фетална. Относно лекарствата аз пия и дуфастон, но вече ми го намалят по схема и сега имам още два дни да пия по едно на ден до пълно прекратяване.
Виждам, че на повечето са изписали магнерот, а на мен ми казаха да продължавам с Алеракт 2х1.
Много се зарадвах, че докторката каза от следващия път, че и мъжът ми може да идва за прегледите, преди не разрешаваха и той реално е виждал само снимки. 😊

# 53
  • Мнения: 238
Днес бях на преглед. Всичко наред, отговаря на 17+1 г.с., 165 гр. И имаме потвърждение за момче. Много се радваме, да видим каката дали ще е доволна. Добавиха ми е Магнерод да пия, утрогестан и но шпа остават. Движение, йок, и да съм си гледала кг Cold Sweat За момента съм +5кг, което било ок ама да видим докрай как ще е работата.
За колички гледахме Kikaboo, още не знам каква ще е.
Защо утрогестан?
Имах зацапване и престой в болницата в 7 седмица, в 14та имах отлепяне на плацента. Сега и от най-малката разходка усещам силно стягане на корема и трябва да легна.

# 54
  • Мнения: 26
Днес бях на преглед. Всичко наред, отговаря на 17+1 г.с., 165 гр. И имаме потвърждение за момче. Много се радваме, да видим каката дали ще е доволна. Добавиха ми е Магнерод да пия, утрогестан и но шпа остават. Движение, йок, и да съм си гледала кг Cold Sweat За момента съм +5кг, което било ок ама да видим докрай как ще е работата.
За колички гледахме Kikaboo, още не знам каква ще е.
Защо утрогестан?
Имах зацапване и престой в болницата в 7 седмица, в 14та имах отлепяне на плацента. Сега и от най-малката разходка усещам силно стягане на корема и трябва да легна.
И аз имах зацапване но казаха че може да е от раничката и от днес ме боли около пъпа и много ниско ляво и болката е към крака 😒

# 55
  • Мнения: 317
Аз да попитам, някоя от вас ходи ли на басейн? Джакузи и като цяло СПА? Знам за първите три и последните три месеца. Дали в този период в който сме можем да се пинакисваме по малко?

# 56
  • Мнения: 61
Аз ходя на басейн от време на време. Спрях фитнеса още в началото и оставих само плуването. Питала съм АГ-то, каза, че е ок. Ходя на басейн, в който температурата е около 30 градуса, защото иначе се простудявам. Доколкото знам обаче, СПА и всичко, което включва твърде топла/гореща вода, може да навреди на бебока и трябва да се избягва.

Аз да попитам, някоя от вас ходи ли на басейн? Джакузи и като цяло СПА? Знам за първите три и последните три месеца. Дали в този период в който сме можем да се пинакисваме по малко?

# 57
  • Мнения: 1 889
Аз съм категорично против басейните, особено по време на бременност. Без да съм бременна винаги имам проблеми след басейн, представям си сега.

# 58
  • Мнения: 26
Момичета случвало ли ви се е не само да усещате бебето ами и да видите как застава някъде и корема ви става странен т.е на една страна и твърд. Това опасно ли е на какво се дължи ?

# 59
  • София
  • Мнения: 1 056
Аз започнах да я усещам, вече съм в 19 +3 и я усещам основно в ляво. Почти никога от дясно и на последния преглед АГ каза, че си седи в ляво. Сигурно като и отеснее и няма да е така, и да понякога се втърдява в ляво точно, не мисля че са контракции защото останалата част на корема ми е мека и няма никакви болки.

Общи условия

Активация на акаунт