Отговори
# 720
  • Мнения: 531
Невена, препоръчвам ти д-р Славчев.

# 721
  • Мнения: 2 119
Невена, и аз мисля, че още едно мнение няма да е излишно.
Коагулация следят ли ти?
А завишените стойности само на едната маточна артерия ли се установиха?
По таблицата гледам, че за 21 г.с. ПИ и РИ трябва да са най-много 1.38 и 0.77.

# 722
  • София
  • Мнения: 1 056
Аз бих запазила час за един ден при двама известни фетални специалисти в София за да съм сигурна… Чавеева, или в клиника Марковс са добри например. Сертифицирани, задължително, не съм запозната във Варна колко такива специалисти има, то вече всяко второ АГ си прави и ФМ.
Ако не можете при Чавеева да запазите мас, можете по-лесно при доктор Василев също в Щерев, той ако си усъмни в нещо така или иначе ще викне чавеева да погледне, действайте с доказани специалисти! Успех, стискам палци!

# 723
  • Мнения: 77
Невена, и аз мисля, че още едно мнение няма да е излишно.
Коагулация следят ли ти?
А завишените стойности само на едната маточна артерия ли се установиха?
По таблицата гледам, че за 21 г.с. ПИ и РИ трябва да са най-много 1.38 и 0.77.

Jupiter, доколкото успях да се ориентирам, са само на едната маточна артерия - UmA. При другата MCA няма отклонения. Но не знам дали това са означения на двете артерии, не съм много наясно с тази терминология.
Според него тези стойности са ОК за 20 г.с. и може би става въпрос за късна овулация и изоставане на плода. По принцип съм с цикъл 31-32 дни. Но ако съм в 21г.с. както е според ПРМ, стойностите са високи. Така както ти си ги написала според таблицата.
Може ли да напишеш какви са стойностите в 20 г.с.
А иначе като тегло плодът е 355 гр. Това не е ли също характерно за 21г.с.?
На предния преглед преди две седмици ми правиха кръвни изследвания, но практиката е да не се обаждат, ако няма нещо притеснително. Не са се обадили, не знам и дали се следи въпросната коагулация. Обикновена ПКК и урина.

# 724
  • Мнения: 2 119
UmA е най-вероятно arteria umbilicalis,т.е. пъпната артерия. За нея си има отделна таблица.
MCA е средната мозъчна артерия.
Маточните артерии се изписват като arteria uterina (съответно right и left). И отпред таблицата (тази, която цитирах) се отнася за тях. В 20г.с. най-високите стойности на PI и RI са същите като в 21 г.с.
Теглото е добре като гледам отпред изображенията.
А в началото на бременността и до сега имало ли е изоставане някакво?

# 725
  • Мнения: 609
Аз препоръчвам д-р Стоилов, гр. Добрич, има най-новата апаратура в окръга вкл и за Варна и се занимава изцяло с ФМ, записва извънредни часове, но са 50%+ (стандартната цена е 150лв), пак ще ви излезе по-евтино отколкото пътуване до София.
Има разлики между всички апарати и няколко дни разминаване не знам до колко е проблем. Спомням си, че в началото вървях точно, после с 1-2 дни назад, в последствие (около 13-18гс) пък беше седмица напред и на последния пак ми казаха 1-2дни напред от термин…

# 726
  • Мнения: 77
UmA е най-вероятно arteria umbilicalis,т.е. пъпната артерия. За нея си има отделна таблица.
MCA е средната мозъчна артерия.
Маточните артерии се изписват като arteria uterina (съответно right и left). И отпред таблицата (тази, която цитирах) се отнася за тях. В 20г.с. най-високите стойности на PI и RI са същите като в 21 г.с.
Теглото е добре като гледам отпред изображенията.
А в началото на бременността и до сега имало ли е изоставане някакво?

Значи става въпрос за стойности на пъпната артерия. Личи си, че никак не съм запозната с тематиката.
По спомен още на първия преглед за установяване на бременността имаше изоставане на плода 3-4 дни, после казаха че сме наваксали, сега пак сме “малки”. Голяма обърквация No Mouth
Nomadgirl, тази седмица ще потърся и Стоилов за мнение. Благодаря ти и на всички момичета, които се включиха Heart

# 727
  • Мнения: 2 119
Щом ти е по-дълъг и цикъла, то е нормално да има изоставане с няколко дни. Според мен нищо притеснително няма, но за твое спокойствие иди на още една ФМ.
Бебетата не растат по калъп. Понякога изостават, понякога наваксват. Виждам, че Nomadgirl ти е дала също хубав съвет и от апарат до апарат има разлика. За доплеровото изследване има значение как бебето е застанало, как докторът е измерил...
Спокойно 💗 Иди на още едно мнение за всеки случай и бъди спокойна 🙂

# 728
  • Мнения: 1 324
Невена, препоръчвам ти д-р Славчев.

Как си записвате часове за Славчев? Януари е супер док за него имаше часове чак за Юни, а от Март вече няма изобщо свободни часове.

# 729
  • София
  • Мнения: 1 056
Ето ме с ентерококи след серклажа 😡 АГ пусна контролна МБ и резултата е ентерококус фекалис. Сега чакам отговор от доктора, но много ме притеснява това да не навреди на серклажа или на бебето. Чета, че е упорит и не минава изобщо лесно. Абе да не ти е мирна главата....
Лидия, и мен за това много ми говориха. Още от сряда вечерта слагам Клион-Д, независимо какви са резултатите от микробиологията. И после не знам какво се прави след серклажа да се пазиш. Стискаш палци ли?
Аз съм със серклаж от 14 седмица, лекувахме 10 дни гъбички глабрата, много упорити и неподатливи на стандартна терапия принципно, вчера ми взеха контролна МБ надявам се да сме ги излекували, и пускам стерилна урина на 2 седмици, тя поне до момента е чиста. Така е със серклажа явно, няма отърване от някакви гадини все, каквото и лична хигиена да се поддържа според мен. Сега съм взема гинексид да се мия с него, бельо само памучно, бабешки бикини/боксери, пера ги със спално бельо на 60 градуса и слагам дезинфектант за пране и пак гъби… отделно пия пробиотици, и една камара витамини, то това е ясно…
Важното е поне да се хващат на време и да се лекуват момичета, моя приятелка в Русе след поставен серклаж, никой не и пусна една микробиология за 9 месеца! Такова безхаберие при някои лекари не знам…

# 730
  • Мнения: 531
Невена, препоръчвам ти д-р Славчев.

Как си записвате часове за Славчев? Януари е супер док за него имаше часове чак за Юни, а от Март вече няма изобщо свободни часове.
Да, трудно е. Аз съм в Пловдив. Но предните ми 2 деца са раждани при него и се следях при него. Много съм доволна. Сестра ми също ходи при Балев на фатална, наплаши я. После започна и тя да ходи при Славчев, всичко беше наред. Но идея си нямам в момента как става с часовете. Може би, отиваш и чакаш пред кабинета....

# 731
# 732
  • Мнения: 317
Nevena, трябва да се посети още един ФМ според мен. Къде сте правили ФМ до сега? От София ли сте?

От Варна съм. Първата ФМ я правих при следящия лекар в Майчин дом, а втората при проф. Балев. До колкото чета коментари от момичета ФМ в нашия град се оказва проблем, мненията за повечето са противоречиви.

Отидете и при д-р Желязкова за всеки случай!
Дано проф. Балев греши, въпреки че до колкото съм чувала не му се случва. И въпреки всичко, дано всичко е наред. Потърсете още едно мнение!

Общи условия

Активация на акаунт