Насекоми в храните - вид стока, марка и откъде е закупена

  • 4 072
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 162
Не ми се рови, кой е споменал за шоколада, но има такъв и то не с червени кремчета с кармин, а с шеллак: В сайта на "Милка" е посочено в съдържанието: https://www.milka.de/produkte/milka-bunte-kakaolinsen-100g-renovated

# 61
  • Мнения: 3 800
Шеллака е "смола" отделяна от  женската лакова буболечка. Не е самата буболечка.
Медът също е плод на секреция на насекомо върху прашец и т.н.

Цели или смлени насекоми като храна или част от нещо в България няма.

# 62
  • Мнения: 1 164
Аз пиша за да напомня за темата и някой ако има някаква нова информация да споделя.

# 63
  • Мнения: 97
Записвам се да следя темата, че не искам протеини от насекоми в храната на моето семейство! Отивам да чета отначало.

# 64
  • Мнения: 1 311
До сега да не би да сме разбирали какво ядем? И за напред ще е така. Жалко е де, но не виждам изход от положението, освен да си отглеждаш всичко сам.

# 65
  • Мнения: 97
До сега да не би да сме разбирали какво ядем? И за напред ще е така. Жалко е де, но не виждам изход от положението, освен да си отглеждаш всичко сам.

 Вярно е, че не знаем какво ядем и точно за това, откакто се затръби от медиите за тези протеини от насекоми, спрях да купувам от Лидл и Кауфланд всякакви вносни продукти. Ограничих се до български такива, като си правя хлебни изделия от смлян лимец с минимално количество от купено бяло брашно, домашни сладки, домашен сладолед , кисело мляко подкавасвам също. Общо взето, се научих да ползвам само основни храни и да си правя домашно приготвени такива, доколкото мога.

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 16:13 от PeTina Titi

# 66
  • Мнения: 10 454
Той тоя лимец, в каквито количества се продава вече във всякакви приложения,  нещо ми се губи как и къде точно се отглежда .. ама това е една друга тема.

# 67
  • Мнения: 691
И на мен ми е неприятна мисълта за храна със стрити щурци и червеи. Обаче пък сигурно половината тук приемаме суроватъчни (и не само) протеини, а и добавки, които пък съвсем не знаем от какво са направени. Може би е въпрос на свикване с идеята, че храната се променя.

# 68
  • Мнения: 5 679
Идеята на темата е в информираното съгласие.
Няма лошо от белтък с такъв произход но да е ясно, че е добавен!

# 69
  • Мнения: 1 311
До сега да не би да сме разбирали какво ядем? И за напред ще е така. Жалко е де, но не виждам изход от положението, освен да си отглеждаш всичко сам.

 Вярно е, че не знаем какво ядем и точно за това, откакто се затръби от медиите за тези протеини от насекоми, спрях да купувам от Лидл и Кауфланд всякакви вносни продукти. Ограничих се до български такива, като си правя хлебни изделия от смлян лимец с минимално количество от купено бяло брашно, домашни сладки, домашен сладолед , кисело мляко подкавасвам също. Общо взето, се научих да ползвам само основни храни и да си правя домашно приготвени такива, доколкото мога.
И аз правех така когато детето беше малко. Подквасвах мляко, само домашни зеленчуци ядяхме, домашни яйца...Но като порасна и много от нещата вече не ги правя, но сигурно пак ще започна в името на здравето.

Общи условия

Активация на акаунт