За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 26 272
  • 762
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 8 585
може и на грил тиган за съвсем кратко на тънки парчета.
И ние го ядем на тиган, на тънко и за кратко; със съвсем малко мазнина, ако не е в грил тиган.

# 61
  • София
  • Мнения: 11 734
Момичета, моля да ми дадете съвет как да направя бон филе на фурна. Купих половин кило, но мисля да го нарежа на филета и изпека. Кажете под фолио ли да го правя и за колко време. После може да добавя сметанов сос с гъби, че детето обича
СВИНСКО БОНФИЛЕ С ГЛАЗИРАНИ МОРКОВИ

СВИНСКО БОНФИЛЕ НА ТИГАН - POASTED PORK TENDERLOIN

СВИНСКО БОНФИЛЕ С ГЪБИ И ВИНО МАРСАЛА

СВИНСКО БОНФИЛЕ УЕЛИНГТЪН

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/search/label/%D1%8F%D1%81% … D0%B5%D1%81%D0%BE

# 62
  • Русе
  • Мнения: 5 233
Скрит текст:
Момичета, моля да ми дадете съвет как да направя бон филе на фурна. Купих половин кило, но мисля да го нарежа на филета и изпека. Кажете под фолио ли да го правя и за колко време. После може да добавя сметанов сос с гъби, че детето обича

Не е на фурна, не и сложно. Няма нужда  допълнително да се прави сос с гъби.
https://ipeychev9.blogspot.com/2015/09/blog-post_56.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2015/06/blog-post_15.html

# 63
  • Мнения: 2
Здравейте! Не бях ял от много отдавна кренвирши, напоследък пробвах няколко вида и ме озадачи съдържанието на последния. Зачудих се дали е такова или е по-вероятно грешка в етикета.




Почти 28 г. белтъчини,  0.99  въглехидрати, 1.67 мазнини.
Друг пилешки на подобна цена, Фермата: 9.4 г. белт.,  4,8 въгл., 13 мазнини - което повече прилича на "средното" или често срещано, което дават за такъв тип колбаси.  Макар че имат различна плътност и вътрешна текстура, макар че по етикет съставките "МОМ" и пр. са същите, но на "високобелтъчния" не пише като дял съдържанието. Доколкото разгледах асортимента и проучих, няма други с такова съдържание. Предполагам, че на теория може да се напълни със соеви и млечни протеини, но се води "пилешки", уж има регулации до няколко % соя.

Гледали ли сте етикети (и реални хранителни технологии) и знаете ли други марки с подобно съдържание?
Благодаря.

https://cooking.stackexchange.com/questions/123637/is-this-decla … ment202951_123637

# 64
  • София
  • Мнения: 7 943
Здравейте! Не бях ял от много отдавна кренвирши, напоследък пробвах няколко вида и ме озадачи съдържанието на последния. Зачудих се дали е такова или е по-вероятно грешка в етикета.
Скрит текст:



Почти 28 г. белтъчини,  0.99  въглехидрати, 1.67 мазнини.
Друг пилешки на подобна цена, Фермата: 9.4 г. белт.,  4,8 въгл., 13 мазнини - което повече прилича на "средното" или често срещано, което дават за такъв тип колбаси.  Макар че имат различна плътност и вътрешна текстура, макар че по етикет съставките "МОМ" и пр. са същите, но на "високобелтъчния" не пише като дял съдържанието. Доколкото разгледах асортимента и проучих, няма други с такова съдържание. Предполагам, че на теория може да се напълни със соеви и млечни протеини, но се води "пилешки", уж има регулации до няколко % соя.

Гледали ли сте етикети (и реални хранителни технологии) и знаете ли други марки с подобно съдържание?
Благодаря.

https://cooking.stackexchange.com/questions/123637/is-this-decla … ment202951_123637
Щом са сложили нитритна сол, значи месния протеин е основен. Тая добавка я слагат за консервиране на месото и да го предпазят от побеляване при термична обработка. Сега това МОМ и пилешката кожа дали се водят месо е отделен въпрос.

# 65
  • In transit
  • Мнения: 11 937
Като гледам цената на кг, не ме учудва съдържанието. MOM e механично отделено месо. Енергийната стойност най-вероятно не е истинска.

Давам пример с кренвирши Wudy. Съдържание: механично отделено пилешко и пуешко месо (94%), сол, ароматизанти, антиоксидант, натриев аскорбат, стабилизатори, дифосфати, полифосфати, консервант, натриев нитринт, пушилен ароматизант.

Хранителна информация   100гр.
Енергия   995 kJ
Енергия   240 kcаl
Мазнини   20 g
От които наситени мастни киселини   6,1 g
Въглехидрат   0 g
От които захари   0 g
белтъци   15 g
Сол   3,2 g

# 66
  • Мнения: 83
Здравейте, искам да украся мъфини със заквасена сметана. Какво да направя, за да стане твърда, да може да се шприцова и долу-горе да запази формата си. Благодаря!

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 1 280
На бързото хранене до нас правят разкошни картофени кюфтета! С чубрица и сирене, стегнатички и никак не са мазни вътре.
Моля, дайте ми рецепта за такива и най-вече кажете кои са важните неща, за да ми се получат! Защото преди време съм правила, но все ми ставаха мазни.

# 68
  • In transit
  • Мнения: 11 937
На бързото хранене до нас правят разкошни картофени кюфтета! С чубрица и сирене, стегнатички и никак не са мазни вътре.
Моля, дайте ми рецепта за такива и най-вече кажете кои са важните неща, за да ми се получат! Защото преди време съм правила, но все ми ставаха мазни.

Заповядай: На фурна и пържени. Аз съм заменила чубрицата с риган, че е по-лек, като вкус, но ти си ги направи с чубрица. И двата варианта са сочни, стегнати и не са мазни. В рецептите съм написала, които са важните неща, за да се получат хубави картофени кюфтета.

# 69
  • Русе
  • Мнения: 5 233
Скрит текст:
На бързото хранене до нас правят разкошни картофени кюфтета! С чубрица и сирене, стегнатички и никак не са мазни вътре.
Моля, дайте ми рецепта за такива и най-вече кажете кои са важните неща, за да ми се получат! Защото преди време съм правила, но все ми ставаха мазни.

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_5771.html

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 21 709
Здравейте, искам да украся мъфини със заквасена сметана. Какво да направя, за да стане твърда, да може да се шприцова и долу-горе да запази формата си. Благодаря!
Не става. Ползваш течна и бита сметана или сирене някакво - маскарпоне или крема.

На бързото хранене до нас правят разкошни картофени кюфтета! С чубрица и сирене, стегнатички и никак не са мазни вътре.
Моля, дайте ми рецепта за такива и най-вече кажете кои са важните неща, за да ми се получат! Защото преди време съм правила, но все ми ставаха мазни.
Може да си ползваш пак твоите, но панировката помага и най-важното  - точната температауа на пържене (180 градуса). Ако е ниска - попиват мазнина.

# 71
  • Мнения: 9 576
Здравейте, искам да украся мъфини със заквасена сметана. Какво да направя, за да стане твърда, да може да се шприцова и долу-горе да запази формата си. Благодаря!

не бих рискувала. иначе има варианти - да се смеси малка част с крема сирене/извара или подобни и т.н.. също има и един крем за цветя, който се прави с цедена красена сметана /но част от нея се смесва с нишесте, вари се и т.н. трудоемки неща/. та аз лично бих се ориентирала към друг вариант.

# 72
  • Мнения: 2
Благодаря на дядо хаджия и Mikkey за коментарите! Знам че МОМ е механично... (от кости и т.н.), имах предвид, че по надпис съдържанието е като цяло стандартно за този тип кренвирш, но на другия с 9.4% белтъчини по основни съставки уж е същото, но там са упоменати и дялове, МОМ: 27%, кожа: 22% (за разлика от 94-те % МОМ на Wudy).

Докато на уж високобелтъчния (Ивет) няма съотношения. Иначе и на "Фермата" пише, че има и млечен белтък (млечна суроватка) и соев белтък.


А на свински Кен: 11 / 2,4 / 27

# 73
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
Бях питала, но не си намирам въпроса.
Джейми Оливър има една рецепта за плоски хлвбчета на тиган. Някой я знаеше, но наистина не намирам предишната тема, в която бях питала. Имаше брашно, кисело мляко и зехтин... Друго не помня.

# 74
  • София
  • Мнения: 8 585
Нашенски пърленки устройват ли те? Че имам сполучлива, бърза и много лесна рецепта (вчера правих).

Общи условия

Активация на акаунт