За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 26 337
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 342
Аз ги правя на рола, по подобна на тая рецепта. Ако ти се занимава, де, иначе има и бързи варианти.

# 706
  • Мнения: 7 197
за рола мисля трябва по-тънко от 1 см.

# 707
  • Мнения: 1 342
Начуква се добре и тогава става тънко.

# 708
  • София
  • Мнения: 11 754
Здравейте, имам телешки пържоли от Блек Ангъс и се чудя как да ги приготвя.
Пържолите са нарязани на по един сантиметър дебелина като за виенски шницел.
Ако ги пружина в зехтин на тиганче дали ще се получат да не са жилави?
.......
Вероятно вече си ги приготвила, ама да си кажа, : Блек Ангъс трябва да са дебело нарязани, точно около 1 см, това не е като за виенски шницел, той е много тънък, и се запичаш на тиган много леко намаслен , капваш зехтин и го разнасяш с четка навсякъде, това е напълно достатъчно, загряваш го добре и слагаш стека,  намаляваш силата на огъня , запичаш го по 3 минути на страна, засичаш по часовник, обръщаш за още 3 минути, така ще имаш следно добре изпечен, но сочен, а ако е по 4 минути още по добре изпечен но вече отива към малко сух,  всичко е въпрос на вкус.

# 709
  • Мнения: 206
Здравейте! Ще правя бонбони и взех шоколадов кувертюр от лидл, с който ще облея бонбоните, но според мен като стегне отново шоколада ще станат много твърди. Какво да сложа в шоколада докато е разтопен, че след като стегне за втори път да не е толкова твърд?

# 710
  • Мнения: 14 170
Течна сметана.

# 711
  • Мнения: 6 015
Никога не ми се е втвърдявала шоколадовата обвивка на бонбони, а ползвам натурален шоколад. Като отхапеш бонбона обвивката е достатъчно стегната, за да не цапа, но и мека, не се чува хрупане. Като го разтопя шоколада добавям и 1 с.л. олио. Ако много го разредите със сметана има вероятност да не стегне добре, според мен.

# 712
  • Мнения: 13 773
Здравейте! Ще правя бонбони и взех шоколадов кувертюр от лидл, с който ще облея бонбоните, но според мен като стегне отново шоколада ще станат много твърди. Какво да сложа в шоколада докато е разтопен, че след като стегне за втори път да не е толкова твърд?
Щом е само за обливане, аз не бих му слагала нищо. То ще е тънък слой отвън само, а не този дебел блок кувертюр дето иначе би се затруднила ако го нахапеш както е.
Майка ми от време на време залива по някой кекс с разтопен шоколад - ако е обикновен шоколад слага малко олио но ако е кувертюр не слага нищо. Кувертюрът си е предназначен за топене и е по-мазничък. Ако не трябва досущ меко да остане, си е добре както са го направили фабрично. Много мек би бил досаден, бонбоните все пак се ядат с пръсти.

# 713
  • София
  • Мнения: 11 754
Здравейте! Ще правя бонбони и взех шоколадов кувертюр от лидл, с който ще облея бонбоните, но според мен като стегне отново шоколада ще станат много твърди. Какво да сложа в шоколада докато е разтопен, че след като стегне за втори път да не е толкова твърд?
Нищо не се добавя към кувертюра

http://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/11/blog-post_582.html

# 714
  • Мнения: 6 015
Здравейте! Моля споделете тестена закуска, по възможност със суха мая, която да замеся от вечерта, да оставя в хладилника и на следващата сутрин само да изпека.
От колежки имах такава рецепта за сиреник, но я изгубих.

# 715
  • София
  • Мнения: 11 082
Здравейте! Моля споделете тестена закуска, по възможност със суха мая, която да замеся от вечерта, да оставя в хладилника и на следващата сутрин само да изпека.
От колежки имах такава рецепта за сиреник, но я изгубих.

Сладникави питки за закуска

Милинки от тефтера

Прясната мая можеш спокойно да я замениш със съответното количество суха.

# 716
  • София
  • Мнения: 19 448
Всяко тестено нещо с мая става в хладилника, казват, че е много добре да втасва по-бавно и по-дълго. Мокра и суха мая са взаимозаменяеми в съотношение 3:1
За мен най-лесна е памук погачата, тя търпи всякакви пълнежи. Аз я правя с чаши, не на грамове - 1 чаша мляко, 1 чаша вода, между 1/2 и 1 чаша мазнина (по рецепта е 1, но на мен ми е много), 6 чаши брашно. Слагам мая, сол, захар според количеството брашно, което пък зависи от обема на чашата.

Последна редакция: пт, 28 апр 2023, 13:10 от Cuckoo

# 717
  • Мнения: 238
Ако направя торта гараш утре, ще се развали ли до вторник?

# 718
  • Мнения: 13 773
Здравейте! Моля споделете тестена закуска, по възможност със суха мая, която да замеся от вечерта, да оставя в хладилника и на следващата сутрин само да изпека.
От колежки имах такава рецепта за сиреник, но я изгубих.
Трябва да е готово оформено и само да извадиш с тавата и да печеш или просто тестото да извадиш, оформиш и изпечеш?
Ако е второто - кажи-речи всяко тесто с мая става да втасва бавно през нощта в хладилника. А има и рецепта за "хладилно тесто" което е почти универсално - от него правят закуски (сладки или солени), мекици, пърленки и де да знам какво още. И самото тесто изкарва и по няколко дни в хладилника, та омесваш веднъж и после няколко дни само късаш от него и печеш/пържиш. Иска да постои малко време извадено де, да се отпусне. Но ако не е цялото тесто а на по-малки парчета, това става много бързо.
Ако трябва и да е оформено вече не знам, то там е по-кратко вече втасването ако е второ втасване.

# 719
  • София
  • Мнения: 11 754
Ако направя торта гараш утре, ще се развали ли до вторник?
Не, тя си държи само в хладилник , а и захарта е консервант, а и няма какво толкова в нея да прокисне, то основно е шоколад и заквасена сметана, която е със захар

Общи условия

Активация на акаунт