Именния ден на непокръстен още мъник

  • 1 862
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Нашият син е Велизар, ще празнува на Великден, който тази година се пада на 08.04, точно месец, преди да навърши годинка. Мислим тогава да го кръстим, но дори да не стане точно на Великден (кръщенето), ще празнуваме, обезателно. Винаги съм си мечтала синът ми да се казва така и да честваме такъв празник.  Wink
Аз също се кръстих на 23 години  Embarassed, но това не ми е попречило да влизам в църква, да спазвам християнските традиции или да празнувам имен ден. Naughty Дори още повече се радвам, че така се получи, защото чувствам, че избрах вярата с пълно съзнание, със сърцето си.

# 16
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
"Като сме безделници, да не сме без празници." има една приказка.
Не знам какво казва църковния канон, но едва ли някой светия ще се разсърди ако го почетете без именика да е кръстен в църква, той все пак си носи името му.

# 17
  • Мнения: 277
Ама как ще лишиш Каби от празник, ееейййй, ще ти дърпаме ушите!  Mr. Green Ние ще празнуваме, пък нищо, че не сме кръстени.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 230
Ама разбира се, че трябва да го празнува. Аз съжалявам, че не отпразнувахме подобаващо именния ден на Ани на 9 декември. Тогава с тати имахме много излизания и чак късния следобед я заведохме в една малка църква, но за съжаление беше затворено. А и мъглата беше много гъста и не ми се искаше да разкарваме дечко насам-натам.

ПП: Снимката вляво е точно от този ден, снимана е в момент, в който мъглата се вдигна за кратко.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 252
Това, че детето не е кръстено не ви лишава от празнуване на имения му ден. Рано или късно все ще се решите да го кръстите. Макар и некръстено може да помолите свещеник да прочете молитва за здраве на детето - не би трябвало да ви откаже, все пак става дума за младенец.
А когато кръстите детето бихте могли да го Причастявате.

Весели празници!

# 20
  • Мнения: 5 183
Моят син все още не е кръстен. Възнамеряваме да го сторим, щом сеприберем в родината. Празнуваме, оба4е, именния му ден.

Общи условия

Активация на акаунт