бихте ли осиновили детенце?

  • 1 925
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 534
Онзи ден се заговорихме с мъжа ми тая тема ... изненада ме приятно , защото не очаквах , че и той има желание да си осиновим дете .
Не сме коментирали евентуалния му пол , нито възрастта . Сигурна съм само , че той няма да ми позволи детето да е циганче , а аз нямам претенции .

# 16
# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мисля, че не!
 Страхувам се от това, че ще деля своето и чуждото, те ще го усещат и от там ще се получат конфликти между тях.

Аз се страхувам от същото. също обичам децата, но мисля, че няма да мога да прияма осиновеното дете като свое. Няма да му го показвам, но то ще го усети.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Мисля, че не!
 Страхувам се от това, че ще деля своето и чуждото, те ще го усещат и от там ще се получат конфликти между тях.

Аз се страхувам от същото. също обичам децата, но мисля, че няма да мога да прияма осиновеното дете като свое. Няма да му го показвам, но то ще го усети.

Това ме терзае и мен  Confused
Иначе бих искала да си осиновим. Но това ще означава да имам поне две мои собствени деца, хубаво голямо жилище и достатъчно средства, за да се реша на такава стъпка. А и мъжът ми винаги е давал уклончиви отговори, когато го заговоря на тази тема  Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 2 227
Да!!! Бих осиновила, такъв съм детишняр, че ако имах възможност сгурно и 5 бих гледала (без да преувеличавам), 2 - донорство от мъж ми (защото съм секцио) и 3 - донорство от държавата. Grinning

# 20
  • Мнения: 5 362
Да,но само ако не мога да имам мои собствени деца.

# 21
  • Мнения: 1 382
Бих си осиновила и малко и голямо  Peace

# 22
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Бих осиновила без да се замислям. Peace

# 23
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404

Това, че имаш едно секцио не означава задължително последващи раждания със секцио, освен ако причината за операцията не е перманентна. Ако потърсиш има една великолепна тема за вагинално раждане след секцио на Emem. Струва си да се прочете  Grinning
не можах да се ориентирам за тази статия. търсих я с търсачката, но нищо не излезе. ако случайно се сещаш как се казва точно или..някакво допълнително инфо зе нея, моля пиши...
[/quote]

Карелия - ето линк към темата, която съм споменала:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135444.0

# 24
  • Мнения: 6 461
Бих осиновила  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Едва ли има по - благородно и хуманно нещо на света от това, да подадеш ръка на дете, да го отгледаш и обикнеш като твоя плът и кръв.
Лично за себе си, БИХ, да, но за мъжът ми не съм сигурна, просто не сме го обсъждали никога, а и благословията, която носи зачеването, износването, раждането, кърменето и пр. - не мога да си представя да стана някога майка по друг начин. Поне не на този етап. Явно още не съм узряла достатъчно, за да мисля така...

# 26
  • Мнения: 3 743
Да, бих осиновила и бебе и по-голямо дете!

# 27
  • Мнения: 1 877
С мъжа ми сме на различни мнения - аз винаги съм искала да си осиновим дете ( въпреки нашите две), а пък той е на мнение,че щом можем да си имаме деца,защо трябва да осиновяваме...

# 28
  • София
  • Мнения: 6 182
Много е обширен този въпрос.
аз лично под "ДА БИХ ОСИНОВИЛА", разбирам следното:
- да бих осиновила, независимо, че имам собствено/собствени деца;
- да бих осиновила, независимо, че съпругът ми, приятелите, роднините или който и да е са против, т.е. ще се боря да ги убедя;
- да бих осиновила, независимо от дългата и нелека процедура по осиновяване. Ще се боря и ще тичам по институции, защото го искам;
- да бих осиновила, независимо, че змам колко струва отглеждането на едно дете - ще работя още толкова, за да му осигуря всичко възможно;
- да бих осиновила защото не се притеснявам дали ще обичам повече своето дете или независимо от това ми притеснение;
- да бих осиновила независимо дали е циганче или българче и защото не се притеснявам, че може да се окаже с труден характер или с някакво хронично заболяване. Готова съм да посрещна всички трудности в името на това едно дете повече да има дом и семейство...
...и още един куп други тънкости, за които не сте ме подсетили по-нагоре.

Аз лично в насточщия момент НЕ мисля, че съм готова на това. Иначе звучи много романтично и красиво и често си мечтая за това, но едно е да искаш, друго е да го направиш.

# 29
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Стига да имам възможност (финансова) бих си осиновила детенце, независимо колко имам аз.Не съм гласувала защото бих осиновила каквото и да е дете - момче, момиче, бебе, ромче, с проблеми. Въпроса е в това да имам време и средства да го гледам.
Много е обширен този въпрос.
аз лично под "ДА БИХ ОСИНОВИЛА", разбирам следното:
- да бих осиновила, независимо, че имам собствено/собствени деца;
- да бих осиновила, независимо, че съпругът ми, приятелите, роднините или който и да е са против, т.е. ще се боря да ги убедя;
- да бих осиновила, независимо от дългата и нелека процедура по осиновяване. Ще се боря и ще тичам по институции, защото го искам;
- да бих осиновила, независимо, че змам колко струва отглеждането на едно дете - ще работя още толкова, за да му осигуря всичко възможно;
- да бих осиновила защото не се притеснявам дали ще обичам повече своето дете или независимо от това ми притеснение;
- да бих осиновила независимо дали е циганче или българче и защото не се притеснявам, че може да се окаже с труден характер или с някакво хронично заболяване. Готова съм да посрещна всички трудности в името на това едно дете повече да има дом и семейство...
...и още един куп други тънкости, за които не сте ме подсетили по-нагоре.

Аз лично в насточщия момент НЕ мисля, че съм готова на това. Иначе звучи много романтично и красиво и често си мечтая за това, но едно е да искаш, друго е да го направиш.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт