На море в Турция - тема 78

  • 56 077
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • на село
  • Мнения: 826
Имам три въпроса - ще се радвам някой да ми отговори.

В резервацията имаме трансфер с автобус от летището в Анталия до Сиде, но като чета тук, май ще се татъркаме доста, пък и сме го играли в Гърция - бяхме последен хотел. Чудя се дали да не си поръчам такси и въпросът ми е - кой е най-добрият вариант? За автобусен трансфер в двете посоки плащаме около 50 евро, но сега виждам, че мога да го махна.

Другият ми въпрос е - ориентировъчна цена за late check out - искат ми от агенцията около 70 евро и се чудя дали да не питам директно хотела.

И колко часа предварително ходите на летището, на връщане? Не съм летяла от-до Анталия и не мога да преценя. На някои летища наистина няма нужда да се виси два часа, преди полет.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 3 751
Вместо такси, за мен по-добрият вариант е да си договорите индивидуален трансфер. Единият вариант е през самата агенция, другият е през някоя от фирмите (на първа страница в темата). Колкото до висенето на летището, за съжаление агенциите бързат да се "отърват" и ви "стоварват" поне три часа преди полета, което с външна фирма би могло да се избегне. Относно късното освобождане, лично аз бих се свързала директно с хотела.

# 47
  • на село
  • Мнения: 826
Да, не ми се виси три часа на летището, затова мисля за частен трансфер. Агенцията ми предлага двупосочен трансфер с такси за около 120 евро, което ми се струва множко за Турция. Ще погледна фирмите на първа страница, благодаря!

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 015
Имайте предвид ,че юни,юли,август и началото на септември летището в Анталия е доста натоварено и 3 часа не са кой знае колко много.На всеки по отделно се теглят големите куфари ако има превишаване на кг се започва едно ровене,прехвърляне,хвърляне или заплащане.Миналото лято опашките бяха големи.Така ,че не оставяйте за последният момент да ви се пука душата.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 746
С повишението на цените, а и ако сте 4 човека, 120€ ми се струва може би ок. Но вземете си оферти от gettransfer и ще се ориентирате.
За жалост нашите агенции не смъкват от цените за трансфер независимо дали го ползваш или не.

Иначе миналата година бяха много големи опашките на летището в Анталия и супер бавно се движеше, така че не оставяйте за последния момент пристигането

# 50
  • Мнения: 71
Здравейте!Мога да се похваля с резервация за Сиде.До сега съм била в Кушадасъ,а миналото лято в Айвалък.Тази година исках хотел само за възрастни.Доста рових за такъв хотел,оптимален-цена-качество.Търсих Haevan beach в Сиде.Оказа се,че тази година е купен от веригата Selectum.Сега се казва Selectum for two .Направихме резервация през Караджъ Турс за 10.06 със самолет.Стаята е с гледка море,а цената е малко под 3000 лв за двама.Доколкото разбрах от нета там има някакви ремонтни дейности,но точна информация не намирам.Дано покупката на хотела е за добро Simple Smile Ако някой може да помогне с инфо...ще съм благодарна!Нямам търпение да дойде и нашата
почивка!

# 51
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте! Харесахме си почивка в Selectum Family Resort в Сиде (за изборът ни решаваща роля изигра един пост на AIR в предишната тема)
Цитат
Попаднах на едно много полезно видео: https://m.youtube.com/watch?v=lo-VWfa_2jI&feature=share
Избрали сме дата 16 май и това ми е въпросът към тези които са били на почивка по това време - каква е температурата на водата на морето и басейните в средата на май в Сиде и става ли за къпане. За температурата на въздуха е ясно, приятно топло, около 25 градуса, от време на време може да превали.
Благодаря предварително!
Поздрави и хубав ден на всички!

# 52
  • София
  • Мнения: 1 839
Здравейте! Харесахме си почивка в Selectum Family Resort в Сиде (за изборът ни решаваща роля изигра един пост на AIR в предишната тема)
Цитат
Попаднах на едно много полезно видео: https://m.youtube.com/watch?v=lo-VWfa_2jI&feature=share
Избрали сме дата 16 май и това ми е въпросът към тези които са били на почивка по това време - каква е температурата на водата на морето и басейните в средата на май в Сиде и става ли за къпане. За температурата на въздуха е ясно, приятно топло, около 25 градуса, от време на време може да превали.
Благодаря предварително!
Поздрави и хубав ден на всички!
температурата на водата в средата на май в Сиде става само за топване и излизане. Около 20-21 градуса в морето и  около 22 в басейните. Това като че ли е най-лошото време за къпане, защото вече са спрели отопляването на басейните и чакат да се стопли водата в тях от слънцето. В края на май, първите дни на юни водата в басейните вече е около 24градуса, а в средата на юни минава 25.

# 53
  • Мнения: 243
Първо за времето - доста пъти сме почивали около 15-20 май. Времето винаги е било слънчево и топло, морето се стопляше след обяда, а басейните си бяха по студени. Сега ходим към средата на юни, заради ученичката. Цените са доста по-високи, но времето е още по приятно. Влизаш си в морето без да е нужна никаква климатизация, достатъчно са топли и басейните, определено комфорта е по голям, както и навалицата Grinning

И второ за клипчето - разгледах го на бързо, имай предвид, че за Селектум Фемили Резорт Сиде, доста от снимките са от Селектум Фемили в Белек, малко е подвеждащо това.

Ще са ми интересни мненията от новите Селектуми това лято, доста бюджетни са. Харесвам веригата. И веригата Суено много харесвам, но "избиха рибата" с цени тази година.

# 54
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Здравейте! Харесахме си почивка в Selectum Family Resort в Сиде (за изборът ни решаваща роля изигра един пост на AIR в предишната тема)
Цитат
Попаднах на едно много полезно видео: https://m.youtube.com/watch?v=lo-VWfa_2jI&feature=share
Избрали сме дата 16 май и това ми е въпросът към тези които са били на почивка по това време - каква е температурата на водата на морето и басейните в средата на май в Сиде и става ли за къпане. За температурата на въздуха е ясно, приятно топло, около 25 градуса, от време на време може да превали.
Благодаря предварително!
Поздрави и хубав ден на всички!
И от мен едно предупреждение, понеже аз съм изиграла роля за избора ☺️ - дали хотелът ще е напълно подготвен като начало на сезон все още и щом е под нова "шапка"...

# 55
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Питане относно винетка. Навремето се купуваше с паспорт на собственик и талон на автомобила. Сега след като се влиза с лични карти може ли да се закупи с лична карта на собственик и талон на автомобила, някой дали е минал през тази процедура?

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Някой може ли да пише какви са цените на допълнителните екскурзии в Алания

Моят съвет е допълнителни екскурзии да си намерите чрез агенции извън хотела и да се пазарите. Ще постигнете наистина много добри цени! Преди няколко години за разходка с корабче в Алания от посрещата агенция ни искаха по 45 евро на човек, от агенция до хотела 30 евро на човек, а при пазарене с агенция в самия град Алания си намерихме за 15 евро. Това с осигурен транспорт, храна, безалкохолни напитки, пяна парти.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 148
Питане относно винетка. Навремето се купуваше с паспорт на собственик и талон на автомобила. Сега след като се влиза с лични карти може ли да се закупи с лична карта на собственик и талон на автомобила, някой дали е минал през тази процедура?
Нашата я купих с моята лична карта, още когато се влизаше само с паспорт. Иначе автомобилът се води на името на ММ, просто аз отидох до пощата и човекът не поиска неговия паспорт щом аз съм пред него. Така че, нито паспортът е задължителен, нито да е на собственика.
Работи си трета година нашето ХГС, с номера на ЛК се регистрирах в приложението и следя наличността. За онлайн зареждане мисля че също го иска.

Последна редакция: пн, 20 мар 2023, 17:50 от Нелка*

# 58
  • Мнения: 3 382
Последно, отпаднаха ли задграничните паспорти при почивка в Турция? По едно време четох, че на границата нямало  проблем,  но при настаняване в хотела -да.

# 59
  • Мнения: 8 189
Още миналия октомври - нямаше.

Общи условия

Активация на акаунт