На море в Турция - тема 78

  • 56 246
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 741
Последно, отпаднаха ли задграничните паспорти при почивка в Турция? По едно време четох, че на границата нямало  проблем,  но при настаняване в хотела -да.
Пътува се с валиден документ за самоличност. Едното или другото, няма значение вече.

# 61
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте! Тази година избрахме да почиваме в Хайдар паша в  Алания, в средата на юни. Някой почивал ли е там за да сподели преживявания и впетачления! Също така с кола ще пътуваме, колкото четох като информация, се препоръчва междинна нощувка в Ескишехир. Дали може да споделите опита си!

# 62
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Здравейте! Тази година избрахме да почиваме в Хайдар паша в  Алания, в средата на юни. Някой почивал ли е там за да сподели преживявания и впетачления! Също така с кола ще пътуваме, колкото четох като информация, се препоръчва междинна нощувка в Ескишехир. Дали може да споделите опита си!
Нищо против Вас, но четете, хора! В тази тема многократно е писано за междинни нощувки, много споделени впечатления има. Така ще сте си и по-полезни за себе си, защото ще отсеете между многото...

# 63
  • Германия
  • Мнения: 511
Някой да е бил в Telatiye Resort Alanya?
Как са всъщност хотелите в края на сезона, ден-два преди да затворят?

# 64
  • София
  • Мнения: 1 844
Как са всъщност хотелите в края на сезона, ден-два преди да затворят?
с дръпната ръчна спирачка и на санитарния минимум като асортимент, персонал, обслужване, анимация, храна, напитки. Ще затварят след дългия сезон.....

# 65
  • Мнения: 2 231
Здравейте, имаме идея тази година да пробваме Турция за морска почивка, но понеже нямаме познати с много опит, питам тук. Разцъквам сайтовете на агенциите, гледам разни хотели, уж хубави, сравнявам с букинг - рейтинги от 5,8 до 7,6 Flushed Това нормално ли е? Само калпави хотели ли предлагат?
Също, винаги ли са така на километри от селото? Не че сме големи купонджии, но поне една разходка да си направим, не да сме в полето на майната си.
Чудя се доколко си струва олинклузива в голям резорт, или по-добре да заложим на обикновено хотелче и да обикаляме кръчмите.
Изобщо, места като Бодрум имат ли някакъв автентичен дух като истинско селище или са тип Съни бийч?
Опитвам се да разбера има ли смисъл да се ползва агенция или да се организираме сами.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 2 021
Определено за първо ходене в Турция заложете на агенция.Всичко е организирано.Гледайте 5* хотели с рейтинг в Букинг над 8.

# 67
  • Мнения: 2 231
Не намирам хотели с добър рейтинг, повечето 5-звездни са на 15-20км от самия Бодрум, а цените идват над 5000лв за 4-ма възрастни.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 021
Вижте и Анталия може и Мармарис щом сте само възрастни.Но за цените мисля ,че доста сте закъснели.Повечето направиха резервации още ноември.

# 69
  • Мнения: 1 396
И ние за пръв път ще ходим на почивка в Турция тази година, но от това, което слушам от години, там се ходи точно за олинклузив почивки и да, почти всички хотели са огромни, разпръснати и далеч от курортите. Не съм чувала някой да е ходил в малко хотелче и да е обикалял по заведения. Може и да е възможно, но няма смисъл.
И аз в началото се чудех за агенциите, но те дават по-добри пакетни цени за хотелите и полетите. Хотел, който в booking ми излиза примерно 7000лв. за 7 дни, агенцията го предлага за същия период за 4000 лв. + полетите. 
Изобщо, ако не сте олинклузив туристи, турските курорти не са за вас по мое мнение, съдя по себе си, ако не бях с две малки деца не бих отишла, но това е друга тема.

# 70
  • Мнения: 2 231
Обърквам се с толкова много възможни дестинации. Тези към Анталия обитаеми села ли са, или курорти тип Слънчев бряг?
Не държим на олинклузива, по-скоро бихме искали да опитаме повече регионална кухня, да разглеждаме, не искаме и да сме закотвени в резорта без възможностт да се разходим извън него. В Гърция обикновено си наемаме цяла къщичка, пазаруваме и си готвим сами, но сме винаги в обитаем район.
Толкова ли е сложно да се организираме сами, език ли трябва да говорим?

# 71
  • Мнения: 1 396
Ами сложно е да се организирате сами, според мен, особено, ако планирате пътуване със самолет.  И аз бях тръгнала с такава нагласа, но не стана. Тук има много хора с богат опит, дано си кажат мнението.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 021
Обърквам се с толкова много възможни дестинации. Тези към Анталия обитаеми села ли са, или курорти тип Слънчев бряг?
Не държим на олинклузива, по-скоро бихме искали да опитаме повече регионална кухня, да разглеждаме, не искаме и да сме закотвени в резорта без възможностт да се разходим извън него. В Гърция обикновено си наемаме цяла къщичка, пазаруваме и си готвим сами, но сме винаги в обитаем район.
Толкова ли е сложно да се организираме сами, език ли трябва да говорим?
В Турция е доста по различно от Гърция.Хотелите са планирани за една пълноценна почивка без да се мисли за пазаруване,готвене миене на чинии и  подобни неща които вършим ежедневно.Териториите са големи ,красиво озеленени с много басейни,забавления за малки и големи.Ако обичате да обикаляте никой не ви спира .Има си извън хотела места където може да посетите.Разходки до забележителност,разходки с корабчета .Обикновенно тези хотели са до курортни градчета или в самите тях.Чуждите туристи предпочитат да отсядат в големи хотели.Не ,че няма и някои които си наемат къщи.В Мармарис например има много англичани и холандци които предпочитат този начин на почивка.Има заведения за свободна консумация но със сигурност така почивката излиза много скъпа.А за вкуса на турската храна ще разберете в големите хотели.Там се предлагат постоянно по няколко вида баклави,сладкиши ,традиционни техни специалитети.С една дума ще се върнете с няколко кг отгоре.Heart EyesИма и тематични вечери с танци и музика.

Последна редакция: пт, 24 мар 2023, 22:08 от slavei4e

# 73
  • Мнения: 3 390
Някой с впечатления от TUI Pegasos Resort?
Благодаря предварително!🌷

# 74
  • София
  • Мнения: 4 752
Ами сложно е да се организирате сами, според мен, особено, ако планирате пътуване със самолет.  И аз бях тръгнала с такава нагласа, но не стана. Тук има много хора с богат опит, дано си кажат мнението.

Не е чак толкова сложно? Аз не виждам голяма разлика, както с всяка друга държава е. Намирате полети,  наемате кола (със застраховка) или тръгвате с вашата, обикаляте и разглеждате. В почти всички изброени курорти си има и малки хотели, и резорти.
Популярни курорти извън обичайните, които тук предлагат агенциите са :
Alacati, Kas, Gocek (различни части на страната са).
Но Турция не е особено по-евтина от всяка една друга дестинация, ако очакванията са такива.
За обитаеми села, както казвате в Анталия- може да изберете Сиде. Белек няма за разглеждане освен land of legends. Бодрум е добър избор според мен.

Общи условия

Активация на акаунт