режим-спазва ли го някой

  • 1 835
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте моят бебо е на 1 седмица -кърмя го, но педиатърката каза нощем да не му давам, а то милото реве и сърцето ми се къса..... и пак му давам. Проблема при мен е, че не съм сигурна дали ми стига кърмата -кърмя го от едната гърда за 15-20 минути  и след това като почна да я изцеждам пуска съвсем малко по 5 мл. Почва да огладнява бързо на 2 часа или на 2,5 ч.
Лекарката каза изрично да се спазва режим
Просто съм объркана и незная какво да правя от много съвети и накрая ...
На косултация сме чак на 23 януари и се тревожа много дали ще наддаде -да му купувам ли адаптирано мляко нз Sad

# 1
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Здравей мила,изобщо не се притеснявай!
Щом плачка бебо си му давай да си папка,той си знае кога е гладен.За режима не му мисли щом бебчо поотрасне мъничко сам ще си изгради режим.Честото слагане на гърда стимулира лактацията и кърмата се увеличава,води се според бебче а не според някакви режими.

# 2
  • Мнения: 6 461
Ако искаш бебчето да е спокойно ,нахранено и ти да имаш кърма.
Кърмете се на поискване т.е. без да спазваш режим.
Кърмата ти я стимулира бебчето чрез сучене и ако сте през режим ще се наложи много скоро време да минете на АМ.
Слушай съветите на майките -кърмачки от форума.И успех. Peace
В БИБЛИОТЕКАТА  на форума има много полезна информация свързана с кърменето.Не я подминавай. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 117
Много често мйта бебка не се събуждаше на 3, ами на 4 часа.Докторът ми казваше да я будя, но аз не можех да прекъсна сладкия сън на беба. Когато бешв гладна, тогава я кърмех-колкото си поиска и от двете гърди.
В началото докторът ми каза, че ако и 2месец не е наддала достатъчно да и давам АМ.Само че аз не се реших и продължих да я кърмя.Сега нито си е едно нормално бебче на 1годинка, вярно вече не се кърмим, но пък нищо за ядене не отказва.

# 4
  • Мнения: 5 401
Честито бебче! Много да те радва и да папка!   bouquet

Никакъв режим нямаме - нито на ядене, нито на спане, нито на разходки и т.н.. Всичко изпълнявам, което малкия заповяда. Надявам се правилно да разбирам желанията му!  Laughing

Кърми си на поискване и няма да имаш проблеми с кърмицата. А педитата си знаят тяхното..

# 5
  • София
  • Мнения: 1 056
Doly rejimite! newsm11 newsm34 newsm25
Ne6to mi se precaka kompa i ne moga da ob&rna na kirilica, sorry...
Nie vse o6te se k&rmim na poiskvane, a drygo qde mejdy k&rmeniqta.
Nqmame rejim nito na qdeneto, nito na spaneto,abe nikak&v rejim nqmame...
Ne sly6ai pediatrite da k&rmi6 pod 4as, da dava6 voda no6tem vmesto da k&rmi6, da dava6 sok vtoriq mesec, da zaxranva6 na 4etv&rtiq, vse ne6ta, koito spirat k&rmata.
DO 6-tiq MESEC K&RMI NA POISKVANE!
Pro4eti BIBLIOTEKATA ili nameri s t&rsa4kata ima mnogo temi po v&prosa.
I ako te trevoji o6te ne6to pitai tyk, 6te pomagame  bouquet

# 6
  • Мнения: 657
Не слушай педиатърката-никакви режими,малки сте още,по-късно детенцето само ще си направи режим.
Кърмата се усвоява много по бързо от АМ,за това огладнява по-начесто.Кърми си бебенцето и му се радвай,не се притиснявай.

# 7
  • Мнения: 407
И моята периатърка каза да спазвам стриктно режим и аз слушах и изпълнявах.И какво постигнах,кърмата ми почти спря.Опитвах се с всякакви храни и чайчета,но нищо не се получаваше.Започнах да дохранвам с АМ и междувременно търсих решение на проблема с намаляващата кърма.Прочетох малко из Библиотеката от там първо спрях да давам вода,спрях всякакви режими и кърмих понякога и на  час -час и половина,спрях да засичам по часовник по колко минути суче и най-важно спях АМ.Резултата е кърма в изобилие,малкия сам си направи нощния режим от 22-5,30 без аз насилствено да го принуждавам.
А за педиатърката -аз моята все още немога да я обедя,че така е правилно.Няколко пъти ми каза,че ще си повредя детето така.Настоява да давам сокчета от първия месец и вече да започвам с пюренцата,но свикнах да не и обръщам внимание.
Кърми на поискване,това е решението на проблема ти!Успех!   bouquet

# 8
  • Варна
  • Мнения: 237
Моята беба още от мъничка си се будеше на около 3 часа. Но когато се случи да плаче и не са минали 3 часа, ами 2- пак съм й давала. А вечер се е случвало и на 1 1/2 да се храним. И моя съвет е да не се придържаш стриктно към режима. Да, хубаво е да има режим, но като плаче бебето как да не му дадеш. С времето предполагам само ще си създаде някакъв режим. Успех и весели празници !

# 9
  • Мнения: 304
Благодаря за отговорите-наистина няма да спазваме режим като плаче ще давам.
Но тук на няколко пъти прочетох да не се дава водаа когато бебето е на кърма - педито каза мнооооогооо вода едно заради жълтеницата едно вместо кърма през нощта да го залъгвам - второто няма да го спазвам, но мисълта ми е наистина ли без грам водица.Как ще мине тогава жълтеницата? Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 407
В кърмата има достатъчно вода.Това е физиологична жилтеница и ще отмине и без вода.Като даваш по на често на бебо да суче ще си набави водичка от предното мляко което е по-рядко.

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
За жълтеницата са ми казвали и аз така и направих: давах подсладена вода (на 100мл вода + 2ч.л. захар) и кърмене на поискване.

# 12
  • Мнения: 1 271
жълтеницата ще мине с повече кърмица  Peace  bouquet и без никаква водица  Blush

# 13
  • Мнения: 155
Нека и аз да се включа с моя скромен опит. Наистина не е като на мамите опитни кърмачки, но едно мога да кажа: ИМА ТАКОВА НЕЩО КАТО РЕЖИМ. И аз го спазвам. Още от изписването сме на режим хранене през 3 часа/в 6.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00, 22.00/, като нощем се буди задължително по един път. Естествено допускам отклонение + - 10-15 мин. Педиатърката ме посъветва да го отуча с вода през нощта, но малкото маймунче не се лъже лесно и затова продължавам да го храня, когато се събуди нощем, обикновено около 2.00ч.
Не знам дали всъщност моят режим не е като на поискване, но не го карам да суче по всяко време. Това си е доста травмиращо. Та аз в такъв случай няма да мога да се отделя от него дори за час. Naughty Досега не е плакал между часовете за храна. По принцип е доста спокойно и лъчезарно бебе.
Твърдо съм за режима, смятам че той се възпитава от рано. Все пак сме социалне същества и рано или късно детенце трябва да знае, че има ред. И АЗ ПРЕДПОЧИТАМ ДА ЗАПОЧНЕ ДА СВИКВА С ТОВА ОТ БЕБЕ.

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Благодаря за отговорите-наистина няма да спазваме режим като плаче ще давам.
Но тук на няколко пъти прочетох да не се дава водаа когато бебето е на кърма - педито каза мнооооогооо вода едно заради жълтеницата едно вместо кърма през нощта да го залъгвам - второто няма да го спазвам, но мисълта ми е наистина ли без грам водица.Как ще мине тогава жълтеницата? Rolling Eyes
Наистина все още много педиатри продължават да препоръчват вода или глюкоза при жълтеница. Но - билирубинът се отделя чрез изпражненията, а не чрез урината! Т.е. е нужно бебето да яде често, за да може да ака често и да изхвърля билирубина. Водата и глюкозата объркват тези простички принципи, понеже пълнят коремчето на бебето и то може да изкара по-дълго време без хранене, като така ака по-рядко и съответно жълтеницата се задържа повече време.
Нека и аз да се включа с моя скромен опит. Наистина не е като на мамите опитни кърмачки, но едно мога да кажа: ИМА ТАКОВА НЕЩО КАТО РЕЖИМ. И аз го спазвам. Още от изписването сме на режим хранене през 3 часа/в 6.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00, 22.00/, като нощем се буди задължително по един път. Естествено допускам отклонение + - 10-15 мин. Педиатърката ме посъветва да го отуча с вода през нощта, но малкото маймунче не се лъже лесно и затова продължавам да го храня, когато се събуди нощем, обикновено около 2.00ч.
Не знам дали всъщност моят режим не е като на поискване, но не го карам да суче по всяко време. Това си е доста травмиращо. Та аз в такъв случай няма да мога да се отделя от него дори за час. Naughty Досега не е плакал между часовете за храна. По принцип е доста спокойно и лъчезарно бебе.
Твърдо съм за режима, смятам че той се възпитава от рано. Все пак сме социалне същества и рано или късно детенце трябва да знае, че има ред. И АЗ ПРЕДПОЧИТАМ ДА ЗАПОЧНЕ ДА СВИКВА С ТОВА ОТ БЕБЕ.
Хубаво е, че режимът работи при вас и се чувстваш доволна, както и това, че откликваш на нуждите на бебето ти през нощта. Но за повечето бебета твърдо установен режим на 3 часа не се отразява добре - много бебета не наддават при такъв режим и плачат много, което със сигурност не е полезно за тях. Щом бебето ти е щастливо и наддава добре с този начин на хранене, може да се радваш - но това изобщо не означава, че е подходящ за всяка двойка майка-бебе или че е нещо, което можеш да наложиш на бебето. Можеш да наложиш паузите, наистина - но не можеш да наложиш добро развитие, ако тези паузи не отговарят на потребностите на бебето. А обикновено целта на майките е здраво и добре развиващо се кърмено бебе - това е по-важно от режим и кърмене с дохранване или преминаване на АМ в името на това да се спазва тричасов режим и нощна пауза.
Гърдите на много майки имат нужда от честа стимулация (поне 8-12 пъти за 24ч), за да произвеждат достатъчно кърма за бебето - и ако не кърмят достатъчно често (за много жени това означава през около 2ч, включително няколко пъти нощем), кърмата намалява. Така че нещата са силно индивидуални и често е полезно майката да има необходимата гъвкавост и познаване на механизмите на стимулирането и отделянето на кърма, както и нормалното поведение на едно новородено, за да може да посрещне потребностите на бебето си, които може силно да се различават от предварително установените й схващания и разбирания.
Преди 7 години, когато се роди сина ми, бих подкрепила постинга ти с 2 ръце, просто защото също бях случила на дете, което сравнително лесно се приспособяваше към схема. Но - второто ми дете ме научи на доста неща Laughing И е кърмена вече 2г, за разлика от него.

# 15
  • Мнения: 2 829
Да се включа и аз, ако бях спазвала режим още от раждането трябваше да дохранвам-бебчо съчеше по 1 час, а след още половин-1 час беше пак гладен. Ако се опитвах да цедя излизаха само няколко капки-никакви струйки, дори 10 грама не можех да изцедя-а бебчо наддаде 1.5 кг този първи месец, само на кърма. И до сега е само на кърма, без вода, сокчета и т.н., можеш да видиш в подписа ми колко е голям Grinning А и на мен ми е толкова лесно- не знам какво е да миеш шишета, да преваряваш вода, да правиш сокове, просто песен. А бебето ми е здраво и спокойно.
Долу режимите!!!!! Бебето постепенно само си създава някакъв приблизителен дневен режим, а и започва по-бързо да се нахранва и тогава вече ще ти е много по лесно.
 Hug

# 16
  • Мнения: 3 092
Аз лично съм за това да се отговаря на нуждите на бебето.Децата са различни - има и такива , който стоят залепени за мама и такива , който по-малко търсят близост с нея.
Режимите са следствие от наводнявнето на пазара през 90-те с АМ и са изкуствено създадени и за кърмените деца.
И пак подчертавам - да при някой се получава познавам такива и при някой като мене -не.
Освен това къде в природата се е видяло бозайник да се храни под режим.Не ядат ли малките тогава когато пожелаят сами?И майките им не ги блъскат щото видите ли не е станало например 4 часа може би защото не носят часовници   newsm78
Кърменето е естествено хранене - аз харесвам естествените неща.
Никой не би могъл да ме убеди че режима на този етап е полезен за детето ми и че трябва да се учи от сега.Има си време и за това.За мен  този момент  от развитието и живота на детето ми не е настъпил.Това е.

# 17
  • Мнения: 1 737
Природатата го е измислила съвършено добре - когато трябва да яде, бебето реве. Първите месеци доста често, след това - по-големи паузи. Peace

# 18
  • sofia
  • Мнения: 562
Да аз спазвам режим, като под режим разбирам ако бебето иска да папка и час преди часа за хранене да му давам. Също не държа на гърдата само 20-25 минути ами колкото бебето има желание. От едната гърда се нахранва за 7 минути, пуска много силна струя, другата има 2-3 освободени канлчета, като основно тече от 1, няма как и от нея да се наяжда за толкова време. Първото си дете на последното хранене вечер го държах по 20 минути и я приспивах отчитам го като грешка, сега малката хапва вечер колкото време иска и е супер спокойна.
За водичката не искам да вземам отношение, защото нямам ясно иградено мнение. На голямата съм давала вода и много обичаше, не се е отбила от кърменето, наддаваше чудесно. Сега малката не иска вода, не знам дали това има връзка но сега на 3 месеца е с 300 гр. по-тежка от сестра и на нейната възраст, при положение, че е родена по-лека.
Да добавя нещо на края само за нощното хранене трябва да има задължително такова, поне докато бебето навърши месец и е над 4 кг., оставям на страна останалите причини.

# 19
  • Мнения: 294
И аз да споделя моя опит, както вече ти казаха - никакъв режим на тази възраст!!!!
аз също се опитвах да въведа в началото - резултата беше:неспокойно и недохранено бебе, и още по-изнервена майка!! а и не наддаваше добре. когато се отказах и започнах да кърмя на поискване - всичко се оправи! сам си създаде режим - през деня папка на 2 часа,а през нощта не се буди изобщо( само в периода на коликите)
не слушай педиатрите толкова - това е много остаряло мислене и много жестоко (за пример -моето бебче първите 3 месеца цокаше по един час (като си подремваше Simple Smile ) като порасна и стана по-силен вече му стигат 5 мин. и дори преяжда!!

 вслушвай се в майчините си инстинкти и в сигналите, които ти подава бебчо!!  baby_neutral

# 20
  • Мнения: 1 267
Моя Стефан се роди с жълтеница. Глюкозата му донесе такива ужасни колики, че не искам да се сещам. Аз го наливах ли наливах и то в най-голямата жега. Една позната ме открехна и аз спрях глюкозата. Относно храненето- няма режим. Кърмя го когато е гладен, когато е неспокоен или просто така... Crazy Досега наддава добре. Захраних го на 5м. и 5дни

# 21
  • Мнения: 1 691
И ние се кърмим на поискване, макар това много често да означава "цял ден". През нощта обаче си е спокоен (цели 5 часа!) А режим ще му правя, като поотрасне - ако сам не си е направил дотогава.
И ние имахме жълтеничка до края на първия месец и ни изписаха глюкоза - наистина ли докарва колики?

# 22
  • Мнения: 572
Интересно  и на моята бебка й почнаха едни колики страшна работа, в деня, в който почнах да й давам глюкозата, под давление на моята GP и уплашената ми майка. Изхабих цял зенен Инфакол, по време на тоя период (5-6 дни), а като спряхме глюкозата, свършиха и коликите. Интересно, сега дали няма да й почнат нови колики след 20я ден, както казват, че тогава почвали сериозните колики.

# 23
  • Мнения: 4 915
Eдно от нещата, на които ме научи дъщеря ми като бебе, бе да й имам доверие.  А също и доверие на Природата - както тя е замислила нещата касаещи растежа и развитието на детето.

Кърмех на поискване - най-естествения начин едно бебе да не остане гладно, неутешено, неприласкано, и най-добрият начин за стимулация на лактацията. Кърмех и нощем - когато се събуди.
Бозайниците не кърмят по режими, режимите са въведени с въвеждането на АМ на пазара.
Няма нужда от режим за кърмачето, защото кърмата се усвоява бързо и лесно, не претоварва стомахчето, а бебето всеки път суче различно - като количество и консистенция, така огладнява по различно време.
Кърмейкина поискване, ще си спокойна, че детето ти не остава гладно, защото всеки път откликваш на нуждите му - толкова е простичко...

Вода не съм давала. Пропи чак на 8-9 месеца. В кърмата се съдържа достатъчно да утоли жаждата на детето. Особено за новородено бебе може и да е опасно даването на вода, защото съществува риск детето да наддава по-малко заради водата, която измества мястото на хранителната кърма в коремчето му.

Мариела имаше жълтеница. Премина си естествено, без глюкоза и вода. Само с кърмене. Както е писано по-горе, билирубинът се изхвърля с изпражненията - тоест, кърмата спомага за това. Пак "природни работи"... Wink

Не съм фен на идеята децата от бебета да се учат на дисциплина и ред, чрез вкарването на режими - дори за ядене. За мен е абсурдно да държа детето си гладно 1 час, за да се научи на ред. Ролята си на родител разбирам като такава - да се науча да се вглеждам и вслушвам в нуждите на детето си, и да им откликвам по възможно най-добрия начин за него. ........Възпитанието започва малко по-късно и за мен специално не касае "режим на хранене", а много по-важни принципи относно поведението, а не инстинктите за ядене...

# 24
  • София
  • Мнения: 245
Хранех я под строг режим, за съжаление само месец и половина имах кърма. Първите три месеца я хранех на 3 часа. Нощното хранене (това в 3ч.) го спрях като на върши един месец - от раз. Замествах го с водичка. На третия месец спрях и храненето в 24ч. След третия месец я хранех по 6 пъти на ден - на 3 - 3 1/2ч.

# 25
  • Мнения: 6 461
Хранех я под строг режим, за съжаление само месец и половина имах кърма.
Поради тази причина минахме на АМ с голямото ми дете.От начало уж режими и ала бала и накрая няма кърма SickСега за себе си си обяснявам цялата картинка.

А кърмата ти я стимулира бебчето .Като няма кой да сучи,значе няма нужда от кърма ConfusedТова на практика се получава на края Sad

Тези режими правят така че не след дълго да започнем да купуваме АМ от магазините.

Малкото си дете го кърмих на по искване на много малки имтервали от време и то денонощно .

# 26
  • Мнения: 1 081
Здравейте:)
Искам и аз да споделя скромния си опит(само 5 месеца) в майчинството и кърменето. Моят Мартин до онзи ден беше само на кърма, до 2рия месец го хранех почти на поискване, като се стараех да минат поне 2 часа между храненията, като вода не съм му давала, варих му домашен чай от копър, анасон и лайка, като последното пиене на чай гледах да е поне 30-40 минути преди кърмене, за да не му се отразява на апетита. Аз поне случих на ящно детенце, роди се 3.500, сега е почти 8 килца:) До 2рия месец нощем се будеше на около 4 часа, денем на около 2.5-3 часа. В началото на 3тия месец педито ми препоръча да мина на 6кратно хранене не за друго, ами заради рахита, защото много наддаваше. И се почна почти 2 месечна борба по цяла нощ с водата, биберони, дундуркане, докато стане 5:30-6 сутринта, и накрая се отучи бебока...Сега е с железен режим, като по книга. Пробвала съм няколко пъти да го храня по-рано, когато се разплаче, но не иска да яде, суче 2-3 минутки, явно плаче от нещо друго, което за съжаление все още не мога да установя:(
По отношение на кърмата и запазване на лактацията-честно казано от бременноста, та чак и досега такива диети пазя, не съм си и помисляла досега, че ще успея и аз да се храня под час, и то с точно определени храни...Основно овесени ядки, сезонни български плодове, черен хляб, много рядко сладко. И с по-леки колики се оттърва малкият. Винаги, когато хапна нещо по-пикантно, резултатът е налице-малчо става неспокоен, образуват му се газове, реве и се гърчи по цял ден...ужас...
Иначе като почти всяка кърмеща майка си минах по реда-ужасни рагади, запушени канали, бях на прага на мастита-но не се отказах, колкото и да ме съветваха да си улесня живота с АМ.И сега излезе пък друг проблем-Мартин повръща всичко, що не е кърма-ни сокове иска, нито пюрета...Мъча го от 2-3 дена с пюрета за разхлабване, че запека го държи по 1 седмица-всичко повръща. Май и аз Крали Марко ще отглеждам:)Да е жив и здрав, по-хубаво от кърменето няма:)

# 27
  • София
  • Мнения: 245
Хранех я под строг режим, за съжаление само месец и половина имах кърма.
Поради тази причина минахме на АМ с голямото ми дете.От начало уж режими и ала бала и накрая няма кърма SickСега за себе си си обяснявам цялата картинка.

А кърмата ти я стимулира бебчето .Като няма кой да сучи,значе няма нужда от кърма ConfusedТова на практика се получава на края Sad

Тези режими правят така че не след дълго да започнем да купуваме АМ от магазините.

Малкото си дете го кърмих на по искване на много малки имтервали от време и то денонощно .


Може би си права. При мен обаче едва ли това важи, тъй като аз се цедях непрекъснато, за да стимулирам образуването на повече, и повече кърма. Не знам...трудно е да се даде категоричен отговор по този въпрос.

# 28
  • Мнения: 72
Ние се кърмим и до сега на поискване. Първия месец ставаше по 2-3 пъти на вечер да яде, а сега вече сама разреди и става само 1 път.

# 29
  • Мнения: 2 039
Всяко бебе си има някакъв режим,но съм твърдо за това да му се предостави възможността само да си го направи  Peace Но това да държиш бебето нарочно гладно и разстроено заради режима на някаква докторка,си е направо престъпно  ooooh! Така че гушкай бебчо и следвай инстинкта си!   bouquet

# 30
  • Мнения: 1 382
Изобщо даже, той 'господарчето' си знае кога, къде, що Simple Smile Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 1 252
За съжаление все още има много да се желае от педиатрите ни - карат през просото като коне с капаци. За следващата консултация и разпечатай малко материали от библиотеката на форума да я образоваш. Определено трябва да се говори с тях за грешките, които допускат.
Ако не ти се говори с нея просто имай в предвид, че е поизостанала с 10-тина години.

Аз се застраховам с преглед при друг педиатър, на когото има доста по-голямо доверие.

Ако трябваше да се храни детето под час, Господ щеше да ни сложи кранче с часовник на гърдите. За мен лично режим на кърмаче е ИЗДЕВАТЕЛСТВО над детето. В гърдите то не търси само храна - там намира утеха, спокойствие, сигурност, топлина. С времето детето ще си направи режим на хранене, но това ще стане след 2-3-я месец, не по-рано.

# 32
  • Мнения: X
На 6 месеца сме, но и ние си имаме режим, който се изразява в това, че малкият си хапва КОГАТО СИ ПОИСКА Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
а пък аз нямах и шанс да издевателствам над него и да го слагам на хранене под час, защото ако цицката не се поднесеше за около 5 секунди от поискването й, то наставаше такова издевателство над мен, че след няколко опита мама се научи да действа бързо, и да е винаги на разположение. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
е, сега вече е по-търпелив(мааааалко по търпелив). Joy

# 33
  • Мнения: X
Eдно от нещата, на които ме научи дъщеря ми като бебе, бе да й имам доверие.  А също и доверие на Природата - както тя е замислила нещата касаещи растежа и развитието на детето.

Кърмех на поискване - най-естествения начин едно бебе да не остане гладно, неутешено, неприласкано, и най-добрият начин за стимулация на лактацията. Кърмех и нощем - когато се събуди.
Бозайниците не кърмят по режими, режимите са въведени с въвеждането на АМ на пазара.
Няма нужда от режим за кърмачето, защото кърмата се усвоява бързо и лесно, не претоварва стомахчето, а бебето всеки път суче различно - като количество и консистенция, така огладнява по различно време.
Кърмейкина поискване, ще си спокойна, че детето ти не остава гладно, защото всеки път откликваш на нуждите му - толкова е простичко...

Вода не съм давала. Пропи чак на 8-9 месеца. В кърмата се съдържа достатъчно да утоли жаждата на детето. Особено за новородено бебе може и да е опасно даването на вода, защото съществува риск детето да наддава по-малко заради водата, която измества мястото на хранителната кърма в коремчето му.

Мариела имаше жълтеница. Премина си естествено, без глюкоза и вода. Само с кърмене. Както е писано по-горе, билирубинът се изхвърля с изпражненията - тоест, кърмата спомага за това. Пак "природни работи"... Wink

Не съм фен на идеята децата от бебета да се учат на дисциплина и ред, чрез вкарването на режими - дори за ядене. За мен е абсурдно да държа детето си гладно 1 час, за да се научи на ред. Ролята си на родител разбирам като такава - да се науча да се вглеждам и вслушвам в нуждите на детето си, и да им откликвам по възможно най-добрия начин за него. ........Възпитанието започва малко по-късно и за мен специално не касае "режим на хранене", а много по-важни принципи относно поведението, а не инстинктите за ядене...



Ето това е истината. Подписвам се под това мнение.

# 34
  • Мнения: 535
Не е нужно да си педиатър за да си добър родител. Не е нужно и да слушаш педиатъра за да си добър родител. Нужно е само да се вслушаш в майчинските си инстинкти. Кърмя вече година и четири месеца. На поискване. Ходя на работа на две места, уча, ходя на изпити, прекарвам доста време през компютъра. ТОВА НЕ МИ ПРЕЧИ ДА Е НА ПОИСКВАНЕ. Истината е, че кърменето е именно онова време за почивка, което никога не успявам да отделя... Така, че... възползвай се Wink

# 35
  • Мнения: 139
И ние сме на поискване, яде и на 2 и на 3 и на 4 часа през дена. По някое време следобяд се кърмим и през 1 час, а след като я изкъпим в 8 часа докато заспи към 11-12 часа сме без пауза почти от едната гърда на другата /ползва си ме повече за беберон/. Като заспи към 11-12 часа си прави паузи минимум 6 часови а максимума и е 10 часа. От начало се притеснявах дали се наяжда, имам ли достатъчно кърма / въпреки че след ядене като се цедях съм вадила и по 100гр и нагоре кърма/, но след първата консултация беше наддала 1.6кг и спрях да се притеснявам. Миналата вечер ката зверски повърна от преяждане а тя не повръща по принцип и мама и бебе сменяхме всички дрехи даже мама и бикините да се чудиш от къде го изкара това количество повръщано, олекна и и пак зяпна за цица. Смука около 2 мин и заспа - беше към 11 часа. Викам си сега след това повръщане ще се събуди посред нощите да сучи ама не - направи си една пауза от 7 часа Simple Smile

# 36
  • Мнения: 264
Тези режими са дрън-дрън. Опитах да спазвам режим с първото си дете и резултатът бе, че тя се скъсваше да реве вечер. По-късно си дадох сметка, че просто е била гладна. Сега с второто изобщо не гледам часовника, когато иска го кърмя. Помислете логично - да не би на животните които кърмят бебетата си някой да им определя режими, да им дава вода и глюкоза?! И ние сме млекопитаещи, всички тези дивоти за хранене на 3 часа са груба намеса в природата на човешкото дете. И двете ми деца са били и сина ми още е на свободен режим и мога спокойна да кажа, че така се чувстват много добре, а дъщеря ми която вече е на 4г е и здрава и не боледува често. Сина ми е лакомник и иска постоянно да яде. Единственото неудобство е за майката, че трябва все да е на разположоние, но няма как. Simple Smile.
Според мен е жестоко от първите дни бебето да се "приучва на ред". Ами още малко и от втория месец ще искате да обажда, когато ще пишка и ака. Трябва да слушаме децата си, защото има на какво да се научим и то е най-ценно, защото те са чисти и необременени душички. Нека не ги затваряме в калъпи и клишета!

# 37
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не сме спазвали режими, изрично съм против.  Crossing Arms
След 5 - 6 м. бебко сам си създаде някакъв режим, но повече по отношение на час на къпане, спане и пр., за храненето още си е на "плаващ" такъв...  Wink

# 38
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Напълно съм съгласна с мнението на Хедра - има бебета, които на режим се чувстват добре, майката произвежда достатъчно кърма и въобще всичко и като по книга, но май са изключение. Дъщеря ми беше подобен случай - опитах се в началото да я храня на поискване, демек когато реве, но тя никога не отказва да суче и резултатът беше, че започна да преяжда и да повръща много.... и някакси се пооплетоха нещата. Тогава опитах с нещо като режим, но никога не съм била супер строга и това беше добър вариант за нас. Добър, но до време.... с времето, нуждите й явно се промениха и някъде около 6 месечната й възраст, когато тръгнаха зъбките и започна да събира повече впечатления от света, поведението й се промени коренно. Например дотогава нощем си спеше спокойно и не се будеше изобщо, аз незнаех какво е недоспиване... е започна да се буди нощем, да си иска да суче, че понякога и през 20 мин и така минахме на кърмене на поискване до ден днешен Laughing Мисля, че най-важното е да се следват нуждите на бебето, в последствие на детето и всичко ще е наред.  Laughing, като трябва да се има предвид, че тези нужди се променят, ами растат си децата, какво да се прави....

# 39
  • Мнения: 490
да се включа и аз ние сме на  19 дена и се кърмим на поискване,което за сега означава постоянно.единствената причина поради която се замислих за режим е,че нямам грам сън, но в крайна сметка продължаваме да се кърмим на поискване....при нас няма час спане-15 мин на гърдата ми са и достатачни и пак продължава,докога ще е така незнам, но съм щастлива недоспала мама

# 40
  • Мнения: 260
Здравей и честито бебе!
Не мога да бъда някакъв авторитет в това - моето бебе е на 2 месеца. И аз така се шашках като теб, когато бебето огладняваше по-често от 3 часа, обаче:
1. след време той започна да огладнява точно на 3 часа и бързо се отказа от храненето през нощта.
2. имаше един момент около 6тата и 7мата седмица, когато ми се струваше, че постоянно е гладен и какво да правя, кърмя го. обаче не забравяй, че не винаги когато бебето плаче, значи е гладно.
3. няма никакво значение колко изцеждаш след кърмене, като ти се регулира кърмата, почти няма да ти се налага да се изстискваш.
като го заведете на детска консултация и го претеглят (обаче 2 пъти на един и същи кантар, защото има разлики), ще видиш колко е наддал и това е най-важното.
поздрави и успех с кърменето!

# 41
  • Мнения: 867
Мисля че режимът рано или късно довежда до прекратяване на кърменето. Ще обясня защо. Аз съм една от малкото които са благословени с почти никакви проблеми с гърдите и кърменето до сега. Обаче преди няк. седмици изкарах някакъв вирус за първи път от много време насам. От обезводнването и Т-та за дни буквално кърмата ми драстично намаля. Лора си беше направо гладна и обезумя от рев и тръшкане че не слиза млякото. Със сукане през час, час и половина и съответно много течности успя да се подобри положението само за два дни.

Та мисълта ми беше с този режим който няколко майки цитирате по-горе, едно такова дребно препятствие не виждам как ще се преодолее.

Това относно режима и  дългото кърмене, защото аз искам да кърмя дълго. Друг е въпроса пък какво въздействие има режима върху нервнопсихичното развитие на детето. Тук не съм компетентна и не мога да дам мнение.

# 42
  • Мнения: 2 829
Они, за недоспиването най-много ще ти помогне да вземеш бебчето при теб в леглото и да го кърмиш легнала, така че бебчето да лежи до теб. Ще видиш че майчиният инстинкт е много силен, по-скоро ще се схванеш отколкото неволно да го затиснеш. Отначало можеш да помолиш някой да те следи (примерно да спите в хола, докато таткото гледа телевизия) и ако се размърдаш насън да те бутне. Но това е по-скоро презастраховка. Аз лично, когато усетя че бебока ми е пуснал гърдата се дръпвам назад. За да можеш да се движиш свободно през деня можеш да вържеш бебока за тебе в слинг, бебето само по памперс, ти гола и да облечеш дреха отгоре, така бебо суче, а ти можеш и на разходка да излезеш Grinning
Въобще трябва да намериш начин и ти да се чувстваш добре, защото си нужна на бебето си, здрава и щастлива!
Този период с непрекъснатото кърмене при нас беше до края на първия месец, та не се тревожи, ще ти остава повече време. Но мен много ме е яд че не правех това със слинга! Живот и здраве второто ми бебенце първия месец смятам да е почти постоянно сгушено в мен!

# 43
  • Мнения: 490
yanast благодаря за съвета, това се опитвам да направя ,но мойта бебка неиска да спи, резултатът е,че успявам така поне да се поизлегна малко, в момента когато тя заспи и се опитам да я поставя до мен веднага се събужда и реве.

# 44
  • Мнения: 3 423
аз кърмя с режим през три часа от самото раждане-бебока ми харесва режима,имам много кърма и ако го кърмя на по често повръща.

# 45
  • Мнения: 132
Благодаря на всички мами за публикациите, че ние сме вече на месец, но от много дълго време ме гложди това с нощното хранене, особено като се дере от някакви колики. Не, че съм спряла да му давам когато и както поиска, но.....все пак нали сме "социални животни". Знаех си аз, че това са си чисти глупости. Всеки път, когато съм си послушала интуицията, никога не съм била подведена, ама пусто и този разсъдък. То няма лошо и в него, но клишетата дето ни заобикалят са много и някак си сме загубили способността си да слушаме вътре в себе си. А за къменето - то май това му е цаката, да даваш на поискване. Тя и моята баба три деца е изгледала, и все къмени дълго, и никога режим не е спазвала.
Пак благодаря на всички мами, защото камък ми падна от сърцето!!!!

# 46
  • Мнения: 2 829
Они, а не става ли да я сложиш да легне до теб преди да почнеш да я кърмиш? След това със зърното на гърдата я гъделичкаш по бузката. Или ако не иска да си обърне главата към теб завърташ цялото телце към теб и като засуче лекичко я бутваш обратно.
Моя син също не дава да го местя, само понякога ако не иска да засуче легнал след като се успокои аз клякам на спалнята, навеждам се настрани и падам на лакътя си, на ръката с която държа бебето, завъртам се, така че той да легне по гръб, а аз надвесена на него (целта е да го сложа да легне без да пуска гърдата), след това с другата ръка леко му повдигам главичката и си измъквам ръката, изчаквам да се успокои и се донамествам, така че да сме легнали един до друг, той с глава обърната към гърдата ми, аз обърната настрани, долната ми ръка минава над главичката му или под възглавницата ми.
Не знам дали можеш нещо да разбереш от обяснението ми, но ние така процедираме. През нощта само като се размърда, както лежи до мен му бутам цица в устата и продължавам да спя.
Успех и да пишеш как се справяш! Grinning

# 47
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Абе това педи наред ли е ooooh! - как можеш да оставиш бебче на една- две седмици да реве нощем без да му дадеш да папка като е гладно! #Cussing out  Не я слушай въобще- кърми си когато бебчо е гладен и не му мисли много!
Аз все още кърмя моят бебок когато поиска, дори и нощем по веднъж или по два пъти Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 1 067
Здравей и честито бебче..

Нямам много натрупан опит в кърменето, но да ти кажа как стана при нас. Бебка си ядеше на поискаване в началото, кърмих си я и вечер. Постепенно тя сама си направи режим на 3 часа, но нощното кърмене си остана. Понякога се буди и на 4 часа...Но смятам да продължиом с нощното кърмене докато тя самата не се откаже. За мен щом бебето е гладно, трябва да папка...
А това с нощното отбиване и водата... просто не го разбирам...   newsm78
Така най-вероятно никой в къщата няма да спи поради гладно и ревящо бебе...  #Crazy

# 49
  • Мнения: 8 242
НИКОГА не съм се и опитвала да спазвам режим.. Яде си когато е гладен.. И още няма особено изградени навици  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт