режим-спазва ли го някой

  • 1 816
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Да се включа и аз, ако бях спазвала режим още от раждането трябваше да дохранвам-бебчо съчеше по 1 час, а след още половин-1 час беше пак гладен. Ако се опитвах да цедя излизаха само няколко капки-никакви струйки, дори 10 грама не можех да изцедя-а бебчо наддаде 1.5 кг този първи месец, само на кърма. И до сега е само на кърма, без вода, сокчета и т.н., можеш да видиш в подписа ми колко е голям Grinning А и на мен ми е толкова лесно- не знам какво е да миеш шишета, да преваряваш вода, да правиш сокове, просто песен. А бебето ми е здраво и спокойно.
Долу режимите!!!!! Бебето постепенно само си създава някакъв приблизителен дневен режим, а и започва по-бързо да се нахранва и тогава вече ще ти е много по лесно.
 Hug

# 16
  • Мнения: 3 092
Аз лично съм за това да се отговаря на нуждите на бебето.Децата са различни - има и такива , който стоят залепени за мама и такива , който по-малко търсят близост с нея.
Режимите са следствие от наводнявнето на пазара през 90-те с АМ и са изкуствено създадени и за кърмените деца.
И пак подчертавам - да при някой се получава познавам такива и при някой като мене -не.
Освен това къде в природата се е видяло бозайник да се храни под режим.Не ядат ли малките тогава когато пожелаят сами?И майките им не ги блъскат щото видите ли не е станало например 4 часа може би защото не носят часовници   newsm78
Кърменето е естествено хранене - аз харесвам естествените неща.
Никой не би могъл да ме убеди че режима на този етап е полезен за детето ми и че трябва да се учи от сега.Има си време и за това.За мен  този момент  от развитието и живота на детето ми не е настъпил.Това е.

# 17
  • Мнения: 1 737
Природатата го е измислила съвършено добре - когато трябва да яде, бебето реве. Първите месеци доста често, след това - по-големи паузи. Peace

# 18
  • sofia
  • Мнения: 562
Да аз спазвам режим, като под режим разбирам ако бебето иска да папка и час преди часа за хранене да му давам. Също не държа на гърдата само 20-25 минути ами колкото бебето има желание. От едната гърда се нахранва за 7 минути, пуска много силна струя, другата има 2-3 освободени канлчета, като основно тече от 1, няма как и от нея да се наяжда за толкова време. Първото си дете на последното хранене вечер го държах по 20 минути и я приспивах отчитам го като грешка, сега малката хапва вечер колкото време иска и е супер спокойна.
За водичката не искам да вземам отношение, защото нямам ясно иградено мнение. На голямата съм давала вода и много обичаше, не се е отбила от кърменето, наддаваше чудесно. Сега малката не иска вода, не знам дали това има връзка но сега на 3 месеца е с 300 гр. по-тежка от сестра и на нейната възраст, при положение, че е родена по-лека.
Да добавя нещо на края само за нощното хранене трябва да има задължително такова, поне докато бебето навърши месец и е над 4 кг., оставям на страна останалите причини.

# 19
  • Мнения: 294
И аз да споделя моя опит, както вече ти казаха - никакъв режим на тази възраст!!!!
аз също се опитвах да въведа в началото - резултата беше:неспокойно и недохранено бебе, и още по-изнервена майка!! а и не наддаваше добре. когато се отказах и започнах да кърмя на поискване - всичко се оправи! сам си създаде режим - през деня папка на 2 часа,а през нощта не се буди изобщо( само в периода на коликите)
не слушай педиатрите толкова - това е много остаряло мислене и много жестоко (за пример -моето бебче първите 3 месеца цокаше по един час (като си подремваше Simple Smile ) като порасна и стана по-силен вече му стигат 5 мин. и дори преяжда!!

 вслушвай се в майчините си инстинкти и в сигналите, които ти подава бебчо!!  baby_neutral

# 20
  • Мнения: 1 267
Моя Стефан се роди с жълтеница. Глюкозата му донесе такива ужасни колики, че не искам да се сещам. Аз го наливах ли наливах и то в най-голямата жега. Една позната ме открехна и аз спрях глюкозата. Относно храненето- няма режим. Кърмя го когато е гладен, когато е неспокоен или просто така... Crazy Досега наддава добре. Захраних го на 5м. и 5дни

# 21
  • Мнения: 1 691
И ние се кърмим на поискване, макар това много често да означава "цял ден". През нощта обаче си е спокоен (цели 5 часа!) А режим ще му правя, като поотрасне - ако сам не си е направил дотогава.
И ние имахме жълтеничка до края на първия месец и ни изписаха глюкоза - наистина ли докарва колики?

# 22
  • Мнения: 572
Интересно  и на моята бебка й почнаха едни колики страшна работа, в деня, в който почнах да й давам глюкозата, под давление на моята GP и уплашената ми майка. Изхабих цял зенен Инфакол, по време на тоя период (5-6 дни), а като спряхме глюкозата, свършиха и коликите. Интересно, сега дали няма да й почнат нови колики след 20я ден, както казват, че тогава почвали сериозните колики.

# 23
  • Мнения: 4 915
Eдно от нещата, на които ме научи дъщеря ми като бебе, бе да й имам доверие.  А също и доверие на Природата - както тя е замислила нещата касаещи растежа и развитието на детето.

Кърмех на поискване - най-естествения начин едно бебе да не остане гладно, неутешено, неприласкано, и най-добрият начин за стимулация на лактацията. Кърмех и нощем - когато се събуди.
Бозайниците не кърмят по режими, режимите са въведени с въвеждането на АМ на пазара.
Няма нужда от режим за кърмачето, защото кърмата се усвоява бързо и лесно, не претоварва стомахчето, а бебето всеки път суче различно - като количество и консистенция, така огладнява по различно време.
Кърмейкина поискване, ще си спокойна, че детето ти не остава гладно, защото всеки път откликваш на нуждите му - толкова е простичко...

Вода не съм давала. Пропи чак на 8-9 месеца. В кърмата се съдържа достатъчно да утоли жаждата на детето. Особено за новородено бебе може и да е опасно даването на вода, защото съществува риск детето да наддава по-малко заради водата, която измества мястото на хранителната кърма в коремчето му.

Мариела имаше жълтеница. Премина си естествено, без глюкоза и вода. Само с кърмене. Както е писано по-горе, билирубинът се изхвърля с изпражненията - тоест, кърмата спомага за това. Пак "природни работи"... Wink

Не съм фен на идеята децата от бебета да се учат на дисциплина и ред, чрез вкарването на режими - дори за ядене. За мен е абсурдно да държа детето си гладно 1 час, за да се научи на ред. Ролята си на родител разбирам като такава - да се науча да се вглеждам и вслушвам в нуждите на детето си, и да им откликвам по възможно най-добрия начин за него. ........Възпитанието започва малко по-късно и за мен специално не касае "режим на хранене", а много по-важни принципи относно поведението, а не инстинктите за ядене...

# 24
  • София
  • Мнения: 245
Хранех я под строг режим, за съжаление само месец и половина имах кърма. Първите три месеца я хранех на 3 часа. Нощното хранене (това в 3ч.) го спрях като на върши един месец - от раз. Замествах го с водичка. На третия месец спрях и храненето в 24ч. След третия месец я хранех по 6 пъти на ден - на 3 - 3 1/2ч.

# 25
  • Мнения: 6 461
Хранех я под строг режим, за съжаление само месец и половина имах кърма.
Поради тази причина минахме на АМ с голямото ми дете.От начало уж режими и ала бала и накрая няма кърма SickСега за себе си си обяснявам цялата картинка.

А кърмата ти я стимулира бебчето .Като няма кой да сучи,значе няма нужда от кърма ConfusedТова на практика се получава на края Sad

Тези режими правят така че не след дълго да започнем да купуваме АМ от магазините.

Малкото си дете го кърмих на по искване на много малки имтервали от време и то денонощно .

# 26
  • Мнения: 1 081
Здравейте:)
Искам и аз да споделя скромния си опит(само 5 месеца) в майчинството и кърменето. Моят Мартин до онзи ден беше само на кърма, до 2рия месец го хранех почти на поискване, като се стараех да минат поне 2 часа между храненията, като вода не съм му давала, варих му домашен чай от копър, анасон и лайка, като последното пиене на чай гледах да е поне 30-40 минути преди кърмене, за да не му се отразява на апетита. Аз поне случих на ящно детенце, роди се 3.500, сега е почти 8 килца:) До 2рия месец нощем се будеше на около 4 часа, денем на около 2.5-3 часа. В началото на 3тия месец педито ми препоръча да мина на 6кратно хранене не за друго, ами заради рахита, защото много наддаваше. И се почна почти 2 месечна борба по цяла нощ с водата, биберони, дундуркане, докато стане 5:30-6 сутринта, и накрая се отучи бебока...Сега е с железен режим, като по книга. Пробвала съм няколко пъти да го храня по-рано, когато се разплаче, но не иска да яде, суче 2-3 минутки, явно плаче от нещо друго, което за съжаление все още не мога да установя:(
По отношение на кърмата и запазване на лактацията-честно казано от бременноста, та чак и досега такива диети пазя, не съм си и помисляла досега, че ще успея и аз да се храня под час, и то с точно определени храни...Основно овесени ядки, сезонни български плодове, черен хляб, много рядко сладко. И с по-леки колики се оттърва малкият. Винаги, когато хапна нещо по-пикантно, резултатът е налице-малчо става неспокоен, образуват му се газове, реве и се гърчи по цял ден...ужас...
Иначе като почти всяка кърмеща майка си минах по реда-ужасни рагади, запушени канали, бях на прага на мастита-но не се отказах, колкото и да ме съветваха да си улесня живота с АМ.И сега излезе пък друг проблем-Мартин повръща всичко, що не е кърма-ни сокове иска, нито пюрета...Мъча го от 2-3 дена с пюрета за разхлабване, че запека го държи по 1 седмица-всичко повръща. Май и аз Крали Марко ще отглеждам:)Да е жив и здрав, по-хубаво от кърменето няма:)

# 27
  • София
  • Мнения: 245
Хранех я под строг режим, за съжаление само месец и половина имах кърма.
Поради тази причина минахме на АМ с голямото ми дете.От начало уж режими и ала бала и накрая няма кърма SickСега за себе си си обяснявам цялата картинка.

А кърмата ти я стимулира бебчето .Като няма кой да сучи,значе няма нужда от кърма ConfusedТова на практика се получава на края Sad

Тези режими правят така че не след дълго да започнем да купуваме АМ от магазините.

Малкото си дете го кърмих на по искване на много малки имтервали от време и то денонощно .


Може би си права. При мен обаче едва ли това важи, тъй като аз се цедях непрекъснато, за да стимулирам образуването на повече, и повече кърма. Не знам...трудно е да се даде категоричен отговор по този въпрос.

# 28
  • Мнения: 72
Ние се кърмим и до сега на поискване. Първия месец ставаше по 2-3 пъти на вечер да яде, а сега вече сама разреди и става само 1 път.

# 29
  • Мнения: 2 039
Всяко бебе си има някакъв режим,но съм твърдо за това да му се предостави възможността само да си го направи  Peace Но това да държиш бебето нарочно гладно и разстроено заради режима на някаква докторка,си е направо престъпно  ooooh! Така че гушкай бебчо и следвай инстинкта си!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт