Промяна в мъжа след като те е спечелил.

  • 7 217
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 147
Имам приятелка на приятелка, която изгони мъжа си заради любовница, мисля вече е трета година, откакто живеят поотделно. Той търчи, носи у тях, пазарува, уж да си вижда сина, на почивка даже ги води миналата година, не са го виждали с любовницата и подозираме, че я е зарязал. А приятелката само вика - добре ми е така, носи, помага, за детето се грижи. Но да се върне обратно абсурд, аз не му вярвам и тая няма да стане, точка.

# 61
  • Мнения: 31
Сещат се, когато си загубят сигурното и удобното. Също толкова рязко забравят, ако успеят да си го върнат. Голяма заплата и само 300 лева за детето? За мен това изчерпва темата.
6000 взема, а след някой друг месец към 8000..Някой му даде акъл да не ава за сина си поне на майка му повече.. Се тая май по-скоро съм толкова разочарована, че предпочитам да го хване някоя та да аз да съм и баща и майка на това момче, поне не знам за хора в подобна ситуация да им дойде акъла. 1 е сигурно няма да позволя сина ми да стане мамин син и от сега е много самостоятелен.. Защото тук става въпрос за човек без глас,братя майка, рода това са важните, те знаят всичко... Тъжно ми е, че нямам доверие у мъжете 4 връзки имам като броя и него, а 1вата даже ми беше малко преди да навършва 23 и той го знаеше много добре и се предстви много добре и детето се появи с желание и планове.. 7 години се познаваме на 3та бях сигурна.. Истината е, че неговите близки успяха да му повлияят те му бяха пример.. Хора с много проблеми, дългове, нещастни, но да вината е негова в това. Моята е, че си казах мнението и те го натиснаха да си сподели и се почна.. Теб като те няма тя може да си кани мъже, ако направиш нещо по дома после може да те изгони, тя ще ти вземе детето итнт.. Аз още не съм го изгонила, но замине ли в командировка мисля да му взема ключовете да ходи да спи при роднините си да му кажат нали ти казахме.. И може и да не ми повярвате по-нагоре бях писала жена с дете кой би взел тнт.. Не аз не съм такъв човек имам дете изобщо не мисля да влагам енергия в някой дори и да не разсъждавам правилно.. Такава съм си.. И този човек не ми беше навик това ми е най-мъчно.. Бяхме различни не вярвах, че ще стигнем до тук..salvina то и моя разделяме се, но иска да е около нас детето да ни вижда 2мата идея нямам какво цели с това.. Аз в момента нямам никакво желание да е около мен.. След всичко за мен това не е обич. Егойстично за малкия, но съм емоционална и не желая детето да ме усеща или вижда..

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 00:47 от Йоанка Станчева 733663

# 62
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 351
Преди време трябваше да постъпя като теб. В името на семейството се примирих с много неща, важни за мен. Поради несъвместимост не се реших на второ дете, а много исках. В такива болни отношения не можеш да отгледаш добро момче. Преобръщането на енергиите по време на конфликтите е объркващо за децата. Стигнем ли до там да ни мачкат и да се борим за да запазим поне самоуважението си, всичко е загубено. Да, правим за децата най-доброто, на което сме способни в момента, но ги оставяме сами да се справят с травмите. От това ми е най-болно, защото и да го изрека, ще се приеме като субективно и няма да се разбере.

# 63
  • Мнения: 6 764
Доходите му доказуеми ли са? Ако са, не подписвай споразумение за 300те лв. Добър адвокат ще се пребори за по-висока издръжка в съда.

# 64
  • Мнения: 2 217
Мисля че раздялата ще е по-добре и за теб и за детето, само това с издръжката да се уреди
Нямам никакъв опит по темата, искрено ти желая да си стъпиш на краката , този човек самонти трови живота

# 65
  • Мнения: 1 857
И аз смятам,че трябва да се пребори за по-висока издръжка.Ако доходите са доказуеми-добър адвокат.

# 66
  • Мнения: 489
И на мен издръжката ми се вижда малка на тая заплата, но вече зависи какво иска авторката - ако нервите й са скъсани и иска просто да го разкара на всяка цена - може и да се примири с по-ниска издръжка на цената на някакви спестени нерви...

# 67
  • Мнения: 1 340
Първо си отговори на въпроса: Искаш ли да се разведеш или искаш да се оправят нещата между вас? За развода е ясно - адвокати  и т.н. Ако не искаш това обаче, трябва като за начало да се успокоиш, да спреш да говориш за семейството му, а да се фокусираш върху вашите отношения - да прекарвате времето си заедно приятно: вкусна вечеря, интересен филм, прегръдки, целувки ... и изчакай. С рода дето се чудят как да измъкнат пари и са манипулатори... трябва да действаш по същия начин - манипулативно.

# 68
  • Мнения: 31
И на мен издръжката ми се вижда малка на тая заплата, но вече зависи какво иска авторката - ако нервите й са скъсани и иска просто да го разкара на всяка цена - може и да се примири с по-ниска издръжка на цената на някакви спестени нерви...
Благодаря, че ви има тук мили хора олеква ми. Не желая да се разправям с нерви имам много добра адвокатка тя много искаше да се разправяме, но избрах 2рия ми адвокат не желая стрес нерви да му отнемам син не ми пука и за пари... Меркантилните са рода му. Може би ще го осъзнае, но след много години. Освен ако не хване някоя котка девойка. Много банално може би, но съм добър човек. Искам само спокойствие. Gabrielle: Опитах всичко върне ли се от роднини се заяжда. Не може така да живеем. Все се опитва да се скараме търпя и не обръщах внимание не говоря за хората... Настройват го редат ме.. Получава им се..

# 69
  • Мнения: 6 396
Сега може да не ти трябват пари, но детето ти ще расте и разходите ти по него също. Ако не искаш издръжка, поне го накарай (писмено) да създаде фонд за университет и образование на детето, което да се ползва целево след като детето ти порастне. Сега не мислиш трезво , а емоционално и после ще се убедиш че си сбъркала.

# 70
  • INFJ
  • Мнения: 9 457
Тези пари са за детето, не е необходимо да се правиш на великодушна в тази ситуация. На никой не му пука дали се интересуваш от пари, или не. Но за да се гледа дете по адекватен начин, трябват пари. Можеш да ги спестяваш за бъдещето му, ако остават излишни.

# 71
  • Мнения: 9 844
Мисля, че в дългосрочен план постъпваш изключително неразумно към себе си и безотговорно към детето си. Присъждането на адекватна издръжка не означава отнемане на дете, меркантилност или подобни. Желанието да си спестиш стреса е разбираемо, затова са адвокатите.

# 72
  • София
  • Мнения: 12 935
Опитите са до време. После вече е лудост да се мъчи човек. Много ме е яд на хора, които в опит да накажат половинката, че е имала нахалството да не ги търпи, лишават децата си. Но може би авторката е права, че нервите са по-ценни. А той едва ли ще се осъзнае... той всъщност вероятно някъде подсъзнателно разбира, но не може да преодолее настройките си.

# 73
  • Мнения: 489
Според мен той ще се бори докрай за ниска издръжка, за да може за в бъдеще да й извива максимално ръцете, ако за нещо му поиска пари за детето. Единственият му коз са парите и това, че в момента тя е по майчинство и ги няма...

# 74
  • Мнения: 12 887
Авторке, и аз да ти кажа. Остави адвокатката да се разправя и да се пребори за свестна издръжка. Това дете е и негово, няма какво да се скатава и да работи за братята си и останалите пиявици в рода.
Това е негово задължение - да осигури адекватна издръжка за сина си. Разбираш ли? Ти си защитник на интересите на това дете.
Ако ще да го вижда, но издръжката трябва да дава.
Меркантилност? Това не е сметкаджийство, а е разум, елементарен здрав разум. Не може някой да прави деца наляво и надясно и после да се изниже като мокра връв. Не е редно, не е честно.

Общи условия

Активация на акаунт