Ноемврийски бебета 2023г.

  • 33 141
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 107
Козметика за лице ползвам само хидратиращ крем Clinique. Също и слънцезащита
Взех против стрии на Maternea, но не ми хареса. Предната бременност бях с Palmers и ми харесват повече. За кокосовото и аз съм чувала добри отзиви.
Момичета, в коя седмица влизаме в 3тия месец, че не мога да изчисля. Сега съм 12+4

Аз се ориентирам и много харесвам тсзи табличка Simple Smile дано е полезна

# 706
  • Мнения: 2 833
С миналата бременност ползвах Bio-oil и бях доволна. На матерна нещата не ми харесаха, а на Палмерс си взех едно масло за тяло и то беше твърдо като камък, едва го чегъртах и го зарязах. Моят основен проблем с козметиката е предпазването от слънце, тъй като ми излизат много петна. При предишната бременност бях като петниста хиена и някои петна не се махнаха, а бях бременна основно през зимата. А сега ме чакат най-топлите и слънчеви месеци и ми се реве. Основно ще си седя вкъщи май Rolling Eyes
Аз от няколко дни се чувствам по-скоро добре, тук-там като кихна или се изправя рязко, да усетя някое неразположение, но като цяло се чувствам нормално. Имам апетит, почти почти няма помен от гаденето, енергията като че ли се завърна и аз естествено се притеснявам, като дамите от предишните страници, дали всичко е наред Expressionless свикнах 2 месеца да съм като парцал и да се влача като пребита, болна и преуморена крава, а сега... дали всичко е наред Persevere По този повод да ви питам, през какъв интервал от време са прегледите ви? Миналата седмица АГ-то каза да си запиша час за след около месец, нямало нужда от по-скоро, но ако много се притеснявам, да записвам за когато реша. Записах за след 3 седмици, май това ми е лимитът на чудене дали всичко е както трябва. Просто ме е страх от всякакви лоши работи. Не знам как да изкарам цял месец? Пълна кукувица съм, знам!

# 707
  • Мнения: 289
Все повече съмишленици срещам относно посещенията през месец… и за мен е безумно много време, затова сега обмислям и частно, там където би било раждането, а ако не просто ще си записвам час, когато аз си преценя. Те от още едни пари няма да избягат 😁

# 708
  • Мнения: 55
Абсолютно съм съгласна с вас, и аз кърша пръсти с тези дълги периоди. Иначе аз днес за добро или за лошо - оказа се, че съм пропуснала да отида на кръвен тест за БХС навреме (трябвало непосредствено след ултразвука, ама не съм разбрала) и се наложи да мина пак на ултразвук. Та си видях бебето и всичко е наред. Броихме пръстчета и т.н 🙂 Явно средно веднъж на 10 дни ще получавам мини паник атака дали всичко е наред, така че определено ще се поинтересувам за следене и на второ място, ей така само за мое спокойствие.

# 709
  • Мнения: 263
С миналата бременност ползвах Bio-oil и бях доволна. На матерна нещата не ми харесаха, а на Палмерс си взех едно масло за тяло и то беше твърдо като камък, едва го чегъртах и го зарязах. Моят основен проблем с козметиката е предпазването от слънце, тъй като ми излизат много петна. При предишната бременност бях като петниста хиена и някои петна не се махнаха, а бях бременна основно през зимата. А сега ме чакат най-топлите и слънчеви месеци и ми се реве. Основно ще си седя вкъщи май Rolling Eyes
Аз от няколко дни се чувствам по-скоро добре, тук-там като кихна или се изправя рязко, да усетя някое неразположение, но като цяло се чувствам нормално. Имам апетит, почти почти няма помен от гаденето, енергията като че ли се завърна и аз естествено се притеснявам, като дамите от предишните страници, дали всичко е наред Expressionless свикнах 2 месеца да съм като парцал и да се влача като пребита, болна и преуморена крава, а сега... дали всичко е наред Persevere По този повод да ви питам, през какъв интервал от време са прегледите ви? Миналата седмица АГ-то каза да си запиша час за след около месец, нямало нужда от по-скоро, но ако много се притеснявам, да записвам за когато реша. Записах за след 3 седмици, май това ми е лимитът на чудене дали всичко е както трябва. Просто ме е страх от всякакви лоши работи. Не знам как да изкарам цял месец? Пълна кукувица съм, знам!

Здравей,
Не е нужно да си стоиш вкъщи.
Вземи си на Биотрейд Мелабел Избелващ дневен крем с фактор 50+.
И го ползвай целогодишно. Успешно се използва за петна и за поддържане на кожата.
Това състояние се нарича "маската на бременността".
Можеш да ползваш и Биодерма Фотодерм М - оцветен крем, в зависимост от цвета на кожата ти.
Сестра ми е с по-тъмна кожа и го ползва през цялото време.
Аз ползвам целогодишно оцветен крем с фактор 50, но е на Виши и си го взимам от Гърция, че тук го спряха.
Вече 15 години не е имало ден, през който да не съм слагала слънцезащита, без значение, дали е зима или лято.
Аз работя с козметика и съм доста вманиачена на тема козметика и анти-ейдж и слъцезащита.
На 36г съм, а гриьорката на сватбата ми ми каза, че кожата ми е на 20 годишна жена. И наистина сега имам малко повече пъпки, което е нормално заради бременността, но нямам нито една бръчка и кожата ми е добре, а на други жени на моята възраст, просто е много дехидратирана и увредена от слънцето.
Все пак се консултирай с лекар за тези кремове.
Успех!

# 710
  • Мнения: 55
Козметика за лице ползвам само хидратиращ крем Clinique. Също и слънцезащита
Взех против стрии на Maternea, но не ми хареса. Предната бременност бях с Palmers и ми харесват повече. За кокосовото и аз съм чувала добри отзиви.
Момичета, в коя седмица влизаме в 3тия месец, че не мога да изчисля. Сега съм 12+4

Аз се ориентирам и много харесвам тсзи табличка Simple Smile дано е полезна


А по кое изчисление се водим? По това в коя седмица сме по календар или на колко отговаря бебето? 😂

# 711
  • Мнения: 2 833
nadejda8791, благодаря за включването! Аз по принцип съм с много бяла кожа, с много лунички, които в топлите месеци стават още повече. Последните 5+ години (а може и повече да са вече) не излизам без 50 фактор целогодишно - ползвам Виши и Юсерин, в зависимост от сезона (през топлите месеци имам чувството, че всичко ми е много мазно и тежко и гледам да ползвам Юсерин oil control, за да не лъщя като мазен тиган, а през по-студените месеци залагам на хидратация (ползвам мойстър сърдж на Клиник) и Виши флуид 50 фактор + анти-ейдж съставки). Признавам, че не съм някакъв корифей на знания, и доста често ме мързи, но винаги се клепам, защото ама наистина ставам като далматинец. Дерматоложката последно ми препоръча някакъв крем на Авен, който бил с удължено действие (не трябва да се мажа наново на няколко часа уж) и ще търся по аптеките мостри да го пробвам. Аз и на морето по принцип от чадъра не излизам, мажа 50 фактор на цяло тяло. И пак изгарям Expressionless

# 712
  • Мнения: 438
С миналата бременност ползвах Bio-oil и бях доволна. На матерна нещата не ми харесаха, а на Палмерс си взех едно масло за тяло и то беше твърдо като камък, едва го чегъртах и го зарязах. Моят основен проблем с козметиката е предпазването от слънце, тъй като ми излизат много петна. При предишната бременност бях като петниста хиена и някои петна не се махнаха, а бях бременна основно през зимата. А сега ме чакат най-топлите и слънчеви месеци и ми се реве. Основно ще си седя вкъщи май Rolling Eyes
Аз от няколко дни се чувствам по-скоро добре, тук-там като кихна или се изправя рязко, да усетя някое неразположение, но като цяло се чувствам нормално. Имам апетит, почти почти няма помен от гаденето, енергията като че ли се завърна и аз естествено се притеснявам, като дамите от предишните страници, дали всичко е наред Expressionless свикнах 2 месеца да съм като парцал и да се влача като пребита, болна и преуморена крава, а сега... дали всичко е наред Persevere По този повод да ви питам, през какъв интервал от време са прегледите ви? Миналата седмица АГ-то каза да си запиша час за след около месец, нямало нужда от по-скоро, но ако много се притеснявам, да записвам за когато реша. Записах за след 3 седмици, май това ми е лимитът на чудене дали всичко е както трябва. Просто ме е страх от всякакви лоши работи. Не знам как да изкарам цял месец? Пълна кукувица съм, знам!

Веднъж месечно са и моите прегледи за сега. И миналият път беше така. Но не смятам да ходя на второ място. Имам доверие само на моето АГ, патила съм си достатъчно. Иначе и аз си изпадам в някакви тревожни състояния, после се стягам, после пак... и така.

# 713
  • Мнения: 186
За сега аз ходя на около 2 седмици този месец е също така,Аг ме вика към 25,бях на 10,но ние ходим да следим тъй като имам миома и тя казва,че сега е най-податлива на промени в началото и трябва да се следи по често и предполагам затова и ходя по на често.Дано всичко с нея да е наред и да не расте много

# 714
  • Мнения: 30
Момичета има ли някой с високо кръвно. Вече съм я 13тата седмица за първи път вдигам кръвно вчера вечерта

# 715
  • Мнения: 13
Здравейте момичета! В 14 г.с съм. Вчера ходихме на преглед и видяхме пола на 100%. Много е вълнуващо 😀❤️🥳

# 716
  • София
  • Мнения: 4 142
Козметика, взех си Палмър за мазане на корема и бедрата. С предната бременност се мазах с него и останах много доволна. За баня се къпя с Биобаза с някакво мляко.

За месеците:
от 5 г.с. до 8 г.с. - 2 месец,
от 9 г.с. до 13 г.с - 3 месец,
от 14 г.с. до 17 г.с -  4 месец
от 18 г.с. до 21 г.с. - 5 месец,
от 22 г.с. до 26 г.с. - 6 месец,
от 27 г.с. до 30 г.с. - 7 месец,
от 31 г.с. до 35 г.с. - 8 месец,
от 36 г.с. до 40 г.с. - 9 месец.
Следите си седмиците според термина, а не според това, бебето на коя седмица отговаря, тъй като при някои може бебето да върви по напред, а при други по назад, което си е напълно нормално.

За болничните, тези които се интересувате и евентуално ви предстои да излизате: За да ви стигнат дните и да ги застъпите с 45 дневния трябва да излезете в болничен от 14 г.с., може и преди това, но тогава ще се наложи  да се върнете за няколко дни на работа или да пуснете отпуска за да застъпите след това с 45 дневния. При мен така се получи с предната бременност тъй като влезнах в болница с повръщане и след това ми продължиха болничния...а тогава бях още в 11 - 12 г.с. и после се наложи да си пусна 2 дни отпуска...та добре, че се съгласи работодателя.

За кръвното, при мен през деня пада доста рязко. Сутрин е ок и през деня не знам от какво и как но ми пада доста рязко и ми прилошава....за сега никой от лекарите при които ходих на преглед не го отчете за проблем...само ми казаха да пия повече течности и да си нося айрян...

Прегледи, да сега ги разреждат, защото ако върви всичко наред няма смисъл от по чести прегледи. Аз на 03.05. бях на БХС и при моята лекарка имам записан час за 23.05.
Грам не го мисля...само ако нещо ми стане зле или почне нещо да ме боли чак тогава почвам да се притеснявам...и ако наистина ме притесни доста отивам на спешен.
Не го мислете толкова и не си слагайте някакви симптоми. Живейте си спокойно, защото като родим ще дойде истинския екшън. Сега е времето в което да се наслаждаваме на бременността и да си я изкараме спокойно. Ако има нещо винаги всяка може да отиде на спешен преглед и да види всичко Ок ли е.
В доста държави до 4 месец жените нямат право на преглед, а ние тук сме доста по добре и никой няма да ни откаже преглед ако решим да отидем. Simple Smile

# 717
  • Мнения: 55
Козметика, взех си Палмър за мазане на корема и бедрата. С предната бременност се мазах с него и останах много доволна. За баня се къпя с Биобаза с някакво мляко.

За месеците:
от 5 г.с. до 8 г.с. - 2 месец,
от 9 г.с. до 13 г.с - 3 месец,
от 14 г.с. до 17 г.с -  4 месец
от 18 г.с. до 21 г.с. - 5 месец,
от 22 г.с. до 26 г.с. - 6 месец,
от 27 г.с. до 30 г.с. - 7 месец,
от 31 г.с. до 35 г.с. - 8 месец,
от 36 г.с. до 40 г.с. - 9 месец.
Следите си седмиците според термина, а не според това, бебето на коя седмица отговаря, тъй като при някои може бебето да върви по напред, а при други по назад, което си е напълно нормално.

За болничните, тези които се интересувате и евентуално ви предстои да излизате: За да ви стигнат дните и да ги застъпите с 45 дневния трябва да излезете в болничен от 14 г.с., може и преди това, но тогава ще се наложи  да се върнете за няколко дни на работа или да пуснете отпуска за да застъпите след това с 45 дневния. При мен така се получи с предната бременност тъй като влезнах в болница с повръщане и след това ми продължиха болничния...а тогава бях още в 11 - 12 г.с. и после се наложи да си пусна 2 дни отпуска...та добре, че се съгласи работодателя.

За кръвното, при мен през деня пада доста рязко. Сутрин е ок и през деня не знам от какво и как но ми пада доста рязко и ми прилошава....за сега никой от лекарите при които ходих на преглед не го отчете за проблем...само ми казаха да пия повече течности и да си нося айрян...

Прегледи, да сега ги разреждат, защото ако върви всичко наред няма смисъл от по чести прегледи. Аз на 03.05. бях на БХС и при моята лекарка имам записан час за 23.05.
Грам не го мисля...само ако нещо ми стане зле или почне нещо да ме боли чак тогава почвам да се притеснявам...и ако наистина ме притесни доста отивам на спешен.
Не го мислете толкова и не си слагайте някакви симптоми. Живейте си спокойно, защото като родим ще дойде истинския екшън. Сега е времето в което да се наслаждаваме на бременността и да си я изкараме спокойно. Ако има нещо винаги всяка може да отиде на спешен преглед и да види всичко Ок ли е.
В доста държави до 4 месец жените нямат право на преглед, а ние тук сме доста по добре и никой няма да ни откаже преглед ако решим да отидем. Simple Smile

Мерси, че внасяш малко спокойствие 😂

# 718
  • Мнения: 341
Някоя бъдеща мама да е с подготвитвителни контракции- безболезнени втвърдявания по корема, изчезват за няколко минути. С първата ми бременност бях пак така, но сякаш започнаха по-късно. Надявах се този път да ме пропусне тази екстра- уви явно пак ще съм така от рано, като добавим и грижите за 2 годишната ми дъщеря, изгледи за почивка няма 😄 Днес влизам в 15 седмица. От вчера пия магнезий по препоръка на докторката ми.

# 719
  • Мнения: 55
Козметика, взех си Палмър за мазане на корема и бедрата. С предната бременност се мазах с него и останах много доволна. За баня се къпя с Биобаза с някакво мляко.

За месеците:
от 5 г.с. до 8 г.с. - 2 месец,
от 9 г.с. до 13 г.с - 3 месец,
от 14 г.с. до 17 г.с -  4 месец
от 18 г.с. до 21 г.с. - 5 месец,
от 22 г.с. до 26 г.с. - 6 месец,
от 27 г.с. до 30 г.с. - 7 месец,
от 31 г.с. до 35 г.с. - 8 месец,
от 36 г.с. до 40 г.с. - 9 месец.
Следите си седмиците според термина, а не според това, бебето на коя седмица отговаря, тъй като при някои може бебето да върви по напред, а при други по назад, което си е напълно нормално.

За болничните, тези които се интересувате и евентуално ви предстои да излизате: За да ви стигнат дните и да ги застъпите с 45 дневния трябва да излезете в болничен от 14 г.с., може и преди това, но тогава ще се наложи  да се върнете за няколко дни на работа или да пуснете отпуска за да застъпите след това с 45 дневния. При мен така се получи с предната бременност тъй като влезнах в болница с повръщане и след това ми продължиха болничния...а тогава бях още в 11 - 12 г.с. и после се наложи да си пусна 2 дни отпуска...та добре, че се съгласи работодателя.

За кръвното, при мен през деня пада доста рязко. Сутрин е ок и през деня не знам от какво и как но ми пада доста рязко и ми прилошава....за сега никой от лекарите при които ходих на преглед не го отчете за проблем...само ми казаха да пия повече течности и да си нося айрян...

Прегледи, да сега ги разреждат, защото ако върви всичко наред няма смисъл от по чести прегледи. Аз на 03.05. бях на БХС и при моята лекарка имам записан час за 23.05.
Грам не го мисля...само ако нещо ми стане зле или почне нещо да ме боли чак тогава почвам да се притеснявам...и ако наистина ме притесни доста отивам на спешен.
Не го мислете толкова и не си слагайте някакви симптоми. Живейте си спокойно, защото като родим ще дойде истинския екшън. Сега е времето в което да се наслаждаваме на бременността и да си я изкараме спокойно. Ако има нещо винаги всяка може да отиде на спешен преглед и да види всичко Ок ли е.
В доста държави до 4 месец жените нямат право на преглед, а ние тук сме доста по добре и никой няма да ни откаже преглед ако решим да отидем. Simple Smile

При мен се разминава на различните места - когато аз си го смятам ми излиза 13+3 (пробвала съм на няколко места), лекарката го изкарва с 3-4 дни назад, сега пробвах друг калкулатор онлайн и го изкара 12+6. Броя го, че е 13 г.с. и приключвам. 😂

Общи условия

Активация на акаунт