Пролет идва, всичко се раззеленява, а ФЕВРУАРЧЕТО щедро усмивки раздава

  • 15 335
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 831
Според мен е абсурд да й махна 2 от храненията. Иска си да си яде на около 3 часа и това е. На 20 дни е.

# 46
  • Мнения: 1 510
Според мен е абсурд да й махна 2 от храненията. Иска си да си яде на около 3 часа и това е. На 20 дни е.

Много са малки според мен да се махат хранения. А и всеки ден различно, няма режим,зависи как спи през деня. До скоро го будих на 3ч евентуално ако не е станал сам,защото исках да си върне родилното тегло и после спрях. Когато се събуди,тогава давам. Защо искаш да сменяш Аптамила?

Допълвам: сега се загледах в схемата по кутията- 5пъти по 150, което за мен е абсурд. Мн малко ми се вижда. Нека и другите мами се включат,че ме накара да се замисля сега Grinning

# 47
  • Мнения: 6 542
Луси, да, само на кърма е. Тази дълга пауза я е правил само 2 пъти Grinning Има не 8, ами 18 хранения 🤣 на поискване го храня, няма никакъв режим и се водя по него.
Мисля, че са много малки за режим все още, без значение дали са на кърма или на АМ.

Успех, Луси, пожелавам ти да постигнеш всичко, което си намислила! Няма по-удобно нещо за мен от кърменето - където и да сте с бебето, млякото винаги е с теб и винаги е с най-подходящата температура.

# 48
  • Мнения: 831
Защо искаш да сменяш Аптамила?


С надеждата Нан да я засища повече Grinning С аптамила огладнява и след 2,5 часа. Трудно изкарва 3 понякога. Една приятелка беше пробвала няколко млека за детето й и каза, че само Нан го засищал. Не знам кой вид обаче. С каката сме на Optipro.

# 49
  • Мнения: 1 510
Защо искаш да сменяш Аптамила?


С надеждата Нан да я засища повече Grinning С аптамила огладнява и след 2,5 часа. Трудно изкарва 3 понякога. Една приятелка беше пробвала няколко млека за детето й и каза, че само Нан го засищал. Не знам кой вид обаче. С каката сме на Optipro.

НаН опти про давам и аз. А наддавате ли или не сте ходили скоро при педиатъра?

# 50
  • Мнения: 831
Наддава доста добре Grinning Чак ме притеснява да не "предобри".

# 51
  • Мнения: 1 510
Наддава доста добре Grinning Чак ме притеснява да не "предобри".

Значи всичко е точно щом наддава Grinning. И моя до сега хапваше по малко,но начесто и аз се притеснявах,но си наддава и сега сам си иска повече мляко. Днеска го теглиха 4,200кг 56см за 40дни,а като ни изписаха беше 3,300 51 см. И вече не се притеснявам. Направил е пухкави крачета и бузки Grinning

# 52
  • Мнения: 1 577
за количеството АМ, и ние се водим по бебето, тъй като го даваме веднъж или два пъти в деня. (Бебето в на 38 дена днес)
На кутията (Nutrilon) пише - над 3кг - 5*150, но това е просто невъзможно,
Педиатърката, при която направи отрязването на юздичката ни каза следната формула - кг на бебето умножено по 150 и разделено на броя хранения на бебето,
За нас това е 3.7*150= 555:8=(почти) 70 грама на порция, но! Бебчо понякога изпива само 60, понякога 90,
Кърма в бутилка винаги повече от милилитрите по формулата давам,
А на гърда какво успява да изяде е мистерия 🙈
Днес успя цял един път да осъзнае как да се храни без протектор от едната гърда - броя го за успешен ден 🥳

# 53
  • Мнения: 2 745
Започнахте ли да слагате бебенцата на активна гимнастика?
Ние вече имаме и се чудя дали не е рано. На 47 дни е бебчето ни.

# 54
  • Мнения: 1 510
Започнахте ли да слагате бебенцата на активна гимнастика?
Ние вече имаме и се чудя дали не е рано. На 47 дни е бебчето ни.

Слагам ама никакъв интерес. Стои 5мин и мрънка да го взема. Може би е малък още.Animal Hatching Chick

# 55
  • Мнения: 190
А използвате ли карти за визуална стимулация? Ако да, как ги възприемат бебетата?

# 56
  • Мнения: 688
    И аз я сложих миналия ден на активната гимнастика,но се разплака .Още ни е рано !Каката си спомням,че я сложих към края на втория месец .

    # 57
    • Мнения: 1 577
    При нас днес беше на визита акушерката, изрично я попитах за активната гимнастика, каза че е рано, но че скоро бебето ще започне да вижда червеният цвят - ние имаме едни от тези ръкавици за горещо за фурната, които са коледни - ярко червени и в добавка до контрастните карти (да се разбира един лист А4, с осем картинки, отрязани, които показвам под носа на бебето), сега ще добавя и играта "дзак" - където се скрива лицето, но с тези червени ръкавици сложени.
    Попитах и за усмихването - тя обясни, че бебето се усмихва като отговор на лице, което е много близо до него и му се усмихва, но трябва да се изчака малко бебето да асимилира усмивката и да накара съзнателно мозъка си да подаде сигнал за усмихване. Сега ще интегрираме и това упражнение 😃
    Попитах и как да знам дали бебето има рефлукс. Даде ми линк за нещо като график на плача ("huilkaart") - до сега отбелязвах в колко часа се е хранил бебчо, колко е изял от бутилка, и какво сме "открили" в памперса, новата схема има акцент върху настроението и качеството на съня - оцветяват се квадратчета покриващи часовете, съответно - будно-спокойни, будно-плачещо, спящо състояние, за да се засече евентуално някакъв проблем. Следващите седмици ще имам нова занимавка 😆

    # 58
    • Мнения: 831
    Момичета, давате ли на бебетата биберони залъгалки? Много ми се искаше да мина без, но хич не ми се получава. Като се събуди бебка започва да мрънка и да търси да смуче нещо (не от глад) и за да не е закачена за мен й давам залъгалката.

    # 59
    • Мнения: 1 510
    Момичета, давате ли на бебетата биберони залъгалки? Много ми се искаше да мина без, но хич не ми се получава. Като се събуди бебка започва да мрънка и да търси да смуче нещо (не от глад) и за да не е закачена за мен й давам залъгалката.

    Давам му като се поизнерви нещо или ако вече е много преуморен и му е трудно да заспи. Успокоява го мигновено.
    Аз да се оплача,че след като ми свърши МЦ ми дойде отново. Ясно ми е,че докато се наместят хормоните ще има аномалии ама да ми идва през 3 дни.....

    Общи условия

    Активация на акаунт