всеки месец с бронхит или пневмония

  • 4 561
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
Dino , а какво е нутроционистика? Thinking
Познай какво ми изкарва Гугълчо... Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 1 098
Ами нищо не ти казва Гугълчо. Нещата все още стоят там където са били.

Нутроционистика е течение в медицината, което се занимава с лечение чрез хранене. Тук  са комбинациите на храните, диетологията, гладолечението, въобще ХРАНЕНЕТО.  Принципите на храненето и тяхното отражение върху здравето на човека.

Казват, че по-голямата част от заболяванията и проблемите при хората се дължат на неправилното хранене и комбиниране. Има една книга, сега излезе на пазара - "Съзнателно хранене" на Гейбриъл Казънс. Доста задълбочено пише по проблема.

# 17
  • Мнения: 4 392
Благодаря ти!  bouquet Ще потърся книгата.

# 18
  • Мнения: 625
 Sadи с малкия бяхме така, сега сме с диагноза бронхиална астма и сме на пръскачки.

# 19
  • Мнения: 103
Здравейте момичета.Днес с малката бяхме при хомеопат.Да ви кажа останах изненадана и силно впечатлена от това което ми разказа за здравето ни.Сега разбрах колко погрешно съм "лекувала"дъщеря си.Давайки й лекарства понижаващи температурата,сиропи за кашлицата,капки за нос и т.н. и т. н.аз всъщност съм подтискала симптомите,а причината за тях е оставала-скрита.Антибиотиците така увреждат имунната система,че в един момент организма става неспособен да се преборва сам с вирусите.Тялото натрупва много токсини и се нуждае да изхвърли под формата на потене,уриниране,секрет от носа, дори и бяло течение...Оказва се че е добре човек да има хрема,да вдига висока температура-така създава неблагоприятна среда за развитието на вируси.Колкото по-силно са изразени семптомите на болестта при един човек толкова по-силна е имунната му система.Незнам дали сте успели да ме разберете правилно.Хомеопатията е вярна и изпълнена с много логика наука.Решила съм да започна да лекувам детето си с нея и силно се надявам че ще успея да го извадя от този омагьосан кръг.Едно знам-с антибиотик няма да я тровя повече!!! NaughtyСъветът ми към вас е да потърсите и вие хомеопат/класически/ за мен той се оказа най-доброто решение

# 20
  • Мнения: 4 392
chiara1978 , добре си направила!
Пожелавам ви много здраве отсега нататък! Peace

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
chiara1978
Цитат
Сега разбрах колко погрешно съм "лекувала"дъщеря си.Давайки й лекарства понижаващи температурата,сиропи за кашлицата,капки за нос и т.н. и т. н.аз всъщност съм подтискала симптомите,а причината за тях е оставала-скрита.Антибиотиците така увреждат имунната система,че в един момент организма става неспособен да се преборва сам с вирусите.Тялото натрупва много токсини и се нуждае да изхвърли под формата на потене,уриниране,секрет от носа, дори и бяло течение...Оказва се че е добре човек да има хрема,да вдига висока температура-така създава неблагоприятна среда за развитието на вируси.

 - Добро Утро! Peace

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107195.160

   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130836.0

# 22
  • Мнения: 3 506
Dino, добре казано, много хубави съвети! Съвсем логично е, когато традиционната медицина не помага (да не кажа и преди това), да потърсим алтернативи вместо поредния лекар. Наистина, има толкова много теории в тази област, че са нужни доста време и усилия да вникнеш и да отсееш нещата - не е като да ти изпишат едно хапче... Не става бързо, но вярвам, че си заслужава.

пп Не е ли нутрИционистика (от nutrition)?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 098
Ами може и така да е.
Като търсих през търсачките не излизаше никак си. А като слушам някой семинар по темата или чета книга, където се споменава думата е изписата така, както съм я написала. Побългаряваме разни чуждици. Това е!

Сега ще проверя дали ще излезе в гугълчето нещо на "нутриционистика".

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 01:47 от Dino

# 24
и ние бехме така 5месеча има6е зати6ие положин год и сега сме с брон астма но спорет мен няма нужда от помпа

# 25
  • Мнения: 511
аз прибягнах до тибетската медицина и се надявам да помогне.дано спрат тези болести

Общи условия

Активация на акаунт