Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 44

  • 36 009
  • 774
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 521
Сега ги потърсих в интернет, но съм се подвела и виждам, че пише вентилационни, въпреки това, вече 10 години както казах нямаме проблем с тях на вилата. Сегашния комин ще е 7 метра.

Скрит текст:

Скрит текст:

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 09:26 от Viktoriq_95

# 361
  • Мнения: 6 355
Благодаря, че разяснихте. Аз мисля не бих посмяла да зидаме с тези блокчета. Виждала съм  комини изпълнени с тях, които се налага да бъдат бутани. Аз държах да има изолация заради конденза и освен това при нас е директно вертикално нагоре.
Вие вече имате действащ такъв и сигурно е добре направен щом нямате проблем. Разликата в цената  е огромна и щом имате изпълнител, на когото може да разчитате и опит с тази конструкция сигурно ще се получи. Успех в следващите стъпки Simple Smile.

# 362
  • Мнения: 521
Решихме да е тази, около 1400 лв излиза по  спомен, ще дам актиална цена като пристигне.

# 363
  • Varna
  • Мнения: 418
Включвам се със странен въпрос - как гоните лястовички?
Цялата източна стреха е нацвъкана Sad
Едно вече е готово и него щем нещем ще го оставим, че е грехота да се събарят, но как да предотвратя да направят още?

# 364
  • Пловдив
  • Мнения: 1 278
https://praktiker.bg/bg/Zashtita-ot-drugi-zhivotni/ShIPOVE-PROTI … STOVITzI/p/495077
Приятели сложиха подобни шипове. Има и пластмасови.

# 365
# 366
  • София/Варна
  • Мнения: 1 449
Може абсурдно да звучи, но се гонят с парфюм. Намираш изостанал парфюм и пръскаш където тръгват да правят гнезда. Доказано от опит. Тази година има много природа около нас около нас, страшно е.

# 367
  • Варна
  • Мнения: 817
При нас пластмасови гарвани, някакви лъскави ленти и това , което реши проблема са метални шипове. Купихме ги на някаква промоция от Практикер . Но нашата къща е на един етаж и беше лесно поставянето.

# 368
  • Varna
  • Мнения: 418
Продават някакви уреди с ултразвук, но не знам дали ще свършат работа.

# 369
  • Мнения: 2 063
Включвам се със странен въпрос - как гоните лястовички?
Цялата източна стреха е нацвъкана Sad
Аз съм човекът😂
Един месец водих епични битки, да не позволя да направят гнезда, защото няма да ми даде сърце да бутна бебетата. От друга страна, не искам да ми акат на главата, а и разнасят разни буби, особено се впечатлих за дървеници🤮
Сутрин ставах и веднага се изстрелвах по пижама на терасата, взимах телескопичен кол или маркуча със силна струя и бутах основите на градежа😂
След два часа, пак строят усилено. Тази година е страшно, бутах на поне 20 места едновременно.
Купих гарван- тц, овързах парапетите с лъскава лента - пак нищо, мазах с нафта- 2 дни ефект, поръчах специална лепкава течност за мазане за лястовици- имаше някакъв ефект, но останаха някои упорити екземпляри. Вече обмислях да викам алпинисти за да монтират шипове и последно реших да пробвам с импровизарани от мен препятствия. И край, обикаляха 2-3 часа и напуснаха😲 Вече цяла седмица пия кафе на терасата без да ми хвърлят в него кал 😆
Не ме питайте, как ги залепих на 6метра височина, готова съм за цирка😂
Грозно е, но се махат лесно, без да оставят следи по мазилката, която и без това вече е мръсна от калта и мазането с какво ли не.

Последна редакция: чт, 08 юни 2023, 07:38 от Чи лу

# 370
  • Пловдив
  • Мнения: 2 925
Чи лу,браво момиче !И клип си направила .
 Най-сигурното решение е ,както са споменали преди мен ,шипове против птици .Много ми лъскаха на мен , затова ги пръснахме със спрей боя  ,преди да ги монтираме .
Сложихме ги веднага ,при завършване на фасадата ,обаче на верандата не сложихме .Още на следващата пролет си харесаха гредата отвътре и започнаха за прииждат .И аз маниачка ,като Чи лу ,следях и гонех ,но докато не сложихме и там шипове ,нямаше отказване .В последствие производителят на метални облицовки ни каза ,че на металните стрехи не е било нужно да слагаме ,защото никога не се пробват да строят гнезда на метал .Беше прав .Изобщо не са се навъртали около стрехите на верандата ,които нямат шипове .
В съседство ,в една къща изпробваха ултразвуковото устройство ,също и плашилото,но не помогнаха .Накрая пак сложиха шипове .
 Ето гредата на верандата и изцапаното от градежа .Имахме само толкова останали шипове ,но свършиха работа .


Ето и останалите стрехи ,на ниските няма шипове .


Беше ме страх и за еркерите ,но не са се пробвали там .

# 371
  • Мнения: 2 063
При мен са само най-горе, на долните етажи грам не отиват.
Аз пак ще викам да монтират шипове, защото сега се боря с косове. Те си правят гнезда на ръба на покрива под керемидите. Постоянно ми мятат пръчки и череши на главата😂 Но в сравнение с лястовиците са песен.
Вчера видях, къде тъпчат всичко, след като завързах телефона с включено видео на телескопичния кол и "огледах" покрива. Направо циркаджийка станах с тия пилета😂
Не ми е ясно, защо е оставена тази ивица, тя е нещо като улей и се стича в улука, заедно с половината пръчки и слама.

Последна редакция: чт, 08 юни 2023, 08:32 от Чи лу

# 372
  • Бургас
  • Мнения: 1 467
Само шипове за лястовичките. И ние така слагахме и се преборихме.
Да ви споделя една друга борба. Може и да съм ви споделяла, ама не помня вече в коя тема писах. Ние имахме оси. Правеха пита по стени, на шиповете за лястовичките, в дупките на дограмата. Басейна го ползваха за атракция. Ходих по разни фирми и аптеки и навсякъде казват ето препарат, вечер в питата внимателно. Ама като не знаеш къде е питата. Ами ще я намерите. Бре в чудо се видях. И след като изчетох не знам вече къде и открих решението. Купих от ветеринарната аптека ампули Неостомозан. С това нещо пръскат кучетата за паразити. Взех 3 ампули по 3 лева. Всяка се разтваря в литър и половина или 5 литра в голямата пръскачка. И вечерта почнах навсякъде. Покрив на веранда, над входната врата, колкото и където мога да стигна до керемиди и дупки. Около колове, маркучи, шахти, където можете да се сетите. И почнаха да гледам летят пити от тук и там. Само чакам да напече слънце и да седна на верандата и да чакам нашественици. Няма вече. Дано съм ви била полезна.

# 373
  • Мнения: 2 063
Аз виках да пръскат градината за бълхи и кърлежи, но сега съм се надъхала да си купя електрическа пръскачка, костУм за космонавт😂 и шлем и ще пръскам сама.
Моите оси правят едни странни пити, които са като малки топчета и висят на тънко влакно над врати и прозорци... или аз ги хващам преди да я направят голяма?

# 374
  • Бургас
  • Мнения: 1 467
Моята пръскачка е хибрид Kissing Heart като свърши заряда на батерията има ръчка да помпиш.
Питите са като моите също малки.

Общи условия

Активация на акаунт