Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 44

  • 35 908
  • 774
  •   2
Отговори
# 750
  • Sofiа
  • Мнения: 3 243
Честито, Божидар и успех с предстоящите дейности!

# 751
  • Мнения: 61
Ако се купи апартамент на мазила и замазка,колко приблизително ще струва  м2 да се направи до обзавеждане ?
Говорим за средно качество дограми,ламинат и т.н.

Последна редакция: ср, 30 авг 2023, 18:15 от Pestr

# 752
  • София/Варна
  • Мнения: 1 447
Ако се купи апартамент на шпакловка и замазка,колко приблизително ще струва  м2 да се направи до обзавеждане ?
Говорим за средно качество дограми,ламинат и т.н.
Е как има шпакловка, а няма дограма? За довършителните разликата е в пъти в зависимост какво искате и дали можете нещо да направите сами.

# 753
  • София
  • Мнения: 44 277
😂 😂 😂 😂 Разсмя ме... Колкото си готов да дадеш, зависи сами ли ще правите някои неща или не, какви материали и обзавеждане ще купувате и тн, точно при довършителните няма как да се каже. Да не говорим, че и средно качество е според кой каквото разбира под такова, пак според финансите си. Зависи и от качеството на строежа, колко пъти съм чувала за ново строителство дето са им с такова качество шпакловката и замазката, че трябва да се махнат до тухла🤷‍♀️ зависи и от квадратура обща, от град-различно заплащане на труд и тн

# 754
  • Мнения: 550
Здравейте,
Дайте ми съвет/идея как сте оправили нивото на двора.
Ние мислим с багер, който да утъпка хубаво, а след това отгоре да сложим още почва, докато стигнем нивото по план.
Правилно ли е така?

# 755
  • София
  • Мнения: 8 593
Ние така направихме, но сигурно зависи от терена. При нас е камънак, така че освен да насипем почва, нямаше друга опция за нищо зелено. Може би ако е благодатна почва, си струва и друг вариант (не го знам обаче аз). Внимавайте за наклоните и дренажите, само напомням.

# 756
  • Мнения: 3 580
Здравейте,
Дайте ми съвет/идея как сте оправили нивото на двора.
Ние мислим с багер, който да утъпка хубаво, а след това отгоре да сложим още почва, докато стигнем нивото по план.
Правилно ли е така?
Аз съм наумила да ползвам поне консултация от ландшафтен специалист, че и моят двор не е с равен терен и ми се иска хем да се възползвам от това, че е по-интересно като вид, хем да не ми е трудно да го поддържам. Може би и за Вашия случай е уместно. Много зависи и от типа почва.

# 757
  • София
  • Мнения: 1 419
Здравейте,
каква пяна се използва за запълване дупките по зидаията? Като характеристики ги гледам, че са ниско- и високораздуващи се. Или какво точно се гледа?

# 758
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
В зидария е ок да бъде и високораздуваща.
Нискораздуваща е подходяща там където е опасно да деформира. Примерно при каса на врата от мдф или нещо което може да промени някакъв линеен размер.
Друго, което аз се съобразявам е дали пяната ще е в контакт със силови кабели. Примерно в кухините да има прекарани кабели - тогава ползвам пожароустойчива пяна.

# 759
  • София
  • Мнения: 9 958
Гледам, че цените са си същите /от преди 2 седмици/ и понеже утре ще ходим да взимаме документа, да попитам:
Тази на гишето - 2 пъти се е консултирала с по-висш... имало "нов ценоразпис"... та подал е брат ми заявлението и утре ако е готово ще трябва да го заплати.
Нормално ли е да ти искат повече пари (към 500лв за нормална услуга)?
Тук, все още пише 194лв (говорим за преди УПИ още процедури)
Издаване на изходни данни за проектиране на отклонения от ВиК мрежи

# 760
  • Мнения: 6 345
Гледам, че цените са си същите /от преди 2 седмици/ и понеже утре ще ходим да взимаме документа, да попитам:
Тази на гишето - 2 пъти се е консултирала с по-висш... имало "нов ценоразпис"... та подал е брат ми заявлението и утре ако е готово ще трябва да го заплати.
Нормално ли е да ти искат повече пари (към 500лв за нормална услуга)?
Тук, все още пише 194лв (говорим за преди УПИ още процедури)
Издаване на изходни данни за проектиране на отклонения от ВиК мрежи
Ако гледате правилното място и сте заявили точно тази услуга жалвайте се. Три жалби до СВ, КЗП и омбуцмана. На мен ми върнаха пари заради грешки преди няколко години на ЧЕЗ точно от такси за заявена услуга.

# 761
  • София/Варна
  • Мнения: 1 447
Гледам, че цените са си същите /от преди 2 седмици/ и понеже утре ще ходим да взимаме документа, да попитам:
Тази на гишето - 2 пъти се е консултирала с по-висш... имало "нов ценоразпис"... та подал е брат ми заявлението и утре ако е готово ще трябва да го заплати.
Нормално ли е да ти искат повече пари (към 500лв за нормална услуга)?
Тук, все още пише 194лв (говорим за преди УПИ още процедури)
Издаване на изходни данни за проектиране на отклонения от ВиК мрежи
От 1 юли цените на услугите на  Софийска вода драстично са качени. И аз бях в шок, служебно се занимавам с това. Решението минава през КЕВР , заедно с цените на вода, ток и парно

# 762
  • Мнения: 6 345
Щом ценоразписът е обявен в този вид, би следвало по него да таксуват. Длъжни са да го актуализират! Вкарват клиентите в заблуждение, дължат глоба.

# 763
  • Мнения: 550
Здравейте,  какви щори имате?
Чудя се дали ден и нощ или руло щори...

# 764
  • Мнения: 6 345
Руло сме сложили и освен това тънки и по-плътни пердета. Аз понеже не харесвам въобще щорите така ги "скривам"

Общи условия

Активация на акаунт