Температура след ДТК

  • 2 329
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
 Teмпературата снощи беше 38 и 5, но когато го тресеше точно не я мерих:((( Много бях притеснена, нямаше време:(( Той се тресеше много силно и незнаех какво да правя:( Първия ден преди да ни изпишат Аугментина вдигна 39.5. Почти цял ден вдига. Току що се обадих на личния лекар беше тука, намаза му гърлото с мед и сода. Каза че и тази нощ може да е с висока Т, уажасно ме е страх:((((( Неискам да идва вечерта, имам чувството че немога да се справя.Особено когато започне да я вдига а аз давам сироп, свещичка, оцет на челото а краката и ръцете му са студени, той се тресе и............ужасно е:(((Sad Каза личния че дори и инжекции да изпише пак си трябва време да подействат така че да чакам Аугментина да свърши работа:(( Педито пък не е в града и и се обадих и каза че не е хубаво да се маже с мед и сода за да не набутаме инфекцията навътре:((( Свеки ме подзима, как от високата Т може да хване менингит и ми иде да се гръмна:((( Ужасна нова година:( Страх ме е и само се моля по-бързо да подейства антибиотика. Някой ако може да ми даде някакъв съвет или да ме успокои с информация някаква, ще съм безкрайно задължена.

# 16
  • Мнения: 1 428
Първо Честита Нова година.
Това е реакция от ваксината.Детето е било с по-слаба имунна система в момента и затова е лепнало и нещо допълнително.Ще се оправи,но ако и тази нощ е с все така висока температура моя съвет е да не губите време,а да се обърнете към специалист предиатър или имунолог.

# 17
  • Мнения: X
 За съжаление, освен педиатърката ни, която е наистина много добра ( да чукна на дърво), и личния лекар,нямам за момента към кого да се обърна. И двамата казват че и тази нощ сигурно ще е висока:( Е недай си Боже да е сериознои утре и ще ходя в друг град да търся помощ . Имаме един напредък обаче - хапна филийка и половина с масло и 2-3 парченца салам - сам си ги поиска. От 2 дни освен кисело мляко вечер нищо неискаше друго. Сега сякаш живна малко. Дано мине леко тази нощ и нещата да се пооправят вече ! Молете се и вие:(

# 18
  • Мнения: 4 392
Първо Честита Нова година.
Това е реакция от ваксината.Детето е било с по-слаба имунна система в момента и затова е лепнало и нещо допълнително.Ще се оправи,но ако и тази нощ е с все така висока температура моя съвет е да не губите време,а да се обърнете към специалист предиатър или имунолог.
Не е задължително да е "лепнало" нещо друго. Ваксината е достатъчно "лепване".  (Според мен, това е клише.)
Организмът се опитва да се пребори с това, което му е инжектирано.
KATI_Z , дано лошото и страховете ти да са вече зад гърба ти!  PraynigСтискам палци тази вечер всички да спите спокойно и ви желая една успешна нова 2007!

# 19
# 20
  • Мнения: 4 150
Какви са тия филйики с масло,салами,млека.... Crazy
Няма ли при вас банани,портокали,мандарини...
Подкрепете имунната му система и му давайте пресни неЩа...
Дано е минало всичко.ПиШи.

# 21
  • Мнения: X
 Има плодове, само че като не ги иска какво да правя?
Изяде половин ябълка преди малко. И в момента е 38.5 пак:( Тази нощ ще е ужасна пак май:(
Иначе напредъка е че все пак нещо хапна и че 7 часа днеска нямаше температура. Но ето че...пак я вдига. Какво да правя когато го тресе? Да обличам ли, да събличам ли? С оцета къде да мажа, само на челото ли, защото краката и ръцете са му студени?
 мами вие имали ли сте такива температури повече от 2 дни?Sad

# 22
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Разголени ръчички и мокрене челце и ръчички може и крачета. Храната не е важна толкова колкото соковете и течностите. Чайчета. Ако стане температурата по-висока - мокри кърпи увиване и после пребличане бързо. Аз с кърпи нямам опит да каже някой друг ако знае - това помня от племениците ми.

# 23
  • Мнения: 4 150
Не раzбрах на колко е години...
Като го тресе се zатопля оЩе пове4е,т.е увиваШ го да се zатопли оЩе.Когато му стане топло и zапо4не да се поти се подсуШава с суха кьрпа и се преобли4а в памучни дрехи...Ако пак zапо4не да трепери,пак цялата процедура.38.5 е температура,която трябва да иzбие,zа да спре, а zа да иzбие трябва да се вдигне оЩе напр.до 39...но не е zадьлжително,може да не вдигне пове4е.Но ако смькваШ когато трепери от студ е по лоШо,zаЩото органиzма се бори с ваксината и борбата се иzраzява с температура.Това е zаЩитната реакция на органиzма и трябва да погледнеШ на нея като на неЩо положително,вместо да се панираШ.
Следи го zа други симптоми.
При таzи Т трябва да му се насилват те4ности.Опитвай по малко(гльтки),но 4есто,преz 10 минути по няколко гльтки.Най добре обикновена вода с малко пресен сок.Топло едва ли му се пие.(напр.4ай)Ина4е 4ай от липа смьква Т.

Цитат
защото краката и ръцете са му студени?

Зна4и не евдигнал достать4но висока,zа да пресе4е инфекцията.
Хориzонтално положение,пеене и 4етене на прикаzки,вода и тьрпение.Това само zа таzи ноЩ,а ако вдига 40 или има други симптоми,не чакайте нито минути,а отивайте до лекар.

Дано всичко се оправи с таzи ноЩ. Praynig


# 24
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Писала е 1год 11 месеца.

А за чайчетата и аз не съм пояснила, да студени.

# 25
  • Мнения: X
 Ами значи...снощи имаше Т, на 2 пъти я вдигна - по 38.5-6. Последния път към 3 през нощта, свали я доста бавно, потеше се много често и го преобличах, смъкна я и днес цял ден до 1.30 следобед не беше вдигнал, видях че гнойта от едната сливица се е изчистила, а на другата има още но на места ми се струва леко пожълтяло вече а не бяло като вчера и на двете. Тъкмо се бях успокоила и мислех че няма повече да вдига, до сега са станали 2 дена и половина от както пие АБ, и преди малко вдигна пак 38.5. Но вече не го тресе. Обадих се пак на личния, каза че  ще минава, мен ме мори тази температура. Незнам нормално ли е 3 дни е висока, до сега колкото пъти сме били болни, за 2 дена я е смъквал. Но наистина не е имал такова гнойно гърло както сега. Иначе е жизнен и бодър, само неиска да яде. Изпи около 160 гр сокче от 2 мандарини и 1 лимон с мен, хапна едно мляко с бисквити Верея с калции и това е. Вода пие много и сокове. Само снощи е изпил повече от половин литър.
 Какво мислите, кога ще спре напълно тази температура и нормално ли е? Иначе днес за първи път от няколко дни се събужда без Т, и снощи близо 8 часа и половина не е вдигал и спа спокойно. Дано минава момичета, немога да го гледам как се мъчи:( На мен ми е много зле:( Мразя ги тези безсънни нощи, никога не са свързани с нищо хубаво !:(

# 26
  • Мнения: X
Обадих се и на педи преди малко, утре се връща и ще го прегледа. Каза че историята познава и 8 дни висока Т, и че ангините са така. Все пак....се притеснявам, нищо че са минали 3 дни, на  мен ми изглеждат безкрайно дълго:( Днес е вдигал само веднъж температура - на обяд -38.5 и преди малко - 38 градуса. Нямам търпение да оздравее милото ми:(

Общи условия

Активация на акаунт