Двумесечно бебе - колко пъти да яде?

  • 8 444
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Здрвейте мами!

Имам въпрос, който много ме тревожи.
Малката ми буболечка втория месец хич не наддава добре и когато казах на педиатърката, че се кърмим 5 пъти в денонощие, тя каза, че е малко.
Моля, кажете по колко пъти храните/или сте хранили своите двумесечни бебета? Става дума за кърмене!
Мерси и весело посрещане на НГ на всички!  Heart Eyes
Значи след като се кърмите би трябвало да сте на поискване .Тези пет пъти и според мен са малко.
Ако искаш бебчето да е спокойно ,нахранено и ти да имаш кърма.Кърмете се на поискване т.е. без да спазваш режим.
Кърмата ти я стимулира бебчето чрез сучене и ако продължавате на пет хранения много вероятно е да ти намалее и да се наложи да дохранваш с АМ.
Пусни си тема в кърмаческия
Слушай съветите на майките -кърмачки от форума.
В БИБЛИОТЕКАТА  на кърмаческия форум   има много полезна информация свързана с кърменето.Не я подминавай.
Може би ще ти е от полза. Hug
   
 
 
 

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Папаше когато поиска,но обикновено 7-8 пъти.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 252
И аз като останалите мами ще ти кажа, че 5 кратно хранене на бебето ти е недостатъчно. Не прави паузи по - големи от 4-5 часа през деня. Кърми го и през нощта, когато нивата на Пролактина са най-високи. Кърми на поискване и спри да даваш вода/чай или сокове, известно време не давай биберон залъгалка. Детето има голяма нужда от теб точно в този  момент. Сега ще изживее първите си кризи на растежа, когато трябва по-упорито да му предлагаш да суче.
Синът ми е на 9 месеца и все още го кърмя поне 8 пъти на ден.
Ако имаш въпроси свързани с кърменето има си КЪРМАЧЕСКИ подфорум, където има доста богата библиотека и където повече кърмачки с опит ще ти помогнат със съвет.

Успех с кърменето и весели празници!

# 18
  • Мнения: 689
Аз знам, че трябва да яде 6 пъти, а ако има и нощно хранене - 7.

Весело посрещане на НГ  Party

# 19
  • Мнения: 6 618
Ние папкаме по 6 пъти през три часа , а от 21 до 6ч.  нанкаме

# 20
  • Мнения: 5 362
Хранехме се по 6 пъти на денонощие,след като спря нощното хранене.

# 21
Ние папкаме по 6 пъти през три часа , а от 21 до 6ч.  нанкаме
и ние сме така още от 40 ден.....но това са си 6 пъти newsm78

# 22
  • Мнения: 2 622
На вашата възраст ядяхме през 2,5-3 часа,включително и през ноща.

# 23
  • Мнения: 6 461
Малката ми буболечка втория месец хич не наддава добре.....
Колко е наддало детенцето?

# 24
  • Мнения: 2 159
и ние сме на 2 месеца, папаме по 6 пъти

# 25
  • Мнения: 5 393
Горе долу през 3 часа ядеше малкия, но по принцип го кърмех на поискване-не съм спазвала режим.Случвало се е и през 1 час да иска да суче.Влез в библиотеката на кърмаческия форум, там има много информация.

# 26
  • Мнения: 8 242
Колкото иска..
Тони е ял и по 3 и по 30 пъти на ден  Crazy ... Да не говорим на нощ  ooooh!

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами по принцип кърмените бебета са на поискване.......

# 28
  • София
  • Мнения: 480
Струва ми се малко да яде само 5 пъти на денонощие 2-месечно буболече. А даваш ли му да папка през нощта. На тази възраст Иво си хапваше поне 10 пъти за 24 часа, а не рядко и повече (на поискване).

# 29
Благодаря на всички за отговорите   bouquet - явно грешката е в нашия телевизор.
Бебка я храня през 3-4 часа, а през нощта спи много добре, за разлика от през деня, и тогава я храня или й давам вода, само ако се събуди, а тя понякога спи и по 8 часа. Като започнем деня в 7-8, после ядем в 10-11, после в 13-14, после в 16-17 и последно към 20-22ч. Явно трябва да я будя за поне още едно късно вечерно хранене.

Иначе е наддала малко над 400 гр за втория месец, а първия беше наддала кило  Sad

Общи условия

Активация на акаунт