Египет /Тема 14/

  • 46 788
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 219
Здравейте, бих искала да попитам за тези от вас, които са пътували до сега на Ваза  all inclusive в цената включва ли закуска и/или Обяд/Вечеря?

# 61
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Здравейте, бих искала да попитам за тези от вас, които са пътували до сега на Ваза  all inclusive в цената включва ли закуска и/или Обяд/Вечеря?
Включва закуска, обяд, вечеря на шведска маса, има и междинни хранения обикновено бар на плажа или басейн и напитки: безалкохолни и месни алкохолни. Трябва да го пише в условията на хотела

# 62
  • Мнения: 53
Здравейте , питане за  някой запознат с хотел  Дезърт Роуз ? Има ли нужда да купуваме аква обувки ?

# 63
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Здравейте , питане за  някой запознат с хотел  Дезърт Роуз ? Има ли нужда да купуваме аква обувки ?
Не. Няма нужда, ако стоите в лагуната.
Ако искате обаче да гледате корали на втория плаж - задължително.

# 64
  • Мнения: 191
Здравейте , питане за  някой запознат с хотел  Дезърт Роуз ? Има ли нужда да купуваме аква обувки ?
Не. Няма нужда, ако стоите в лагуната.
Ако искате обаче да гледате корали на втория плаж - задължително.
Galactic Voyager, а втория плаж пак ли е в лагуната или е след мрежата?

# 65
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
След мрежата, след моста е.

# 66
  • Мнения: 2 641
Знаете ли къде може да обядваме в Лулсор?

# 67
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Знаете ли къде може да обядваме в Лулсор?

навсякъде, стига да работят, а по Рамадана това не е сигурно.

ние обядвахме в оазис палас. на една пресечка от мястото, където спират корабите.



но ако пак идем там, ще обядваме в някое от ресторантчетата, които гледат към Нил. по-семпла е обстановката, но ще гледаме водата докато обядваме. Simple Smile

# 68
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Знаете ли къде може да обядваме в Лулсор?
По-принцип обяд има включен в цената на организираните екскурзии. Без значение  през българска или местна фирма...Не е нещо уау, ама става. Едни ресторантчета на брега на Нил ползват всички....

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Гледам си сега програмата за круиза и на ден 5 след Луксор имаме обяд и свободно време до вечерта. Не виждам възможност за допълнителни екскурзии. Някакви идеи как може да се уплътни времето или ще сме толкова огрухани, че единственото което ще искаме е, да се търкаляме?

И още един въпрос. Хан Ел Халили - някой знае ли до кога са отворени магазинчетата (Пазара на подправките)? Много искам да го видя, баща ми ми е разказвал за него отпреди 40 години спомени. Не съм сигурна обаче доколко е безопасно надвечер/вечер човек да се мотае там. Та ако някой има опит - моля за мнение.

Последна редакция: пн, 27 мар 2023, 10:44 от maskara

# 70
  • Мнения: 13
Здравейте, записали сме се от 22.4.2023 за Кайроо, Хургада. С молба за отзиви и мнения за 3 хотела, които са останали:
1. STELLA DI MARE GARDENS RESORT AND SPA - MAKADI BAY ( 5 )
2. SUNNYDAYSELPALACIORESORT(4)
3. PALM BEACH RESORT & SPA ( 4 )
Кой е най-добре от тези 3-те?

Последна редакция: пн, 27 мар 2023, 15:12 от Troubled

# 71
  • Мнения: 895
Здравейте, имате ли мнения от STELLA GARDENS RESORT & SPA MAKADI 4*

# 72
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Гледам си сега програмата за круиза и на ден 5 след Луксор имаме обяд и свободно време до вечерта. Не виждам възможност за допълнителни екскурзии. Някакви идеи как може да се уплътни времето или ще сме толкова огрухани, че единственото което ще искаме е, да се търкаляме?

И още един въпрос. Хан Ел Халили - някой знае ли до кога са отворени магазинчетата (Пазара на подправките)? Много искам да го видя, баща ми ми е разказвал за него отпреди 40 години спомени. Не съм сигурна обаче доколко е безопасно надвечер/вечер човек да се мотае там. Та ако някой има опит - моля за мнение.

близо до мястото, където спират корабчетата е музеят на папирусите. на брега а реката е, на корниша.
пак близо, но в обратната посока е музеят. има много интересна експозиция с експонати от цялото течение на реката и от всички епохи и династии, включително портретите на мумиите в Ал Фаюм.
там има една зала с мумия, за която се твърдеше, че е прототип на залите с мумиите в новия музей. не съм ходила в новия и не мога да го потвърдя.
стени от черен мрамор, мумията е на пиадестал от черен мрамор, спот осветление само върху нея.... много впечатляващо и малко стряскащо беше за мен.
наблизо има и пазар - може да се стигне пеш, но се пазете от "водачите" Simple Smile закачат се към вас, обясняват, че са готвачи точно във вашия кораб, но са в кухнята и затова не сте ги виждали. обещават да ви заведат до пазара. не е опасно, като опасно за живота, но ще ви заведат, а там ще ви водят от сергия на сергия ще имитират сваляне на цени... и ще очакват парична благодарност след това. Simple Smile

Хан Халили  не е само с подправки, то е град в града. има седем туристически обекта, които могат да се посетят с един билет. изключително красиви сгради, с чудесни каменни орнаменти, цветни витражи и арабески...
повечето магазини работят от 10 - 10:30, някои затварят за сутрешната молитва за около час и след това пак започват. улицата с подправките е интересна, но ако ще купувате подправки бих ви предложила да ги вземете от карфур или другите вериги. по-чисто е, не са изветрели от стоене там, а и никой няма да се впечатли ако поръчате 100 грама черен пипер примерно. в Хан Халили очакват да вземете повече.
и понеже споменах черен пипер. Simple Smile като си купите от Египет, внимавайте колко ще сложите в яденето. много по-силен е от този в България. Simple Smile ако слагате еднакви количества рискувате да ви е прекалено люто.

вечерта там започва живота. Simple Smile песни и музика от всяко кафенце. народът тече като река. няма да ви нападнат или направят нещо, но е много пренаселено.

и последно - сега е свещения месец Рамадан. до двайсет и някой си април нищо не е като обикновено. т.е. може някои магазини да не работят изобщо през дена. а може да не им се отрази на работата, все пак с туристи работят. нищо не се знае.

# 73
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Силно съветвам, всеки който тръгва за Египет да си взима репелент.
В Шарм съм, пръскат, но....надупчиха ме като...

# 74
  • София
  • Мнения: 1 487
Добър вариант ли е да предвидим и машинка против комари за в стаята?

Общи условия

Активация на акаунт