Египет /Тема 14/

  • 46 163
  • 753
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 714
След мрежата, след моста е.
Мрежата е за предпазване от акули или с др цел? Понеже в предишната тема се коментираше че нямало мрежи.
Отзиви за хотел в Хургада PALM Beach Resort
Водата април е леко хладна или не?

# 76
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
След мрежата, след моста е.
Мрежата е за предпазване от акули или с др цел? Понеже в предишната тема се коментираше че нямало мрежи.
Отзиви за хотел в Хургада PALM Beach Resort
Водата април е леко хладна или не?
В момента водата е 23-24 градуса. За мен е хладна. Туристите си се къпят и гмуркат. Въпрос на предпочитания.

Палм Бийч е класически 4 звезди. Не е голям, горе долу си има всичко. Икономичен хотел.

Домина Корал Бей в Шарм има обособени като басейни в морето, които са заградени със сериозни мрежи.

Последна редакция: вт, 28 мар 2023, 18:12 от Galactic Voyager

# 77
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
ако някой пътува към Кайро тези дни да знае - от 6 до 9 вечерта това е друг град.
в Докки имаше някое и друго работещо кафе, даже два магазина работиха, но в 5:30 всичко затвори. продавачът на плодове заряза количката си насред улицата, кошничарят заряза и кошници и панери и всички отидоха да се молят.
почти няма хора по улиците, няма и автомобили, на осемте ленти имаше две-три коли.
сюрреалистично изживяване беше снощи. Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 4 493
И аз с няколко въпроса. Благодаря на отзовалите се.
1. Нужни ли са адаптори за контактите?
2. Има ли значение марката репелент? Четох, че и комарите са им други /тигрови, ако не се лъжа/.
3. Относно екскурзиите - кое мислите ще е по-интересно за 11 годишни момчета - пирамидите или луксор? Кое от двете е по-динамично?

# 79
  • Варна
  • Мнения: 567
Здравейте,
нашето пътуване до Хургада наближава и го очакваме с нетърпение.
Какви варианти има за закупуване на карта с допълнителен интернет?

# 80
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 742
dioni

1. Май няма хотел, в който да не са подходящи за нашите зарядни и т.н
2. Аз си взех на biotreid, аутан, направих си и крем с няколко етерични масла в него. Сложих кокосово масло, лимонена трева, лавандула.
3. Кайро е интересен. Обикаляш в автобуса през целия град, докато стигнеш до пирамидите и до музея. Не знам вече има ли какво да се види в музея. Преди 2 години ходихме бяха поизнесли доста неща за новия. Витрините бяха мръсни. Иначе пирамидите...еми да идеш в Египет и да не си ги видял... Simple Smile
Луксор и Карнак и те трябва да се видят. Долината на царете и гробнинците. Поне за мен /аз съм много запалена на темата/ не е за изпускане. Като пораснат децата пак ще идеме, но нека да станат поне на 10-12 години. Малката беше на 5 като ходихме, помни това онова. Основно пирамидите и круиза по Нил я впечатлиха.

dedi
От литището примерно има карти. Друг вариант, ако телефона ви поддържа sSim да си вземете на airalo Giza Mobile 1GB 9,50$, 2GB 18$, това е само за интернет. Има и други варианти. eSim за мен е по-удобно, защото ние като ходихме нямахме време да си вземем карта от летището /пришпориха ни от Онекс/, търсихме после в хотела Кайро имаше едно магазинче...беше голямо пазарене. Имахме и проблеми с активирането на картата.

Последна редакция: чт, 30 мар 2023, 12:50 от Jeini

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 226
Ние летим другата събота за Кайро. За съжаление полета ни е чак в 16 часа, което означава, че музея и пирамидите ще се сбутат в един ден (следващия) + качването на влака за Асуан и ще е доста на тъгъдък. За капак ние трябва да се притътрим от Варна до София, т.е. зор ще видим този първи ден - пътуването ще е дългичко.
Продължавам да мисля силно позитивно, но вечерната ми програма за Кайро може и да спи не. Таман почти бях навила аверчето да го завлека на Пазара на подправките, но ако е много уморен може да потърся някоя друга луда крава плюс мъж и да отида с тях.
Стискайте палци, после ще пусна снимки и пътепис 😆

# 82
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Поради конкретни дати на едно събитие в Хургада през май, е трудно да се съобразим с чартърите на агенциите. Има ли нещо специфично за което да помислим, ако пътуваме самостоятелно например с Turkish, и букнем хотел от Booking? Миналата година бяхме с организирана екскурзия, но сега целта е друга. Спряла съм се на хотел, просто по самата организация дали има нещо.

# 83
  • Мнения: 12
Поради конкретни дати на едно събитие в Хургада през май, е трудно да се съобразим с чартърите на агенциите. Има ли нещо специфично за което да помислим, ако пътуваме самостоятелно например с Turkish, и букнем хотел от Booking? Миналата година бяхме с организирана екскурзия, но сега целта е друга. Спряла съм се на хотел, просто по самата организация дали има нещо.

Няма нищо по-специфично при самостоятелното пътуване. Вижте и Pegasus от Истанбул за билети. За Хургада сме пътували с тях и са без забележка.

# 84
  • Мнения: 28
Гледам, че другата седмица времето го дават да е облачно цяла седмица. Дали ще става изобщо за плаж. Дано има и слънчеви часове, че уж за плаж отиваме.

# 85
  • София
  • Мнения: 123
Здравейте на всички пътуващи в Египет.

В търсене съм на хотел в Шарм за есента, с деца.

Миналата година бяхме в Desert rose resort, Hurgada. Останахме доволни. Стите бяха малко по-стари, но това не беше изненда за нас. Почистването беше на ниво, забавленията също, храната, озеленяането и поддръжката. Останахме доволни.

Сега търся нещо подобно в Шарм. За сега се колебая за Jaz Mirabel. Чудя се дали ще има достаъчно забавлениния за децата, риф, на от който да се вижда красив подводен живот, храна стаи.

Целта ще е само почивка. Ще съм благодарна и за препоръки.

# 86
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Джаз Мирабел е перфектен в това отношение. Този също Magic World Sharm Club By Jaz 5* - много зелен хотел.
И двата са с активна анимация, даже със собствена такава като програми и шоута.                                                                               Паротел, Албатросите, Корал Sea, Нубиан вилидж. От високия клас - Риксос и Щайгенбергер.

# 87
  • Мнения: 1 478
Мога да препоръчам с две ръце Риксос Сийгейт. Миналата година бяхме с децата, тази също планираме септември за там.

# 88
  • Мнения: 18
И аз търся за шарм през май. Меджик лорд нямат стай за 2 възрастни с 2 деца. Чудя се за шармилион гарден но е далеч от плажа ми се стори как ще се придвижваме може ли свободно да се преминава през територията пред него. Искаме да има басейни заради децата .

# 89
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
И аз търся за шарм през май. Меджик лорд нямат стай за 2 възрастни с 2 деца. Чудя се за шармилион гарден но е далеч от плажа ми се стори как ще се придвижваме може ли свободно да се преминава през територията пред него. Искаме да има басейни заради децата .

Magic World Sharm Club By Jaz 5* има 2+2. Не знам какво гледате вие...Но пък зависи тези деца на каква възраст са...
CHARMILLION GARDENS AQUA PARK 5* не е толкова далеч от плажа, в сравнение с други хотели е прилично близо...Минава се свободно през другия.

Общи условия

Активация на акаунт