Египет /Тема 14/

  • 46 783
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18
Благодаря галактик, гледам сайта на екватор може да не съм видяла правилно , освен абакс (миналата година бяхме с тях в дезърт роуз доволни сме) кои други предлагат египет? Децата едното на 10г. другото няма 2 год.

# 91
  • София
  • Мнения: 123
Благодаря на Galactic Voyager и Victoria.

# 92
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Кайро, Докки, температурата е около 30 Целзий, духа вятър. Не е неприятен, само летящите неща са повече. Simple Smile

# 93
  • Мнения: 123
Здравейте! Blush

Нашето египетско приключение вече приключи и тъй като, тук намерих информацията, която ми беше полезна, се връщам да споделя нашето преживяване с идеята, че написаното от мен може да е полезно на някой др.
Заслужава ли си да се посети Египет? Според нас отговора категорично е да. Преживяването е различно, донякъде цветно, донякъде те кара да се замислиш, донякъде леко стряскащо, но в същото време спокойно и много красиво.
Пирамидите, сфинкса, музея, храмовете, долината на царете – впечатляващи са си без съмнение, а събраните впечатления и преживените емоции продължават да пълнят мислите и да завземат част от съня. Най-запомнящи се за мен си остават храмът на Хатшепсут, долината на царете, колоните на Карнак, язденето на камила на фона на всичките пирамиди, поречието на Нил, разходките с лодки, влизането в пирамида и май приключението наречено Египет като цяло. 
От друга страна са нещата, които са факт и които също са впечатляващи, и са не дотам лъскавата страна, която доста по-рядко виждаме по снимките - мизерията, мръсотията, ситуацията страната и т.н. 

И сега накратко за всяко от нещата:
Избрахме програмата Кайро+Хургада на Тез Тур, като първо кацнахме в Кайро с престой 2 дена (с включена екскурзия до пирамидите, сфинкса, обяд и музея). Останалите 6 нощувки са в Хургада.
Тез Тур: Доволни сме от организацията по време на резервацията, местния представител, който много бързо и адекватно организира визи/ интернет и всичко необходимо веднага след кацането ни, програмата и донякъде екскурзовода. Не останахме доволни от хотела в Кайро и най-вече от българския представител на място, което наклони везните в полза на това да организираме допълнителните екскурзии на място с Аладин Травълс, а не през Тез Тур, както предварително планирахме. За мен тя (бълг. представител) беше некомпетентна, с не особено много опит, незаинтересована, отскоро работеща на тази дестинация, без особено желание за изпълнение на ежедневните задачки. Не желаеше да ни запознае с предстоящата програма, въпреки многократните запитвания. Също така допринесе за не така доброто започване на екскурзията, като вместо да ни разкаже малко за това, което ни предстои и да счупи ледовете, започна да припира група от 14 човека да отиде на допълнителна екскурзия веднага след кацането. Претекст беше, че няма какво друго да се направи и ако не се запише за екскурзията ще прекара следващите няколко часа в рейса, докато другите изпълняват програмата. Меко казано това изнерви обстановката и нямаше някой, който да остана доволен след така създалата се ситуация. 
Аладин Травълс: Нека по-запознатите потвърдят, но според мен те са по-скоро посредници, отколкото самостоятелна тур. фирма, която организира екскурзиите или поне аз останах с такова впечатление. Предполагам, че и затова могат да предложат такъв избор от дати и часове за провеждане. Пр: Луксор през Тез Тур - 1 ден за целия престой, Аладин – всеки ден. Организирахме няколко екскурзии през тях, включително и Луксор. Всичко беше точно, както беше описано и не е имало проблеми на нито една от тях. Програмата за Луксор е 1:1 през двете фирми (забележителности, маршрут, обяд, места за почивка и т.н.). Ние бяхме с екскурзовод на английски език, а цялата група (от автобуса) беше разделена на 4ри по-малки от по 8-10 човека, с английски, френски, немски и руски. Плаща се в долари/ евро в деня на екскурзията.
Хотел 1001 нощи: Почти не срещнах коментари в темата за този хотел, така че споделям и малко инфо за него. Избрахме го заради това, че е част от веригата Албатрос, наскоро ремонтиран, на втора линия, но с отопляеми басейни (което е ок за периода, в който бяхме) и без много съоръжения/ аквапарк и др. за деца (ние бяхме без). Въпреки, че е със семейна насоченост преобладаваха главно по-възрастни хора и двойки с бебета. Дели една територия с още един от хотелите от веригата. Имахме право на 1 посещение на шоу програмата и 1 посещение на аква парк (в съседния хотел) безплатно. Стаята беше перфектно почиствана ежедневно. Храната беше прясна. Всичките 4 ресторанта могат да се ползват всяка вечер, като във всеки един от тях имаше топли точки за приготвяне на място на различни неща като пица, хляб, спагети, риби, меса, морски дарове, кесадили и т.н. Има няколко басейна, спа, фитнес, джаз бар, анимационна програма, шиша бар, магазини, аптека и др. Ние останахме доволни от обслужването и смятаме, че съотношението качество/цена е добро. В допълнение - почти цялата група бяхме в някой от хотелите от веригата и всички бяхме доволни.
Храна и вода: Яли сме в хотелите и ресторантите по програмата (без плодовете на лодката по Нил). Пили сме само бутилирана вода, за зъбите сме ползвали и чешмяна. Никой не е имал стомашни неразположения.
Пари: Не успяхме да обменим по-дребни банкноти от 100 долара преди да отидем, но още със стъпването на летището се започва с визи, интернет и др., и парите бързо се развалят. Също така на места има хора, които обменят директно на улицата/ дадената забележителност и имаше хора от групата, които чрез екскурзовода се сдобиха с по-дребни пари и по този начин. Навсякъде сме плащали с долари (емисия след 2006г.) не е имало проблем. Само в мола до хотела в Хургада, навсякъде приемаха само египетски паундове или карти. При плащането с карта не е имало проблеми.
Сувенири: Ако искате да си купите сувенири, папируси, масла, парфюми и всичко друго, което ви дойде на ум е добре да се консултирате първо с екскурзовода/представителя. Въпреки многократните предупреждение се нагледахме на закупени некачествени парфюми, гипсови фигурки и всякакви боклуци на безумни цени.

Още много мога да пиша по темата, но не искам да доскучавам със суперррр дълги разкази, така че ако някой се интересува от нещо конкретно ще се радвам да споделя допълнително.

# 94
  • София
  • Мнения: 252
Благодаря галактик, гледам сайта на екватор може да не съм видяла правилно , освен абакс (миналата година бяхме с тях в дезърт роуз доволни сме) кои други предлагат египет? Децата едното на 10г. другото няма 2 год.
ние сме пътували с tez tour, а тази година ще пътуваме с Емералд травел. Само те предлагат дати през септември.

# 95
  • Мнения: 6
Здравейте, на 15ти и на нас ни предстои пътуване до Кайро + Хургада, избрахме хотел Gravity Hurghada, надявам се да останем доволни.

Притесняват ме стомашните проблеми, за които доста хора тук споменават, тъй като аз съм със слаб стомах. Приемал ли е някой превантивно пробиотик? Ако има как, бих искала да се презастраховам за този проблем.

# 96
  • Мнения: 23
Към "Флора".
На нас ни предстои Египет от 22.04. Планираме всички местни екскурзии с Аладин, тъй като сме 4 човека и цените през тях ще ама двойно и повече по-ниски, можели подробности как става записването. Колко по-рано да им пише на Вайбър и имаше ли някакви допълнителни изисквания. Спазват ли се часовете, ако сте ходили на сафари, безопасно ли е било, ако сте били в Луксор, посещенията в гробниците бяха ли добре организирани? Някакви съвети относно комуникацията с Аладин? Благодаря предварително!

# 97
  • Мнения: 200
Може ли мнение за хотел Hurghada Long Beach Resort 4*

# 98
  • Мнения: 123
Към "Флора".
На нас ни предстои Египет от 22.04. Планираме всички местни екскурзии с Аладин, тъй като сме 4 човека и цените през тях ще ама двойно и повече по-ниски, можели подробности как става записването. Колко по-рано да им пише на Вайбър и имаше ли някакви допълнителни изисквания. Спазват ли се часовете, ако сте ходили на сафари, безопасно ли е било, ако сте били в Луксор, посещенията в гробниците бяха ли добре организирани? Някакви съвети относно комуникацията с Аладин? Благодаря предварително!

Както писах и в предния пост, ние не планирахме да организираме екскурзиите си с тях и затова не се бяхме свързвали предварително. Писахме им чак, когато пристигнахме в Хургада (3 ден от почивката). Пишат и на български (развалено) и на английски. Пишете им какво искате и в кой хотел сте, и те ви предлагат дни, часове на тръгване, продължителност на екскурзията и цена. Ако сте съгласни им казвате и те ви записват, и номера на стаята. Идват директно в уговорения час с автобус/ микробус пред хотела за да ви вземат и тогава плащате. Може и да се пазарите за цена, особено щом сте повече хора и ще правите няколко екскурзии. Пр.: Ние платихме за Луксор по около 50долара на човек с допълнителната разходка по Нил (сега на сайта им даже е по-ниска цената), а на група от 4ма руснаци взеха 270Е (с уточнението, че ги взехме от един път след Хургада и са пътували по-малко от нас). Часовете при нас бяха спазени, като ако има повече от 10 мин закъснение при взимането им пишете на вайбър. На нас не ни се е налагало. Екскурзията до Луксор включваше Карнак, прекосяване на Нил с лодка, обяд, посещение на магазин за алабастър, храмът на Хатшепсут, 3 гробници в долината, колосите на Мемнон и допълнително разходка по Нил с посещение на банановия остров. Като цяло местните екскурзоводи не влизат в храмове, пирамиди, гробници и т.н. (освен в Карнак), така че разказите са в автобуса и на място пред обектите, но не и в тях. Оставят време за самостоятелна обиколка, разглеждане и снимки на всяко от местата (програмата и провеждането са идентични за Тез Тур, Аладин Травълс, Травъл24 за групови и частни турове). За по-кратките екскурзии стига да има места, записват и в същия ден. Ние така се включихме в разходката с лодка с прозрачно дъно буквално 2 часа преди вземането от хотела. Сафари не сме правили с тях, така че не мога да изкажа мнение до колко би било безопасно.

# 99
  • Мнения: 30
Може ли мнение за хотел Hurghada Long Beach Resort 4*
Ние сме записали за него. Отзивите в TripAdvisor са доста добри. Членувам и в няколко чужди групи и там пишат също добри неща от хора, които в момента са в хотела.  Българите много не го предпочитат, но не знам защо. Има 2 отопляеми басейна, което на мен ми хареса.

# 100
  • Мнения: 10
Здравейте,

Предстои ни екскурзия до Египет с туристическа агенция "Карта Холидей" на 21 Април.
Понеже бях чел в предишната тема, че трябва предварително да се заплатят някакви горивни такси, а още никой не ме е информирал, ме интересува дали да звъня да ги питам какво се случва, или да изчакам?
Благодаря предварително!

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Предстои ни екскурзия до Египет с туристическа агенция "Карта Холидей" на 21 Април.
Понеже бях чел в предишната тема, че трябва предварително да се заплатят някакви горивни такси, а още никой не ме е информирал, ме интересува дали да звъня да ги питам какво се случва, или да изчакам?
Благодаря предварително!

При нас горивните такси бяха включени в цената на пакета, предоставен от агенцията, т.е. не сме ги плащали отделно.

# 102
  • Мнения: 2 641
Към "Флора".
На нас ни предстои Египет от 22.04. Планираме всички местни екскурзии с Аладин, тъй като сме 4 човека и цените през тях ще ама двойно и повече по-ниски, можели подробности как става записването. Колко по-рано да им пише на Вайбър и имаше ли някакви допълнителни изисквания. Спазват ли се часовете, ако сте ходили на сафари, безопасно ли е било, ако сте били в Луксор, посещенията в гробниците бяха ли добре организирани? Някакви съвети относно комуникацията с Аладин? Благодаря предварително!

Ние се прибрахме във вторник от Египет. Всички екскурзии направихме с Аладин. Само хубави думи мога да кажа за тях. Бяха абсолютно точни, до минутата, което за Египет е много впечатляващо. За цените сами виждате голямата разлика с бг агенциите.
Пъвите 2 дни много духаше в Хурагада и аз се притесних, че ще е така до края, но след това вятъра утихна. Тези, които често са ходили, колко често е това духливо време?

# 103
  • Мнения: 10
Предстои ни екскурзия до Египет с туристическа агенция "Карта Холидей" на 21 Април.
Понеже бях чел в предишната тема, че трябва предварително да се заплатят някакви горивни такси, а още никой не ме е информирал, ме интересува дали да звъня да ги питам какво се случва, или да изчакам?
Благодаря предварително!

При нас горивните такси бяха включени в цената на пакета, предоставен от агенцията, т.е. не сме ги плащали отделно.
Обаче в нашия случай си пише в сайта, че не са включени, но никой не ми е звънял а датата наближава.

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ами, звънни им. То е работа за 10 сек. По-добре, отколкото да се чудиш. Едва ли тук някой ще може да ти даде на 100% коректен отговор. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт