Банята - тема 43

  • 28 834
  • 738
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 44 309
Мда, то по-добре като не го оцелва, сигурно не е лесно, а и те работят с готови палитри май, да избере по-тъмна фуга, ако ще и да е черна...
Иначе в алиекспрес има нещо подобно на каквото търсиш за душ... Но не знам за качество, там е вс на късмет
https://www.aliexpress.com/item/1005003754151100.html например, имаше и някакъв по-симпатичен, но го изгубих
😂 😂 😂

# 241
  • Мнения: 9 925
От немския амазон ще е по-бърза доставката

Ето въртящ се чучур - аз имам такъв, но стандартен цвят. Купих го за временно решение, преди да отпочна ремонт. Работи, но връткащият се чучур не знам колко сигурен ще бъде във времето.
https://www.amazon.de/dp/B08SJ78J5K/ref=sspa_dk_detail_4?psc=1&p … Mb2dDbGljaz10cnVl


Иначе, ако побързаш, в момента има промоция на Хансгрое, а те са си яка марка, винаги бих предпочела тях.

https://www.amazon.de/-/en/hansgrohe-Vernis-Shape-Surface-Mounte … 2C115&sr=1-7&th=1

Общо търсене за черен мат
https://www.amazon.de/s?k=duscharmatur+schwarz&i=diy&sprefix=dus … _ss_ts-doa-p_1_20

Ауралум, Ибергриф, Хоумлоди са почитани от германците марки, и за други смесители, поне доколкото аз съм ровичкала. Четеш ревютата за конкретния модел.

# 242
# 243
  • Мнения: 1 373
Можете ли да ми препоръчате местата, където ви се е сторило, че има най-голям избор на керамични плочки за баня в София и Варна? Още не знам дори какво искам и за това искам да попрегледам.

За вентилаторите някой беше препоръчал ПАКС по-нагоре, ако искате върнете няколко страници назад в темата.

# 244
  • Мнения: 176
Четох темата, явно съм го пропуснала. Пак ще видя.
Все пак ако има някой с препоръка от собствен опит би било добре

# 245
  • Мнения: 6 487
Аз имам интеливент. Няколко.
Само положителни неща мога да кажа за тях, не бих сложила нищо друго и занапред

# 246
  • София
  • Мнения: 1 791
Мда, то по-добре като не го оцелва, сигурно не е лесно, а и те работят с готови палитри май, да избере по-тъмна фуга, ако ще и да е черна...
😂 😂 😂
Ясно по-тъмна фуга, но как да я пребоядисам сама? Майсторът си обра крушите.
От немския амазон ще е по-бърза доставката
Точно от там, че поръчаме, защото имаме подаръчен ваучер. Онова китайското, пластмасовото е точно каквото искам, но ще преглътна желаната геометрия за сметка на качеството и ще поръчам ханс гроето.Мерси!

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Гледам, че говорите за фуги, та и аз да питам и да се оплача. Нашият майстор също вместо да фугира пода със сива фуга, го изпляскал с бялата на плочките. ММ е виновен. Сто пъти му казах да си купим сива фуга, ама майстора му казал, че има и да не купуваме. Е да, ама не...поне да беше казал. Сега ще ми вади очите докато съм жива.
По-големият проблем ми е, че фугата "пуска". Имам чувството и че се разлага, докато мия. Като се намокри става тъмно сива, а като изсъхне побелява. Нормално ли е това? Не стига, че ми грознее, ами остава и да е нефелно. Фугиращата смес е ULTRACOLOR PLUS № 103 -мръсно бяло.

# 248
  • Сф
  • Мнения: 10 749
Сега питах мм. Казва, че тая фуга е боклук. Май чешка или каква , няма значение. Щом така се размива ще е лесно и с макетно ножче се изчагъртва и наново упражнението. Вземете си Сика или Мапей. Така ми каза, че това е решението. По принцип аз знам, че може първо проба да направите за цвета и след това да мажете всичко. Ама в случая със сива, не знам дали може чак да сбъркате. Не знам мъжа ти дали е виновен, ама от материали не се пести. А фугата е важен елемент, защото тя дава завършения вид. Вече ще префугирате ли, ваша работа. То това направо като тебешир пада, ужас. Съжалявам. Не знам за друго решение.

# 249
  • Мнения: 9 925
А въобще има ли майстори-плочкаджии, които правят гладки фуги, а не ръбести?

# 250
  • Мнения: 6 365
droidd, ако се отмива намокрете хубаво банята и я минете или с макетен нож или с това https://praktiker.bg/bg/Rezheshti-instrumenti/NOZh-SKRAPER-ZA-PO … WB-30300/p/460911. Ние ползваме Мапей. После може да я минете с импрегнант.

Напред стана въпрос и за боядисване на фуги. Ето един продукт, но цветовете, в които се предлага са все пак ограничени. Аз поръчвах от Германия цвят, който не можех да намеря на българския пазар...
https://deplan.bg/c/interiorni-boi-48/osvezhitel-za-fugi-fuga-fr … etov-016-kg-27128

man_darin_ka, какво имаш предвид под гладки фуги, а не ръбести, че не разбрах?

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Сега питах мм. Казва, че тая фуга е боклук. Май чешка или каква , няма значение. Щом така се размива ще е лесно и с макетно ножче се изчагъртва и наново упражнението. Вземете си Сика или Мапей. Така ми каза, че това е решението. По принцип аз знам, че може първо проба да направите за цвета и след това да мажете всичко. Ама в случая със сива, не знам дали може чак да сбъркате. Не знам мъжа ти дали е виновен, ама от материали не се пести. А фугата е важен елемент, защото тя дава завършения вид. Вече ще префугирате ли, ваша работа. То това направо като тебешир пада, ужас. Съжалявам. Не знам за друго решение.
Благодаря за отговора!
Напротив, търсих читава фуга.Фугата е на мапей. И точно в тази тема съм чела препоръки за нея. Та затова сега се чудя какво става?

# 252
  • Мнения: 9 925

man_darin_ka, какво имаш предвид под гладки фуги, а не ръбести, че не разбрах?

Снимката на Дроид с ронещета се бяла фуга та белите плочки е илюстрация на питането ми. На места повече, на други - по-малко, едни ръбчета/чертички...

Дроид, да не ми се разсърдиш, не критикувам теб...

# 253
  • Мнения: 2 064
Ръбесто става, ако е прекалено рядка сместа. Може би и затова се рони и пуска

# 254
  • Сф
  • Мнения: 10 749
А така. Значи в препредаването не сме разбрали, че фугата е на Мапей. Остава вариант, да не е разредена или каквото е там , добре. И оттам тоя проблем с размиването. Каза да пробваш да я фиксираш. Половин кофа с вода примерно и сипваш вътре оцет и я минаваш. Зависи колко се отмива все пак, преценете. По натам пишете , сега не мога да питам повече , че сме на работа. Вашият майстор, какво? Не трябва да е така при всички положения. А самата марка също е добра, пак ми потвърдиха, работят с нея. Не знам.

Общи условия

Активация на акаунт