Банята - тема 43

  • 27 143
  • 738
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 66
Здравейте, търся решетка за линеен сифон 60см, по възможност за вграждане на плочка или плътна. Знаете ли фирма, която предлага само решетки? Търсих в нета, но не открих това, което ми трябва.
Имам чисто нов линеен сифон, 60см с опция за вграждане на плочка, в последния момент се отказахме от него, защото не бях сигурна как ще станат наклоните,при интерес мога да го пратя на снимка.

Аз търся само решетка и то трябва да е точно същите размери като моя сифон.
Aко е само решетката, или на същия производител или в бриколаж и практикер, видях че имат само решетки. Моето е цял сифон с долна част

# 226
  • София
  • Мнения: 44 209
Едно въпросче-за малка баня с два наклона какви подови плочки е по-добре да се изберат като размери? Мисля си по-малки по-добре, но да питам за мнение от минали по пътя Simple Smile нещо не съм оптимист, че ще се намерят тези, които сме харесали и да знам наистина все пак за какво е по-добре да се оглеждам.
Мисля, че зависи къде е позициониран сифона и какъв вид е. Ако е линеен плътно до стената, мисля, че няма проблем да се направи наклон с големи плочки. Нашият например е обикновен точно под душа и трябваше наклон от четирите страни, така че ползвахме в тази част малки квадратни плочки 22/22 см.
Мда, два сифона, линеен под душа и обикновен в другата част, без разлика в нивата. 🤷‍♀️

# 227
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Здравейте! Някой има ли мнение за марката  RUBINETA. За комплект смесител с хигиенен душ става въпрос. Порових и разбрах само , че е латвийска. Но това което търся е с 1/2 по-евтино на тази марка , но няма подробно описание, от колкото на други марки, които зная , че са читави и то в промоция Thinking

# 228
  • Мнения: 1 424
Здравейте отново. Пристигам с въпрос за вградените душове. Бихте ли ми препоръчали конкретна марка ? Roca добри ли са ? И ако има някакъв проблем с него след като е поставен вече ( например минат няколко години) как се отстранява ?

Последна редакция: сб, 01 апр 2023, 07:59 от Пацолина

# 229
  • София
  • Мнения: 5 745
Здравейте,моля за помощ за някоя лесна програма за проектиране на баня ,в която се взимаш примерни елементи и само ги слагаш. Намерих една,която си е американска и се различава от нашия стандарт за елементи в банята,не мога да сложа батерия на стена,не мога да сложа бойлер. Най-вече ме вълнува да отбележа,че ще има бойлер. Програмата е DreamPlan (ако има значение). До тук успях да сътворя .. И душ не намерих да сложа Sad.

Саморедактирам се,успях да намеря програма с бойлер .

Последна редакция: нд, 02 апр 2023, 19:58 от trikitil

# 230
  • Мнения: 192
Здравейте! Моля за препоръка относно майстор, който може да реагира почти веднага за София-Люлин. Банята ми е от преди 15г, с плочки, гипсо картон и т.н, НО и една клета душ кабина. От някъде водата си е намерила проука и като се къпем, водата слиза при съседката 🥺. Много не приятно. Знам, че е мисията невъзможна, тъй като сега им почва сезона на всите майстори, но надеждата крепи. Горещо да благодаря!

# 231
  • София
  • Мнения: 1 791
Много ми е неудобно, че ще съм четвъртия поред човек, който пише с питане, а не с отговор, but that's that.
Някой някъде да е виждал черен душ комплект БЕЗ пита?! Thinking

# 232
# 233
  • София
  • Мнения: 1 743
Здравейте! Моля за препоръка относно майстор, който може да реагира почти веднага за София-Люлин. Банята ми е от преди 15г, с плочки, гипсо картон и т.н, НО и една клета душ кабина. От някъде водата си е намерила проука и като се къпем, водата слиза при съседката 🥺. Много не приятно. Знам, че е мисията невъзможна, тъй като сега им почва сезона на всите майстори, но надеждата крепи. Горещо да благодаря!
Развийте декоративните капачки на душа и вижте дали няма дупка при s на душа.

# 234
  • Мнения: 6 311
Много ми е неудобно, че ще съм четвъртия поред човек, който пише с питане, а не с отговор, but that's that.
Някой някъде да е виждал черен душ комплект БЕЗ пита?! Thinking
Може би да опишете какъв точно комплект? За вграждане, смесител за вана/ душ с окачване, с термостат ... Има доста варианти...

# 235
  • София
  • Мнения: 44 209
Аз предположих просто подвижен душ, че търси, без фиксирана пита😂🤷‍♀️изобщо не ми хрума че има вариации по темата🤭☺️

# 236
  • София
  • Мнения: 1 791
Каквото Angel_dust предложи ми върши работа (второто). Вграждане - не. Да - смесител за вана. Без претенции дали точково монтиране на поставката за самия душ или на релса.
Много ми се искаше да е със прибираем чучур, но надали ще намерим. Намерих само един такъв в амазон, но е пластмасов и не ми харесаха коментарите.
Уикенда обиколихме хикови, баня стил и мр. бриколаж и йок. Няма черни душове без пити. В краен случай ще поръчам от емаг на сляпо. Той е за гостната баня, която ще се ползва ежедневно да пълна кофа с вода, за да мия лапите на кучето, но мноооого рядко някой ще си взима душ там.

Имам и още едно питане.... Болна тема. ФУГИ
Пак в тази, гостната баня, имаме една стена със сини гланц плочки 30х60см, които имитират тухлички: 6 във всяка. Плочките са тъмно сини на цвят като стават още по-тъмно сини по периферията. Майсторът (не е наш, а от инвеститор) ни сложил тъмно синя фуга, която обаче е една идея по-светло синя от самата плочка.
Изглежда отвратително.
Искам да я оцветя. За преработка питах 2 фирми и не се наемат. Казаха ми да взема някаква боя за цимент и да ги мина отгоре. Според тях щяло да се получи, след като искам по-тъмен нюанс от това, което е сега.

Вие какво мислите?

Последна редакция: пн, 03 апр 2023, 14:32 от Dagny

# 237
# 238
  • София
  • Мнения: 44 209
Цвета на тези фуги не трябва ли да е дходен на цвета на "фугите" във плочкта(след като имитират тухлички) или поне макс близък?

# 239
  • София
  • Мнения: 1 791
Цвета на тези фуги не трябва ли да е дходен на цвета на "фугите" във плочкта(след като имитират тухлички) или поне макс близък?
Да, абсолютно трябва, според мен. Цвета на ''фугите'' в тухличката е толкова тъмносин, че почти черен.
Ама майстор гении сложил синьо като в средата на ''тухличката'', че и по-светло. Ужасно е.
Аз съм си виновна, де. Трябваше сама да избера, купя и занеса сместа за фугиране...

Мерси, second, не лоша идея!

Общи условия

Активация на акаунт