Банята - тема 43

  • 27 036
  • 738
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 317
Аз съм със същите впечатления от Практикер и Баня стил.
Харесахме си в интернет комбинацията от цветове ( средно между тъмно сиво и черно и дърво) и в един магазин в нашия град намерихме това, което най-много се доближи до избраната концепция.

# 481
  • Мнения: 6 295
Ако сложите гранитогрес по стени и под вероятността да попаднете на калпави плочки е нищожна. Теракот и фаянс освен, че могат да се напукат и то не съвсем по вина на майсторите, се случва да им избият микропукнатини, да пият вода и в резултат на това да стават на петна след мокрене. Фейсбук и интернет е пълен с такива примери.
От българските марки аз съм супер доволна от скорошен опит с Керамика Фиоре, но опитът ми с тях се изчерпва със 180 кв.м. гранитогрес.

# 482
  • София
  • Мнения: 44 122
Привет, на всички, почерпих много идеи от вас. След 15год в соц баня, се решихме н ремонт. Имам въпрос. Банята ми е малка, но искам да отделя душ пространството. Според вас 80 на 95 см достатъчно ли е?
Да, в общи линии ще се къпете, 90ширина е ок ако слагаш параван, ако нищо не слагаш и 80-90място ще е ок

# 483
  • Varna
  • Мнения: 417
А може ли мнение за ANKA SERAMIK - турски са?

# 484
  • Мнения: 9 797
Привет, на всички, почерпих много идеи от вас. След 15год в соц баня, се решихме н ремонт. Имам въпрос. Банята ми е малка, но искам да отделя душ пространството. Според вас 80 на 95 см достатъчно ли е?
Да, в общи линии ще се къпете, 90ширина е ок ако слагаш параван, ако нищо не слагаш и 80-90място ще е ок

Не знам каква ти е банята - тухла или панел, но при мен е тухла. Като тръгнаха майсторите да клепат с лепило и с плочки, се смали по едната стена с около 15 см. Гипскартон, яко плънка лепило и плочките.
Та ако смяташ по сегашните размери - помисли си дали няма много да се смали след плочките.
Иначе аз съм се зарекла, при ремонта на следващата баня, пак тухла, да остържа всичко до тухла, да викна фирма за машинна замазка и да теглят там вертикалите и хоризонталите, за никакъв картон и изравняване с лепило повече не ща и да чуя.


Пробвайте в Баня Мечта. Доста по-отзивчиви консултанти.

Сега съм се запътила натам - малък долен шкаф търся и отивам да видя дали го има на живо и дали въобще е наличен. Че онлайн всичко е налично (на склад), ама в 90% от случаите все се оказва, че е с поръчка за след 2-3 седмици.

# 485
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Аз съм много доволен от ректифицирания гранитогрес на Фиоре. Така, че препоръчвам.

# 486
  • Мнения: 6 298
Теракот и фаянс освен, че могат да се напукат и то не съвсем по вина на майсторите, се случва да им избият микропукнатини, да пият вода и в резултат на това да стават на петна след мокрене. Фейсбук и интернет е пълен с такива примери.

Може ли да покажеш пример, драго? Опитах да потърся, но явно не задавам правилно търсене

# 487
  • Мнения: 308
Привет, на всички, почерпих много идеи от вас. След 15год в соц баня, се решихме н ремонт. Имам въпрос. Банята ми е малка, но искам да отделя душ пространството. Според вас 80 на 95 см достатъчно ли е?
Да, в общи линии ще се къпете, 90ширина е ок ако слагаш параван, ако нищо не слагаш и 80-90място ще е ок
Мерките са ми на старата баня, панел, изкъртена  до каквото може. Сега майстора каза, че няма да се намали. Душът ще е на късата страна, така че 95см ширина и на 82 см ще е параван, стъклен с панти и чупещо отваряне, ако се изразявам правилно.

# 488
  • Мнения: 2 317
При нас душ-зоната е 155см дължина и около 80 см ширина, ще има параван и не знам точно колко ще стане, но не е тясно на ширина.
Стените ни са с гранитогрес, пода също, макар че подовите съм ги срещала на места и като клинкер. Каква е разликата между гранитогрес и клинкер нямам идея.

# 489
  • София
  • Мнения: 44 122
Привет, на всички, почерпих много идеи от вас. След 15год в соц баня, се решихме н ремонт. Имам въпрос. Банята ми е малка, но искам да отделя душ пространството. Според вас 80 на 95 см достатъчно ли е?
Да, в общи линии ще се къпете, 90ширина е ок ако слагаш параван, ако нищо не слагаш и 80-90място ще е ок
Мерките са ми на старата баня, панел, изкъртена  до каквото може. Сега майстора каза, че няма да се намали. Душът ще е на късата страна, така че 95см ширина и на 82 см ще е параван, стъклен с панти и чупещо отваряне, ако се изразявам правилно.
Е, то няма как да не се намали, лепило и плочки ще са по едни 3см на стена да кажем, обаче когато пишеш 95 на 80, аз това го разбирам като оставащо място за къпане след поставяне на плочки, паравани и тн и аз лично душа бих си го сложила на 90-те, човек му трябва повече ширина отколкото дължина... В крайна сметка очертай го, сложи един картон където ще ти е стъклото и виж удобно ли ви е за къпане или си блъскате лактите, да кажем, в кашона.

# 490
  • Мнения: 6 295
Теракот и фаянс освен, че могат да се напукат и то не съвсем по вина на майсторите, се случва да им избият микропукнатини, да пият вода и в резултат на това да стават на петна след мокрене. Фейсбук и интернет е пълен с такива примери.

Може ли да покажеш пример, драго? Опитах да потърся, но явно не задавам правилно търсене

Разбира се. Така изглежда като се намокри плочката. Това не е шарка! Като изсъхне не личат така. И това не става по вина на майстора, а от лошо качество на изработка/ лошо съхраняване/транспортиране на плочките.

# 491
  • Мнения: 6 298
Благодаря!

# 492
  • Мнения: 9 797
Честно казано за пръв път виждам подобно нещо! Но човек се учи докато е жив. На мен ми изглеждат като напукани, което явно се вижда само във влажни условия.  Имам едни плочки от зората на демокрацията, доста са напукани на някои места, според мен заради лепене на кюфтета и не особено високо качество. Но пукнатинките като паяжина (тънички) си се виждат във всички условия.

# 493
  • София
  • Мнения: 12 554
Теракот и фаянс освен, че могат да се напукат и то не съвсем по вина на майсторите, се случва да им избият микропукнатини, да пият вода и в резултат на това да стават на петна след мокрене. Фейсбук и интернет е пълен с такива примери.

Може ли да покажеш пример, драго? Опитах да потърся, но явно не задавам правилно търсене

Разбира се. Така изглежда като се намокри плочката. Това не е шарка! Като изсъхне не личат така. И това не става по вина на майстора, а от лошо качество на изработка/ лошо съхраняване/транспортиране на плочките.



Идеален пример за гадните плочки на КАИ, които с кеф изкъртих преди два месеца.

# 494
  • Мнения: 6 295
Не е само при Каи. Лично ние имахме няколко дефектни испански плочки, които бяха с по 1-2 пукнатини, които излязоха след като ги залепихме и измихме хубаво банята.

Общи условия

Активация на акаунт