Банята - тема 43

  • 28 696
  • 738
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 38
Здравейте, налага ми се да правя цялостен ремонт на банята- къртене на плочки, подмяна на водопровод, хидроизолация,лепене на нови плочки и монтаж на моноблок, шкаф мивка и душ. Банята е 20 кв.м. Интересува ме колко би ми взел майстора за труд без материали. Аз съм от Варна, но предполагам че цените в големите градове са сходни. Опитвах се да намеря информация в интернет, но не знам кои цени са актуални и кои не. Ще се радвам някой, който е правил цялостен ремонт на баня да сподели колко му е взел майстора за труд.

# 496
  • Мнения: 2
Здравейте , някой дали има впечатление от този душ на Deante .https://baniastil.com/%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5 … deante-23729.html

В форума имаше тема от 2018-та в която една дама си беше закупила подобен или същия и обясняваше как предстой да разбере дали марката е читава, та сега се чудя дали тя или някой друг ще са ги пробвали тези Деанте като марка и ще кажат мнение относно качестово.

Прилагам и линк от поста за който говоря https://www.bg-mamma.com/?topic=1037867.msg36896055#msg36896055

И човека който го е постнал е @Anastacia Anastacia.
Дано и тя да прочете Wink

Благодаря предварително

# 497
  • София
  • Мнения: 44 242
Ами ние от скоро ползваме друг на Deante, ми хубав е, само на мен лично функцията за плътна струя ми е малко прекалено лека. Обаче как ще е като издръжливост във времето не мога да кажа.

# 498
  • Мнения: 2
Термостатичен ли е , и имате ли някакви отслабвания на струя или колебания в температурата на водата?
А в какво се изразява недоволството от функцията плътна струя

# 499
  • София
  • Мнения: 44 242
😂 😂 Не, съвсем нормален душ

# 500
  • София
  • Мнения: 984
Здравейте, налага ми се да правя цялостен ремонт на банята- къртене на плочки, подмяна на водопровод, хидроизолация,лепене на нови плочки и монтаж на моноблок, шкаф мивка и душ. Банята е 20 кв.м. Интересува ме колко би ми взел майстора за труд без материали. Аз съм от Варна, но предполагам че цените в големите градове са сходни. Опитвах се да намеря информация в интернет, но не знам кои цени са актуални и кои не. Ще се радвам някой, който е правил цялостен ремонт на баня да сподели колко му е взел майстора за труд.

Здравейте, правих баня , преди 3 седмици  и трудът излезе 5500лв ( това за баня в ново строителство на замаска, без местене на тръби и т.н... само работа лепене плочки на стената (45/45) 20 кв,м , лепене плочки земя 4,30кв.м, поставяне на линеен сифон, монтаж моноблок, стенен шкаф с мивка и батерия, хигиенен душ, горен шкаф с огледало, мини стенен шкаф, монтаж ревизия, монтаж душ система и монтаж вентилатор

# 501
  • Мнения: 38
Здравейте, налага ми се да правя цялостен ремонт на банята- къртене на плочки, подмяна на водопровод, хидроизолация,лепене на нови плочки и монтаж на моноблок, шкаф мивка и душ. Банята е 20 кв.м. Интересува ме колко би ми взел майстора за труд без материали. Аз съм от Варна, но предполагам че цените в големите градове са сходни. Опитвах се да намеря информация в интернет, но не знам кои цени са актуални и кои не. Ще се радвам някой, който е правил цялостен ремонт на баня да сподели колко му е взел майстора за труд.

Здравейте, правих баня , преди 3 седмици  и трудът излезе 5500лв ( това за баня в ново строителство на замаска, без местене на тръби и т.н... само работа лепене плочки на стената (45/45) 20 кв,м , лепене плочки земя 4,30кв.м, поставяне на линеен сифон, монтаж моноблок, стенен шкаф с мивка и батерия, хигиенен душ, горен шкаф с огледало, мини стенен шкаф, монтаж ревизия, монтаж душ система и монтаж вентилатор

Здравейте! Благодаря Ви за отговора.

# 502
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте, налага ми се да правя цялостен ремонт на банята- къртене на плочки, подмяна на водопровод, хидроизолация,лепене на нови плочки и монтаж на моноблок, шкаф мивка и душ. Банята е 20 кв.м. Интересува ме колко би ми взел майстора за труд без материали. Аз съм от Варна, но предполагам че цените в големите градове са сходни. Опитвах се да намеря информация в интернет, но не знам кои цени са актуални и кои не. Ще се радвам някой, който е правил цялостен ремонт на баня да сподели колко му е взел майстора за труд.

Ремонтът беше през февруари в София. Цена за труд на майстора - 4000 лева, като в нея се включваше и качване на материалите и сваляне на изкъртеното. Наложи се една ВиК корекция, за нея платих на ВиК майстор още 350 лева.

# 503
  • Мнения: 38
Здравейте, налага ми се да правя цялостен ремонт на банята- къртене на плочки, подмяна на водопровод, хидроизолация,лепене на нови плочки и монтаж на моноблок, шкаф мивка и душ. Банята е 20 кв.м. Интересува ме колко би ми взел майстора за труд без материали. Аз съм от Варна, но предполагам че цените в големите градове са сходни. Опитвах се да намеря информация в интернет, но не знам кои цени са актуални и кои не. Ще се радвам някой, който е правил цялостен ремонт на баня да сподели колко му е взел майстора за труд.

Ремонтът беше през февруари в София. Цена за труд на майстора - 4000 лева, като в нея се включваше и качване на материалите и сваляне на изкъртеното. Наложи се една ВиК корекция, за нея платих на ВиК майстор още 350 лева.

Здравейте! Благодаря Ви!

# 504
  • Мнения: 9 860
Бях писала преди няколко месеца - 2500 лв. само ВиК-то, включващо къртене и слагане на тръби около 4 м. и половина, къртене на канали за нов сифон и мръсните тръби - около 1,5-2 м. 2 чарколяка, на които се слагат батериите (за душа и за мивката). Това за труд и тръби. С изнасяне на 3-4 малки чувалчета, все пак изкъртеното не беше много. За един работен ден свършиха. Сифонът си го купих аз.
В момента почти приключва същинската част на ремонта - без къртене на мозайката, лепене върху нея. Без къртене на мазилка от стени, плякане на гипскартон там, където трябва да се изправя. Около 6000 лв. за труд, за баня 4 квадрата. Лепило, картон, и другите дреболии като материали отделно, но там сигурно 300-400 лв. излиза. Плочките и цялото оборудване са отделно, не са включени в сметката. В София, фирма, не индивидуален майстор.

# 505
  • Мнения: 38
Бях писала преди няколко месеца - 2500 лв. само ВиК-то, включващо къртене и слагане на тръби около 4 м. и половина, къртене на канали за нов сифон и мръсните тръби - около 1,5-2 м. 2 чарколяка, на които се слагат батериите (за душа и за мивката). Това за труд и тръби. С изнасяне на 3-4 малки чувалчета, все пак изкъртеното не беше много. За един работен ден свършиха. Сифонът си го купих аз.
В момента почти приключва същинската част на ремонта - без къртене на мозайката, лепене върху нея. Без къртене на мазилка от стени, плякане на гипскартон там, където трябва да се изправя. Около 6000 лв. за труд, за баня 4 квадрата. Лепило, картон, и другите дреболии като материали отделно, но там сигурно 300-400 лв. излиза. Плочките и цялото оборудване са отделно, не са включени в сметката. В София, фирма, не индивидуален майстор.

Благодаря Ви!

# 506
  • Мнения: 13 204
Ох, защо сте ги оставили да слагат гипсокартон и да смаляват банята? Да бяха изкъртили старата мазилка, ама не щат. Изтарикатили са се майсторите - всичко да е без зор и за много пари.

# 507
  • София
  • Мнения: 1 414
Какви са тези цени?!? 😵 ВиК върви 350-500 лв макс.

# 508
  • Мнения: 2 047
И аз съм изумена от цените. 😵Добре, че договорих със строителя да ми издаде жилището с готови стени, подове и бани. Аз ще си доплатя за по-скъпи материали, ама като чета, само от баните ще си спестя 12 000 за работа, останалото не искам и да го смятам по тия цени, които пишете 🙄

# 509
  • Мнения: 2 324
Моя мъж за това се хвана да я прави сам - хем няма да му казват това и онова така не може да стане, хем знае какво е направил. Отнема повече време, но няма да го е яд че някой майстор си е оставил ръцете. За парите не коментирам.

Общи условия

Активация на акаунт