Пречила ли ви е бременността?

  • 3 831
  • 103
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Вече съм в началото на 7ми месец, но просто вече не издържам ooooh! Тежко ми е, едвам дишам, като слон съм - дебела и тромава, но най-неприятното е, че броя, буквално броя дните до края Sick Имам чувството, че накрая ще съм загубила до такава степен търпение, че ще се изпокарам с всички наоколо. Само пъшкам и охкам, а да кажеш че съм качила прекалено много - не ThinkingДо сега съм качила 9 кг, но коремът ми е доста голям, за дупето да не говорим... ooooh!
Имали ли сте чувството, че този ад няма да свърши?

Не знам защо, но с първата бременност не съм се чувствала така, вярно чувствах се ужасно грозна, но чак пък да нямам търпение да родя - не. Тогава се чувтвах горда с бременността си, а сега чевствам само бреме и нетърпение да се освободя от него Sick

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Било ми е тежко, но чак да го нарека ад не бих казала! Naughty

# 2
  • Мнения: 1 006
Ох, скъпа, и аз така се чувствах по едно време Wink Даже като влязох в болницата (около 20 дена преди термин) съвсем нямап търпение Crazy
Обаче, колкото повече наближаваше, толково по-не ми се искаше да се ражда Joy, а като почна раждането - съвсем не исках да раждам Joy hahaha
Успокой се, мисли позитивно, мисли за тези два месеца като за време, което да прекараш интензивно с по-голямото си детенце, нали после ще имаш повече ангажименти към бебчето Peace
Нали знаеш, че безкрайна бременност няма, подари си някакви глезотийки исе успокой!
Весело посрещане на 2007 и леко раждане на здрав бебок!!!

# 3
  • Мнения: 5 393
На мен изобщо не ми пречеше, карах много лека бременност.Можех да правя всичко-да шофирам, да си връзвам сама връзките на обувките, горещината(родих края на Август) също не ми пречеше.
Всяка бременност е различна.Опитай се да се разсейваш от тези мисли по някакъв начин.Ходиш ли на работа? Това е добър начин за разсейване, разхождай се също, срещай се с приятели.Ако се чувстваш грозна, прекарай известно време в грижи за себе си.9кг наистина не са никак много.Аз напълнях 16кг.
Успех, пожелавам ти да се почувстваш по-добре и да изкараш спокойно и приятно цялата си бременност.  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 11 018
Засега не ми тежи и не ми пречи по никакъв начин, но ще видим от другия месец как ще е  Wink

# 5
  • Мнения: 7 186
И аз изкарах лека бременност. Е, последния триместър има известен дискомфорт, но няма как. Confused
Небременна си ми е най- добре. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 500
Чувствах се прекрасно, особено последните месеци /защото първите деня ми протичаше в повръщане/.Не знам как ще ми е с втора бременност.Имам една приятелка, която беше бременна заедно с мен /термина ни беше на една и съща дата/ дето беше бременна за 2-ри път и постоянно повтаряше "Ох, писна ми да съм бременна", а първия път направо се чувстваше супер, така че може би е нормално.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не ми пречеше, единствения дискомфорт ми беше притаискането на ребрата от бебето.Качих 12кг, но до последно си се движих нормално.Имаш още малко мъчения, успех!

# 8
  • Мнения: 5 026
Не ми пречеше, единствения дискомфорт ми беше притаискането на ребрата от бебето.Качих 12кг, но до последно си се движих нормално.Имаш още малко мъчения, успех!
И при мен беше точно така. Леко раждане!

# 9
  • Мнения: 305
Аз съм в началото на осми месец-не съм много голяма,ама честно да ти кажа само пуфтя Whistlingвсе нещо не ми е наред.Ето и сега мъника е много активен в корема ми и започвам да се изнервям,но няма как-ще стискаме зъби да са живи и здрави. baby_neutral

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
Стискам, стискам, ама то пък не се издържа... Sick А като си представя колко още ще кача до края и лошо ми става #Cussing out

# 11
  • Мнения: 413
Аз качих около 10-11 кг. и само накрая жегите малко повече ме моряха - родих Август.Иначе до последно си бях много активна - ходих на работа,пътувах и обще взето не се спирах.Така че - не, не ми е пречила.
Леко раждане ти пожелавам! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 793
Въобще не ми пречила, все едно не бях бременна Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 309
Струва ми се крайно да наричаш една бременност - ад!!! Още повече,когато е желана!
Никога не ми е тежало,дори бих искала да бременея всяка фертилна година Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 117
Не.Карах много лека бременност-почти без гадене, не съм повръщала, почти без киселини.Е, само ми беше малко тудно да спя в последните месеци.Дори работех до последно и непрекъснато бях на крак.Пожелавам на всеки такава бременност.Въпреки постоянното ми движение преносих(не ще да излиза мързелана на мама) бебка две седмици.

# 15
  • Мнения: 131
Изобщо не ми пречи . До сега не ми е станало нито веднъж лошо  или да ми се гади нещо. Този преиод с подуването на крака и ръце също сякаш не е било при мен. Незнам за напред имам още малко време може ..може тогава всичко накуп да ми се струпа Simple Smile

# 16
  • Мнения: 158
не ми е пречила.аз се гордеех,че съм бременна.само последните дни(преносих 6 дни),бях много изнервена и нямах търпение да родя и да си гушна бебка. Hug Hug Hug Hug

# 17
  • Мнения: 903
Моята бременност беше мечта... не се спирах до последния ден. А бях качила 22 кг. Стискай зъбки още малко, после ще ти липства коремчето.

# 18
  • София
  • Мнения: 245
Въобще не ми пречила. Напротив. Чувствах се отлично от началото до края. Бях качила 15кг.

# 19
  • Мнения: 1 555
Не никога ! Макар, че бях качила 30 кг и бях като акустирал кит, но само мисълта за предстоящата среща с моето съкровищв ми даваше сили !!! Успокой се още малко ти остава !!!

# 20
  • Мнения: 2 159
на мен пък ми хареса, може би защото всички около мен ме бяха наплашили колко е трудно и аз очаквах какво ли не... имам страхотни спомени от това време Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 689
Не бих казала, че бременността ми е лека. Постоянно охкам и пъшкам. Тежко ми е и е нормално при всичките качени килограми. И в същото време съм адски щастлива и не съм съжалила и за секунда, за това че нося живот.
Аз също броя дните до края, но не с идеята да се оттърва от товара, а от нетърпение да гушна малкото си съкровище.
  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 865
малко ми е тромавичко вече,но му се вижда края.трудно се завъртам от едната страна на другата в леглото и като клекна,да стана.

# 23
  • Мнения: 507
И на мен втория път ми беше по-тежко. Някакси си изморявах повече.
Пък и вече си имаш едно детенце за което да се грижиш, не е като само да си бременееш. Обаче аз го приемах от другата страна - знаех че съм бременна за последен път (най-вероятно) и хич не бързах да се разделям с корема.

# 24
  • Мнения: 7 803
и аз бях така. ка4их 30 кила, корема ми бе6е метър пред мен, отоци стра6ни, изоб6то нямах търпение това да свър6и. да не ти казвам как едната си завира6е крака под ребрата, а другата си играе6е с апандисита  Crazy а като легнех по гръб за видеозона и спирах да ди6ам, зо6то някой не6то пристиска6е  Confused

# 25
  • Мнения: 6 461
Не съм се чувствала така като бременна.... Wink
Дори много си ми харесваше.. Laughing
Било ми е нервно по някога(ох това кълбенце от нерви като се появеше.... Mr. Green) и тежко от килограмите ,но на това не съм отдавала огромно значение.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
И двата пъти последните 2-3 седмици ми се виждаха ад... Преносвах и това още повече ме нервеше.

# 27
  • Мнения: 353
И на мен втория път ми беше по-тежко. Някакси си изморявах повече.
Пък и вече си имаш едно детенце за което да се грижиш, не е като само да си бременееш. Обаче аз го приемах от другата страна - знаех че съм бременна за последен път (най-вероятно) и хич не бързах да се разделям с корема.
Със сигурност вторият път е по-неприятно!Грижите за друго малко дете,което вечно иска нещо ме влудяват.Не е като първият да пантосвам по пътищата безгрижно и да се глезя.Зимният сезон се оказа още по-затормозяващ,само по стаите,чести истинки на малката и мен,ядене без да се разхождаш ooooh!.Чакам да минат тези два месеца с огромно нетърпение,защото се чувствам непълноценна(не мога да вдигна детето,без страх да не ми стане нещо),направо депресия ме гони вече Sad.

# 28
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На мен не ми тежи бремеността. Наддала съм до сега 7 кг, въпреки че са нищо, пак се чувствам тромава. Но се движа доста, работя активно и даже ще остана по-дълго на работа. Позволявам си да шофирам и ходя често в командировки. Единственото неразположение до сега е , че не мога да спя от няколко седмици в никакви пози, освен по гръб, само така бебчо не рита. А и от болките в гърба мога да се оплача, но пък съм щастлива , че съм бременна. После ще стана пак фина мадама.  Joy

# 29
  • Мнения: 1 232
Първата бременност май ми беше по-леко,амабяхи с 5 години по-малка  май ЕГН-то си казва думата Grinning.Качила съм 10 килограма до сега не са малко,но са много по малко от първия път по това време до края качих 20 сега се надявам да се спра поне до 15,но определено ми е тежичко и броя дните до края когато ще гушнем бебка

# 30
  • Мнения: 3 478
Не ми е пречила бременноста, бях готова за нова скоро след раждането Mr. Green. Определено ми беше тежко  в края, но си ходих на работа до деня в който родих и хич не ми пречеше.

# 31
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
На мен не ми е пречила, напротив бях много горда и щастлива само малко се притеснявах, че съм дебела (и бях).

# 32
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Аз вече съм в 34 г.с. и бих казала че ми тежи Вечер не мога да спя(никога дръг път не съм имала проблем със съня) легна ли не мога да си намеря място Crossing Arms,трудно заспивам,и като се събудя през нощтане мога да заспя отново Cry, постоянно пъшкам и охкам.Е чесно казано има и по максимум 1 час в който се чуствам като истински 4овек  Joy

# 33
  • Мнения: 7 640
не, никога не съм броила дните до края, не ми е ежало и не ми е пречило.

# 34
  • Мнения: 1 128
Беше ми ужасно трудно,последните два месеца трябваше да съм на легло поради опасност от преждевременно раждане(накрая се роди 5 седмици предварително),имах болки,контракций,не можех да стоя пет минути на крак...абе лоша,кофти работа.Но за миг не съм го сравнявала с ад,просто бях притеснена за бебо.

# 35
  • Мнения: 2 529
Ами определено не ми е любимият период бременността, ако трябва да бъда честна. Харесва ми времето с новороденото и кърменето, но не и този период на неизвестност.
Първият път от началото се започна с проблеми, лекарства и т.н. и не можах да се успокоя до край за бебето. Сега съм едва в 16-та седмица и тъкмо свърши гаденето и се започват други дискомфорти  ooooh!. Поне съм здрава този път  Praynig Пак ме тресат нервите, разбира се  Joy, пак ме е страх от какво ли не.
Луда работа съм аз! Най-малкият ми проблем е, че не си харесвам тялото и го чувствам като чуждо и със сигурност няма да ми липсва коремчето един ден, само всичко да мине благополучно  Praynig.

# 36
  • Канада
  • Мнения: 494
Ами определено не ми е пречила!Имах всички дискомфорти,която носи една бременност-отоци,високо кръвно даже,16 кила отгоре,които бяха почти всички само на корем Laughing,накрая наистина не можех да се обувам и татито активно ми помагаше,ама по скоро ми беше забавно и приятно,че нося живот!Бях в постоянно движение и вършех абсолютно всичко до края!Най много ми тежеше това,че не ми даваха да пия кола,която обожавам Joy

# 37
  • Мнения: 1 104
Да си призная, че наистина има моменти, в които бременността пречи, но се свиква. Аз съм в 9 месец и с нетърпение чакам бебето. Наистина на моменти ми тежи, мога да спя само настрани, но въпреки това ще издържа...Чувствам се дебела, но заради бебето всичко си заслужава. Не се отчайвай, а си повтаряй колко е хубаво, че ще ставаш мама. Успех.

# 38
  • Мнения: 2 663
Миличка, според мен просто си в предродилна депресия макар и да ти е рано да раждаш.Ще видиш, че се смееш на тези си мисли след време, аз напълно те разбирам, защото и аз имах такъв период.Не съм мразела бременността си , дори напротив, но съм се подтискала много та знам какво ти е...

# 39
  • Мнения: 999
през деня не ми е пречело, но нощем не можех да спя. щом легнех получавах сърцебиене и не можех да дишам Cry

# 40
  • Мнения: 72
Имах много приятна бременност, можех да изкарам така още 9 месеца, чувствах се чудесно, но при всеки е различно.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 079
Кураж и търпение и от мен, познато ми е това чувство, особено след 7 месец, когато получих проблеми със задържането и остатъка от бременността си трябваше да изкарам в хоризонтално положение...  Sick Не можех 2 блока разстояние да измина без да пуфтя, охкам и присядам на пейки през 2 метра...  Embarassed
Но... сега ми липсва това усещане, когато сладурчето ми мърдаше в мен, как реагираше на гласове, местейки си по посока на звука, как хълцаше...  Heart Eyes Колкото и да ти е тежко, наслаждавай се на тези моменти, това е МАГИЯ, за толкова кратко я изпитваме като жени, грехота е да не се радваш на чудото , наречено живот.
И определено се щади повечко и карай и другите да те глезят (поне мъничко) и да ти помагат. Ще видиш как постепенно ще отминат тези настроения и "мъки"... Wink

# 42
  • Мнения: 101
Към края на бременността ми тежеше вече,но го отдавах на жегата,която много ме измъчваше.Въпреки всичко това бяха най-щастливите и спокойни 9 месеца в живота ми smile3521.

# 43
  • Мнения: 1 382
Единственото, на което ми е пречила, подчертавам отвреме-навреме, но много рядко, бе на самочувствието ми, и то заради по-закръглените форми и коремчето, но иначе беше прекрасно . Пожелавам го на всеки   bouquet

# 44
  • Мнения: 104
 Честно казано се чувствах срахотно! И маи ми се искаше все ака д асъм. Естествено с нищо не можеш да замениш миговете с малкото съкровище, но бременноста си беше страхотно изживяване!

# 45
  • Мнения: 119
В осми месец съм и с нетърпение чакам да дойде момента на раждането- станала съм като слон, а предстоящото раждане допълнително ме изнервя. Обща взето и на мен много взе да ми тежи, но в крайна сметка ще трябва да се заредя с търпение, защото резултата си заслужава повече от всичко.

# 46
  • Мнения: 1 186
Единственните пъти когато съм попадала на тези моменти или момент са били когато вече не можех да се бръсна заради големия корем Peace, иначе за мен бременноста ми беше най-великото и нежно изживяване в живото ми и никога не ми е тежала с нещо(въпреки че качих 25кг. които на фона на моите попринцип 42кг.,изглеждаха много)
Бременността е нещо много прекрасно Peace

# 47
  • Мнения: 1 294
Не ми е пречила, напротив, макар че качих 25 килограма Shocked.Беше дълго чакана бременност, на която се насладих на макс Peace
Забелязала съм обаче, че много често при втора бременност на жените по-трудно им  понася.
Голяма част от мои познати с втората си бременност, споделяха това което споделяш и ти.

# 48
  • Мнения: 167
И моята бременност може да се нарече приятна до 7 месец.После започнаха едни болежки тук и там - много ми тежеше,чувствах се 1/2 човек ooooh!
Полудявах от нерви и вече нямах търпение да родя!Мъжо ме побутваше,за да стана от леглото Mr. Green

# 49
  • Мнения: 740
Napylnqh s nad 30 kg.4uvsvah se ujasno.Iv momenta kato gledam snimkite da je ot izpisvaneto vijdam kakyv slon sym bila.No moga da ti kaja edno v momenta koyto vidi6 tova malko angel4e samata ti 6te se smee6 na vsi4ko koeto v momenta ti e!ot dr strana znam 4e tova koeto ti kazvam e bezsmisleno!

# 50
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
При мен третата бременност, особено в края беше наистина като бреме. Бях получила разширени вени долу и ме боляха ужасно, не можех да стоя дълго време права. Не можех да спя нормално заради болки в кръста, като се изправях бяха истински мъки, краката ми изтръпваха и ужасно ме боляха, не можех да ги помръдна за известно време и това всяка нощ по няколко пъти, защото по толкова ми се налагаше да ставам. Изобщо не можех да си почина, движех се с мъка и накрая едва изкачвах стълбите до петия етаж,където живеем. Благодарна съм, че издържах до края, през цялото време имах много динамичен и активен живот с грижи покрай баткото и "каката" - още едно бебе на година и половина. Дори в деня, когато родих се закарах сама на зъболекар, с две думи продължих обичайните си занимания въпреки тежестта. Накрая обаче просто ми писна и наистина исках да родя възможно най-скоро. Взех си багажа и отидох до Варна решена да родя, каквото и да става. Бебка още не беше на път, но предизвикаха раждане 12 дни преди термина ми. Деси е перектното бебе, всеки ден благодаря на Бога, че ми я подари. Още на другия ден след раждането се почувствах като нов човек. Възстановяването е бързо и безпроблемно (за сега) и всеки ден се радвам на лекотата, с която мога да ходя, да лежа, да се обръщам в леглото, да ставам - такива прости неща, които като бременна ми бяха особено мъчителни. Нямам никакво съмнение, че неудобството и мъките си струваха, но сега много се замислям дали бих издържала още една подобна бременност (а аз исках поне още едно детенце).

# 51
  • Мнения: 2 952
Аз  се  чувствам някак си по-уморена вторя път, някак си уморена от  бременеене. Simple Smile Пък и бременея   почти без прекъсване  Wink  Но и това  скоро ще  свърши....поне съм спокойна....и  хич не  ми  дреме , че  се оголемявам , да не е малка работа или лесна работа ....

# 52
  • Мнения: 817
Тежеше ми към края на 9-тия месец. До тогава нямах проблеми. Но в края вече нямах търпение да излезе вече от мен .

# 53
  • Мнения: 817
И аз съм в началото на 7-ми с първа бременност.Чуствам се като младо яре,красива,винаги гледам да си покажа тумбака-чуствам се страхотно.корема не ми пречи изобщо.И аз броя дните до края,но за да гушна бебо newsm30

# 54
  • Мнения: 1 008
Самата дума бременност идва от бреме... затова според мен дори и най-леката бременност създава неудобства... Не е болестно състояние, но не си си и в нормалното състояние. все пак всичко зависи и от настройката.
4,5,6 месец са наистина страхотно изживяване - започва да ти расте коремчето, да се чувстваш по-енергична и осъзнаваш, че създаваш нов живот...
Последните месеци не са ми от най-приятните, но си заслужава....

# 55
  • Мнения: 891
Корема въобще не ми е пречил. Изкарах много лека бременност.
Чувствах се много добре  Peace Абе, все едно не бях бременна.  Laughing

# 56
  • Мнения: 3 092
Вивиан успокой се!
Знаеш как е , минала си по този път не са ти необходими такива емоции и ти го знаеш.
Представи си се например бремена в една 40 градусова жега +25 кила отгоре и ...може и да ти олекне че си бременна в един такъв чудесен сезон  Wink
Мила , просто се питвам да те развеселя , дори и да е нескопосано .
Вярвам че ти е период и ще ти мине.Всичко е от хормоните! Simple Smile

# 57
  • Мнения: 204
И аз досега съм качила 10 кг, а съм в 8 месец. Но коремът ми с тази бременност е много голям и на моменти определено ми пречи.
Опитвай се да мислиш за нещо хубаво и весело, излез на разходка, купи си нещо за настроение   bouquet

# 58
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Корема въобще не ми е пречил. Изкарах много лека бременност.
Чувствах се много добре  Peace Абе, все едно не бях бременна.  Laughing

и а3 така Peace

# 59
  • Мнения: 857
Аз до преди 1мес. мислех,че имам най-хубавата бременност,нито съм повръщала,нито ми е било лошо,нито киселини имам, мога все още да си обувам сама обувките,всичко беше наред,......но след като преди няколко дни се погледнах в огледалото и се замислих за това,че кантара показва 100кг ,качила съм повече от 30кг и цялата съм в стрий, не мога да спра да плача и се чувствам ужасно....Но иначе освен гледката в огледалото друго не пречи.

# 60
  • Мнения: 27 524
Не, по никакъв начин, но нямах голям корем, много килца и други неудобства. Ако не беше така, предполагам, че би ми досадило и на мен. ще отмине, после да же ще ти липсва, опитай се да се радваш дори на негативните моменти, защото дори и те са уникални, несравними и неповторими.  Heart Eyes

# 61
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Изобщо не, това беше един от най-прекрасните моменти в живота ми!

# 62
  • София
  • Мнения: 6 477
На мен точно някъде към 7-мия месец също започваше да ми тежи ужасно! Имах чувство, че винаги ще съм балон, който хърка, коремът му се мърда  и непрестанно нещо го рита зловещо вътре! Не можех да си връзвам ботушите и изобщо не знаех къде са ми краката! Броях дните до раждането....Определено за мен беше здраво изпитание за нервите и тялото, което го отдавам и на факта, че доста късно забременях.
Стискам ти палци да мине по-бързо времето за теб и весели празници!  bouquet

# 63
  • Мнения: 350
Здравейте и от мен "колежки"  Grinning, началото на седмия месец е някаква превратна точка по време на бременноста при някои от нас. Сега чак почна да ми натежава. Бебка много ритка, по всяко време, започнаха леко да ми оттичат краката вечер, ако се преуморя. и др. такива. Като цяло не ми пречи, но с известни ограничения и по строга организация на движението и почивката.

Да сме живи и здрави всички, желая здраве на деца, майки и кандидат майки  Simple Smile през новата година.

# 64
  • Мнения: 1 877
Въпреки че ударих 100кила не се спирах - то чистене ,готвене,гушкане на баткото...Само не знам как ще си върна килограмите?

# 65
  • Мнения: X
Първо- за много години, да си жива-здрава, леко да родиш едно спокойно и красиво бебче!

Второ- пречи ми, разбира се, то ако беше някакво блажено и приятностно усещане /както го описват част от мамчетата тук/, нямаше да се нарича "бреме-нност", нямаше да ходим на лекар всеки месец, да правим изследвания и да стоим будни от страхове нощем.
Пречи ми в смисъл,че това си е върховно психическо, физическо, емоционално и всякакво изпитание за всяка жена. Дано излезем с хладнокръвие и щастливи усмивки от него!

# 66
  • Мнения: 2 015
Да, в 8 и 9-я месец, но преди това Не.Просто накрая вече доста натежах и едва си обувах обувките, а и изглеждах като слон, но после всичко това ми липсваше толкова много.Да си позволяваш повече ядене, да се излежаваш и почиваш(поне при мен беше така, защото нямам други деца), да ти угаждат и др. подобни.Наслаждавай се  bouquet!

# 67
  • Мнения: 1 174
Самата дума бременност идва от бреме... затова според мен дори и най-леката бременност създава неудобства... Не е болестно състояние, но не си си и в нормалното състояние. все пак всичко зависи и от настройката.
4,5,6 месец са наистина страхотно изживяване - започва да ти расте коремчето, да се чувстваш по-енергична и осъзнаваш, че създаваш нов живот...
Последните месеци не са ми от най-приятните...
И при мен е така Simple SmileПърва бременност ми е,последни дни преди термин,но вече не издържам.Основният проблем идва от отичането на ходилата ми,т.е. не влизам в обувки и затова съм трудна за разходки,което много ме измъчва...така съм от месец почти.Също това,че не мога да разчитам на себе си за ставане от леглото (особено нощем),а раздигам с охкане и мъжа си любим да помага,да върша най-обикновени неща от ежедневието,ама...няма повече да се оплаквам,че и ребрата ме болят! Wink

# 68
  • Мнения: 2 109
да !!! Ужасно много ! Това беше най-отвратителното преживяване в моя живот, и няма никакво отношение към това колко желана е била бременността.
1 седмица след като заченах циците ми се подуха кошмарно и болезнено. 3 седмици по-късно вече повръщах всичко, не можех нищо да ям, да пътувам,да лежа по гръб, да стоя права , да седя, да пия вода, да си мия ръцете, мъжът ми да си слага гел или да някой около мен да простира пране.... да зареждам колата на бензиностанция....
4 .1/2 м спрях да повръщам, но ми се гадеше страшно, а ако не ядях на 3 часа, припадах. можех да ям само хляб, шоколад и бадеми.
5-6 м не можех да си намеря място от адските болки от разширяващи се ребра (бях с много тесен гръден кош).
7 м... проядох ябълки, месо и зелена салата. схванаха ми се краката (с плоско стъпало съм) и трябваше да ходя по ортопедични джапанки на работа през декември. + 12 кг
8 м - 2 седмици почивка по коледа, ядох, пих и само пъшках по  малко, пишках по много. Simple Smile само че направих остър колит, a младежът така ме риташе в червата, че звездички ми излизаха
пред очите. беше ми горещо ! карах се, ако е включен радиатора (беше дел- януари, аз ходех с летни панталони и едно половерче до края).
9 м ядях само пуканки (1 пакет на ден), портокали (20 кг на седмица) и 1 вид пица в уго (2 пъти седмично), мляко -1-2 л на ден. като че ли сега ми беше най-леко, въпреки че повече от 30 мин не можех да спя. ходех като призрак из кухнята (защото имаме само 1 стая) и готвех сладкиши до 4 през нощта.
термин.......... и 10 месец..... (преносих 10 дни). всеки ден по 5 обаждания: роди ли вече, как си... досада голяма.  + 26 кг(все оше имам да свалям осем.... осемнайсет свалих до тук)

раждане... 9-10 часа контракции, 4 часа през 1 минута... накрая му изгубиха тоновете и ме срязаха секцио.

бих родила още 3-4 пъти.
за бременност не ми се мисли.

ама ще трябва, няма как... мъжо спомена трето колко било хубажо да си имаме (а аз си мислех, че преговаряме за второ !)

за стриите споменах ли?

до 2-3 м след като родих ми ставаше лошо от всякакви миризми. до 8 м от всякакви парфюми.

след мен можете на воля да се оплаквате, на никой няма да му се стори чак толкова дълго Simple Smile

ВИВИАН ! стискам палци. още малко ти остава.  2 неща ми помогнаха да оцелея през този ад: мъжът и, който ме подкрепяше 100 %, и фактът че ходих на работа до края, до 1 седмица след термин. Да се похвалиш с второто най-хубаво бебе на света!!!!!!

гушки многооооо

# 69
  • Мнения: 5 362
Не.
Беше ми трудно накрая вече да се изправям и сядам,но като цяло не ми е пречила бременността.Доста бях качила-30кг,но се чувствах добре и най-важното щастлива.

# 70
  • Мнения: 8 505
Не,изобщо.

# 71
  • Мнения: 439
и аз като Mecho Pyx , родих края на август - в горещините се разхождах, бях много подвижна, е една бременна рокля ми беше станала малка на корема, но така е Simple Smileиначе бях качила 17кг

# 72
  • Мнения: 6 624
Аз също не бих казала ,че е приятно изживяване въпреки ,че нямах проблеми.

# 73
  • Мнения: 6 390
Не, не ми е пречила сериозно  Wink
Единственно че трябваше да ходя с едни огромни обувки зимата, защото никакви не ми ставаха  Wink

# 74
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Първата ми бременност беше много лека. Качих само малко повече от 7 килограма и се чувствах супер. Втората обаче много тежки моменти прекарах. Качих 15 килограма и корема ми беше огромен. Обаче и за миг не се сещам да ми е минавало през ума, че искам всичко това да мине по-скоро или нещо подобно. Оплаквах се и аз и пъшках и охках, но и се наслаждавах на всеки момент от бременността.  Peace

# 75
  • Мнения: 204
да !!! Ужасно много ! Това беше най-отвратителното преживяване в моя живот, и няма никакво отношение към това колко желана е била бременността.
1 седмица след като заченах циците ми се подуха кошмарно и болезнено. 3 седмици по-късно вече повръщах всичко, не можех нищо да ям, да пътувам,да лежа по гръб, да стоя права , да седя, да пия вода, да си мия ръцете, мъжът ми да си слага гел или да някой около мен да простира пране.... да зареждам колата на бензиностанция....

Ако знаеш как с глас съм се смяла, съвсем чистосърдечно на това, което си написала Simple Smile Съвсем точно и на място Peace


# 76
  • Мнения: 2 897
Не ми пречеше, единствения дискомфорт ми беше притаискането на ребрата от бебето.Качих 12кг, но до последно си се движих нормално.Имаш още малко мъчения, успех!

Същото беше и при мен,но освен ребрата,бебето ми притискаше и стомаха,диафрагмата...доста беше подвижен и ме подлудяваше на моменти Crazy
Предимството беше,че не ми оставаше място да похапвам повече Laughing

# 77
  • Мнения: 155
Ад не е било, но определено от един момент нататък започна да ми тежи. Особено като спрях да хода на работа 40 дни преди раждането. Хванах жегите, едва дишах. Не качих много/общо 14 кг./, но коремът ми си беше доста голям. Тежеше ми по-скоро емоционалността/страхът, притеснението от раждането, за бебето/. Едва се навеждах да си лакирам ноктите, но не се отказвах.
Още малко ти останало, но е най-напрегнатото. Кураж и успех!!!

# 78
  • Мнения: 2 677
Никога не ми е пречела. Вярно, качих повече от 20 кила и последния месец ходих като водородна бомба, защото бебето ми беше притиснало седалищен нерв, но никога не съм мислела за тези неудобства като за тежест. А и хормоните ми се бяха толкова чалнали, че непрекъснато бях в някаква неописуема еуфория.  Party
Супер ми беше!  Peace Искам пак!  Joy

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 19:13 от Пуполино

# 79
  • Мнения: 4 784
Определено ми тежи, особено 20 кг в плюс, но пък имам и много моменти пълни с очарование, както и мъж, въоръжен явно с много търпение спрямо капризите ми.

# 80
  • Мнения: 6 624
Е, не беше най-приятното ми изживяване ,но като зърнах бебчето си не ми пукаше не за килцата ни за нищо.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 787
Беше ми тежко накрая,в 9 месец,но чак толкова не.Дори се молех бебо да се задържи в коремчето някои и друг ден повече.Бих преживяла с удоволствие още един-два пъти тези "мъки" Joy Joy Joy

# 82
  • Разград
  • Мнения: 3 110
При първата си бременност,след отвратителното повръщане бях много активна.До последно бях по улиците.Обаче с втората,пак повръщане до припадък,като излезех се чудех дали ще мога да се прибера.Много трудно ми беше.

# 83
  • Мнения: 393
   Наистина всяка бременност е различна-с първата не разбрах,че съм бременна,а сега я карам с всички "екстри" и броя дните до термин!

# 84
  • Мнения: 1 866
При първата си бременност,след отвратителното повръщане бях много активна.До последно бях по улиците.Обаче с втората,пак повръщане до припадък,като излезех се чудех дали ще мога да се прибера.Много трудно ми беше.
Точно така бях и аз.

# 85
  • Madrid
  • Мнения: 514
Първите 6 месеца не,но после...аз качих 18 кг.,имах просто огромен корем и като родих така ми олекна! GrinningИзпитвах страхотно удоволствие от това,ме мога спокойно да се вдигна от дивана,без да се подпирам! Laughing

# 86
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Не ми пречеше.Не съм повръщала и нямах никакви проблеми през бременността.Аз бях като една голяма меца и всепак не ми пречеше корема,аз преносих с 7 дни а ми се искаше още да си го нося.След като бебето излезе аз си останах с корем но както знаете всички нее същото без бебе в теб.За това мисля че имах доста лека бременност.

# 87
  • Мнения: 113
Колкото и смешно да звучи на мен не ми се раждаше още Laughing,защото ме беше страх от самото раждане.Можех да си ходя така бременна още толкова месеци Laughing.Е,да ама беба друго беше решила.Та аз дори +25 кг си бях много подвижна и на ден си вървях по 1 час,дори и повече,вършех си без проблем домакинските задължения.

# 88
  • Мнения: 1 425
Тежеше ми втората бременност, защото съвпадна с големите жеги лятот. Тъкмо взе да се захлажда и аз родих  Laughing Но не ми е пречила.

# 89
  • Мнения: 4 621
Имах доста лека бременност. Работих до последно, винаги бях в движение и общо взето се стремях да си водя нормалния си начин на живот. За щастие повечето от проблемите на бременността ме подминаха и се чувствах много добре Hug

# 90
  • Мнения: 113
 Като изключа повръщането сутрин няколко пъти, имах  спокойна бременност, а последния месец (юли) ми беше по-горещо.Качих 13кг общо.

# 91
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Било ми е тежко, но чак да го нарека ад не бих казала! Naughty
Аз качих 16кг, почти всичко на корема...

# 92
  • Мнения: 8 917
Слава Богу, имах прекрасна бременност Hug

# 93
  • Мнения: 1 446
И аз изкарах лека бременност. Е, последния триместър има известен дискомфорт, но няма как. Confused
Небременна си ми е най- добре. Simple Smile

Peace

# 94
Не бих казала, че ми пречи. В края на 33 г.с. съм и си нося 10 кг. отгоре, но се чувствам добре. Неудобството е само вечер. С нетърпение чакам щастливия момент.

# 95
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Не!
За мен беше удоволствие и гордост.
Дано някога отново ми се случи.....

# 96
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не - нито първата, нито втората. С първата бях безумно горда и щастлива, качих 20кг, но се чувствах прекрасно докрая. С втората - и аз броях дните до края, но с тъга - самата мисъл, че ми е за последно (не се предвижда трето), още не мога да я преживея. И независимо от ужасните болки в тазовите кости последните 2 месеца не ми се искаше да свършва - сигурно затова преносих 4 дена Laughing
Иска ми се отново да мога да изживея всичко - даже повръщането първите месеци Laughing
Но не мисля, че има нещо ненормално в начина, по който се чувстваш - всеки различно преживява нещата и има прекрасни майки, които никак не се наслаждават на бременността, а само на резултата от нея Grinning

# 97
  • Мнения: 522
И на мен ми беше тежко в края на бременноста,нямах никакво самочувствие.Завиждала съм на други бременни които се гордеят с бременноста си и се чувстват чудесно,че чак и им се повишава самочувствието тогава.Мисля,че това се дължи на хормоните.Почивай си повече,че виш не останало време,два месеца като един миг ще отлетят Peace.

# 98
  • Мнения: 1 343
Не съм повръщала .. Не ми е било много тежко въпреки че бях +24кг. Общо тегло 93 кила. До последно си бях много подвижна работех до 10 дни преди термина . Коремчето ми обаче беше мъничко. Стискай зъби още малко Simple Smile Ние сме с теб.

# 99
  • Мнения: 590
чак да ми пречи-не. Вярно, беше ми топло и тежко, нямах търпение да видя съкровището си. Но определено не ми е пречело.

# 100
  • Мнения: 154
Az su6to izkarah leka bremennost i mnogo hubava.4ustvah se prekrasno,mnogo se dvijeh i taka.Samo ve4e poslednia mesec mi be6e malko trudno da pravia niakoi ne6ta ama i tova minava.uspokoi se i probvai da ne misli6 samo za tova.Dviji se pove4e ili pravi niakoi uprajnenia za bremenni i ne se tup4i sus vsevujmojni ne6ta.Sigurna sum 4e 6te uspee6 da go preodolee6.uspeh

# 101
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Може би всички преминават накрая през този етап и мен не ме подмина Tired.Още малко ти остава да си гушнеш бебето и да ти олекне.Успех Peace

# 102
  • София
  • Мнения: 3 864
Не ми пречеше,но нямах търпение да гушна бебето.И по тази причина исках по-бързо да минават дните.

# 103
  • Мнения: 781
Не мога да кажа, че това е най-прекрасния период от живота ми.И с първата бременност не ми беше особено приятно, но ми беше по-безгрижно и се разхождах на воля/беше лято/ и се поглезвах повече.Сега баткото си иска внимание и грижи, първите месеци изобщо не се чувствах бременна, а сега вече броя дните.и с двете бременности качих доста килограми и определено ми тежи. По-приятен ми е бебешкия период, от бременния, въпреки че вече малко се притеснявам как ще се справя с две деца newsm78

Общи условия

Активация на акаунт