моля мнения за предизвикано раждане

  • 2 903
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 232
Доколкото знам схемата с Цитотек е на четири часа по четвърт таблета вагинално.Може и повече по преценка на АГ и съобразно резултата.Виж добавянето на окситоцинова инфузия не е много желателно.
Първият път родих в 38 гс нормално(без вмешателства),пък и може ориентировъчно да се прецени теглото ехографски и чрез др. начини.
какво му е на окситоцина би ли дала повече инфо не съм особено наясно.А теглото ехографски наистина е ориентировъчно понякога дава отклонение и килограм

# 16
  • Мнения: 353
Имам впредвид комбинацията на ПГландини с окситоцин,че трябва да е по предпазлива.ПГ Ф2алфа и ПГ И са нормалните ендогенни простагландини,които са отговорни за достигане на зрялост на маточната шийка и нейното разкритие.Внасянето им отвън(чрез табл),стимурира този процес(смята се,че това е причината за отключване на раждането,зрялата шийка отделя тези ПГ и дава ход на раждането,най-просто казано,макар че не е доказан о със сигурност).
Окситоцина внесен отвън,трябва да се дозира внимателно-засилва контракциите(все пак се отделя и ендогенно окситоцин).

# 17
  • плевен
  • Мнения: 1 249
О кситоцина е хормон който стимулира маточните контракций,той нормално се произвежда в организма,докато Цитотека доколкото съм запозната е забранено да се дава за стимулиране на раждането,въпреки,че нвкой лекари го прилагат.Той е лекарство за стомашно-чревния тракт,а маточните контракций са му страничен ефект.Даван на родилки предизвиква мощни маточни контр. раждането е бързо и много болезнено,а бебето може да изпадне в дихателна недостатъчност.Аз лично съм против раждане с Цитотек.Инфузията с окситоцин не е опасна,но не при всяка жена има ефективен отговор към нея,а има и много индикаций,при които секциото е наложително.

# 18
  • Мнения: 476
А защо лекарката иска да предизвика раждането?

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327

...А теглото ехографски наистина е ориентировъчно понякога дава отклонение и килограм

В моя случай се касаеше за отклонение близо с килограм  и половина  Stop

# 20
  • Мнения: 1 382
На мен този окситоцин не ми помогна кой знае колко....биха ми атропин, което даже и незнам за какво беше, но предполагам подобно на окситоцина  Crazy

# 21
  • Мнения: 590
При мен беше така,преносих 2 седмици сложиха ми влагалищно някаква таблетка за изглаждане на шийката защото нямах никакво разкритие или контракции а водите бяха изтекли. След 3 часа още едно защото първото нищо не направи. и от там кошмарните болки.Разкритието вървеше мноооого бавно.Контракциите ужасно болезнени.Някаква система ми вляха за усилване на контракциите ама не знам каква не бях на този свят да разбера и да са ми казали.След два дена(48 часа) с контракции ужасно болезнени, разкритието беше само 5 см и се наложи секцио по спешност защото бебето 2 дена беше стояло без води и се мъчеше вече.
Успех и би ли споделила защо не искаш да се ражда на еди коя си дата. Ако само това ти е аргумента е глупаво.Чакай си естествения ход на нещата.Имах една колежка от филипините тя имаше 7 деца,пред последното само е раждала предизвикано и каза че било много по полезнено и дълго и трудно от другите.Не знам дали е така нямам база за сравнение още но моето предизвикано беше ужасно.
Успех и бързо и лесно раждане ти желая!!!

# 22
  • Мнения: 2 907
Моето предизвикано също беше ужасно! На всичкото отгоре раждах без упойка.

За мен - най-ужасната физическа болка, която някога съм изпитвала. Ако няма причини за предизвикване, НЕ се съгласявай да го правят.

# 23
  • Мнения: 2 019
а защо най-добре не оставиш бебчо да реши кога ще излезе  newsm78

# 24
  • Мнения: 811
И мойто беШе предизвикано.Не знам какво ми сложиха,освен системата,но болеШе адски.Против съм епидуралната и не я поисках,но има моменти,които ми се губят  Confused.Радвам се ,4е вси4ко приклю4и много бързо...за 3 4аса от както ме сложиха в предродилна без никакви контракции,до ка4ването ми в стаята ве4е с беба.Пак бих минала през съЩите болки,ако знам,4е Ще е толкова бързо и пак не бих поискала упойка  Naughty.

# 25
  • Мнения: 7 640
моля за съвет , и по специално от мами,които са постъпили по този начин- кажете за и против предизвикване на раждането с таблетка простагландин вагинално? лекарката ми обясни, че не е болезнено като системите, има ефект до 1 час( не като тези дето се пият през устата), и най важното че това се прави в болницата при нея, така че съм под постоянно наблюдение от нея. Чувам обаче и други мнения и не знам дали няма някакви станични ефекти- не знам дали много боли и т.н. колкото до мен искам да го направя за да избегна раждането на бебчо на Иванов или Йордановден, защото термина ми е 13 .01, но по много белези е ясно че ще е по рано newsm78

ако това са ти доводите, просто не желая да коментирам.
Кои са белезите, че ще стане по-рано раждането?

П.П. Поставянето на простин в цервикса си има и рисковете, за това лекарката обяснила ли ти е?

# 26
  • Мнения: 522

ако това са ти доводите, просто не желая да коментирам.
Кои са белезите, че ще стане по-рано раждането?

П.П. Поставянето на простин в цервикса си има и рисковете, за това лекарката обяснила ли ти е?
И аз не можах нещо да разбера?Какъв е проблема ако заочне раждане на тези празници и защо е нужно да предизвикваш такова като имаш още половин месец до термина newsm78?

# 27
  • София
  • Мнения: 625
Може би момичето се притеснява, че по празниците ще попадне на празнуващ екип /ако лекарката и не е свободна тогава/, което си е страшничко всъщност...въпреки, че аз лично вярвам че ако има глава да пати и без празник ще се случи!

# 28
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Родих така и нямаше проблеми. Не се притеснявай. Леко раждане  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 043
а защо най-добре не оставиш бебчо да реши кога ще излезе  newsm78
И аз това се чудя? А защо не искаш да родиш на празник newsm78

Общи условия

Активация на акаунт