моля мнения за предизвикано раждане

  • 2 912
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 133
моля за съвет , и по специално от мами,които са постъпили по този начин- кажете за и против предизвикване на раждането с таблетка простагландин вагинално? лекарката ми обясни, че не е болезнено като системите, има ефект до 1 час( не като тези дето се пият през устата), и най важното че това се прави в болницата при нея, така че съм под постоянно наблюдение от нея. Чувам обаче и други мнения и не знам дали няма някакви станични ефекти- не знам дали много боли и т.н. колкото до мен искам да го направя за да избегна раждането на бебчо на Иванов или Йордановден, защото термина ми е 13 .01, но по много белези е ясно че ще е по рано newsm78

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Според мен трябва да изчакаш раждането само да почне.Има ли значение кога ще родиш.Моят термин беше на 14.02,но родих на 02.02 и изобщо не съжалявам,дори се чудя на хората,които ме питат защо не съм го писала на 03.02.Момченцето ми е най-сладкото слънчице на света и мисля,че датата на която се роди по никакъв начин няма да му окаже лошо влияние.Да ти кажа и с простагландини и със системи окситоцин на каквито бях пусната аз все има болки.Те стимулират разширяването на маточната шийка,а това е най-болезнения период от раждането.Желая ти леко раждане на здраво и хубаво бебе.

# 2
  • Мнения: 384
Моето раждане беше именно такова-с таблетка простагландин, предизвикано. Родих много бързо и лесно, безболезнено (бях с епидурална упойка). Не се притеснявай  Wink

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Елфче раждането ти е било безболезнено заради упойката,в противен случай щеше да боли.

# 4
  • Мнения: 903
Моето раждане беше именно такова-с таблетка простагландин, предизвикано. Родих много бързо и лесно, безболезнено (бях с епидурална упойка). Не се притеснявай  Wink

И аз по абсолютно същия начин... препоръчвам ти го Peace

# 5
  • варна
  • Мнения: 193
и двете си деца родих така. първият път с таблетка и след това система и пукане на водите. вторият път беше пукане на води и след това система. не мога да кажа дали боли повече от нормално започнало раждане, защото не съм имала такова. болеше, но то всякак боли. не очаквай да не те боли. ще родиш, резултатът си струва.
при мен докторът искаше да изчакам термина и едва ако преноса/както и стана/ да ми го предизвика. аз пък се притеснявах, че става твърде голямо бебето. незнам дали ще се съгласи докторът ти преди термин да го направи

# 6
  • Мнения: 6 164
С простагландин - перорално ми го предизвикаха. Не знам какво значи болезнено в представите ти, раждането си е болезнено по принцип и мисля, че силата на болката не зависи от това дали е предизвикано или не, а от прага на болката на жената. Аз се оказах с висок праг, мислех, че ще боли повече, може да се каже, че останах приятно изненадана от раждането си Joy. Продължи 8 часа, сравнително бързо.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
И двата пъти родих предизвикано заради преносване. С таблетка Простен вагинално. Първият път раждането продължи 12 часа, вторият- 4. Нямам база за сравнение дали боли повече от нормално тръгналото раждане, но не мисля, че това е определящо. Болката си е болка, различният праг на болка също е на лице...
Но това, че ти искаш предизвикване на раждането, за да избегнеш еди- коя си дата, ми звучи меко казано несериозно и направо тъпо... извинявам се за тона  Peace

# 8
  • Мнения: 2 677
Щом си без упойка - и предизвикано, и не - раждането все си боли.
Но аз си мисля, защо трябва да се предизвиква едно раждане, ако няма причини за това?  newsm78
Аз родих по този начин, защото си мислеха, че преносвам. Жени, при които раждането си е почнало само, родиха преди мен и по-лесно.  Rolling Eyes
Успех и дано всичко мине наред!   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз лично не ти препоръчвам предизвиканото раждане без основателна причина  Peace На мен ми се наложи поради преносване и слаби тонове. Беше много болезнено преди да ми сложат епидурална упойка. А се наложи да ми я сложат, именно защото беше предизвикано раждане, без да имам разкритие и страшно много ме болеше.
Честно казано, не разбирам жените, които сами решават кога да раждат, само за да избегнат раждане в определен ден  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 6 461
И двете ми раждания бяха предизвикани ,понеже ми беше минал термина.
Ако има някаква причина да се придизвика раждането то докторите ще преценят.
Успех и леко раждане  bouquet

# 11
  • Мнения: 353
За 1 час със сигурност няма да стане,поне 8-10ч май ще минат.
Аз също съм решила да раждам така и не разбирам изказвания защо,как,какъв е смисълът?
След 37-38г.с. плодът е напълно зрял(белодробна зрялост настъпва след 32гс).Раждането с простагландини е елемент от дирижираното раждане за достигане на по-бързо разкритие на маточната шийка и ако лекарката ти има опит в такова раждане,не виждам защо да не й се довериш.

# 12
  • Мнения: 1 232
За 1 час със сигурност няма да стане,поне 8-10ч май ще минат.
Аз също съм решила да раждам така и не разбирам изказвания защо,как,какъв е смисълът?
След 37-38г.с. плодът е напълно зрял(белодробна зрялост настъпва след 32гс).Раждането с простагландини е елемент от дирижираното раждане за достигане на по-бързо разкритие на маточната шийка и ако лекарката ти има опит в такова раждане,не виждам защо да не й се довериш.
понякога възрастта на детето в гестационни седмици не е изчислена в точност,ако случайно се предизвика по-рано има риск детето да е под 2500 г.При мен предизвикването с таблетка приета през устата, претърпя пълен неуспех,знам ли може би защото е било твърде рано и природата си знае работата.3 седмици по-късно се наложи предизвикване поради преносване,сложиха ми система окситоцин ,раждането мина поносимо -болезнено и определено доста бързо 3 часа разкритие и самото раждане.

# 13
  • Мнения: 353
Доколкото знам схемата с Цитотек е на четири часа по четвърт таблета вагинално.Може и повече по преценка на АГ и съобразно резултата.Виж добавянето на окситоцинова инфузия не е много желателно.
Първият път родих в 38 гс нормално(без вмешателства),пък и може ориентировъчно да се прецени теглото ехографски и чрез др. начини.

# 14
 Аз бях влязла в болницата по-рано, за да съм под лекарско наблюдение и ми падна сутринта тапата, в 7 вечерта ми спукаха мехура, сложиха ми система Окситоцин и другите с болките родиха за по 10 минути, а на мен в 12 35 след полунощ ми направиха секцио, защото главата нямаше да мине, а и след като изтече цялата система нямах добри контракции, въпреки, че имах 6см разкритие, така че май е по-добре като тръгне наистина иначе може да лежиш с часове в предродилна и ако не търпиш много на болка ще ти се вземе акъла, едното момиче от 10 вечерта със система, защото преносваше с 10 дни и накрая със зор роди в 4 сутринта.

# 15
  • Мнения: 1 232
Доколкото знам схемата с Цитотек е на четири часа по четвърт таблета вагинално.Може и повече по преценка на АГ и съобразно резултата.Виж добавянето на окситоцинова инфузия не е много желателно.
Първият път родих в 38 гс нормално(без вмешателства),пък и може ориентировъчно да се прецени теглото ехографски и чрез др. начини.
какво му е на окситоцина би ли дала повече инфо не съм особено наясно.А теглото ехографски наистина е ориентировъчно понякога дава отклонение и килограм

# 16
  • Мнения: 353
Имам впредвид комбинацията на ПГландини с окситоцин,че трябва да е по предпазлива.ПГ Ф2алфа и ПГ И са нормалните ендогенни простагландини,които са отговорни за достигане на зрялост на маточната шийка и нейното разкритие.Внасянето им отвън(чрез табл),стимурира този процес(смята се,че това е причината за отключване на раждането,зрялата шийка отделя тези ПГ и дава ход на раждането,най-просто казано,макар че не е доказан о със сигурност).
Окситоцина внесен отвън,трябва да се дозира внимателно-засилва контракциите(все пак се отделя и ендогенно окситоцин).

# 17
  • плевен
  • Мнения: 1 249
О кситоцина е хормон който стимулира маточните контракций,той нормално се произвежда в организма,докато Цитотека доколкото съм запозната е забранено да се дава за стимулиране на раждането,въпреки,че нвкой лекари го прилагат.Той е лекарство за стомашно-чревния тракт,а маточните контракций са му страничен ефект.Даван на родилки предизвиква мощни маточни контр. раждането е бързо и много болезнено,а бебето може да изпадне в дихателна недостатъчност.Аз лично съм против раждане с Цитотек.Инфузията с окситоцин не е опасна,но не при всяка жена има ефективен отговор към нея,а има и много индикаций,при които секциото е наложително.

# 18
  • Мнения: 476
А защо лекарката иска да предизвика раждането?

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459

...А теглото ехографски наистина е ориентировъчно понякога дава отклонение и килограм

В моя случай се касаеше за отклонение близо с килограм  и половина  Stop

# 20
  • Мнения: 1 382
На мен този окситоцин не ми помогна кой знае колко....биха ми атропин, което даже и незнам за какво беше, но предполагам подобно на окситоцина  Crazy

# 21
  • Мнения: 590
При мен беше така,преносих 2 седмици сложиха ми влагалищно някаква таблетка за изглаждане на шийката защото нямах никакво разкритие или контракции а водите бяха изтекли. След 3 часа още едно защото първото нищо не направи. и от там кошмарните болки.Разкритието вървеше мноооого бавно.Контракциите ужасно болезнени.Някаква система ми вляха за усилване на контракциите ама не знам каква не бях на този свят да разбера и да са ми казали.След два дена(48 часа) с контракции ужасно болезнени, разкритието беше само 5 см и се наложи секцио по спешност защото бебето 2 дена беше стояло без води и се мъчеше вече.
Успех и би ли споделила защо не искаш да се ражда на еди коя си дата. Ако само това ти е аргумента е глупаво.Чакай си естествения ход на нещата.Имах една колежка от филипините тя имаше 7 деца,пред последното само е раждала предизвикано и каза че било много по полезнено и дълго и трудно от другите.Не знам дали е така нямам база за сравнение още но моето предизвикано беше ужасно.
Успех и бързо и лесно раждане ти желая!!!

# 22
  • Мнения: 2 907
Моето предизвикано също беше ужасно! На всичкото отгоре раждах без упойка.

За мен - най-ужасната физическа болка, която някога съм изпитвала. Ако няма причини за предизвикване, НЕ се съгласявай да го правят.

# 23
  • Мнения: 2 019
а защо най-добре не оставиш бебчо да реши кога ще излезе  newsm78

# 24
  • Мнения: 811
И мойто беШе предизвикано.Не знам какво ми сложиха,освен системата,но болеШе адски.Против съм епидуралната и не я поисках,но има моменти,които ми се губят  Confused.Радвам се ,4е вси4ко приклю4и много бързо...за 3 4аса от както ме сложиха в предродилна без никакви контракции,до ка4ването ми в стаята ве4е с беба.Пак бих минала през съЩите болки,ако знам,4е Ще е толкова бързо и пак не бих поискала упойка  Naughty.

# 25
  • Мнения: 7 640
моля за съвет , и по специално от мами,които са постъпили по този начин- кажете за и против предизвикване на раждането с таблетка простагландин вагинално? лекарката ми обясни, че не е болезнено като системите, има ефект до 1 час( не като тези дето се пият през устата), и най важното че това се прави в болницата при нея, така че съм под постоянно наблюдение от нея. Чувам обаче и други мнения и не знам дали няма някакви станични ефекти- не знам дали много боли и т.н. колкото до мен искам да го направя за да избегна раждането на бебчо на Иванов или Йордановден, защото термина ми е 13 .01, но по много белези е ясно че ще е по рано newsm78

ако това са ти доводите, просто не желая да коментирам.
Кои са белезите, че ще стане по-рано раждането?

П.П. Поставянето на простин в цервикса си има и рисковете, за това лекарката обяснила ли ти е?

# 26
  • Мнения: 522

ако това са ти доводите, просто не желая да коментирам.
Кои са белезите, че ще стане по-рано раждането?

П.П. Поставянето на простин в цервикса си има и рисковете, за това лекарката обяснила ли ти е?
И аз не можах нещо да разбера?Какъв е проблема ако заочне раждане на тези празници и защо е нужно да предизвикваш такова като имаш още половин месец до термина newsm78?

# 27
  • София
  • Мнения: 625
Може би момичето се притеснява, че по празниците ще попадне на празнуващ екип /ако лекарката и не е свободна тогава/, което си е страшничко всъщност...въпреки, че аз лично вярвам че ако има глава да пати и без празник ще се случи!

# 28
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Родих така и нямаше проблеми. Не се притеснявай. Леко раждане  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 043
а защо най-добре не оставиш бебчо да реши кога ще излезе  newsm78
И аз това се чудя? А защо не искаш да родиш на празник newsm78

# 30
  • Мнения: 191
Аз като раждах бях със система окситоцин и родих много бързо и лесно. Когато свърши се чудех това ли било.

# 31
  • София
  • Мнения: 8 937
Първо искам да уточня, че не искам да те притеснявам, с това което ще напиша. Когато раждах аз, момичето с което бяхме в една стая преди това и сложиха такава таблетка. 4-5 часа нищо не ставаше, после и се спука мехура и за половин час роди. Само че този половин час и се видя сигурно цял ден (пък и тя така твърдеше). Та този половин час имаше една почти постоянна контракция, без никаква почивка, даже и апарата така го отчиташе. Сложиха и да диша кислород. После като роди, заради прекалено бързото родоразширение получи много разкъсвания, включително и на шийката. Почти един час я шиха.
Незнам при всички ли е така или си е до организъм. После пак бяхме в една стая и тя каза, че ако е знаела за това развитие на нещата е щяла да настоява за предизвикване чрез система.

# 32
  • Мнения: 353
Vesi@,откъде знаеш,че е забранено използването на Мизопростол и по какъв начин води до дихателна недостатъчност на плода newsm78.
PolarFoх,като вещо лице,би ли написала рисковете от раждане с простагландини Praynig!Освен противопоказанията за предищно секцио,операт.интервенции върху матката и др.

# 33
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Kozlyo,работя в болница и от там знам.Цитотека предизвиква мощни и продължителни контракции,при които достъпа на кислород до плода намалява и той може да изпадне в дихателна недостатъчност,но пък раждането приключва бързо и за това макар и забранен препарата се използва от някой лекари и сега.Самият цитотек с основното му действие върху храносмилателния тракт не е забранен.За простагландините не съм чула лоши отзиви,дори доста колежки родиха така.

# 34
  • Мнения: 353
Ако си в Плевенската болница,доц.Божинова много ги тачеше простагландините и доста такива раждания навъртя.Цяла лекция чете даже за позитивната им роля при големи аборти,атонични кръвотечения и раждане.Колкото до Цитотека като гастропротектор на стомашната лигавица,май там изобщо не намери тоя интерес, както в АГ-то.

# 35
  • плевен
  • Мнения: 1 249
И на мен доц.Божинова ми е чела лекции за простагландините.Те по принцип знам,че имат добър ефект при индуцирано раждане,защото не само предизвикват мат.контракции,но и повишават зрелостта на маточната шийка,дори могат да се приложат преди окситоцинова инфузия.

# 36
  • Мнения: 7 640
Vesi@,откъде знаеш,че е забранено използването на Мизопростол и по какъв начин води до дихателна недостатъчност на плода newsm78.
PolarFoх,като вещо лице,би ли написала рисковете от раждане с простагландини Praynig!Освен противопоказанията за предищно секцио,операт.интервенции върху матката и др.


чак вещо лице Laughing

кофти е когато се сложи простин без да е предупреден екипа или даже жената.

Раждането наистина може да тръгне страшно бързо и са станат идиотски руптури- на меките тъкани, на матката рядко.

За хипоксията на плода- вярно е, тоновете може да паднат до критични стойности, веси го е описала.

Относно лекциите във възхвала на препарати- скептично съм настроена- фармацевтичните фирми има сериозни бонуси.

Но всяко нещо си има показания Peace

И въобще не е едно и също слагането на простагландини и система с окситоцин!

# 37
  • София
  • Мнения: 8 937
Vesi@,откъде знаеш,че е забранено използването на Мизопростол и по какъв начин води до дихателна недостатъчност на плода newsm78.
PolarFoх,като вещо лице,би ли написала рисковете от раждане с простагландини Praynig!Освен противопоказанията за предищно секцио,операт.интервенции върху матката и др.


чак вещо лице Laughing

кофти е когато се сложи простин без да е предупреден екипа или даже жената.

Раждането наистина може да тръгне страшно бързо и са станат идиотски руптури- на меките тъкани, на матката рядко.

За хипоксията на плода- вярно е, тоновете може да паднат до критични стойности, веси го е описала.

Относно лекциите във възхвала на препарати- скептично съм настроена- фармацевтичните фирми има сериозни бонуси.

Но всяко нещо си има показания Peace

И въобще не е едно и също слагането на простагландини и система с окситоцин!


Като чета това, май точно същото се случи с момичето, за което писах по-горе.

# 38
  • Мнения: 1 008
Не изчетох всичко, което са ти написали другите момичета... Но според мен да си избираш дата на която да родиш /ако това е причината/ е ужасно неоснователно... Това е Божа работа, на който и ден реши да се появи бебето няма значение... важното е да е живо и здраво! Най- добре е всичко да си стане по-възможно най-естествения начин. Предизвиканото раждане мисля, че е оправдано в случаите,когато се преносва или по други медицински причини.
Иначе дали със система или с хапче... всеки организъм е различен и реагира различно. Може да стане бързо и безболезнено, може да е бавно и трудно... За 1 час малко трудно обаче...

# 39
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз родих така и съм много доволна. Нямах никакви проблеми, но бях с епидурална упойка.
Дано и вторият път си родя така Praynig Споменът от раждането ми е чудесен Peace

Общи условия

Активация на акаунт